אם אתה חדש ברשתות פרטיות וירטואליות (VPN), יתכן שאתה תוהה מדוע אתה בדיוק צריך להסתיר את כתובת ה- IP שלך. אפשר לסלוח לך על המחשבה: "מה הקטע הגדול - זה רק מספר."


נכון שכתובת IP היא רק חבורה של מספרים, אבל המספרים האלה ייחודיים עבורך. ללא כתובת ה- IP הייחודית שלך, אתרים לא היו יכולים לנתב אליך תנועה. לרוע המזל, הדרך בה כתובות IP עובדות פירושה גם שהם יכולים לחשוף את המיקום שלך.

במאמר זה נסביר את כל מה שניתן לעשות עם כתובת IP. אנו נבחן כיצד משתמשים ב- IP בתדירות גבוהה ובאילו נסיבות חיוני להגן על ה- IP שלך באמצעות VPN.

מעקב אחר כתובות IP

כפי שכבר הזכרנו, בכל פעם שאתה מבקר באתר שלך כתובת ה- IP שלך נראית, והיא לרוב נרשמת. על ידי שמירה על כרטיסיות בכתובות IP, חברות מסוגלות לבנות פרופילים של לקוחותיהן. הם יודעים אם זו הפעם הראשונה שלך באתר או אם אתה לקוח חוזר, מה קנית בהזדמנויות קודמות ועל ידי אקסטרפולציה, מה אתה עשוי לחפש בעתיד..

אז כשאתה מבקר באתר, קנה משהו, או סתם מחפש משהו בגוגל - כתובת ה- IP שלך נרשמת. לפיכך כתובות IP מהוות דרך חשובה עבור אתרים לעקוב אחר משתמשים ברשת, אם כי הם משתמשים גם במגוון של טקטיקות מגניבות אחרות.

בנוסף ל- Google ואתרי האינטרנט בהם אתה מבקר, ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) עוקב לעתים קרובות גם אחר היסטוריית הגלישה שלך ושומר אותה קבועה ליד כתובת ה- IP שלך..

תמונת כתובת IP

שמירת נתונים חובה

במדינות מסוימות, כמו בריטניה או אוסטרליה, היסטוריית הגלישה באינטרנט חייבת להיות מאוחסנת על ידי ספקי האינטרנט מטעם הממשלה. בארה"ב זה לא חובה, אך ספקיות האינטרנט מאחסנות בכל מקרה היסטוריית גלישה באינטרנט ליד כתובות IP, מכיוון שהחוק מתיר להם למכור נתונים אלה לצדדים שלישיים..

מה שאתה עושה באינטרנט יכול לשמש כדי להסיק מסקנות מפורטות לגביך. לכן חברות מוכרות לרוב נתונים הקשורים לכתובת ה- IP שלך לחברות שיווק. התוצאה היא שיותר ויותר אנשים יוכלו לגשת לנתונים שלך ולגלות דברים בך.

משרד נציבות הפרטיות בקנדה

כדי לראות כמה נתונים ניתן לכרות מכתובת IP יחידה, משרד נציבות הפרטיות הקנדית (OPC) מימן מחקר. חוקרים השתמשו במנוע חיפוש כדי לוודא שאפשר היה לגשת לאתרים ושירותים הבאים מכתובת IP ספציפית:

  • ייעוץ משפטי הקשור לדיני ביטוח והתדיינות בגין נזקי גוף
  • קבוצה דתית ספציפית
  • אתרי כושר
  • שיתוף תמונות מקוון
  • היסטוריית הגרסאות של ערך בויקיפדיה
  • אתר הנוגע להעדפות מיניות

פרטים כמו אלה שהתגלו לעיל מאפשרים ליצור פרופיל מאוד ספציפי ומפורט אודות אדם. הכי מטריד? ניתן להשתמש בפרטים אלה בכדי להסיק משניות. צריך רק להבין את רמת ההסקות האישיות שניתן להסיק על ידי ניתוח "אהבות" של מישהו בפייסבוק כדי להבין עד כמה שיטות פולשניות אלה.

סימן שאלה אמון Fbi

מה יכול אדם לגלות עלי מה- IP שלי?

כל מי שיש לו את כתובת ה- IP שלך יכול להשתמש בה כדי להבין מיהו ספק האינטרנט שלך. בנוסף, הם יכולים לגלות בקלות את המיקום המשוער שלך (אזור / עיר / עיר). הסיבה לכך היא ש- ISPs נוטים להקצות בלוקים של כתובות IP לאותם אזורים על מנת להקל. במאמץ מספיק אפשר אפילו להבין את הכתובת הפיזית של כתובת IP ספציפית על ידי תקשורת עם ספק שירותי האינטרנט.

עם זאת, ספקי שירותי האינטרנט אינם (בדרך כלל) עשויים להיפרד מהנתונים האישיים שלך אלא אם ביצעת עבירה. לאחר שאמר כי בארה"ב ממשל טראמפ הפך את החוק לחוקי האינטרנט למכור היסטוריות גלישה באינטרנט לצדדים שלישיים. זה מאפשר שהרישומים שלך עשויים להירכש על ידי צד שלישי אקראי.

אז כמה זמן נמשכות רשומות ה- ISP האלה? באוסטרליה, ספקי האינטרנט חייבים לאחסן היסטוריות גלישה באינטרנט במשך שנתיים, ואילו בבריטניה, שמירת נתונים חובה נמשכת 12 חודשים. בארצות הברית, שם ספקי האינטרנט מורשים להרוויח מרשומות כאלה, הם יכולים להסתובב ללא הגבלת זמן.

האם IP נמשך לנצח?

לרוב, כתובת ה- IP שהוקצה לך על ידי ספק האינטרנט שלך אינה קבועה. מרבית ספקי האינטרנט מחלקים כתובות IP דינאמיות ממאגר של כתובות. המשמעות היא שהם זמניים בלבד. בנסיבות מסוימות, די בכיבוי הנתב כדי להקצות לך IP חדש מהבריכה.

למרות עובדה זו, ה- IP הדינמי שלך תמיד ידוע לספק האינטרנט שלך. כך שגם אם מוקצים לך אוטומטית כתובת IP חדשה (היא נעשית על בסיס כל הקודם זוכה, בהגשה ראשונה), הרגלי הגלישה שלך באינטרנט עדיין נרשמים על ידי ספק האינטרנט.

מודעות ממוקדות

פרסום ממוקד עם כתובת IP

בניית פרופיל משתמש מפורט מכתובות IP אינה מדע מדויק. כתובות דינמיות משתנות עם הקצאתן מחדש, ומספר אנשים חולקים לעתים קרובות כתובת IP יחידה. לכל בית, למשל, בדרך כלל יש כתובת IP יחידה המשותפת למשפחה עם מגוון תחומי עניין. זה הופך את המיקוד למודעות המבוססות על כתובות IP למעט יעיל.

למרות זאת יתכן ששמת לב שאחרי שבן זוגך, חבר או בן משפחה מחפש משהו - כמו שעונים או תיקים - אתה מקבל גם פרסום עבור מוצרים אלה במכשירים שלך. הסיבה לכך היא פרסום ממוקד לכתובת IP.

פרסום ממוקד IP משמש גם לביצוע פרסום מודע למיקום. זה מבטיח שתראה רק מודעות לדברים הקרובים למקום מגוריך. ראוי גם לציין שמודעות ממוקדות משתמשות בשיטות רבות אחר מעקב.

Ip P2P

מדוע אתה צריך להסתיר את כתובת ה- IP שלך אם אתה BitTorrent

אם אתה משתמש בלקוח BitTorrent כדי להוריד תוכן פיראטי, קל למחזיק בזכויות יוצרים לראות את כתובת ה- IP שלך, שכן עמיתים תמיד יכולים לראות את כתובת ה- IP של עמיתים אחרים שמורידים את אותו תוכן. לאחר מכן בעל זכויות היוצרים יכול פשוט לבקש מהספק שלך לזהות את המשתמש של אותה IP בזמן שהעבירה התרחשה, ויביא אותך לצרות.

ידוע שמשרדי עורכי דין העובדים מטעם בעלי זכויות היוצרים שולחים קנסות לאנשים שלדעתם יש תוכן פיראטי באמצעות P2P. לדוגמה, חוק ACS השתמש בכתובות IP כדי לקשור אנשים להורדות בלתי חוקיות. משרד עורכי דין זה שלח מכתבים בדרישה של עד 500 $ פיצוי מטעם בעלי זכויות היוצרים.

מסיבה זו, מומלץ מאוד להגן על עצמך באמצעות VPN אם אתה מתכוון להוריד דרך P2P.

פריצת כתובת Ip

האם עלי לדאוג שהאקרים יידעו את כתובת ה- IP שלי?

בסך הכל, התשובה לשאלה זו היא לא. עם זאת, יש נסיבות ספציפיות כאשר הידיעה שכתובת ה- IP שלך עשויה להספיק כדי שמישהו יפרוץ לך. אם יש לך מערכת הפעלה מיושנת (OS), אין חומת אש ו / או אין אנטי-וירוס, ניתן להעלות על הדעת שמישהו יכול לנסות לפרוץ אותך.

אם יש לך מערכת מעודכנת, לעומת זאת, סביר להניח שכבר תצטרך להידבק בתוכנה זדונית או בווירוס כדי שהאקר יתקוף אותך. בימינו, ישנן אינספור פגיעויות, תוכנות זדוניות לנתבים ואף פגיעויות חומרה שניתן לנצל. מסיבה זו, מוסכם בדרך כלל כי מועיל להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך בעת השימוש באינטרנט.

האם האקרים יכולים לתקוף את כתובת ה- IP שלי אם אני BitTorrent?

כשאתה מוריד דרך P2P באמצעות לקוח BitTorrent, אתה מתחבר ישירות למספר מחשבים ברחבי העולם. יתכן שבתהליך זה אתה עלול להתחבר לעמית עמיתים רועש ששייך להאקר.

אם אתה נגוע בווירוס שהאקר יודע לנצל, יש לך יציאות פתוחות, מפעיל מערכת הפעלה לא מעודכנת או שאין לך חומת אש, ייתכן שההאקר יכול לתקוף אותך. להלן דוגמה אחת ל- IP המשמש לפריצת מחשב מרוחק באמצעות קאלי.

מסיבה זו בדרך כלל חכם להסתיר את כתובת ה- IP שלך מבני עמיתים ב- BitTorrent באמצעות VPN.

מה מישהו יכול לעשות עם כתובת ה- IP שלי - מסקנה

הדברים שאתה עושה באופן מקוון מכתובת ה- IP שלך יכול בסופו של דבר להיות קשור אליך (או לאדם שמשלם את חשבון האינטרנט שלך). אם כי פריצה עם כתובת IP בלבד איננה סבירה ביותר - היא לא ידועה. אז כדאי להגן על עצמך על ידי הסתרת ה- IP שלך.

VPN מאפשר לך להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך מאתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר כדי למנוע מהם לעקוב אחרך וליצור פרופיל עליך. זה גם מונע מ- ISP שלך להיות מסוגל לעקוב אחר מה שאתה עושה באופן מקוון. VPN הוא דרך במחיר סביר במיוחד לשיפור האבטחה המקוונת והפרטיות הדיגיטלית שלך.

קרדיט תמונת כותרת: Imilian / Shutterstock.com

קרדיטים לתמונות: FlashMovie / Shutterstock.com, WEB-DESIGN / Shutterstock.com, Rawpixel.com/Shutterstock.com, Profit_Image / Shutterstock.com, Gorodenkoff / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me