"מחוץ לקופסה", דפדפן Firefox של Mozilla נחשב לרבים כ- הכי ידידותי לפרטיות דפדפן מיינסטרים זמין.אבטחה ופרטיות של Firefox


עם זאת, ישנם עדיין כמה בעיות בנושא אבטחה ופרטיות של Firefox היה צריך להיות, גם אם אתה משתמש בשירות VPN!

במדריך זה, אני אראה לכם כיצד תוכלו להפוך את Firefox למאובטח יותר בכמה צעדים פשוטים.

הסטטוס ידידותי לפרטיות של פיירפוקס מסתכם בכך שפיירפוקס היא תוכנת קוד פתוח מבוקרת לחלוטין ושלא כמו דפדפנים קנייניים כמו גוגל כרום, מיקרוסופט אדג ', Internet Explorer ואפל ספארי, היא לא עוקבת אחר מה אתה מקבל בנושא מרשתת.

סיבה נוספת לפופולריות שלה בקרב ראשי פרטיות היא המספר הגדול של הרחבות זמינות שיכולות לשפר מאוד את הפרטיות והביטחון של הגלישה שלך. בנוסף לכל אלה, ניתן לגשת להגדרות התצורה העמוקות של פיירפוקס על מנת לשנות את פרמטרי הפרטיות והביטחון שלה.

Contents

WebExtensions

בחודשים האחרונים Firefox עברה ממסגרת התוספות הישנה שלה ל- WebExtensions. נכון לפיירפוקס 57 "קוונטית," ניתן להשתמש רק בתוספות WebExtensions. מרבית התוספות המפורטות להלן עברו ל- WebExtensions, או צפויים בעתיד הקרוב. אנא ראה האם אנחנו עדיין הרחבות אינטרנט? לחדשות האחרונות לגבי התוספות שעודכנו לפלטפורמה החדשה.

טביעות אצבע בדפדפן

האופן שבו מוגדר הדפדפן שלך (במיוחד תוספי הדפדפן שבהם נעשה שימוש), יחד עם פרטי מערכת ההפעלה שלך, מאפשרים לך לזהות באופן ייחודי ולעקוב אחריהם ברמת דיוק גבוהה מדאיגה..

היבט חוצני במיוחד (ואירוני) בזה הוא שככל שתנקוט באמצעים רבים יותר כדי למנוע מעקב (למשל באמצעות תוספים המפורטים להלן), כך טביעת האצבע של הדפדפן שלך ייחודית יותר..

ההגנה הטובה ביותר מפני טביעות אצבעות בדפדפן היא להשתמש בווניל נפוץ ופשוט ככל האפשר במערכת הפעלה ודפדפן. הדפדפן Tor המוקשה עם Tor מושבת הוא ההמלצה המקובלת כאן.

למרבה הצער, הדבר משאיר אותך פתוחה לצורות התקיפה אחרות. זה גם מקטין את הפונקציונליות היומיומית של המחשב שלך עד כדי כך שרובנו נראה שהרעיון לא מעשי.

Panopticlick E1514559992258

למידע נוסף עיינו בדפדפני ובמדריך לטביעות האצבעות.

דברים לעשות כשמתקינים לראשונה את Firefox

השבת טלמטריה

כברירת מחדל, Firefox אוספת מידע אודותיך בטלמטריה. זה בעיקר לא מזיק, והוא בעיקר כדי לשפר את הביצועים. בהתחשב בעובדה שלנתונים שנאספו בצורה זו יש השלכות על פרטיות, עם זאת, חבל שמוזילה החליטה לאפשר את הסכמתם לביטול הסכמה במקום לבטל הסכמה..

כדי להשבית טלמטריה ב- Firefox Desktop, עבור אל תפריט הפתיחה (שלושת הסרגלים בפינה השמאלית העליונה של הדפדפן) -> אפשרויות -> פרטיות & אבטחה -> איסוף נתונים של Firefox והשתמש בו ובטל את הסימון משתי התיבות.

איסוף נתונים של Firefox - השבת טלמטריה

כדי להשבית טלמטריה בפיירפוקס לאנדרואיד, עבור אל תפריט -> הגדרות -> פרטיות -> בחירת נתונים ובטל את סימון כל שלוש התיבות.

השבת טלמטריה של Firefox

ניתן לבטל את הטלמטריה גם באמצעות about.config, כפי שיפורט בהמשך.

שנה את מנוע החיפוש

Firefox Quantum עברה להשתמש בבינג לגוגל כמנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל. אין ספק סיבות כלכליות מוצלחות למהלך זה, אך אף אחת מהן איננה בחירות טובות לפרטיות.

למרבה המזל קל מאוד לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל. פשוט עבור לתפריט -> אפשרויות -> פרטיות & אבטחה -> מנוע חיפוש ברירת מחדל ובחר מנוע מתיבת הדו-שיח הנפתחת. מדריך מהיר להוספת StartPage זמין גם כאן.

שינוי מנוע החיפוש של ברירת המחדל

מכאן תוכלו גם לשנות את אפשרויות מנועי החיפוש "בלחיצה אחת" ולהוסיף מנועי חיפוש חדשים. שים לב כי מ- Firefox 57+, כל עדכון דפדפן יחליף את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל לגוגל. כדי למנוע זאת, עבור אל תפריט -> אפשרויות -> כללי -> אפשר ל- Firefox לעשות זאת -> ובטל את הסימון עדכן אוטומטית מנועי חיפוש.

עדכון אוטומטי של מנוע החיפוש של פיירפוקס

אז לאיזה מנוע חיפוש עליכם לשנות? עיין בביקורת קבוצת מנועי החיפוש שלנו בנושא פרטיות לקבלת פירוט האפשרויות הטובות ביותר הקיימות.

אפשר הגנת מעקב בכל העולם

הגנת מעקב זמינה עבור פיירפוקס מאז 2015, אך האפשרות לאפשר אותה נסתרה ב בערך: config (ראה להלן). Firefox 57+ מביא הגנת מעקב לממשק הראשי, אך כברירת מחדל הוא מופעל רק במצב גלישה פרטית.

כדי לאפשר הגנת מעקב עבור כל הגלישה, עבור אל פתח -> אפשרויות -> פרטיות & אבטחה -> מעקב אחר הגנה ולחץ על כפתור תמיד.

הגנת מעקב

בפיירפוקס לאנדרואיד עבור אל תפריט -> הגדרות -> פרטיות -> הגנת מעקב -> מופעל.

בנוסף לכך, בנוסף ליתרונות הפרטיות שלה, "הגנת המעקב נהנית גם מיתרונות הביצועים של קיצור חציון של 44% בזמן טעינת העמודים והפחתה של 39% בשימוש בנתונים באתרי החדשות המובילים של Alexa 200."

הפעל אל תעקוב

כמו ברוב הדפדפנים, פיירפוקס מציעה אפשרות "אל תעקוב" (DNT). אם זה מופעל, Firefox יבקש מאתרים שבהם אתה מבקר לא לעקוב אחרך. לתשומת לבך, הציות מאתרים הוא וולונטרי לחלוטין, ועצוב עצוב כי בקשות DNT מתעלמות באופן שגרתי.

עם זאת, קיימת אפס נזק בהפעלת אפשרות זו, והיא עשויה לעבוד לפעמים. עבור אל תפריט פתוח -> אפשרויות -> פרטיות & אבטחה -> הגנת מעקב והגדר את לחצן הבחירה "אל תעקוב" כ- תמיד.

פיירפוקס אל תעקוב אחר

בפיירפוקס לאנדרואיד עבור אל תפריט -> הגדרות -> פרטיות -> אל תעקוב.

השבת את WebRTC

תקשורת אינטרנט בזמן אמת (WebRTC) היא תקן שימושי פוטנציאלי המאפשר לדפדפנים לשלב תכונות כגון שיחות קוליות, צ'אט וידאו ושיתוף קבצים P2P ישירות בדפדפן שלך..

דוגמא טובה לכך היא לקוח הווידיאו והצ'אט החדש של Firefox Hello המאפשר לך לדבר בצורה מאובטחת עם כל אחד אחר המשתמש בדפדפן Firefox, Chrome או Opera, ללא צורך להוריד שום תוסף או להגדיר תצורה כלשהי. הגדרות חדשות.

לרוע המזל עבור משתמשי VPN, WebRTC מאפשר לאתר (או שירות אחר של WebRTC) לזהות ישירות את כתובת ה- IP האמיתית של המחשב המארח שלך, ללא קשר אם אתה משתמש בשרת פרוקסי או VPN..

בהתחשב בכך ש- WebRTC עשוי להיות מועיל, זה חבל שהדרך היחידה למנוע ממנו לדלוף את כתובת ה- IP האמיתית שלך בעת השימוש ב- VPN היא להשבית את WebRTC בדפדפן שלך לחלוטין. אבל הנה.

סוג אודות: config בסרגל ה- URL כדי להזין את ההגדרות המתקדמות של Firefox ולשנות את מדיה.הקשר ערך ל שקר. ראה בהמשך למידע נוסף על: config. זה עובד הן עבור Firefox Desktop והן עבור Firefox עבור Android.

השבת את WebRTC

תוספות דפדפני Firefox שונות יכולות גם להשבית את WebRTC, כולל, uBlock Origin ו- NoScript.

הסר DRM (אופציונלי)

על מנת לצפות בסרטונים באתרים כמו נטפליקס, אמזון פריים והולו, עליכם להשתמש בניהול זכויות דיגיטליות (DRM). זה מצפין את התוכן ומגן על זכויות היוצרים על ידי הגבלת מה שאתה יכול לעשות איתו.

עוד בשנת 2015 קיבלה מוזילה את ההחלטה השנויה במחלוקת לכלול DRM ב- Firefox. במובנים רבים זו הייתה החלטה מובנת. היכולת לנגן תוכן של נטפליקס וכו 'יכולה להראות כנדרש אם פיירפוקס תמשיך לשתף פעולה עם מתחרותיה.

עם זאת, ההחלטה הרתיחה רבים משום שהיא מחייבת לאגד קוד קוד סגור בקוד הפתוח של Firefox. קוד זה כנראה אינו עושה דבר מלבד בדיוק מה שהוא אומר שהוא עושה, אך מכיוון שהוא מקור סגור אין דרך לדעת זאת בוודאות.

על מנת להקל על הבעיה, Firefox מריצה DRM במיכל ארגזי חול נפרד. בתיאוריה, זה אמור למנוע מה- DRM להזיק, גם אם הוא רצה בכך.

עם זאת, פוריסטים עם קוד פתוח וראשי פרטיות עשויים להעדיף להסיר DRM לחלוטין מ- Firefox. שימו לב כי פעולה זו תפחית את הפונקציונליות, מכיוון שפיירפוקס לא תוכל עוד לשחק בתוכן מוגן DRM.
1. ב- Firefox Desktop עבור לתפריט -> הגדרות -> כללי -> תוכן של ניהול זכויות דיגיטליות (DRM) ובטל את הסימון מתוכן ניהול זכויות דיגיטליות (DRM).
פעולה זו תסיר לחלוטין את כל קוד ה- HTML5 DRM מהכונן הקשיח.

2. עבור לתפריט -> תוספות -> פלאגינים ומבטיחים ש- Shockwave Flash מוגדר כ- Never Activate.תוכן DRM של Firefox

3 א. סוג אודות: תמיכהבסרגל הכתובות ולחץ על Enter. גלול מטה ליסודות היישום -> פרופיל תיקייה ולחץ על כפתור הפתיחה תיקיה.השבת גל הלם

ב. בתיקיית הפרופילים שפתחה כעת, מצא ומחק את gmp-eme-adobe ו gmp-widevinecdmתיקיות משנה. הפעל מחדש את Firefox.יסודות יישומים

לא ניתן להסיר את כל ה- DRM מ- Firefox לאנדרואיד, אך ניתן להתקין את Fennec F-Droid ממאגר ה- F-Droidrepository. זוהי מזלג המבוסס על המהדורה האחרונה של פיירפוקס, אך מחסל את כל קוד המקור הסגור מ- Firefox לאנדרואיד - כולל DRM.gmp-eme-adobe

תוספות פרטיות ואבטחה מומלצות של Firefox

כל התוספות של פיירפוקס הינן תוכנת קוד פתוח בחינם (FOSS).

מקור uBlock

uBlock Origin הוא חוסם מודעות קל אך עוצמתי המושך חובה כפולה כתוסף נגד מעקב. הוא משתמש במספר רשימות חסימות כדי לסנן תוכן לא רצוי שיופיע בדפדפן שלך. הרשימות שאיתן הן די טובות, אבל אני ממליץ להוסיף גם את הרשימות שהוכנו על ידי EasyList ופאנבוי.לוגו מקור uBlock

חסימת מודעות וסקריפטים למעקב עלולים לשבור כמה דפי אינטרנט, מה שהופך את תכונת הרישיונות ההרשמות של uBlock Origin לתמיכה רבה מאוד. ניתן גם להחליף בין סוגי האלמנטים שנחסמים (חלונות קופצים, אלמנטים גדולים של מדיה, אלמנטים קוסמטיים וגופנים מרוחקים), או להשתמש במצבי בורר האלמנטים ו- Element Zapper כדי להתאים אישית את המותר להפעלה בדף אינטרנט..

uBlock Origin עובד טוב מאוד יחד עם גירית הפרטיות, ואני ממליץ להשתמש בשניהם יחד. כמו כן, ראוי לציין כדי למנוע בלבול, שמומלץ uBlock מקור על גבי תוסף ה- uBlock הדומה מאוד.

גירית פרטיות

פותח על ידי קרן האלקטרוניקה (EFF), זוהי תוסף מצוין נגד מעקב שעושה חובה כפולה כחוסם מודעות. למרות שיש חפיפה מסוימת בפונקציה, גירסת פרטיות ו- uBlock Origin משלימים זה את זה ומנוהלים בצורה הטובה ביותר יחד.לוגו גירית פרטיות

במקום להשתמש ברשימות חסימות, Privacy Badger עוקב אחר סקריפטים המוטמעים בדפי אינטרנט. אם הוא מגלה שמקור עוקב אחריך, הוא "מפעיל לפעולה, אומר לדפדפן שלך לא לטעון עוד תוכן מאותו מקור."

גירית פרטיות מאפשרת לך לראות אילו סקריפטים למעקב קיימים בדף אינטרנט ואילו אלה עוקבים אחריך. לאחר מכן תוכלו להחליט כיצד להתמודד איתם (לחסום, לחסום קובצי Cookie או לאפשר), או לתת לגירית פרטיות להחליט.

HTTPS בכל מקום

כלי חיוני. HTTPS בכל מקום פותח על ידי קרן האלקטרוניקה ומנסה להבטיח שתתחבר תמיד לאתרים באמצעות חיבור HTTPS מאובטח. - אם אחד זמין.HTTPS בכל מקום לוגו

זה פועל מכיוון שאתרים רבים יכולים לקבל חיבורי HTTPS, אך משתמשים כברירת מחדל באתרי HTTP לא מאובטחים. רק שימו לב שאם אין אפשרות לחיבור HTTPS, HTTPS בכל מקום ישמש כברירת מחדל לחיבור HTTP לא מאובטח (אם כי ניתן לשנות זאת בהגדרות שלו).

לכן, כדאי לפקוח עין על סמל המנעול בכתובת האתר שמראה אם ​​אתה משתמש בחיבור HTTPS.

NoScript

NoScript הוא כלי חזק שמעניק לך שליטה ללא תחרות על הסקריפטים המופעלים בדפדפן שלך. עם זאת, אתרי אינטרנט רבים לא ישחקו משחק עם NoScript, והוא דורש מעט ידע טכני כדי להגדיר את התצורה ולהגדיר אותו כך שיעשה כך שאתה רוצה..לוגו NoScript

קל להוסיף חריגים לרשימת ההיתרים, אך אפילו זה דורש הבנה מסוימת של הסיכונים שעלולים להיות כרוכים בכך. לא עבור המשתמש המזדמן אז, אלא עבור משתמשי כוח מנוסים ברשת, NoScript מאתגר להכות.

שים לב שאם אתה משתמש ב- NoScript, אינך צריך להשתמש גם ב- uBlock Origin + גירית הפרטיות או uMatrix.

ראה כאן כמה טיפים להפקת המיטב מ- NoScript. האחרון שווה במיוחד לשים לב אליו. כדאי לשמור על NoScript מותקן גם אם אתה "מאפשר סקריפטים באופן גלובלי", מכיוון שזה עדיין מגן מפני דברים מגעילים כמו סקריפטים בין אתרים לסריקת קליקים.

uMatrix

UMatrix, שפותח על ידי הצוות העומד מאחורי uBlock Origin, הוא בית מחצית הדרך בין זה ל- NoScript. זה מספק הגנה רבה להתאמה אישית אך דורש מעט עבודה וידע להתקנה נכונה.uMatrix לוגו

uMatrix לא קשה להגדיר כמו NoScript ואינו שובר אתרים רבים. אך גם זה לא מקיף.

שים לב שאם אתה משתמש ב- uMatrix, אין צורך להשתמש גם ב- uBlock Origin + גירית הפרטיות או NoScript.

מחיקה אוטומטית של קובצי cookie

תחליף נשירה לעוגיות הפופולריות אך המנותקות כעת מהרס עצמי, Cookie מוחק אוטומטית מוחק עוגיות HTTP (רגילות) כשאתה סוגר את לשונית הדפדפן שמגדירה אותן. זה מספק רמה גבוהה של הגנה מפני מעקב באמצעות עוגיות מבלי "לשבור" אתרים.מחיקה אוטומטית של קובצי cookie

מחיקה אוטומטית של Cookie מספקת גם הגנה מסוימת מפני עוגיות פלאש / זומבי ותווי תעודות ET, ומנקה את אחסון ה- DOM (למרות שהיא עדיין לא יכולה לנקות אחסון מקומי).

שימו לב כי Cookie AutoDelete ו- BetterPrivacy משלימים זה את זה, ואני ממליץ להריץ את שניהם יחד.

BetterPrivacy

תוסף זה שולט בעוגיות פלאש. יש להגדיר את התצורה כדי להסיר אותם באופן אוטומטי על בסיס קבוע.לוגו פרטיות טוב יותר

יש ויכוח כי BetterPrivacy מיותר כעת מכיוון ש- Flash משמש הרבה פחות מאתרי אינטרנט מבעבר. באופן אישי אני חושב שזה עדיין שווה לרוץ. מומלץ להריץ יחד עוגיות הרחבה והרס עצמי.

שים לב שבעת כתיבת BetterPrivacy הוסר על ידי המחבר מאתר האינטרנט הרשמי של התוספות של Firefox. עם זאת, גרסת ה- WebExtensions נמצאת בבטא, לכן אנו מקווים לראות שהיא תופיע בקרוב.

ספוגר סוכן אקראי

סוכן משתמש של דפדפן אינטרנט מודיע לאתר איזה סוג מחשב, איזה מערכת הפעלה ואיזה דפדפן אתה משתמש. אתרים רבים משתמשים במידע זה כדי לייעל את הדפים שלהם בכדי לשפר את חוויית המשתמש, אך ניתן להשתמש במידע זה לצורך טביעת אצבע בדפדפן.לוגו של Spoofer של סוכן אקראי

Spoofer של סוכן אקראי משנה באקראי את המידע שמספק סוכן המשתמש באתר. לדוגמה, הוא יכול לומר לאתר שאתה ניגש אליו באייפון באמצעות ספארי, ולא במחשב שמשתמש בפיירפוקס.

שים לב שיש ויכוח על מידת היעילות של Spoofer Agent Agent (אקראי) ותוספות דומות במניעת טביעות אצבע של הדפדפן. זה נכון ששימוש בדפדפן גנרי ללא שינוי כמו דפדפן טור הוא כמעט בוודאי טוב יותר בהקשר זה. אבל אם אתה משתמש בתוספות אחרות שהופכות את הדפדפן שלך ליותר ייחודי, כנראה ששינו את סוכן המשתמש שלך הוא שימושי.

מגן בד

מגן בד

טביעות אצבעות בד הן הצורה הנפוצה ביותר להדפסת אצבעות בדפדפן. הוא משתמש בסקריפט שמבקש מהדפדפן שלך לצייר תמונה נסתרת, ומשתמש בוואריאציות קטנטנות באופן בו מציירת התמונה כדי ליצור קוד זיהוי ייחודי, אשר ניתן להשתמש בו כדי לעקוב אחריך. Canvas Defender מסייע במניעה זאת על ידי יצירת רעש ייחודי ומתמשך שמסתיר את טביעת האצבע שלך על בד אמיתי.

שים לב כי בעת הכתיבה, מוזילה הבטיחה כי גירסאות הקרובות של Firefox יכללו הגנה על טביעות אצבע מובנות בד. אם וכאשר זה יתפנה, Canvas Defender צריך להיות מיותר, אולם עד אז אני ממליץ בחום על השימוש בו.

Decentraleyes

תוספת זו שמה לה למטרה לשפר את פרטיותך בזמן הגלישה באמצעות אירוח מקורות CND באופן מקומי. כאשר הדפדפן שלך מבקש אחד ממשאבי CDN אלה, היישום נחסם ומוגש לך במקום זאת גרסה מקומית.לוגו של Decentraleyes

אם האמור לעיל נשמע לכם כמו טכנו-מבלבל, אנא עיינו בסקירת Decentraleyes שלי לקבלת הסבר מלא.

ויקינגים עקובים מדם!

ויקינגים עקובים מדם היא דרך קלה לאפיזית ליצור כתובות דוא"ל זמניות.לוגו הוויקינגים הארור

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בשדה רישום דוא"ל, בחר 'וויקינגים עקובים מדם' (או הרחב כדי לראות מבחר שירותים), וכתובת דוא"ל חדשה שנוצרה תוחדר לשדה בזמן שלשונית דפדפן חדשה תיפתח לתיבת הדואר הזמנית..

מסגרת דואר

PGP הוא ללא ספק הדרך הבטוחה ביותר לשלוח מיילים פרטיים. אבל זה כאב בישבן לשימוש. כאב כה משמעותי, למעשה, שמעטים אנשים טורחים. מעטפת דואר היא תוסף לדפדפן המאפשר קידוד PGP מקצה לקצה בתוך Firefox.לוגו של מסגרת דואר

זה עובד עם שירותי דוא"ל פופולריים מבוססי דפדפן כגון Gmail, Hotmail, Yahoo! ו- GMX. זה הופך את השימוש ב- PGP ללא כאב ככל שיהיה. עם זאת, זה לא בטוח כמו שימוש ב- PGP עם לקוח דוא"ל ייעודי. עיין במבט המפורט על מסגרת הדואר כאן.

מחבר keepasshttp

KeePassis מנהל סיסמאות קוד פתוח נהדר. מחבר keepasshttp הוא תוסף פיירפוקס שמביא שילוב דפדפן מלא ל- KeePass.לוגו PassIFox

אנא עיין בסקירת KeePass שלי לקבלת פרטים נוספים.

הגדרות פרטיות

פיירפוקס מאפשרת שליטה דקה למדי בהגדרות הפרטיות שלה, אך לשם כך נדרש גישה להגדרות התצורה המתקדמות שלה באמצעות אודות: config. אני מתאר כיצד לעשות זאת ובנוסף להלן רשימה נרחבת של הגדרות הקשורות לפרטיות.לוגו הגדרות פרטיות

עם זאת, הגדרות פרטיות מאפשרות לך לשלוט בקלות בלחיצה אחת על רבות מהגדרות אלה באמצעות ממשק GUI פשוט. מכיוון שהוא פשוט מעביר את הגדרות התצורה, באפשרותך להתקין את ההרחבה, להשבית את ההגדרות שאתה מעדיף ואז להסיר את התקנת הגדרות הפרטיות כדי לחסוך משאבי דפדפן.

כיצד להפוך את Firefox לאבטח יותר באמצעות: config

מובנות בפיירפוקס הן מספר הגדרות "מתחת למכסה המנוע". ניתן לשנות את אלה כדי לשפר את פרטיותך ואבטחתך בעת הגלישה.

כדי לגשת להגדרות התצורה המתקדמות של Firefox, הקלד אודות: config לסרגל החיפוש ולחץ על Enter.

Firefox אודות: config הגדרות

למרות שאפשר יהיה לגרום נזק מסוים, אזהרה זו נראית לנו מעט חזקה! לחץ על "אני מקבל את הסיכון!" אם אתה מרגיש מספיק אמיץ.

כעת תראה את מסך התצורה, כאשר שם ההעדפה רשום בסדר אלפביתי (כברירת מחדל).

Firefox אודות: דוגמה לתצורה

לשינוי ערך בוליאני (כלומר יש לו ערך נכון / שקר), פשוט לחץ פעמיים על מקום כלשהו בשורת הכניסה. כדי לשנות מספר שלם (כלומר ערך מספרי), לחץ פעמיים על הערך והזן ערך מספרי.

אודות: שינוי תצורה

לשינוי ערך מחרוזת, לחץ פעמיים על הערך והזן את הטקסט הנדרש.

אודות: שינוי שינוי 2

כשאתה רואה אפשרות ב- נועז בחלונית config: היא שונתה מערך ברירת המחדל שלה.

כאשר רשומה מסומנת בכוכבית *, אני ממליץ לך בחום לעקוב אחר עצתי.

אזהרה: אתרים מסוימים מסתמכים על תכונות בהן אנו דנים בהשבתה מסיבות אבטחה להלן. לפיכך, השבתת תכונות אלה "לשבור" אתרים מסוימים (גורמים לבעיות בעת השימוש בהם, או אפילו לגרום להם לסרב לטעון כליל).

החדשות הטובות הן שפשוט הפעלה מחדש של התכונות הרלוונטיות תפרק את האתרים המושפעים, כך שתוכל לדרוש ניסוי וטעייה כדי למצוא את האיזון הנכון בין אבטחה מקסימלית לגישה לשירותים שבהם אתה משתמש..

browser.privatebrowsing.autostart

מצב הגלישה הפרטית הוצג כדי למנוע ממך לעקוב אחר כל מסלול מביך של מה שעשית על ידי משתמשים אחרים בדפדפן שלך. והכי חשוב זה מפסיק (לרוב) עוגיות ולא רושם היסטוריה של אתרים שביקרתם או טפסים שמילאתם.

הדבר הקריטי שיש לזכור הוא שגלישה פרטית מעולה לשמירה על פרטיותך מאחרים המשתמשים באותו מחשב, אך אינה עושה מעט כדי להגן על מישהו מבחוץ שרואה מה אתה מקבל (למשל ספק שירותי האינטרנט שלך).

גם אם אתה המשתמש היחיד במחשב, עדיין כדאי מאוד לגלוש באינטרנט במצב גלישה פרטית, בזכות תכונות חסימת העוגיות שלו בפרט.

על ידי הגדרת העדפה זו ל נכון תפעיל את Firefox באופן אוטומטי במצב גלישה פרטית, כך שלעולם לא תשכח להפעיל אותה.

browser.safebrowsing.phishing.enabled *

Firefox נשלח עם הרחבת הגלישה הבטוחה של גוגל מובנית ומאפשרת כברירת מחדל. הוא נועד למנוע דיוג ומשווה את האתרים שבהם אתה מבקר לרשימה שחורה המופעלת על ידי Google. המשמעות היא שגוגל מסוגלת כל הזמן לעקוב אחריך.

אם התקנת את תוספי Firefox המומלצים שלנו (ראה לעיל), לא תקבל שום הגנה נוספת מפני הגלישה הבטוחה של גוגל, תוך כדי שתספר לגוגל רבות על היסטוריית הגלישה שלך. לכן אני ממליץ בחום לכבות אותו על ידי הגדרת הערך ל שקר. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה (שמצביע על הערך הישן של browser.safebrowsing.enabled).

browser.safebrowsing.malware.enabled *

הגלישה הבטוחה (ששמה כעת שמו הגנת דיוג) היא בעצם גרסה של הגלישה הבטוחה של גוגל ברישיון ל- Mozilla (אך שעדיין מדווחת ל- Google). לכן אני ממליץ שתגדיר את זה שקר, מאותן הסיבות כנ"ל. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

שימו לב שיש המון הגדרות browser.safebrowsing.xxx, וייתכן שווה לעבור על כולם ולהשבית אותם / למחוק את ערכי המחרוזת שלהם.

browser.startup.homepage

כברירת מחדל, Firefox יתחיל בעמוד הפתיחה של Mozilla Firefox, ויציג תיבת חיפוש של גוגל. גוגל (יחד עם מרבית מנועי החיפוש המסחריים הגדולים כמו Bing! ו- Yahoo!) מאחסנת מידע רב אודותיך, כולל תיעוד של החיפושים שאתה מבצע..

כדי להתחיל בעמוד אחר, פשוט הזן את כתובת האתר שבחרת. אני משתמש ב- StartPage, אך אנא עיין בביקורת קבוצת מנועי החיפוש שלנו בנושא פרטיות לקבלת פירוט האפשרויות הטובות ביותר שקיימות. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

browser.startup.page

אם אתה מעדיף להפעיל את Firefox בדף ריק, שנה הגדרה זו ל'0'. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

datareporting.healthreport.uploadEnabled

אתה יכול לראות פרטים על ביצועי דפדפן Firefox שלך ויציבות בכל עת על ידי עיון בדוח הבריאות של Firefox (הכרטיסייה Firefox -> עזרה -> דוח בריאות של Firefox). כברירת מחדל, דוח זה נשלח מדי פעם למוזילה (בצורה מצטברת אנונימית) כדי לעזור לו להבין בעיות ולתכנן פיתוחים עתידיים..

למען אבטחה מרבית, עליך למנוע זאת על ידי הגדרת ערך זה ל שקר (אתה עדיין תוכל לראות את הדוח שלך, הוא פשוט לא יישלח למוזילה).

dom.event.clipboardevents.enabled *

אם חותכים, מעתיקים או מדביקים משהו מאתר אינטרנט, בעלי האתר יכולים לקבל הודעה על איזה חלק מדף האינטרנט חתמתם, העתקתם או הדבקתםם. אם הם רוצים, הם יכולים להקליט או לשנות את הטקסט, או למנוע ממך להעתיק (וכו '). הם יכולים גם למנוע ממך להדביק טקסט לטפסים מקוונים.

על ידי הגדרת ערך זה ל- שקר אתה מונע מאתרים לדעת היכן הדבקת את הטקסט שלהם, וכיתרון לוואי יוכל לעקוף מגבלות על חיתוך והדבקה). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

dom.storage.enabled *

אני דן בסכנות שבאחסון DOM (הידוע גם בשם אחסון ברשת) ב"דברים נוספים שהולכים ומפגרים בלילה: תגיות HTTP, אחסון ברשת ו"הגנבת היסטוריה ". בעיקרון, דרך זו לאחסון מידע בתוך דפדפני האינטרנט היא אחת השיטות המזיקות ביותר המשמשות חברות אינטרנט מסחריות כדי לעקוב אחריך ברחבי הרשת והיא הולכת וגוברת בפופולריות ככל שנטנינים מודעים יותר לסכנה של עוגיות 'רגילות'..

למרבה המזל, קל לכבות את אחסון ה- DOM על ידי הגדרת ערך זה ל- שקר. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה. עדכון: בזכות המשוב של הקוראים, ברור שהגדרת dom.storage.enabled ל- false יכולה "לשבור" אתר כלשהו. לכן יש לשנות את ההגדרה הזו בזהירות.

geo.enabled *

כשאתה מבקר ב "מודע למיקום" אתר שתישאל אם ברצונך לשתף את המיקום שלך. אם תענה בחיוב, Firefox ישלח מידע על נקודות גישה אלחוטיות סמוכות וכתובת ה- IP של המחשב שלך לשירות המיקום של גוגל, ואז יעביר את המידע הזה לאתר (מזהה לקוח אקראי מוקצה גם על ידי Google, אשר יפוג כל שבועיים).

למרות שיש לשאול אותך בכל פעם שזה קורה, ועליך לתת את הסכמתך המפורשת, אתה יכול למנוע מתן הסכמה בטעות או באמצעות חוסר זהירות על ידי כיבוי של תכונה זו (קבע את הערך ל שקר). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

geo.wifi.uri

הגדרה זו קובעת את שירות המיקום הגיאוגרפי המשמש (שירות המיקום של Google כברירת מחדל). אם תגדיר את geo.enabled (למעלה) כשגוי, הגדרה זו לא צריכה להיות חשובה. עם זאת, אם זה ירגיש טוב יותר, אתה יכול לשנות את זה ל 127.0.0.1 (הידוע גם בשם localhost או 'כתובת loopback').

להלכה, הגדרה זו יכולה להצביע על שירות חלופי, אך אף אחת מהן אינה קיימת כרגע. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

מדיה.הקשר

תקשורת אינטרנט בזמן אמת (WebRTC) היא תקן שימושי פוטנציאלי המאפשר לדפדפנים לשלב תכונות כגון שיחות קוליות, צ'אט וידאו ושיתוף קבצים P2P ישירות בדפדפן שלך..

דוגמה טובה לכך היא לקוח הווידיאו והצ'אט החדש של Firefox Hello המאפשר לך לדבר בצורה מאובטחת עם כל אחד אחר המשתמש בדפדפן פיירפוקס, כרום או אופרה מעודכן, ללא צורך להוריד שום תוסף או להגדיר כל תצורה חדשה. הגדרות.

לרוע המזל עבור משתמשי VPN, WebRTC מאפשר לאתר (או שירות אחר של WebRTC) לזהות ישירות את כתובת ה- IP האמיתית של המחשב המארח שלך, ללא קשר אם אתה משתמש בשרת פרוקסי או VPN. חלק מלקוחות VPN מודרניים יחסמו דליפות WebRCT, אך זה הכי בטוח להשבית בדפדפן שלך לחלוטין. לשם כך, שנה ערך זה ל שקר.

network.cookie.cookieBehavior

אם אתה משתמש במנהל קובצי cookie טוב כמו מחיקת cookie אוטומטית (מומלץ), לא תצטרך לגעת בהעדפה זו. אם לא, כנראה שזה רעיון טוב להגדיר את זה ל'1'(רק עוגיות מהשרת המקור מותרות). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

network.cookie.lifetimePolicy

שוב, השימוש בתוסף AutoDelete של קובצי cookie הוא ככל הנראה המדיניות הטובה ביותר, אך אם אתה מעדיף שלא, תוכל לשלוט מתי פג תוקף של קובצי Cookie על ידי הגדרת הגדרה זו ל'2'(העוגיה תפוגה בסוף ההפעלה (כאשר הדפדפן נסגר)). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

רשת.dns.disablePrefetch

Firefox משפר את זמני טעינת העמודים על ידי פתרון שמות תחום 'באופן יזום ובמקביל' (כלומר, הוא מביא מראש את המידע). במאמרם 'מציאת DNS מראש והשלכות פרטיותו: כשדברים טובים משתבשים', טוענים סרריבאס קרישנן ופביאן מונרוז כי נוהג זה יכול להוביל ל"איומי פרטיות הבשלים להתעללות. ליתר דיוק ... היכן שניתן להסיק את מונחי החיפוש הסבירים שהונפקו על ידי לקוחות המשתמשים בפתרון DNS נתון. "

ניתן לכבות את קידומת ה- DNS על ידי הגדרת ערך זה ל- נכון. אם אינך מוצא הגדרה זו, תצטרך להוסיף אותה ידנית על ידי לחיצה ימנית על מסך ה- config: בחירה 'חדש'. -> 'בוליאני' והזן 'רשת.dns.disablePrefetch'לתיבת הדו-שיח. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

network.http.sendRefererHeader

כשאתה לוחץ על היפר-קישור, הדף אליו אתה ניגש יכול לבקש מידע על הדף ממנו לחצת על הקישור. מידע זה נמצא בכותרת 'מפנה', וניתן להשתמש בו כדי לעקוב אחריך באתר אינטרנט.

יתר על כן, סקריפטים של Javascript יכולים "לראות" ולהפנות לכותרת המפנה אם הגדרה זו מופעלת. למרות שמוזילה מזהירה כי השבתת כותרות מפנים עלולה לגרום לבעיות באתרים מסוימים, אנו ממליצים לשנות את ההגדרה ל- '0'(לעולם אל תשלח את כותרת המפנה או תגדיר' document.referrer '). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

network.http.sendSecureXSiteReferrer *

פחות או יותר זהה לערך שלמעלה, אלא שהוא מאפשר לעקוב אחר אתרי אינטרנט. ניתן לבטל הגדרה זו על ידי שינוי הערך ל שקר. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

network.prefetch-next *

פיירפוקס מזרז את תהליך הגלישה על ידי סריקת קישורים בדף אינטרנט והורדה מראש של דפי אינטרנט מקושרים כאשר הם במצב לא פעיל. אף על פי שהשבתת העדפה זו תאט את הגלישה במידת מה, מבחינת פרטיות אתה באמת צריך להגדיר אותה שקר. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

privacy.donottrackheader.enabled *

מרבית הדפדפנים המודרניים תומכים כעת בתכונה 'אל תעקוב', שמבקשת מאתרים לא לעקוב אחריך, ופיירפוקס אינו יוצא מן הכלל. למרות שבוודאי שצריך להפעיל זאת (מוגדר ל - נכון) עליכם להיות מודעים לכך שתאימות מאתרי אינטרנט היא וולונטרית לחלוטין. כך שההגנה שהיא מעניקה יכולה להיחשב מינימלית למדי. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

privacy.donottrackheader.value *

בעוד ההגדרה privacy.donottrackheader.enabled (למעלה) קובעת אם הנחיה 'אל תעקוב' תישלח לאתר אינטרנט, הגדרה זו קובעת מה ההוראות האמורות באמת אומרת.

לכן, עליך להגדיר את זה 1 לבקש שאתרי האינטרנט לא יעקבו אותך (כותרת המציינת הסכמה למעקב נשלחת לכל האתרים אם privacy.donottrackheader.enabled מוגדר כ- True). לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

privacy.tracking protection.enabled

זה מאפשר לרשימת חסימות המבוססת על רשימת החסימה של Disconnect, כדי למנוע מעקב חוצה אתרים. לאחר הפעלת הגנת המעקב, תראה מגן בסרגל הכתובות שלך בכל פעם שפיירפוקס חוסם תחומי מעקב או תוכן מעורב.

כיתרון לוואי, הגדרה זו גורמת גם לדפים להיטען במהירות גבוהה של 44 אחוזים בממוצע, השימוש בנתונים יורד ב -29 אחוזים בעת התחברות ל -200 אתרי האלכוהול המובילים, ומספר עוגיות ה- HTTP המאוחסנות על ידי הדפדפן יורד ב -67.5%.

toolkit.telemetry.enabled

הטלמטריה מכסה כל מיני נתונים סטטיסטיים הקשורים לביצועים, לשימוש ותגובת הדפדפן שלך. פיירפוקס יכולה לשלוח דוחות אנונימיים עם נתונים אלה למוזילה, שעוזרת מאוד למפתחים, ומסיבה זו תוכל לשקול להדליק אותם, אך למען פרטיות מקסימאלית, עליך לבדוק שהיא שקר. לחץ כאן לקבלת ערך העזרה של מוזילה.

הערות נוספות

גלישה פרטית (aka מצב גלישה בסתר)

כמו רוב הדפדפנים המודרניים, Firefox מציעה מצב גלישה פרטית. למרבה הצער, תכונה זו מובנת לעתים קרובות בצורה לא טובה. זה יכול להיות מסוכן מאוד.

כשאתה פותח חלון פרטי, דפים שאתה מבקר בהם לא מתווספים להיסטוריית הדפדפן, טקסט שאתה מזין לטפסים וסרגלי חיפוש לא נשמר, סיסמאות, הורדות, קובצי Cookie וקבצי אינטרנט זמניים לא נשמרים.

זה הופך את הגלישה הפרטית נהדרת להסתיר את מה שאתה מקבל באינטרנט מבני משפחה ואחרים שיש להם גישה למחשב שלך. יש סיבה שמכונה לעתים קרובות גלישה פרטית כמצב פורנו!

Firefox 57+ מאפשר הגנת מעקב בגלישה פרטית כברירת מחדל, אך באופן כללי, גלישה פרטית לא מסתירה את מה שאתה מקבל באינטרנט מהספק שלך. זה גם לא מסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך מאתרים שאתה מבקר בהם.

לכן גלישה פרטית נהדרת להסתיר מהמשפחה שלך את מה שאתה מקבל באינטרנט, אך לא תסתיר את מה שאתה מקבל באינטרנט מאף אחד אחר. כדי להסתיר את מה שאתה מקבל באינטרנט משאר העולם, אתה צריך להשתמש ב- VPN או ב- Tor.

מסקנת הפרטיות של Firefox

פיירפוקס הוא דפדפן מעולה לפרטיות ואבטחה, אך ישנם המון דברים שתוכלו לעשות כדי שיהיה עוד יותר! הפיל בחדר הוא ששינוי דפדפן פיירפוקס שלך בדרכים רבות הופך אותך ליותר ייחודי, ולכן רגיש יותר לטכניקות טביעות אצבע של הדפדפן. לרוע המזל אין כרגע דרך לרבוע מעגל זה.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me