Google Analytics הוא כלי רב עוצמה המאפשר לבעלי אתרים לעקוב ולנתח תנועה לאתרים שלהם. זה פופולרי מובן מאחר והוא מספק תובנה רבה לגבי האופן שבו מבקרים מתקשרים עם אתרים. זה מאפשר לבעלי אתרים לשפר את עיצוב אתרי האינטרנט שלהם, מה שמסייע כמובן בשיפור הרווחים.

באופן טבעי, לכל המעקב הזה אחר מבקרי האתר יש השלכות פרטיות חשובות. הייתה תקופה שגוגל פרסמה מדיניות פרטיות פשוטה של ​​Google Analytics, אך כעת התגלגלה למדיניות הפרטיות הכללית שלה או שהיא מתפשטת על פני מספר עמודים כבדים בז'רגון..

זה בעיקר כדי להסתיר את העובדה שגוגל הפחיתה באופן דרסטי את מספר אמצעי ההגנה על הפרטיות העומדים לרשות מבקרי האתר.

גוגל אנליטיקס הוא שירות הנתונים הסטטיסטיים הפופולרי ביותר בעולם, המשמש על 55 אחוז מתוך 10,000 אתרי האינטרנט הפופולריים ביותר. כל הימצאותה זו מורכבת באופן דרמטי את הסכנה שגוגל אנליטיקס גורמת לפרטיותם של משתמשי האינטרנט הרגילים.

אז מהן הסכנות הללו? יש למעשה שני סוגיות נפרדות למדי שיש לקחת בחשבון כאן: איום הפרטיות שמציבה ישירות גוגל, ואיום הפרטיות שמציבה לקוחות גוגל אנליטיקס (בעלי אתרים).


מה שגוגל אוספת

המודל העסקי של גוגל הוא לאסוף כמה שיותר מידע אישי על כל משתמש באינטרנט כדי למכור פרסום ממוקד מאוד. זה טוב מאוד בזה.

באופן כללי, גוגל משלבת את כל המידע שהיא אוספת ממשתמשים בשירותיה (כולל תוכן הדוא"ל שנשלח באמצעות Gmail ומונחי חיפוש) עם מידע שהיא אוספת ממעקב אחר משתמשי האינטרנט בזמן שהם גולשים באינטרנט. זה ברור בבירור במדיניות הפרטיות שלה.

להלכה, תנאי השירות של גוגל אנליטיקס דורשים מהלקוחות להסכים שלא לשלוח מידע כלשהו לגוגל שיכול לזהות באופן אישי את המשתמשים שלהם. זהו סעיף יציאה שימושי עבור גוגל. היא מטילה אחריות לשמירה על פרטיותם של מבקרי האתר בידי הלקוחות שלה, ולא של גוגל עצמה.

בפועל, גוגל מספקת כלים המאפשרים ללקוחות לשלוח אליו מידע המאפשר זיהוי אישי.

אכן, הלקוחות צריכים להגדיר ידנית את הפרמטרים הדרושים בכדי לאנונימיות של המידע שנשלח לגוגל. יתר על כן, למרות העובדה שלקוחות נדרשים באופן חוזי שלא לשלוח ל- Google מידע כזה, פרמטרים אלו מסומנים בבירור "אופציונלי"!

באופן לא מפתיע, מעטים מלקוחות Google Analytics שמטרידים לאנונימי את המידע שהם שולחים. כהערה צדדית, לקוחות Google Analytics נדרשים להציג מדיניות פרטיות באתר שלהם המזהירה משתמשים שמשתמשים ב- Google Analytics כדי לעקוב אחריהם. עם זאת, שוב מתעלמים מכך באופן נרחב.

מה לקוחות Google Analytics יודעים

עוגיות

Google Analytics משתמש בעיקר בעוגיות מגוף ראשון וב"טכנולוגיות דומות "כדי לאפשר לבעלי אתרים לעקוב אחר מה המשתמשים שלהם מקבלים באינטרנט. שים לב שזה לא רק מה שהם מקבלים בעצמם באתרים שלהם, אלא גם באתרים אחרים שהמשתמשים שלהם ביקרו. עוגיות

כמעט כל אתר שאתה מבקר משאיר עוגיות בדפדפן שלך. אלה קטעי קוד קטנים שרושמים כשביקרת באתר זה, באילו דפים הסתכלת, אילו קישורים ומודעות לחצת עליהם ועוד.

Google Analytics מספק כלים המאפשרים ללקוחות לגשת לעוגיות אלה על מנת לעקוב אחר האינטראקציה שלך עם אתרים משלהם ואתרים אחרים. זה יכול להיות פולשני במיוחד בשילוב עם תכונת השיווק מחדש של AdWords שלו. זה מאפשר לבעלי אתרים למקד למבקרים עם מודעות לאחר שעזבו את אתרי האינטרנט שלהם.

העוגיה העיקרית המשמשת את Google Analytics, קובץ ה- cookie 'ga', אינה אוספת מידע המאפשר זיהוי אישי. עם זאת, גוגל מצליחה מאוד לתאם בין מידע שנאסף באמצעותו ועוגיות דומות עם זהות בעולם האמיתי.

הודות לנושאי הפרטיות הקשורים בשימוש בעוגיות, האיחוד האירופי דורש מבחינה חוקית מאתרים להציע לאזרחי האיחוד האירופי את היכולת לבטל את קבלת העוגיות. דרישה זו מתעלמת בדרך כלל על ידי חברות שאינן האיחוד האירופי. גם כאשר הוא מיושם, משתמשים בדרך כלל עם הבחירה המוחלטת לקבל עוגיות או לא לגשת לאתר כלשהו.

חשוב לציין את הקטע "טכנולוגיות דומות" שציינתי קודם. גוגל משתמשת גם בטביעת אצבעות בד, JavaScript (לדוגמה analytics.js), פרוטוקול המדידה וטכניקות אחרות כדי לאסוף נתוני אינטראקציה של משתמשים ללא צורך בעוגיות..

פרוטוקול המדידה

פרוטוקול המדידה של גוגל אנליטיקס מאפשר לבעלי אתרים לבצע בקשות HTTP ולשלוח את הנתונים הגולמיים שנאספו מהם לגוגל לצורך ניתוח. מפתחי אתרים יכולים לקבוע את הפרמטרים של בקשות HTTP אלה כדי לאסוף כמות עצומה של מידע אישי מאוד על המשתמשים שלהם.

זה כולל דברים כמו כתובת ה- IP שלך, מזהה המשתמש "האנונימי שלך" (המשמש למעקב אחר מעורבות בין פעילויות באתר ומכשירים) ומידע שנאסף באמצעות פרמטרים שונים של טביעות אצבעות בדפדפן שיכולים לזהות אותך באופן ייחודי (ראה פרמטרים של מידע מערכת)..

כפי שצוין קודם לכן, האונייה כוללת על בעלי אתרים פרטניים לאנונימיות של מידע זה לפני שליחתו לגוגל. פרמטרים של אנונימיזציה (IP של אנונימוס כזה) מסומנים כחוק ואינם מופעלים כברירת מחדל.

כדי לתת לך מושג עד כמה פרוטוקול המדידה יכול להיות פולשני, אחד היתרונות המוצהרים שלו הוא שהוא יכול "לקשור באופן מקוון להתנהגות לא מקוונת."

ביטול הצטרפות

על מנת לשכנע את חששות הפרטיות, גוגל מציעה שני כלים לביטול הסכמה.

בקרות פרטיות

בקרות הפרטיות של המטרה הכללית של גוגל זמינות לכל בעל חשבון Google. ניתן להשתמש בהם כדי להגביל את כמות המידע שגוגל אוספת אודותיך, ולמנוע ממנו להשתמש במידע שהיא אוספת כדי למקד אותך עם מודעות בהתאמה אישית..

בקרות פרטיות

והכי חשוב, בקרות הפרטיות מאפשרות לך לומר לגוגל לכבות את ההיסטוריה שלך בגוגל. המשמעות היא שחיפושים שאתה מבצע, נתוני מיקום שנאספו מהמכשיר הנייד שלך, סרטוני YouTube שאתה צופה בהם ועוד, אינם מוקלטים עוד על ידי Google.

האם גוגל באמת מפסיקה להקליט מידע זה? מי יודע? אבל זה יפסיק להשתמש במידע זה כדי לבנות פרופיל מפורט שלך המשולב במידע שנאסף מגוגל אנליטיקס.

תוסף דפדפן ביטול הסכמה ל- Google Analytics

משתמשים בדפדפן Google Chrome (בלבד) יכולים להתקין את התוסף לדפדפן ביטול הסכמה ל- Google Analytics. זה "מונע מ- JavaScript של Google Analytics (ga.js, analytics.js ו- dc.js) הפועל באתרים לשתף מידע עם Google Analytics על פעילות ביקור."

אפשרויות ביטול הסכמה של צד שלישי

אתה יכול גם לקחת את העניינים לידיים שלך, במקום לסמוך על פרטיותך בפני גוגל. Mozilla Firefox הוא דפדפן קוד פתוח התומך בכמה תוספות פרטיות נהדרות. אלה יחסמו רבות מהטכניקות בהן לקוחות Google Analytics יכולים להשתמש בכדי לעקוב אחריכם.

בין הבולטים מבין התוספים הללו הם:

  • גירית פרטיות הוא תוסף אנטי מעקב בחינם ופתוח קוד פתוח (FOSS) שפותח על ידי הקרן האלקטרונית Frontier (EFF). זה גם עושה חובה כפולה כחוסם מודעות, ויעיל נגד Google Analytics (ועוקבים אחרים)
  • uBlock מוצא הוא חוסם מודעות FOSS קל משקל שעוזר גם במניעת מעקב. העצה הרגילה היא להשתמש ב- uBlock Origin וגרסת פרטיות יחד.
  • uMatrix מפותח על ידי אותו צוות כמו uBlockOrigin, וחוסם כל מיני סקריפטים ברשת. זה כולל את JavaScripts וסקריפטים אחרים המשמשים את Google Analytics. אם אתה משתמש ב- uMatrix אינך צריך גם להפעיל גירית פרטיות ומוצא uBlock. ראוי לציין כי NoScript הוא אפילו חזק יותר מ- uMatrix, אך עבור רוב האנשים הטרחה שבשימוש בו תעלה על היתרונות..
  • עוגיות הרס עצמי - רוב הדפדפנים מאפשרים לך לציין כי יש לחסום את כל העוגיות. הבעיה היא שזה ישבור את רוב האתרים! עוגיות הרס עצמי מתמצאות בכך על ידי קבלת קבצי Cookie באופן זמני, כך שתוכלו להשתמש באתר. עם זאת, כשאתה יוצא מהאתר זה מוחק אותם. זה גם מספק הגנה מפני אחסון ב- HTML5 וטקטיקות מעקב מטעות אחרות המשמשות את Google Analytics.

סקירה כללית של סקירת הפרטיות של Google Analytics

הרצון של בעלי אתרים לעקוב אחר מעורבות המשתמשים מובן למדי ולעיתים קרובות הוא שפיר לחלוטין. עם זאת, כמבקרת באתר, עליך להיות מודע לכך שהפעילות שלך נמצאת במעקב ובניתוח. זה מבוצע לא רק על ידי אף בעל אתר ספציפי אלא על פני אתרים רבים.

אכן, ניתן אפילו לבעלי אתרים לקשור מידע שנאסף בדרך זו להתנהגות לא מקוונת.

חלק גדול מהמידע שנאסף על ידי גוגל אנליטיקס נשלח גם לגוגל. זה הכרחי, מכיוון שגוגל עושה את ההרמה הכבדה למקטע הניתוח. להלכה, כל המידע שנשלח לגוגל בדרך זו אנונימי. עם זאת, לא בטוח להניח שזה המצב.

עליכם להיות מודעים לכך שגם כאשר נתונים שנשלחו מורחקים ממידע המאפשר זיהוי אישי, גוגל היא טובה מאוד להתאים אותם לסטים אחרים של נתונים שנאספו שהיא אוספת כדי לקשור אותם לזהויות בעולם האמיתי..

נקודות זכות:
צילום השער: fatmawati achmad zaenuri // Shutterstock.
עוגיות: אולג וישנייבסקי // Shutterstock
סקירת פרטיות: בלאק ג'ק // Shutterstock
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me