ה- Linksys N300 v2 הוא נתב בעלות נמוכה מאוד (זמין ללא ניתוק מאמזון תמורת $ 35 בלבד), כך שזה כמעט לא מפתיע שהוא לא מתפקע עם סוג הפיצ'רים שאפשר לצפות למוצרי יוקרה, ואם תרצו יציאות USB, קליטה כפולה של 5 ג'יגה הרץ, כוח עיבוד, או כל התכונות הפאנקיות האחרות הנמצאות על נתבים מודרניים רבים. עליכם לחפש במקום אחר.

עם זאת, וכמו כן, הוא גם חסר כוח, הוא עושה את עבודתו כנתב בסיסי בצורה מושלמת, והכי חשוב לנו, כפי שהודפס עם DD-WRT, הוא יכול לשמש כרכזת VPN לכל המחוברים לאינטרנט שלך. מכשירים.

ה- N300 הוא טריז חכם למדי אך ללא התחשבות של פלסטיק שחור עם 5 יציאות אתרנט (1 X פנימה, 4X החוצה), שקע כניסה וכפתור איפוס הממוקם בקצה התחתון של היחידה (כך שלא תוכלו לראות את יציאות כאשר צפיות מהאמור לעיל). זה מתוכנן למקם שטוח על משטח, ולא יכול להיות מונח אנכית או קיר, ושתי אנטנות הן פנימיות כך שאין שום דבר מבצבץ מחוץ למארז. אין נוריות סטטוס הנראות מקדימה או מלמעלה, והנורות היחידות בכלל הן נורות הלד הנמצאות ביציאות LAN.


כיצד להגדיר נתב DD-WRT של Cisco Linksys

לקום ולרוץ זה קל להפליא. פשוט כיבינו את המודם / הנתב שלנו, חיברנו את ה- N300 והתחברנו למודם / הנתב באמצעות כבל ה- Ethernet שסופק, הדלקנו את המודם / הנתב ואז הדלקנו את ה- N300 וטא-דה! - הכל עבד. לא אשמתו של Flashrouters, אך לקוחות שאינם אמריקאים צריכים להיות מודעים לכך שהתקע שהגיע עם היחידה שלנו היה מסוג ארה"ב, אז אל תשכח לוודא שיש לך מתאם בינלאומי ביד (למזלנו עשינו!).

למרות שההוראות ממליצות להשתמש בחיבור חוטי עד שההגדרה נכונה, זה היה קצת לא נוח עבורנו, אז פשוט המשיכו לחבר את מחשב ה- Windows שלנו באמצעות WiFi ולא נתקלנו בבעיות בכלל.

לאחר חיבור, הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא לבקר בדף הגדרת הנתב. ההוראות המצורפות הן טקסט בלבד, אך הכל מוסבר בבירור.

עדיפות לשנות את שם הרשת והגדרת סיסמא מאובטחת, והיא קלה מאוד לביצוע.

האם הנתב של Cisco Linksy אמין?

אנו מכניסים את הנתב לקצבים בתצורת 'מחוץ לתיבה' באמצעות חיבור הפס הרחב של 20 מגהבייט / שניות. הנתב היה מחובר למודם / נתב אלחוטי N של Netgear VMDG280 תקני בום (המסופק על ידי ספק שירותי האינטרנט, Virgin Media).

מחובר ישירות למודם / הנתב הביתי שלנו (כלומר לא מחובר ל- N300)

מחובר דרך N300

בדיקות מהירות המבוססות על פלאש, כמו בדיקות מהירות Speedtest.net, אינן תמיד האינדיקטורים המהימנים ביותר לביצועים בעולם האמיתי, ולכן השתמשנו בתוכנת tbbMeter של ThinkBroadband כדי למדוד כמה זמן לקח להוריד קובץ של 100 מגה-בייט:

כשאינך מחובר לנתב

כאשר אתה מחובר לנתב

תוצאות tbbMeter מעלות כי N300 עשוי להיות איטי יותר מנתב המניות של ספק שירותי האינטרנט שלנו, ואילו תוצאות speedtest.net הראו למעשה עלייה במהירות. ביצענו גם כמה בדיקות טווח (מאוד לא מדעיות) וגילינו שחוזק האות של N300 זהה לזה של נתב / מודם המניות שלנו.

ניתן לשפר את ביצועי ה- WiFi בכל הנתבים על ידי שימוש בתוכנה כגון inSSIDer לניתוח הפרעות אות, ומאפשר לך לבחור את הערוץ הטוב ביותר עבור האזור שלך..

היצרן קובע כי ה- N300 מתאים לחיבור של עד 3 מכשירים בו זמנית. ניסינו להתחבר לכל מה שיכולנו לשים ידיים בזמן כתיבת הביקורת הזו (7 מכשירים כולל טלוויזיה חכמה) ולא נתקלנו בבעיות או האטות.

שימוש ב- VPN עם נתב של Cisco N300

אחת הסיבות העיקריות להשיג נתב מהבהב של DD-WRT (וזה שאנחנו כאן ProPrivacy מתעניינות ככל הנראה), היא שלכל המכשירים המחוברים אליו יכולים לקבל חיבורי האינטרנט שלהם דרך שרת VPN. פרטי ההתקנה משתנים לפי ספק VPN, אך התחברנו ל- PIA בלי (יותר מדי) בעיות.

כאילו בקסם, האינטרנט חושב שאנחנו ממוקמים בניו יורק!

הפעלת לקוח VPN דורשת כוח עיבוד, דבר ש- N300 חסר לצערנו, אז איך זה משפיע על הביצועים?

מחובר לשרת VPN בניו יורק באמצעות הנתב

מחובר לשרת VPN בניו יורק באמצעות לקוח תוכנת Windows

לא מחובר ל- VPN (אך משתמש באותה שרת speedtest.net בניו יורק)

תוצאות אלה מראות את המגבלות של מעבד N300 וזיכרון. אחד הדברים הטובים ביותר בשימוש בנתב מהבהב הוא שאפילו מכשירים שאינם יכולים בדרך כלל להשתמש ב- VPN יכולים להרוויח מכך.

הטלוויזיה החכמה שלנו יכולה כעת לגשת לשירותים מוגבלים גיאוגרפיים כמו Hulu (זמינים רק בארה"ב)

סיכום

ללא ספק N300 מועצם, ובעוד שביצועיו ללא VPN הם בערך בשווה לנתב / מודם של ספק שירותי האינטרנט שלנו, הוא נאבק עם VPN.

ה- N300 v2 נראה טוב ונוח מאוד להתקנה, וכפתרון זול ועליז לחיבור כל המכשירים הביתיים באמצעות VPN הוא עובד, אל תצפו מנתב בעלות נמוכה כזה שיתאים ל- VPN במהירויות ה- Quad שלכם. חיה של מחשב אחד יכולה לנהל ...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me