במדריך זה כיסינו את כל הדברים מלמטה למעלה, כך שבין אם אתה מתחיל או מקצוען, אתה אמור להיות מסוגל לצבור קצת תובנות מועילות וללמוד משהו חדש..


לא משנה אם אתם מתכננים לבצע כרייה באמצעות Linux, ethOS או Windows. הקפדתי לכסות את הצעדים עבור כל אחד מהם. תוכלו למצוא גם כמה טיפים, טריקים, אופטימיזציות נהדרות ופתרונות לבעיות נפוצות בנושא פתרון בעיות.

אם אין לכם זמן לקרוא את הכל היום, אז סימנו דף זה, או הירשמו לרשימת הדוא"ל שלנו וקבלו אותו כספר אלקטרוני בחינם.!

אם אתה מעוניין בפרטיות, עליך להשתמש ב- VPN בעת כריית קריפטו. עיין במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו לקבלת רשימה של ה- VPN המהיר, המאובטח והפרטי ביותר.

Contents

מה זה Ethereum?

Ethereum היא פלטפורמת blockchain פתוחה הדומה לביטקוין אך עם גמישות מובנית נוספת. עם Ethereum, blockchain יכול להיחשב לאינטליגנטי הודות למכונה הוירטואלית Ethereum ולחוזים חכמים. ואילו עם ביטקוין מדובר בספרת פאר.

חוזים חכמים

באמצעות Ethereum תוכלו לבצע קוד ב- blockchain בצורה מבוזרת. אלה נקראים חוזים חכמים. אלה מאפשרים לך להקים מערכת, לפיה אדם יקבל תשלום רק בתנאים מסוימים. עם הגדלת Ethereum, ההיקף והמורכבות של חוזים אלה צפויים לעלות. חוזים חכמים הם אלה שהעניקו ל- Ethereum בסיס יציב כל כך, כמו ב- http://www.gridcoin.us/GridCoin, ל- blockchain יש שימוש פונקציונלי..

אם אתה מעוניין איך Ethereum קם ורוצה לברר עוד על זה, צפה בסרטון YouTube הזה של COO, סטפן טואל.

רווחיות כריית אתרום

לפני שתקבע אם עליך לצאת להרפתקת כריית Ethereum שלך; תצטרך להחליט אם זה יהיה רווחי או לא.

אמנם על פני השטח, זה קל להפליא, כפי שאראה להלן, עליכם להיות מודעים לכך שכרייה דומה מאוד למסחר. מחירי Cryptocurrency משתנים, הציוד שלך עלול להישבר וכן הלאה. לדוגמה, כשהתחלתי להרכיב את הפרויקט הזה, הערכת המספרים הגסים הייתה שאני אחזיר את ההשקעה שלי תוך חצי שנה. כעת, עם אותם חישובים, זה ייקח שמונה חודשים. היתרון של כרייה על פני סחר הוא שמחירי מטבעות יכולים להיות יציבים מעט יותר, ובסופו של יום, עדיין יהיה לך את הציוד. שאם בחרת בתבונה, לא היית מאבד יותר מדי מערכו.

רווחיות כריית אתרום

חשב את הסחרור והתשלומים הצפויים שלך

ראשית, עליכם לחשב כמה יהיה כוח החיפזון שלכם. אם יש לך כבר כמה GPUs שאתה מתכנן להשתמש בהם, אתה יכול להשתמש ב- Google כדי לגלות את קצב ה- hash שלו. לחלופין, אתה יכול להשתמש באתר כגון CryptoCompare כדי לקבוע מה הערך הטוב ביותר לכסף GPU. עם זאת, עדיין לא מצאתי מסד נתונים עם רשימה מלאה כך שאולי תרצה להתחיל קובץ Excel משלך ולהשוות את המהירות שתקבל לכל דולר שהוצא. מחירי ה- GPU יכולים גם להשתנות באופן משמעותי, ממדינה למדינה, לכן הקפידו לקחת זאת גם בחשבון.

בחרתי ללכת עם RX480 כפי שהוא צפוי לתת 25MH / s בהגדרות מלאי עם מחיר של 200 $. לכן אני משלם 8 $ / MH והמטרה היא להוריד את המחיר הזה ככל האפשר. לכן, אם אתה רואה מחשבי GPU יד שנייה שבהם אתה משלם פחות מזה, ייתכן שהם שווים שיקול גבוה.

בהתבסס על החריפה שלך אתה יכול להשתמש ב- CoinWarz כדי לחשב את התשלום הצפוי שלך, זה יהיה 4.2 חודש לחודש כרגע. זה שווה בערך 42 $ ברגע.

חשב את עלות החשמל שלך

עם זאת, ברגע שיש לך כרטיסי GPU, הם יצטרכו חשמל. לכן, הגורם השני בחשיבותו הוא כמה הכרטיס שלך יצרוך, וכמה תצטרך לשלם עבור זה. כדי לחשב זאת תצטרך לגלות כמה כוח הוא משתמש וכמה אתה צריך לשלם לכל קוט"ש / שעה. אלה בהתאמה 150W ו -0.10 $ לקוט"ש עבורי. כדי לחשב את שעת העמיתים בעלות, פשוט המרה W לקוט"ו (על ידי צלילה ב- 1000) והכפל יחד, כך שמבחינתי המפסק יעלה 0.15 * 0.1 = 0.015 $ לשעה כדי להמשיך לחיות. זה מסתכם ב 0.36 $ ליום או $ 10.80 לחודש.

חשב את הרווח וההפסד שלך והחזיר

אז עכשיו אתה יודע כמה כסף אתה מרוויח וכמה אתה מוציא. עם המספרים לעיל, אני אשיג $ 42- $ 10.80 = $ 31.20 לחודש עם RX480 אחד.

החישובים מזניחים את החשמל המשמש את רכיבי המחשב האחרים, אך לרוב אלה זניחים, במיוחד אם יש לך מספר GPUs במתקן יחיד. במקרה שלי, אני מכרה עם RX480 מרובים, ומצפה לייצר כ 200 $ לחודש. מכיוון שכל הציוד עלה לי 2000 דולר, אני נשבר אפילו אחרי עשרה חודשים, וארוויח 400 דולר או 20% בסוף השנה..

חומרת כריית אתרום

כדי להתחיל כרייה, כל מה שאתה צריך זה מחשב פשוט להפליא. תזדקק גם לעכבר, למקלדת ולמסך, אך הדבר נדרש רק להתקנה, כך שתוכל להשתמש בכל הקיים שיש לך..

להלן, פירטתי את השיקולים שעליך לזכור בבחירת רכיבי הבסיס הללו ואת האפשרויות הפופולריות לכל אחת מהן. אתה יכול להשתמש באתר אינטרנט כגון PCPartPicker כדי להבטיח שהחלקים שבחרת יעבדו יחד. כמו כן, אם תרצה תוכל לקנות חבילות מעבד, זיכרון RAM ו- האם שלם מ- gpuShack.

לוח האם

לוח האם הוא ההיבט החשוב ביותר בכל אסדת כרייה. הסיבה לכך היא שהיא צריכה להיות מסוגלת לתמוך בכל ה- GPU שלכם. אם אתה מתכנן רק לקבל אחד או שניים, זה לא כל כך חשוב. עם זאת, מרבית האנשים ישאפו למקסם ולהחזיק 6 GPUs במתקן יחיד. יש מעט מאוד לוחות אם שיתמכו בהפעלת 6 GPUs. היתרון הגדול עם כרייה הוא שאתה יכול להריץ את ה- GPU ממקדי PCIe x1, כך שאתה לא צריך למצוא לוח אם עם 6 חריצי PCIe x16..

H81 Pro BTC

מאז החלה 'שיגעון הכרייה', ASRock ייצרה לוח אם שמכוון בדיוק לכרייה. מסיבה זו, ללא ספק, האם הטובה ביותר והפופולרית ביותר לקנות היא H81 Pro BTC או יום השנה H97..

לוחות אם פופולריים נוספים הם: Gigabyte GA970, Gigabyte 990FXA, MSI Z97 Gaming 5 ו- Biostar TB85. תוכלו למצוא גם המלצות נוספות כאן.

מעבד

בעת בחירת המעבד, אתה זקוק למינימום היחיד. לא הייתי ממליץ להשיג את המחיר הזול ביותר, אבל נקודה אחת או שתיים למעלה. הסיבה לכך היא שכוח עיבוד נוסף הנו שימושי בעת ההתקנה והופך את האתחולים למעט מהירים יותר. בחרתי ללכת עם Intel Celeron G1840.

RAM

שוב, תצטרך את המינימום היחיד, 4GB תעשה. בחרתי ללכת עם 8 ג'יגה-בתים למקרה. כמו כן, אם אתה מתכוון לבצע כריית סולו, כדאי שיהיה כמה שיותר בהתחלה, מכיוון שהסינכרון של blockchain יהיה מהיר יותר. כמובן שברגע שזה נגמר תוכלו להסיר את העודפים.

GPU

פירטתי את בחירת ה- GPU לעיל. נכון לעכשיו, מכשירי ה- RX480 הם אחד מכרטיסי הכרייה הפופולריים ביותר, אך אם אתה מסתכל סביב הפורומים של Ethereum, תהיה בטוח שתמצא המלצות רבות נוספות..

Radeon RX480

PSU

כדי לחשב את גודל ה- PSU שאתה דורש תצטרך להוסיף יחד את דרישות הספק של כל הרכיבים שלך. אתר כמו PCPartPicker יעשה זאת בשבילכם בצורה מושלמת. הוסף 20% על הנדרש כגורם בטיחות. כמו כן, וודא שאתה משתמש ב- PSU איכותי, מוכר וסטנדרט גבוה, כאילו הוא נושף, אתה יכול להיפרד מכמה ציוד יקר מאוד.

דיסק קשיח

עבור הכונן הקשיח, שימוש ב- SSD הוא חיוני. בעוד שמכונות SSD יקרות יותר, תצטרך רק 16 ג'יגה-בייט, שתחזיר לך פחות מ -30 דולר. אם אתה מתכנן לבצע סולו שלי, מומלץ לקנות אחד או 32 ג'יגה-בייט, אך שוב זה יהיה רק ​​כמה דולרים נוספים.

רכיבים אחרים

מלבד המרכיבים העיקריים, תזדקק גם לעלות GPU. אני ממליץ להשיג מגדלים המופעלים באמצעות USB 1x עד 16x, אותם תוכלו לקבל מאמזון תמורת כמה דולרים. בדגמים מסוימים של לוח האם, תצטרך לקצר כמה סיכות ללוח האם כדי לזהות את הקו.

מערכת PCI Riser מופעלת

מומלץ לקנות גם מחברים נוספים ל- PCIe ל- Molex (או SATA), כך שתוכלו לחבר את המרימים למסילות שונות ב- PSU. שוב, תוכלו למצוא את אלה באמזון, ויעלו רק כמה דולרים.

בסך הכל, החומרה שלך, למעט מכשירי GPU, לא אמורה לעלות לך יותר מ- 500 $, והחלק הגדול של זה יהיה ה- PSU שלך. להלן רשימת רכישה מומלצת של אמזון. הסכום ללא ה- GPU מגיע ל 472.21 $. בעוד שעם 6 RX480s העלות הכוללת שלך תהיה 1702.15 $ עלויות משלוח.

מדריך לכריית אתרום

אז עכשיו כשכסנו את הרווחיות והחומרה, הגיע הזמן להגיע לכרייה.

עם זאת, גם בכרייה ישנם שלושה שיקולים חשובים שיש לנקוט בהם: מערכת הפעלה, סולו או בריכה ותוכנות כרייה.

באיזה מערכת הפעלה לבחור?

כשמדובר בבחירת תוכנת ההפעלה שלך לכריית Ethereum, ישנם שלושה מתמודדים עיקריים: Windows, Linux ו- ethOS. אם אתה חובב מק, זה אפשרי, אך מומלץ מכמה סיבות.

חלונות

אם אתה רגיל ל- Windows ואף פעם לא התקרבת לינוקס, הישאר עם Windows. אם אתה מתכנן להשתמש ב- 6 GPUs, מומלץ להשתמש ב- Windows 10 מכיוון שיש לו תמיכה מובנית באופן טבעי. ווינדוס 7 & 8 ידרוש קצת משחק איתם. אם אתם רגילים לפקוד על מערכות סגנון שורות, וכרייה תהיה המטרה היחידה של המתקן, הייתי ממליץ בחום להסתכל על ethOS.

בנוסף, ל- Windows יש את היתרון של תמיכה אוניברסלית יותר, ובאופן כללי, כלי overklocking טובים יותר. יתר על כן, גישה אליו היא קלה לחלוטין עם משהו כמו TeamViewer. יש לזה החיסרון של התקנה קצת יותר מסובכת אבל שום דבר קשה מדי, במיוחד אם אתה לא מתכוון לצבוט את ביצועי ה- GPUs.

יתר על כן, אם אתה רק מחפש את Ethereum שלי כתחביב במחשב הרגיל שלך, MinerGate מאפשר לך לעשות זאת בקלות רבה.

אתוס

ethOS היא גרסה מופשטת של לינוקס (אובונטו 14.04 להיות ספציפית) שמטרתה כריית Ethereum (ועוד כמה cryptocurrencies). לא רק קל להתקנה להפליא, אלא גם קל לשימוש ותחזוקה. שמתי לב שהוא פועל בצורה אופטימלית יותר מ- Windows. יש לכך חסרונות שלא תוכלו להשתמש במתקן שלכם עבור הרבה מעבר לכך, אך ממילא רוב האנשים לא נוטים לעשות זאת. יתר על כן, גישה מרחוק היא רק דרך SSH ולכן עליכם להיות בנוח עם חוסר ממשק משתמש. עם זאת, תמורת 39 דולר זה לדעתי לא מבוטל.

בית אתוס

לינוקס

חלק מחובבי הכרייה נשבעים כי לינוקס היא מערכת ההפעלה הטובה ביותר לכרייה. אמנם זה היה המצב, אולם יש חילוקי דעות חזקים יותר בנושא מאשר בעבר. אמנם אני מעדיף את חלונות, אבל לינוקס יש את היתרונות שלה ולהיות מערכת רזה יותר, היא יכולה להיות בעלת יתרונותיה. יתר על כן, Windows בדרך כלל מגיע עם תג מחיר, כך שאם אתה מחפש אפשרות בחינם, לינוקס היא זו בשבילך.

סולו מול כריית ביליארד

כשמדובר בכריית cryptocurrency, המצב דומה מאוד למכרה אמיתי כאשר אתה מחשיב כל GPU כאדם שמכרה..

כריית סולו

כריית סולו היא כשאתה מכרה בעצמך. היתרון בכך הוא שכל מה שתמצא הוא לגמרי שלך להחזיק. למרבה הצער, אם יש לך רק כמה כורים, זה עשוי לקחת זמן רב מאוד למצוא "זהב." יתר על כן, תדירות מציאת הזהב יכולה להשתנות בהרחבה. אולי יש לך שבוע שבו אתה מכה שלוש פעמים בזהב, אבל כלום במשך חודש שלם. ברור שאם יש לך הרבה כורים (GPUs), התוצאה תהיה יציבה יותר, אך מתחת לשיעור הכרייה של 1GH / s, כריית סולו אינה מומלצת אם אתה רוצה תשואה יציבה. אם אינכם מודאגים מתזוזות כשאתם מוצאים את את, אז כריית סולו היא אופציה טובה מעל 100 מייל לשעה מכיוון שאינכם צריכים לשלם עמלות לאף אחד.

כריית בריכות

עם כריית הבריכה, כורים רבים מאגדים כוחות במאמץ למצוא את המטבע. המטבעות שנמצאו מופצים אז באותה מידה בין הכורים, אם כי עם כמה בריכות היחסים יכולים להשתנות על כמה גורמים. עם זאת, אתה צריך לשלם סכום קטן (בדרך כלל פחות מ -1%) למפעיל הבריכה עבור שמירה על השירות. החיסרון הוא שיש לך תשלום קבוע ובכך להפוך את החישובים הקשורים לכסף מדויקים יותר.

אם אתה קורא את המדריך הזה, אתה בטח רוצה לכרות על אסדה יחידה, אז אני בעיקר מכסה את כריית הבריכות, אך גם אתייחס לכריית סולו.

בריכת כריית אתרום

בריכות כריית אתרום

  1. http://ethereumpool.co/ - עמלות של 0.8%. תשלומים ששוחררו פעמיים ביום עבור יתרות הגבוהות מ- 0.5 ETH.
  2. http://dwarfpool.com/ - 2% עמלות. התשלומים שוחררו 4-6 פעמים ביום עבור יתרות הגבוהות מ- ETH.
  3. http://weipool.org/ - עמלות של 0%. תשלומים שמשתחררים כל 24 שעות עבור יתרות הגבוהות מ- ETH.
  4. http://ethpool.org/ - בריכת כריית סולו צפויה. עמלות של 0%. תשלומים לאחר 10 אישורים. מידע נוסף על הערות @dr_pra למטה.
  5. http://nanopool.org/ - עמלות של PPLNS 1%. תשלומים ששוחררו פעמיים ביום עבור יתרות הגבוהות מ- 0.1 ETH.
  6. https://www.alpereum.ch - עמלות של 0%. תשלום כל 30 דקות עבור יתרות מעל 0.2ETH.

דורש הרשמה

  1. https://eth.suprnova.cc/ - 1% עמלות. התשלומים עומדים על הכורה (ידני או אוטומטי מ- 0.01 ETH).

תוכנת כרייה

כשחוזרים לאנלוגיה של כריית העולם האמיתי, בכריית cryptocurrency אתה יכול להשתמש בכלים שונים כדי למצוא את הזהב, מה שמכונה תוכנת כרייה. כל תוכנת כרייה התפתחה עם השנים, אך חלקן התפתחו יותר מאחרות. המתמודדים העיקריים לכריית אתרום הם קליימור וגנוויל.

גת

Geth היא התוכנה המקורית מצוות Ethereum. אם אתה רוצה סולו שלי, זו תהיה האפשרות הטובה ביותר שלך. זה פשוט וברור לשימוש. זה יכול גם ליצור את הארנק עבורך, אך כפי שיפורט בהמשך, עליך לקבל גם את הארנק Mist / Ethereum אם אתה מעדיף אפשרות GUI.

MinerGate

MinerGate אינו מומלץ אם אתם מתכננים לבצע אסדות כרייה ייעודיות. עם זאת, אם ברצונך לכרות במחשב קיים כתחביב, או מתוך עניין, זה מושלם.

אמנם זה לוקח תשלום מהכרייה שלך, אך ממשק המשתמש הוא מהיר ופשוט לשימוש ופעם בהתקנתו תוכלו לכרות באופן מיידי. יש לו גם כמה אתגרים שמעודדים אותך לשלי, ואם אתה מתחיל מוחלט, פשטות התוכנה הזו תקפיץ אותך משמחה. אם הפשטות היא משהו שאתה מעדיף, אז NiceHash היא גם אפשרות סולידית מאוד.

ג'נוויל

Genoil הוא כורה מתפתח ומותאם מאוד לאתריום. זה פועל בצורה חלקה, ואפשר לקום ולרוץ איתו מהר מאוד. באופן אישי היו לי כמה בעיות עם דור ה- DAG, אבל כמה ציוצים פתרו את זה במהירות. אם אתה מתכנן רק לכרות את אתרום, אז Ethminer מאת ג'נוויל הוא מתמודד חזק.

קליימור

באופן אישי מצאתי את קליימור היא הכורה החזק והטוב ביותר בכל הסיבובים. קל להתקנה, מעולם לא היו לי בעיות בזה ויש לו המון פונקציונליות נוספת (למשל ניהול מעריצים) שלא ראיתי עם כורים אחרים. יש לו גם את הבונוס שהוא יכול לכרות שני מטבעות בבת אחת, שיש אנשים שמצאו מועילים מאוד כדי לייעל את הכנסתם. היו דיווחים על הכנסות נוספות בין 3 ל -10 אחוזים.

Claymore כריית Windows

עבור כל מערכת הפעלה, אתן את הוראות ההתקנה עבור הכורה המועדף.

ארנק Ethereum

לאחר שתתחיל לכרייה, תצטרך גם לשמור את ה- Ethereum במקום בטוח. זה אפשרי בשני אופנים, ארנק מקומי או ארנק מקוון. לארנק מקומי יש בטיחות טובה יותר מכיוון שהוא תמיד נשאר בשליטתך. עם זאת, אם אתה משתמש בארנק מקומי, התקן אותו במחשב שאינו הכורה שלך או תעביר כספים באופן קבוע למקום אחר. הסיבה לכך היא שצריכת מחשב להתרסק; זה יכול להיות קשה לשחזר כל אתר שנשמר שם.

ארנק ערפל / אתרום

ערפל וארנק אתרום הם ההתפתחויות הרשמיות של צוות אתרום. בעוד שבליבה זה פשוט לשימוש, הוא אוסף הרבה תכונות נוספות. מכיוון שהוא משולב עם ShapeShift, אתה יכול גם לקבל תשלומים מחשבונות ביטקוין אחרים של ביטקוין. זה גם מאפשר לך לפתח יישומים ושירותים מבוססי Ethereum - למשל חוזים חכמים.

ארנק ערפיל Ethereum

גת (עם Etherwall)

Geth הוא הקוד הבסיסי לארנק הערפל והוא שירות הליבה לסנכרון blockchain של Ethereum. לרוע המזל זהו שירות שורת פקודה, שעלול להקשות על השימוש בו ומעצבן. http://www.etherwall.com/Etherwall מוסיף לו ממשק משתמש קדמי של GUI, ומקלה על השימוש בו.

ה- EtherWallet שלי

MyEtherWallet הוא ארנק אתרנט בצד פתוח של לקוח הפועל ב- Javascript. MyEtherWallet מקל על יצירת ארנקים מאובטחים ללא שורת הפקודה או צורך להפעיל לקוח Ethereum במחשב שלך. על ידי הפעלת MyEtherWallet במחשב לא מקוון, אתה יכול ליצור ארנקי נייר מאובטחים עבור אחזקות האתר שלך.
Ethereum-Wallet.net הוא פיתוח דומה שגם כדאי להסתכל עליו.

פולוניקס וקראקן

פולוניקס וקראקן הן פלטפורמות מסחר מקוונות של cryptocoin. אתה יכול להשתמש בכתובות ההפקדה שם כדי להעביר כל אתר שאתה מבצע ישירות לשם.

חלונות

אז עכשיו, אחרי שדיברתי על כל התנאים המוקדמים, להלן כל הצעדים הדרושים בכדי להתחיל בכרייה ב- Windows.

1. התקן חלונות והפצה מחדש של חלונות ו- C ++

זה די נתון. עם זאת, חשבתי שאציין את זה כי תמיד כדאי להתחיל עם התקנה נקייה. אם אתה משתמש ביותר מ- 4 GPUs, אני ממליץ להשתמש ב- Windows 10, או שתצטרך לבצע כמה ציוצים. אם אתה מתכוון להשתמש ב- Windows 7 או 8, התקן גם את תוכנת Mod 6xGPU. עובדה חשובה שכדאי לזכור עם התקנות טריות היא שכדאי להשבית את המחשב שלך אי פעם לישון או שינה.

יהיה עליכם להתקין גם את החבילות ההפצות C ++ עבור Visual Studio.

2. הורד מנהלי התקנים וחבילות

הורד את מנהלי ההתקן ואת חבילות הבקרה עבור ה- GPU שלך. אמנם ניתן להתקין אסדות עם GPUs Nvidia וגם עם AMD, אך הדבר אינו מומלץ כיוון שהוא יכול להוביל למספר בעיות.

עבור NVidia התקן את מנהל ההתקן 347.52 ואת חבילת OpenCL CUDA האחרונה, שהיא CUDA 8.0 בזמן הכתיבה.

עבור AMD, התקן את Radeon Software Crimson Edition 15.12 ואת חבילת OpenCL SDK. בהתאם ל- GPU שלך, יתכן שזה לא הנהג הנכון. אז אם אתה נתקל בבעיות, עיין בפורום Ethereum.

3. התקן תוכנה נוספת

לפני שתתחיל בכרייה, מומלץ להתקין תוכנה נוספת שתעזור לפקח ולבצע אופטימיזציה של ביצועי המערכת שלך.

מסיר התקנת תצוגה. DDU עוזר ביצירת הסרת התקנות נקיות של מנהלי התקנים לתצוגה. זה יכול לעזור אם אתה נתקל בבעיות עם מנהלי התקני הווידיאו. ב- Windows 10 זה גם מבטל את עדכוני מנהל התקן התצוגה האוטומטיים העלולים לגרום לבעיות תאימות וכרייה.

GPU-Z. GPU-Z הוא כלי לניטור הסטטיסטיקות של ה- GPUs שלך ולהצגת פרטי ליבה אודותיו. אתה יכול בקלות לתכנן את הנתונים הסטטיסטיים, ולרשום / לייצא אותם אם תרצה.

TeamViewer. אם אתה מתכנן לגשת מרחוק למתקן שלך כדי לפקח עליו ולשלוט בו, הגרסה החינמית של TeamViewer תהיה הקלה ביותר לשימוש.

כלי אוברקלוקינג. אם אתה מתכנן למטב את הביצועים של המתקן שלך (שאתה אמור להיות), מומלץ לקבל כלי אוברקלוקינג מסוג כלשהו. רוב יצרני ה- GPU יספקו אחד לשימושכם. כמו כן, תלוי בתוכנת הכרייה שתשתמש בה, תצטרך אותה כדי לשלוט במהירות המאוורר ב- GPUs. יתרה מזאת, WattMan החדשה של AMD הוכיחה כי היא תוכנה מעוצבת היטב שמגדירה את הגדרות ה- GPU שלך.

וואטמן

4. הגדר את הארנק שלך

החלט באיזה שירות תרצה להשתמש לארנק שלך, והירשם אליו. יצרתי חשבון פולוניקס, מכיוון שאני מתכוון לעשות מסחר עם אתר ה- Ether שלי, כדי לנסות ולהגדיל את הרווחים שלי. רשמו את הכתובת שלכם. זה אמור להיראות כך: 0x7b5eff562ee17b9e27a7af6afc26944266c8b025.

ארנק פולוניקס

אם אתה רוצה כתובת מקומית, הורד את ארנק הערפל, תן לסנכרון ה- blockchain וצור שם את חשבונך. לחלופין, הורד את Geth ושמור אותו בתיקיה כמו C: Ether. ואז הקלד "חשבון חשבון חדש". באיזו שיטה אתה עושה וודא שאתה שומר את הסיסמה שלך עם תוכנה מאובטחת כמו KeePass.

5. הגדרת Geth (אופציונלי לכריית סולו)

אם תרצה לשלול את שלי, תצטרך להיות מסונכרנת עם ה- blockchain. לשם כך תצטרך להוריד את Geth ולשמור אותה בתיקיה כמו C: Ether. לאחר מכן פתח שורת פקודה ונווט לתיקיה זו באמצעות הפקודה cd. ראשית, אם אינך משתמש בארנק מקומי, תצטרך לסנכרן את ה- blockchain. הדרך המהירה ביותר היא להשתמש בפקודה:

geth - fast - cache = 1024 - מסוף jitvm

ערך המטמון הוא כמות ה- RAM שברשותך, 1GB בדוגמה שלמעלה. ככל שיש לכם יותר זיכרון RAM, כך תוכלו לסנכרן את ה- blockchain במהירות רבה יותר.

בפנקס הרשימות צור קובץ עם הטקסט שלהלן ושמור אותו כ gethsync.bat, בתיקיית ה- Ether שלך. הפעל קובץ עטלף זה כל פעם לפני שתתחיל לכרייה. אתה יכול גם ליצור קיצור דרך אליו על מסך הבית שלך.

גה - rpc

6. הגדר את הכורה שלך

עבור חלונות, הכורה של Genoil הוכיח את עצמו כיעיל ביותר, ואני אראה לך כיצד להגדיר זאת. עם זאת, אם אתה מעוניין במטבעות אחרים אחרים, כדאי לך לשקול להסתכל על הכורה Claymore.

לאחר שהורדת את Genoil, שמור וחילץ אותו לתיקיה מתאימה, למשל. ג: אתר.

פתח את פנקס הרשימות וצור קובץ בשם genoil.bat עם הטקסט הבא, באותה תיקיה. הגדרות אלה יעצבו את יכולת הכרייה שלכם ותשיקו את הכרייה עצמה. הקפד להחליף את כתובת הבריכה והארנק על ידי מה שאתה משתמש. אם אתה מכרה סולו, החלף את השורה האחרונה באמצעות הפקודה "ethminer.exe -G".

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

G --Farm-recheck 200 --cl-local-work 256 --cl-global-work 8192

התחל genoil.bat, ותתחיל לכרות. בכל פעם שתתחיל את זה, תהיה זמן קטן שבו המערכת תגיד 0Mh / s כחרץ שלך. אל תדאג. בדרך כלל זה אומר שקובץ DAG שלך עדיין נוצר. ככל שיש לך יותר GPU, כך יידרש זמן רב יותר.

7. עקוב אחר המצע שלך

לאחר הכרייה, וודא שאתה צופה במתקן שלך. 24-48 שעות הראשונות הן חיוניות ויקבעו אם המערכת שלכם יציבה או לא. אם זה פועל ללא בעיות באותה תקופה, אתה אמור להיות בסדר. אני ממליץ להישאר במרחק נגיש מהמתקן שלך במהלך תקופה זו מכיוון שכל מיני בעיות יכולות להתרחש, ואם אתה חסר מזל מאוד, אתה עלול בסופו של דבר לשרוף בניין.

אתה יכול לפקוח מרחוק על המסך שלך מרחוק על ידי בדיקת הסטטוס של החשיפה בבריכה שבחרת וגם על ידי כניסה באמצעות TeamViewer.

8. שיפור ביצועים

אם ברצונך לשפר את קצב ה- hash שלך, קרא את הקטע בנושא בסוף.

אובונטו

1. התקן את Ubuntu 16.04 ואת מנהל ההתקן של AMD.

הורד את אובונטו 16.04 והתקן אותה. לאחר ההתקנה, הורד את מנהל ההתקן של AMDGPU-Pro, פתח את ההתקן והתקן אותו גם.

2. התקן את תוכנת Ethereum

ראשית, תצטרך להוסיף את המאגר. השתמש בפקודות שלהלן לשם כך.

sudo apt - לקבל התקנת תכונות-תכונות-נפוצות

sudo add-apt-repository ppa: עדכון etherum sudo apt-get עדכון

כעת התקן את תוכנת Ethereum המועדפת, הכורה וגת. אלה יעזרו לכם לסנכרן עם הבלוקצ’יין ואז להתחיל לכרות.

sudo apt - קבל התקנת אתרנט

sudo apt - get להתקין את etminer sudo apt - get install geth

אם תרצה, אתה יכול להשתמש בגת כדי ליצור את הארנק שלך, אך כפי שנדון בעבר, זה אידיאלי יותר אם אתה משתמש בארנק מקוון.

3. בנצ'מרק והתחל לכרות

כעת תוכל לבדוק שהמתקן שלך מכרה באמצעות הפקודה הראשונה ואז להתחיל לכרות באמצעות השנייה. זה פשוט ככה. אם אתה רוצה להשתמש בבריכה שונה מ- Nanopool, אז, כמובן, החלף אותה לבחירה שבחרת.

ethminer -G -M
ethminer -G -F http://eth-eu1.nanopool.org:9999/0x - farm-recheck 200

אם נתקלת בבעיה עם אחד הכורים שלך, אתה יכול להשתמש בפקודות שלהלן כדי לעזור לך לנסות למצוא איזו GPU הוא הבעיה

ethminer -G -M - opencl-device x (כאשר x הוא מזהה ה- GPU שלך החל מ- 0)
רשימה - מכשירים (מציג את כל ה- GPU העומד לרשותך)

אתוס

ethOS היא אולי הדרך הפשוטה ביותר להקמת אסדת כרייה והיא האפשרות שלי ללכת בעת יצירת חדשה. אמנם זה עולה 39 $, אך משך הזמן שהוא חוסך בפתרון תקלות הוא שווה את זה. ניתן לטעון כי קל ופשוט יותר לפקח על כך שאתה יכול לגשת אליו פשוט דרך SSH או להסתכל בלוח המחוונים המותאם אישית שלך. אתה יכול לקרוא את הסקירה שלי עליו כאן, או לעבור ל- gpuShack לרכוש אותו.

1. רכוש, הורד והתקן את ethOS

לאחר שקנית רישיון, תקבל קישור להורדה. הורד אותו והתקן אותו לפי ההוראות שלהם ב- SSD קטן.

2. אתחול ראשוני & להכין

כאשר אתה מאתחל אותה לראשונה, עליך להיות מחובר ל- GPU יחיד לחריץ x16 הקרוב ביותר למעבד. האתחול הראשוני יימשך מספר דקות. לאחר סיום זה, תצטרך לשנות את קבצי התצורה המרוחקים והמקומיים. כדי לעזור בכך, ל- gpuShack יש בסיס ידע פנטסטי. כמובן שאם עדיין לא תצטרך להשיג לעצמך ארנק / כתובת Ethereum.

3. הוסף GPUs

הוסף כל GPU בזה אחר זה, וודא שהמערכת פועלת יציבה בכל פעם. בכך תוודא שהמערכת מכירה בכל אחת מהן בצורה נכונה, ואם יש בעיות, יהיה קל יותר לאתר אותה..

4. פיקח על המתקן שלך

כדי לפקח על המתקן שלך, עומדות בפניך שתי אפשרויות. אתה יכול להיכנס דרך SSH או להסתכל בפאנל הסטטיסטיקות שנוצר. לחלונית הסטטיסטיקה יש את היתרון שמדובר בדף אינטרנט פשוט ותוכלו להציג אותו בקלות מכל מקום. SSH מהווה את היתרון, שאם יש לך בעיות כלשהן, אתה יכול בקלות לנהל את המערכת מרחוק (כל עוד אתה מרוצה מפעולות שורת הפקודה של לינוקס).

5. שיפור ביצועים

אם ברצונך לשפר את קצב ה- hash שלך, קרא את הקטע בנושא בסוף.

6. טיפים לאתוס

שנה את סיסמתך: השתמש בפקודות שלהלן כדי לשנות את סיסמאות המשתמש הבסיסי והן את בסיסי ה- ethOS הראשי. זה חשוב במיוחד אם אתה מתכנן לגשת מרחוק דרך SSH. אחרת, ייתכן שהמכונה שלך תועבר בזדון.

sudo passwd

אתוס סו Passwd

הגדר SSH: אם אתה הולך להגדיר SSH, ישנם שני דברים חשובים שאתה צריך לעשות. ראשית, הגדר העברת יציאות בנתב שלך, כך שהתנועה תפנה מחדש למתקן שלך. שנית, השתמש בפקודות שלהלן, כדי לשנות את יציאת SSH למשהו שונה, למשל 2221. אמנם זה לא יעצור התקפה אם יש סריקת יציאה, אך זה יפחית את האפשרות להתקפה על ידי סורק. אתה יכול גם לשקול להשתמש בפרטי & מפתחות ציבוריים ב- 100% מבטיחים שרק אתה יכול לגשת למתקן.

sudo ננו / etc / ssh / sshd_config

שנה את השורה האומרת '# נמל 22' ל'יציאה 2221 ', או את היציאה המועדפת עליך.

כריית עננים

אפשר לכרות את Ethereum, באמצעות שירותים מקוונים כמו AWS או DigitalOcean. עם זאת, אף אחד לא הצליח להפוך את זה לרווחיות בזמן אמת, ועליך לקחת את השורש הזה רק אם אינך מעוניין לבנות אסדות משלך ורוצה לשער על התמחור..

ישנם גם חוזי כריית Ethereum כמו למשל על ידי כרייה של ג'נסיס. חברות אלה מספקות לך אסדת כרייה ייעודית משלך, ועליך לשלם על זה מראש. שוב, אלא אם כן אתה משערר מאוד בתמחור, אלה לא נוטים להיות שווים את זה.

טיפים כלליים לשיפור ביצועי הכרייה

הגדרות לוח האם

במקרים מסוימים, ייתכן שה BIOS של לוח האם שלך לא יוגדר כראוי מייד. אם אתה מוסיף את ה- GPU שלך אחד אחד, ובשלב מסוים המתקן שלך קורס, והסרת בעיות הקשורות ל- GPU, סביר להניח כי לוח האם שלך הוא הבעיה. עיין בפורומים לקבלת עזרה, אך לעיתים קרובות תצטרך לשנות כמה הגדרות. באופן אישי, היה לי ניסיון עם צורך לבטל את כיבוי תכונות ה- BIOS ושינוי הקצאות, אך הגדרות המערכת משתנות במידה רבה ולכן הייתי אומר שגוגל היא החברה הכי טובה שלך..

מאוורר וטמפרטורה: בקרה ופיקוח

תמיד, תמיד וודא שיש מערכת לפיקוח על המאווררים והטמפרטורה שלך, ותוכל לבדוק אותם מרחוק. אם אתה משתמש ב- Genoil, המערכת תנסה לתקן את עצמה, ואם אתה משתמש ב- ethOS, היא תשבית GPU אם יש בעיה בחימום יתר. עם זאת, לא כל הכורים נוצרים שווים, ואם אתה לא נזהר, אתה יכול לשרוף את הבית שלך. זו אחת הסיבות לכך שחשוב כל כך לפקח על המתקן שלך באופן רציף ולהבטיח שהוא יציב במהלך 24 השעות הראשונות. בנוסף, קחו בחשבון את תנודות החום במהלך חודשי הקיץ והחורף מכיוון שהבדלי מעלות מעטים אלו יכולים להשפיע מאוד.

שיפור ביצועים

אם ברצונך לשפר את הביצועים, עומדות בפניך שתי אפשרויות: overclocking ו- BIOS בהתאמה אישית. ל- BIOS מותאם אישית בדרך כלל מובנה בתוכו overclocking, כמו גם כמה ציוצים אחרים.

אוברקלוקינג: אוברקלוקינג הוא הפשוט ביותר מבין שתי השיטות. Windows ו- ethOS תומכים אלה בקלות באמצעות ווטמן ו- over-overlocking בהתאמה. כלל האצבע הכללי הוא שהגדלת שעון ה- mem ב -10% מגדילה את הסחרור שלך ב- 10%. אתה יכול גם לשנות את שעון הליבה. עם זאת, יש לכך השפעה קטנה יותר. כמו כן, הפחתת שעון הליבה יכולה להועיל מכיוון שהיא יכולה להפחית את צריכת החשמל שלך ובעוד החיסרון שלך יהיה מעט נמוך יותר, אתה יכול להיות חיובי בסך הכל מכיוון שתשתמש בפחות כוח. יתרת הליבה / זיכרון הנכונה תהיה תלויה בעלות החשמל ובחיסכון שלך.

BIOS מותאם אישית. BIOS מותאם אישית 'הם יותר מורכבים. אמנם קל להשתמש בכלי כמו AtiFlash כדי להבהיר את ה- GPU שלך, קח בחשבון שהוא מסוכן. יהיה עליך למצוא BIOS שמתאים ל- GPU שלך אלא אם כן אתה בקיא לצבוט אותו בעצמך בעזרת כלי כמו PolarisBiosEditor. עם זאת, זה יכול לקבל את הרווח הגדול ביותר. לדוגמה, עבור RX480 BIOS מותאם אישית יכול להעלות את קצב ה- hash שלו ל 30Mh + וזה שיפור משמעותי של 30%!

אוהדים נוספים. במיוחד אם יש לך מספר אסדות, וודא שאתה מצרף כמה מאווררים נוספים למקרה / הדיור שלך. יש אנשים שמשתמשים במאווררי שולחן רגילים או בחלק מהמקרים מאווררים תעשייתיים בעלי עוצמה גבוהה. עיין במתקן הכרייה שלי בצינור נחושת, כדי לקבל כמה רעיונות יצירתיים כיצד ליצור אסדת כרייה שימושית אך מושכת בו זמנית!

אספקת כרייה אולטימטיבית

סיכום כריית אתרום

אז זהו זה. אני מקווה שנהנית לקרוא את מדריך הכרייה של Ethereum, עכשיו התחל לבנות את המתקן שלך כדי שתוכל להתחיל לכרות במהירות האפשרית!

יש לך משוב, שאלות, הערות? הודע לי בתגובות ואדאג להתעדכן במאמר זה.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me