נתבי מלאי מוגבלים, והוצאת התצורה והביצועים הטובים ביותר מהם יכולה להיות קשה מאוד.


קושחה בהתאמה אישית, כגון DD-WRT, מקלה על התהליך ומספקת לך הרבה אפשרויות נוספות; ובכך הופך נתב של $ 100 רגיל לנתב סופר שמתאים לכל בית או משרד.

עם מדריך נתבי DD-WRT זה תגדיל את הטווח האלחוטי שלך, את שיעורי העברת הנתונים, תיצור פתרונות NAS, תגדיר שירות VPN, וכל כך הרבה זמן ללא זמן. כמה כאלה, אתה יכול אפילו ליישם ללא DD-WRT.

אין לך זמן לקרוא את כל זה היום? אני ממליץ לפחות לקרוא את ההקדמה כדי שתוכל לגלות על מה עסק ה- "DD-WRT" הזה.

Contents

מהם נתבי DD-WRT?

מקור השם DD-WRT משני מקורות. WRT מייצג את הנתב האלחוטי וטבע לראשונה על ידי Linksys WRT54G הידוע לשמצה. זה היה הנתב הראשון ששימש לפיתוח DD-WRT והפך מאז להצלחה איקונית. DD מגיע מקוד העיר הגרמני עבור דרזדן בו התגורר BrainSlayers, צוות הפיתוח הראשוני.

במהותו, DD-WRT הוא חתיכת קושחה שתוכלו להתקין בנתב שלכם כדי להגדיל את יכולותיו. זה דומה להתקנת מערכת הפעלה אחרת במחשב שלך כדי לשפר את הפונקציונליות ואת מטרתה. כפי שאראה לך במדריך זה, תוכל להגדיל את הטווח האלחוטי שלך, להיות מסופק עם איכות שירות משופרת של כלי השירות ועוד ועוד. עיין בתכנים שלהלן כדי לראות עד כמה זה יכול להיות מסתגל.

ההגדרות שלהלן הן מה שהמלצתי לסביבות שונות. אל תדאג אם אינך בטוח מה חלק מאלה, הם מוסברים ביתר פירוט בהמשך.

מדוע DD-WRT?

רבים מכם עשויים לחשוב: מדוע אני צריך DD-WRT, הקושחה הנתב הסטנדרטית שלי לא תפתור את כל הצרכים שלי?

לצערי לא.

אמנם הקושחה המסופקת על ידי חברות הנתבים השתפרה עם השנים, אך בדרך כלל אין להם מגוון רחב של תכונות. הסיבה לכך היא שרוב המשתמשים אינם זקוקים לפונקציונליות זו, ולכן אין זה הגיוני מבחינה כלכלית לפתח אותה.

אולם עם הזמן, ככל שמשתמשים ממוחשבים כמוך הפכו למיומנים יותר בטכנולוגיות ומודעים טוב יותר, הם החליטו שהם כן רוצים יותר ונתב DD-WRT היה תמיד הצעד הראשון. בהיבט זה, חברות הנתב מפגרות. מסיבה זו, רבים מהם (נתב באפלו, נתב Linksys וכו ') החלו למכור כעת נתבים מהבהבים של DD-WRT!

DD-WRT מגיע בטעמים וגדלים רבים, החל ממיקרו DD-WRT למגה DD-WRT, אך לא משנה באיזה גודל תשתמשו, הכלים הנוספים ללא ספק יהפכו את הנתב הסטנדרטי שלכם לסופר-רכז.

כמה יתרונות של DD-WRT

להלן כמה תכונות המוכיחות כי שדרוג ל- DD-WRT יעזור מאוד לשפר את יכולות ה- WiFi והמכשירים באינטרנט, בין אם אתם גרים לבד או מנהלים עסק. אלה רק קטע קטן מכל מה שאפשר, ואפילו המדריך כולו הזה לא מכסה את כל האפשרויות וההגדרות.

 • בקרות איכות שירות מתקדמות (DD-WRT QoS)- מאפשר לך לשלוט על הקצאת רוחב הפס שלך. אתה יכול בקלות לפצל את התנועה שלך בין רשתות, להקדיש אותה לתוכנות, מכשירים ספציפיים ועוד.
 • Plug and Play אוניברסלי (UPnP) - פרוטוקול המאפשר שיתוף של התקנים ברשת בקלות לשיתוף מהיר וקל של קבצים, מדיה, מדפסות וכו '.
 • אחסון מחובר לרשת (NAS) - חבר דיסקי USB וכוננים קשיחים לנתב שלך כך שתוכל להשתמש בהם ככונני רשת הנגישים לכולם
 • מדפסות רשת - כמו בכוננים קשיחים, אתה יכול לחבר מדפסות שאליהן ניתן לגשת מרחבי הרשת
 • מטמון DNS / DNSmasq - מאיץ את החיפוש ואת הרזולוציה של שם המארח כדי לשפר את מהירויות החיבור לאתרים המועדפים עליך
 • גישור אלחוטי- הופך את הנתב ל משחזר אלחוטי כדי להרחיב את טווח האות ה- WiFi שלך
 • גרפי ביצועים מתקדמים- DD-WRT מספק מעקב ותצוגה מתקדמים ברשת לצורך פתרון וניתוח טוב יותר של בעיות.
 • התאם את כוח האנטנה- אחת הדרכים הרבות שבהן תוכלו להגדיל את הטווח האלחוטי שלכם
 • VPN- אתה יכול להשתמש בנתב DD-WRT כלקוח VPN כך שכל המכשירים ברשת ה- WiFi שלך מוגנים. זה אפילו מספק יכולות ביטול חסימה גיאוגרפית למכשירים שאינם תומכים בלקוחות VPN (למשל Roku ו- AppleTV).

אז לסיכום, מדוע DD-WRT? מכיוון שאפילו יצרני הנתב עצמם ממליצים עליה אם ברצונך להפיק את המרב מהנתב שלך!

נתבים תואמים DD-WRT

לאחר שהחלטת שאתה רוצה להפיק יותר מהנתב שלך, הגיע הזמן לרדת לעסק.

המכשול הראשון הוא בחירת הנתב שלך.

אם יש לך ישן שוכב בבית, אתה יכול להסתכל בעמוד מסד הנתונים של הנתב כדי לגלות אם אפשר להתקין עליו DD-WRT. אתה יכול גם להשתמש ברשימת הנתבים DD-WRT כדי למצוא נתב לעצמך. אמנם דומה מאוד, אנו ממליצים על המאוחר מאחר שהוא מעודכן במידע.

אתה תראה אתרים רבים המשתמשים ב- Linksys WRT54G / WRT54GL האייקוני ליצירת נתב סופר, עם זאת, הוא מיושן ביותר, חסר כל יציאות USB, ולכן הוא בשום מקום קרוב לנתב DD-WRT הטוב ביותר כבר.

במקום זאת, לצורך ההדגמות שלי אשתמש ב- Asus RT-AC56U. יש לו מעבד מעולה, הרבה זיכרון זיכרון פלאש ו -2 יציאות USB המסייעות להגדיל את המעשיות שלו באופן אקספוננציאלי, ותוכלו לתפוס אותו מאמזון תמורת 100 דולר בלבד. זהו גם פס כפול (נתבי 2.4GHz ו- 5GHz) המאפשר מהירויות העברה טובות יותר וקישוריות רשת..

אם יש לך תקציב נמוך (או גבוה יותר), עיין בנתבים הטובים ביותר שלנו לרשימת DD-WRT לנתבים שאנו ממליצים עליהם..

DD-WRT לעומת OpenWRT מול עגבניה

DD-WRT אינו הקושחה הנתב היחיד עם קוד פתוח בשוק, וטכנית הוא אינו הטוב ביותר בכל ההיבטים. עם זאת, הוא זה שיש לו את התמיכה הגדולה ביותר בקהילה, עם רוב העדכונים, ולכן הוא הידידותי ביותר למתחילים.

באופן אישי, אני מוצא קושחת נתב עגבניות טובה יותר, אבל אתה צריך יותר ידע טכני כדי להתמודד עם זה, ולא תמיד תוכל למצוא את התשובות באינטרנט. נתב OpenWRT הוא החזק ביותר אך דורש גם כישורי מחשב מעולים. מסיבות אלה, DD-WRT מנצח את היום.

מדריך DD-WRT - סימון

כדי לעזור להקל על הניווט והבנת ההוראות במדריך זה השתמשתי בהודעות הבאות.

פריטי תפריט - פריטי התפריט הם נטועים ובחיצים -> משמשים לציון בתפריט משנה

כפתורים - כל מה שתצטרך ללחוץ עליו הוא מודגש

'ציטוטים יחידים' ישמש לציון החלקים בדף

נטוי משמשים לחתיכות קוד שאתה צריך להזין.

להלן דוגמא שתגיד לך את מהירויות ה- CPU וה- Flash של הנתב שלך

 1. עבור למינהל -> פקודות
 2. הזן את הדברים הבאים בתיבה 'פקודות': nvram get clkfreq
 3. לחץ על הפעל פקודות

הנה מה שאתה צריך לראות
סימון מדריך

תחילת העבודה עם DD-WRT

כיצד להתקין DD-WRT

התקנת DD-WRT על הנתב שלך היא הצעד הראשון והסיכון ביותר.

אני צריך להזהיר אותך שהתקנת DD-WRT תבטל את האחריות שלך ותוכל גם "לבנים" זה הופך אותו למשקל נייר סקסי.

למרבה המזל אתה יכול גם לקנות נתב עם DD-WRT המותקן מראש באמזון אם אתה לא מעוניין לקחת את הסיכון. לחלופין, תוכלו להשתמש בחברות כמו FlashRouters וסבאי, אשר יתקנו זאת עבורכם וגם יספקו לכם ערבות ותמיכה..

היכן להוריד DD-WRT

תתפלאו, אבל אפילו הורדת הקושחה DD-WRT יכולה להיות מעט בעייתית. בעוד שבאתר DD-WRT יש מסד נתונים של DD-WRT שעוזר לך למצוא את הקושחה עבור הנתב שלך, זה בדרך כלל מיושן מאוד ולעיתים אינו כולל את כל מה שמופיע בדף המכשיר הנתמך שלהם..

עבור AC56U, קיבלנו FlashRouters לספק לנו את הבנה היציב הטוב ביותר, אבל אתה יכול גם לחפש בוויקי DD-WRT ובפורומים, ובדף ה- build של ה- FTP. ההמלצה האחרונה לבנייה יציבה של FlashRouters היא R28493M (12/10/15), ותוכל להוריד אותה מכאן. לאחר ההורדה, בצע את השלבים שלהלן.

 1. בצע איפוס 30-30-30. לחץ על כפתור האיפוס למשך 30 שניות (סביר להניח שתצטרך עט לשם כך). מבלי להרפות, נתק את הכוח למשך 30 שניות. חבר את הכוח לחזור והמשך לחיצה על הכפתור למשך 30 שניות נוספות. זה עוזר למחוק את הזיכרון של הנתב להתקנה נקייה.
 2. חבר את הנתב למחשב באמצעות כבל Ethernet.
 3. פתח את הדפדפן שלך והקלד 192.168.1.1 בסרגל הכתובות
  1. אם תתבקש, פרטי הכניסה לנתב יהיו פרטי ברירת המחדל (בדרך כלל שם משתמש: מנהל, סיסמה: מנהל)
  2. אם כתובת ה- IP שלעיל אינה פועלת, עיין במדריך הנתב שלך
 4. בתפריט השמאלי נווט לניהול ואז לחץ על הכרטיסייה שדרוג קושחה בראש.
 5. עבור 'קובץ הקושחה החדש', בחר את הקובץ שהורדת בתחילת הדרך. לחץ על העלה ולחכות לנתב שלך לאתחל את עצמו מחדש. תוכלו לדעת, כאשר האורות יתחילו להבהב בחזית, ותוכלו לגשת אליו באמצעות כתובת ה- IP של הנתב שהוזכר לעיל..
 6. בצע עוד 30-30-30 איפוס.
 7. כעת עבור אל 192.168.1.1 (כתובת ה- IP של ברירת המחדל של DD-WRT) ותראה את הדברים הבאים. פרטי הכניסה לברירת המחדל של DD-WRT נוטים להתאים לפרטים של הנתב, אך לא רק עליכם, אלא עליכם לשנות זאת.
  DD-WRT ברוך הבא
 8. זה סיימת עם שדרוג הקושחה DD-WRT.

אם בשלב כלשהו אתה צריך לבצע איפוס DD-WRT מכיוון שטעית והנתב לא מגיב, עשה זאת איפוס 30-30-30.

שינוי ההגדרות הבסיסיות

כעת, לאחר שהתקנת את הקושחה, המשימה העיקרית תהיה לשנות את כל ההגדרות העיקריות והחשובות, כולל תצורת נקודת הגישה האלחוטית.

 1. כמפורט בהוראות הקודמות, תתבקש לשנות את שם המשתמש והסיסמה שלך DD-WRT באופן מיידי. אני ממליץ לך לרשום את זה איפשהו, למשל במנהל סיסמאות, כך שלא תיסגר במקרה. אם תרצה, תוכל לשנות זאת במועד מאוחר יותר תחת הממשל -> כרטיסיית ניהול.
 2. שנה את 'שם הרשת האלחוטית (SSID)' בתפריט האלחוטי בכרטיסייה הגדרות בסיסיות. אם יש לך יותר מרשת אלחוטית אחת (שתעשה זאת באמצעות ה- AC56U) אז תן להם שמות שונים כך שתוכל להבדיל ביניהם בקלות. החל הגדרות פעם אחת.
  הגדרות אלחוטיות בסיסיות של DD-WRT
 3. בכרטיסייה אבטחה אלחוטית, החל סיסמה בשתי הרשתות. אני ממליץ להשתמש במצב אבטחה אישי WPA2, עם אלגוריתם WPA AES.
  הגדרות אבטחה אלחוטיות של DD-WRT
 4. בהתקנה, הייתי ממליץ גם להגדיר את 'נתב הנתיב' ואת 'שם המארח' האופציונליים, אך זה לא חיוני.
 5. כעת עליך להיות נתב פונקציונאלי שתוכל להשתמש בו בדיוק כמו כל נתב אחר בשוק. לפני שנתחיל את תצורת הנתב והוספת פעמונים ושריקות, הייתי ממליץ להסתכל בתפריטים ולקבל תחושה לקושחה..

גיבוי ושחזור ה- DD-WRT שלך

לשחק עם הנתב שלך, לשפר את ההגדרות ולשפר את היכולות שלה זה תמיד כיף. עם זאת, איפשהו לאורך הקו סביר שתטעה, ותרצה שיהיה לך גיבוי כך שתוכל פשוט לשחזר את המערכת, ולא תצטרך לעבור שוב על כל ההגדרות. תוך כדי כתיבת המדריך הזה, וביצוע כל ההגדרות, נאלצתי לבצע שניים מאלו משחזרים את עצמי - שניהם בגלל טעויות מטופשות!

ליצירת גיבוי, עבור אל ניהול -> גיבוי ולחץ גיבוי. ואז פשוט הורידו את הקובץ למקום מאובטח במחשב.

כדי לשחזר את DD-WRT לנקודת גיבוי, עבור לאותו מיקום. תחת 'שחזור הגדרות' מצא את קובץ הגיבוי ולחץ על לשחזר.

בדומה לגיבוי הקושחה של DD-WRT, אני ממליץ לך גם לגבות את מערכת המחשבים שלך, שכן לאבד את כל הקבצים שלך זה הרסני הרבה יותר מאשר לאבד כמה הגדרות DD-WRT.

הגדלת הטווח האלחוטי שלך

ישנן כמה שיטות עיקריות להגדלת טווח האלחוט שלך ומהירויות העברה. להלן, אני מכסה את האפשרויות הפופולריות ביותר. מבין אלה, חלקם קשורים בקושחה, בעוד שחלקם דורשים חומרה נוספת.

איתור הנתב שלך

הדרך האידיאלית להשיג כיסוי אופטימלי בבית או במשרד היא על ידי איתור הנתב במוקד הפעולה. מצא את המרכז הפיזי של הנכס שלך, ובדוק כיצד זה משפיע על הכיסוי שלך. קירות, במיוחד קירות בטון, יכולים להוות מכשול גדול, לכן נסו להזיז את הנתב שלכם.

לרוע המזל ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) לא מצא את המודם שלך במקום אידיאלי לכך. אם אתה רוצה לשמור על המודם והנתב שלך באותו מיקום, אתה יכול לקנות מאריך כבלים קואקסיאליים (או לבקש מהספק שלך לעשות זאת בשבילך). אם לא אכפת לכם שהשניים יהיו במקומות שונים (או רוצים שהם יהיו במקומות שונים), תוכלו לקנות כבל Ethernet ארוך במיוחד.

אם אינכם מסוגלים לחלוטין או לא ששים להעביר את הנתב שלכם, הצעדים הבאים אמורים לעזור לכם.

השתמש בערוץ ריק

בעוד שתדרים אלחוטיים מכונים 2.4Ghz ו- 5Ghz, הם למעשה שונים מעט מתדרים אלה בכוונה. הסיבה לכך היא שלכל תדר עיקרי קיימים מספר ערוצים. ניתן לחזות בערוצים אלה כמספר הנתיבים בכביש מהיר. ככל שיש יותר מכוניות בנתיב, כך הוא נוטה להיות איטי יותר. למצוא ריק (או לפחות הריק ביותר) זה קל ביותר וזה יכול לעזור להגדיל את הטווח ואת שיעורי ההעברה שלך.

 1. הורד אפליקציית Wifi Analyzer למכשיר שלך. אני ממליץ על הדברים הבאים; מנתח Wifi לאנדרואיד, אקריליק WiFi עבור Windows, סורק WiFi עבור Mac. למרבה הצער, נכון להיום אין אפשרויות טובות ל- iOS.
 2. השתמש באפליקציה או בתוכנה כדי לסרוק את השכונה שלך. גיליתי שערוצי 5GHz כמעט ואינם בשימוש, ולכן הייתה לי אפשרות לבחור. כפי שתוכלו לראות בתמונה למטה, לערוצי 2.4GHz היו הרבה יותר תנועה. ברור שהשתמשתי בערוץ צפוף מאוד (SuperNet) והייתי יותר טוב עם מספר ערוץ גבוה יותר.
  מנתח WiFi
 3. שיניתי את מספר הערוץ של הרשת שלי ב- Wireless -> הגדרות בסיסיות לערוץ 13.
 4. אתה יכול גם לבחור אוטומטית, אך באופן אישי מצאתי שאנשים כמעט אף פעם לא משנים את הערוצים שלהם כך שזה לא נדרש.

הגדרות אלחוטיות מתקדמות

שינוי הערוץ, כמתואר לעיל, הוא אחת הדרכים הקלות והבטוחות ביותר להשיג אש טוב יותר. עם זאת, ישנן הרבה הגדרות מתקדמות שניתן לבצע בהן ניסויים. אלה תלויים ממצב למצב, וחלקם, כמו הגדלת כוח TX, יכולים להפחית את חיי הנתב שלך. מסיבה זו, לא רק שתצטרכו לבצע בדיקות מדוקדקות בכל תצורה שתנסו, אלא עליכם גם לזכור שתוצאות אחרות, קלות יותר, עשויות לגרום.

רוחב פס לעומת תפוקה

לפני שאסביר כיצד לבדוק את רוחב הפס ואת תפוקתך, חובה שאסביר את ההבדל בין השניים. רוחב הפס הוא המהירות הקבועה שאתה משלם ומקבלת מהספק האינטרנט שלך: במקרה שלי מדובר בהורדה של 30 מגהביט לשנייה והעלאת 3 מגהביט לשנייה. תפוקה היא כמות הנתונים בפועל שהנתב שלך יכול להתמודד איתם. ב- RT-AC56U שאנו בודקים איתו, המקסימום התיאורטי הוא 867 מגהביט לשנייה.

לכן, אם אתה מעוניין רק להשתמש בנתב לצורך גישה לאינטרנט, אז אני ממליץ לא להסתובב עם ההגדרות המתקדמות (אלא אם כן יש לך חיבור אינטרנט מהיר מאוד). עם זאת, אם אתה מתכנן להשתמש בו לאחסון, להדפסה, לזרמת סרטים או למטרות פנימיות אחרות, יתכן וזה יהיה שווה את זה.

בדיקת רוחב הפס והתפוקה שלך

בדיקת רוחב הפס שלך היא הקלה ביותר מבין השניים. ראש אל TestMy.net. אתה אמור לראות מהירויות באזור של מה שאתה משלם עליו. אם זה לא המקרה, מומלץ לשקול לנהל מילה עם ספק שירותי האינטרנט שלך. עובדה ידועה שמהירויות יכולות להשתנות, אך במקרים רבים (במיוחד באמריקה) היו דיווחים על ספקי אינטרנט שפשוט לא עמדו בהבטחותיהם..

לבדיקת תפוקה תצטרך להוריד את מבחן התפוקה של TamoSoft. יהיה עליכם להריץ את השרת במחשב המחובר לנתב באמצעות כבל Ethernet. ואז במחשב נייד, תצטרך להריץ את תוכנת הלקוח. הזן את כתובת ה- IP שסופקה על ידי השרת, ואז בצע את מבחן הנתב. זה ייתן לך את מהירויות התפוקה של הנתב שלך.

TX כוח, שידור וכו '

אם לאחר בדיקת ההגדרות שלך החלטת שאתה זקוק לתפוקה גדולה יותר, סביר להניח שתתחיל להסתכל בשינוי ההגדרות האלחוטיות המתקדמות. כאמור אלה מסובכים ויכולים לגרום לבעיות. מכיוון שעם הגדרות ברירת המחדל אנו רואים 500 מגה-ביט לשנייה במחשב שלנו ו -100 מגה-ביט לשנייה בטלפון שלנו (שזה הגבול בגלל החומרה שלו), אנו לא חושבים שזה נחוץ ולא סביר שתוכלו.

עם זאת, אם ברצונך לעשות זאת, ההמלצה הטובה ביותר היא לעבור לפורום DD-WRT ולשאול את האנשים הידידותיים שם. כשתעשה זאת, וודא שרשום את כל המכשירים והצרכים שלך כדי שיוכלו להתאים לך את המפרט.

כשמדברים על הרחבה של טווחי רשת אלחוטית ומהירויות, לרוב תיתקל באפטרבורן. Afterburner הוא פיסת טכנולוגיה ייחודית, הנתמכת על ידי מכשירים נבחרים ומומלץ שתכבה אותה כברירת מחדל.

אנטנות ומרחבי WiFi

אחת הדרכים המהירות והקלות ביותר לקבלת קליטה טובה יותר במכשירים שלך היא באמצעות אנטנות אלחוטיות.

אם אתה משתמש בנתב שהמלצנו עליו אז, למרבה הצער, לא תוכל לחבר אליו אנטנה נוספת. עם זאת, אתה עדיין יכול לחבר אחד למחשב השולחני שלך, כל עוד יש לך כרטיס WiFi בתוכו. אמנם קל לביצוע, חיבור אנטנה למחשב שלך הוא ככל הנראה הפיתרון הכי פחות פרקטי ומשתלם מכיוון שהוא יעזור רק למכשיר אחד.

לכן, אם אתה עדיין נאבק בקבלת כיסוי אלחוטי טוב וניסית את שני הצעדים שלעיל, שווה להשיג אנטנה חלופית לנתב שלך. אתה יכול להשיג את אלה זולים למדי מאמזון. יש שלושה דברים שצריך לקחת בחשבון אם אתה עומד להשיג אחד:

 • מפרט טכני. וודא שאתה מקבל אחד שיש לו מפרט טכני טוב יותר מהאנטנה הקיימת.
 • כיוון. אנטנות מסוימות כמו Asus WL-ANT-157 מספקות טווח מוגבר, אך הן ממקדות את האות כך שזה רק הולך בכיוון אחד.
 • התחבר באמצעות חוט. חלק מהאנטנות מתחברות לאנטנה באמצעות חוט, פירוש הדבר שתוכלו להזיז אותה מעט. לחלקם אפילו בסיס מגנטי כדי להקל על מיקום זה במקום אחר.

הדרך האחרת להאריך את האות היא באמצעות WiFi Extenders Range. עם מאריך טווח ה- WiFi הטוב ביותר, תצטרך רק לחבר אותו לשקע חשמל, לעשות חמש דקות מההגדרה ותסיים. אנשים רבים מעדיפים אפשרות זו מכיוון שהיא תופסת מעט מאוד מקום והיא מהירה מאוד וקלה להתקנה.

השתמש בנתב רזרבי כ משחזר DD-WRT

אם כבר יש לך נתב קיים, אך אתה מתכנן להשיג גם אחד חדש, כל עוד הקיים שלך תומך ב- DD-WRT, אתה יכול להשתמש בו כ משחזר DD-WRT. משמעות הדבר היא שתוכלו למקם אותו במיקום שונה לחלוטין מהנתב הראשי שלכם והוא ישדר את האות האלחוטי.

כדי להגדיר את הנתב החלש יותר כמהדר, בצע את הצעדים הבאים:

 1. התקן DD-WRT על הנתב, בהתאם לשלבים הקודמים
 2. נווט אל ההתקנה -> הגדרה בסיסית. שם, השבת את 'סוג החיבור' שלך, מכיוון שהנתב לא יחובר לנתב או למודם הראשי שלך.
 3. שנה את 'הנתב' ואת 'שם המארח' כפי שהראנו בהגדרת DD-WRT. אנו ממליצים להשתמש באותו שם עם '-2' שמצורף אליו.
 4. שנה את הספרה האחרונה של 'כתובת ה- IP של הנתב המקומי'. בדרך כלל ה- IP מוקצים למכשירים באופן אוטומטי, ואתם רוצים להימנע מהתנגשות ולגרום לשני מכשירים לא להיות עם אות אלחוטי, לכן אנו ממליצים לבחור מספר גבוה יחסית כגון 50.
 5. שנה את סוג DHCP ל 'DHCP Forwarder'.
 6. הזן את כתובת ה- IP של הנתב הראשי שלך (בדרך כלל גם המודם שלך) תחת 'שרת DHCP'. באופן כללי, זה צריך להיות 192.168.1.1. כדי לגלות בדיוק איזה מהם, עיין במדריך שלך למכשיר זה. להציל השינויים.
 7. עבור לכרטיסיית האבטחה וכבה את כל הגדרות האבטחה (בטל את הסימון של הכל), שכן הנתב הראשי שלך יטפל בכל האבטחה. מכה להציל.
 8. עבור לכרטיסייה אלחוטית ושנה את 'מצב אלחוטי' ל'מהדר 'או' גשר המשחזר '. לאחר סיום, לחץ על להציל.
  1. 'משחזר' יעזור רק להעביר את האות האלחוטי שלך, זו האפשרות הטובה ביותר אם אתה מתחבר רק למכשירים שלך באופן אלחוטי
  2. בחירה 'Repeater Bridge' מאפשרת לך להשתמש ביציאות ה- Ethernet שלה. המשמעות היא שתוכל לחבר אליו את הטלוויזיה החכמה, קונסולת המשחקים או המכשירים האחרים שלך. זה יאפשר למכשירים אלה חיבור מהיר יותר לאינטרנט. זה יאפשר גם למכשירים אלה לראות התקנים אחרים ברשת כגון פתרונות אחסון המחוברים לרשת.
 9. שנה את 'שם הרשת האלחוטית (SSID)' כך שתתאים בדיוק להגדרות בנתב הראשי שלך. אם הנתב הראשי שלך כולל גם 2.4Ghz וגם 5Ghz רשת, וודא שאתה עושה זאת עבור שניהם. לחץ שוב על שמור.
 10. עבור אל האלחוטי -> כרטיסיית אבטחה אלחוטית ושנה את ההגדרה כך שתתאים לאלה של הנתב הראשי של הרשתות שלך. לחץ על 'שמור' ולבסוף, 'החל הגדרות'..

אם לאחר ניסוי בכל ההגדרות הללו, עדיין לא הצלחת להשיג את טווח הנתבים האלחוטי הטוב ביותר שאתה רוצה, תמיד תוכל לבנות משלך.

DD-WRT Overklock (הגדלת כוחך)

בדומה למחשב, ניתן לבצע שעון יתר על הנתב כך שיוכל לבצע פעולות נוספות בשנייה, ולתת לך ביצועים טובים יותר. עם זאת, בניגוד למחשב, אלא אם כן אתה מאוד ידני, אינך יכול להחיל קירור כלשהו על המערכת. אז תצטרך להיזהר מחימום יתר ויציבות.

הגדרתי את הנתב שלי לתדר מעבד של 1200 מגה-הרץ ותדר זיכרון של 800 מגה-הרץ, בהשוואה לברירות המחדל של התקן 800/600. טמפרטורת המתנה בדרך זו היא 67C לעומת 63C הסטנדרטית. זו טמפרטורה יציבה טובה, ולמרות שאפשר לבצע עודף יותר מדי, לא ראיתי צורך בכך. טמפרטורה יציבה של 70C ומעלה עשויה לגרום לבעיות או למשך חיים מופחתים.

כדי לבצע שעון יתר, אל תשתמש בכלי ה- Overlocking המובנה שנמצא תחת ניהול -> ניהול! כל איש מקצוע בענף נשבע נגד זה, ואפילו אינם בטוחים מדוע זה לא מיושם טוב יותר או מוסר. במקום זאת, בצע את הצעדים הבאים.

 1. עבור למינהל -> פקודות
 2. לתיבה הזן את הפרטים שלהלן, אשר יציגו לך את ההגדרות הנוכחיות (זיכרון מעבד 800 מגה-הרץ / 600 מגה-הרץ כברירת מחדל) nvram get clkfreq
 3. הזן את הפקודה הבאה nvram set clkfreq = 1200,800

  ולחץ שמור אתחול

 4. עבור למינהל -> ניהול ולחץ למטה הפעל מחדש את הנתב.
 5. לאחר שהנתב שלך הפעל מחדש, חזור על שלב 2 אתה אמור לראות 1200/800
  DD-WRT Overklocking
 6. אם תרצה שמשהו נמוך יותר, אני ממליץ ללכת על 1000/666 כשתגדיר את התדרים שלך

חיבור התקנים חיצוניים

על ידי שימוש בנתב עם יציאת USB, או שתיים, אתה יכול לחבר אליו מכשירים המאפשרים לך להפוך אותו לשימוש אפילו יותר בבית ובמשרד שלך..

באמצעות DD-WRT עבור NAS

NAS מוגדר כאחסון מצורף לרשת. בעיקרו של דבר, פירוש הדבר שעל ידי חיבור כונן קשיח חיצוני או מקל USB אליו, תוכל לגשת לכל הקבצים עליו כל עוד המכשיר שלך מחובר לרשת ה- WiFi. מה שבעוד יותר טוב הוא אם תגדיר FTP, אותו אנו מדגימים בהמשך, אז תוכל לגשת אליו בכל מקום בעולם כל עוד אתה מחובר לאינטרנט.

להלן הגדרת התצורה.

 1. חבר את אחסון ה- USB שלך לנתב והפעל אותו (אם הוא עדיין לא). השתמשו ביציאת USB3.0 לשם כך.
 2. נווט לנתבים WebGUI שלך על ידי הזנת 192.168.1.1 בסרגל הכתובות של הדפדפן שלך (אלא אם שינית אותו).
 3. עבור אל שירותים -> יו אס בי
 4. אפשר 'תמיכת USB ליבה', 'תמיכה באחסון USB' ו'הכונן אוטומטי של הכונן '. אם ברשותך יציאת USB חלופית וברצונך לחבר מדפסת להדפסה אלחוטית, תוכל לאפשר גם 'תמיכה במדפסת USB'. לחץ על להציל ואז החל הגדרות.
 5. פרטים על התקן אחסון ה- USB שלך אמור להופיע בסעיף 'פרטי דיסק'. אם הם לא עושים זאת, התחל מחדש את הנתב וטען מחדש את הדף
  שירותי DD-WRT USB
 6. לחץ על ה- NAStab. הפעל את SAMBA, בחר מחרוזת שרת (שם) והוסף את קבוצת העבודה שלך. כדי לגלות או לשנות את קבוצת העבודה שלך אתה יכול לעשות זאת במיקומים הבאים:
  1. ב- Windows עבור אל לוח הבקרה -> מערכת
  2. ב- OSX עבור אל העדפות מערכת -> רשת -> שדה תעופה -> מתקדם -> מנצח
  3. בלינוקס / אובונטו להתקנת סמבה, פתחו חלון מסוף והנפיקו את הפקודה: sudo apt-get install samba smbfs

   (תצטרך להזין את סיסמת הסודו שלך).
   עבור לקובץ /etc/samba/smb.config וחפש את השורה 'קבוצת עבודה = WORKGROUP'.

 1. תחת 'שיתוף קבצים' לחץ על הוסף שתף, בחר התקן אחסון או מחיצת מכשיר מהתפריט הנפתח 'נתיב' ובחר שם לאחסון. אם אתה רוצה שכל מי שיצטרף לרשת יוכל לגשת לאחסון NAS, בדוק 'ציבורי', והחליט אם הרשאה היא קריאה / כתיבה או קריאה בלבד.
 2. אם אתה מעדיף להגביל את הגישה למשתמשים ששמו, לחץ על הוסף משתמש מלא את הפרטים והבטיח ש'סמבה 'מסומן. חזור על כל משתמש מורשה (או באופן פחות מאובטח, שתף ישירות פרטי חשבון משתמש יחיד עם כל המשתמשים המורשים).
 3. שמור והחל הגדרות
  שירותי DD-WRT NAS
 4. כעת צריך להיות נגיש לכונן ה- NAS דרך הרשת שלך:
  1. ב- Windows עבור אל התחל -> רשת -> [נתב] -> [שם כונן או מחיצה]
  2. ב- OSX עבור אל מנהל הקבצים -> חלונית משותפת או תיקיית רשת -> [נתב] -> [שם כונן או מחיצה]
  3. בלינוקס / אובונטו עקוב אחר ההוראות הבאות.

כאמור, ניתן להתקין מערכת NAS זו באמצעות כל כונן אחסון חיצוני או מקל הבזק מסוג USB. במקרים מסוימים, לאחר שתחיל את ההגדרות והנתב יתחיל מחדש, ייתכן שתקבל את האזהרה "מערכת קבצים לא נתמכת". אם זה יקרה, יהיה עליך לאתחל מחדש את הכונן שלך להיות אחת ממערכות הקבצים שלהלן: ext2, ext3, NTFS או VFAT.
מערכת קבצים לא נתמכת של DD-WRT NAS

חלק מהבניינים של DD-WRT תומכים גם בחיבור כוננים מרובי-תאי, אם אתה מחפש להתקין RAID. למרבה הצער, אינך יכול לחבר כונן USB לכל יציאת USB ולהריץ אותם בתצורת RAID 1. עם זאת, אם אתה מחפש להשתמש בעיקר ב- DD-WRT שלך כמערכת NAS, אז כדאי לקבל מערכת NAS ייעודית.

חיבור מדפסת ל- DD-WRT שלך

חיבור מדפסת לנתב DD-WRT שלך הוא רק מעט יותר מסובך מההגדרה הקודמת של NAS. יהיה עליך לוודא שהמדפסת שלך תומכת ב- USB2.0 + או שהיא לא תעבוד.

כמה מדפסות מודרניות מאפשרות לך לשתף אותן באמצעות WiFi, אבל אני רוצה לשמור על רשתות ה- WiFi שלי ברורות ככל האפשר. חלקם גם מאפשרים לך להשתמש בו דרך יציאת האתרנט, אבל אני מרגיש שיציאת USB נוחה יותר.

 1. חבר את כבל המדפסת ליציאת ה- USB של הנתב. אני מציעה ליציאת USB2.0 מכיוון שהיא טובה יותר לתאימות והיא גם לא צריכה תפוקה גדולה.
 2. פתח את החלונית DD-WRT בתאריך 192.168.1.1
 3. עבור אל שירותים -> יו אס בי. אם טרם עשית זאת, הפעל את 'תמיכה USB Core' וגם 'תמיכה במדפסת USB'. לאחר מכן החל הגדרות.
 4. המדפסת שלך מוכנה כעת, אך נצטרך גם להתקין את המחשב שלך כך שתוכל לגשת אליו

מדפסת DD-WRT משותפת עם Windows 7 ואילך

 1. לחץ על תפריט התחל ואז על התקנים ומדפסות
 2. לחץ על הוסף מדפסת רשת, אלחוטית או Bluetooth.
 3. לחץ על הוסף מדפסת באמצעות כתובת TCP / IP או שם מארח
 4. הזן 192.168.1.1 כשם המארח, אלא אם שינית את זה. בטל את הבחירה בתיבת הסימון 'שאילתת המדפסת ובחר באופן אוטומטי את מנהל ההתקן שישמש'.
 5. תשתה קפה בזמן ש- Windows מנסה לאתר את המדפסת שלך. 90% מהזמן זה עדיין ייכשל, אך אל דאגה, לחץ הבא.
 6. בחר את יצרן המדגם והדגם שלך מהרשימה.
 7. תן למדפסת שלך שם
 8. אם המדפסת עבדה עד כה ללא בעיות, אל תדאג להחליף את מנהל ההתקן אם תתגלה גרסה חדשה.
 9. 'הדפס דף בדיקה' כדי לוודא שהכל עובד כהלכה, ואז לחץ על 'סיום' וסיימת!

מקלט / מודם 3G ו- 4G

אם אתה מסתובב הרבה בעבודה, סביר להניח שיהיה לך מקלט USB 3G או אפילו 4G או נקודה חמה WiFI. אם מסיבה כלשהי אתה מעוניין במשהו יותר מסוגל לנקודה החמה שלך או סתם פונקציונליות רבה יותר, אתה יכול לחבר את הדונגל USB ה- 3G שלך לנתב שלך. למרות שזה אומר שאתה צריך לשאת את הנתב, ומקור הכוח שלו מסביב, שמענו כי קבלנים אוהבים לעשות זאת בגלל הרבגוניות שהוא מספק. במהותם הם יוצרים נתב WiFI נייד.

עם זאת, מכיוון שמדובר בתהליך נדיר ומסובך ביותר, שרק מעטים מחפשים אותו, לא אתעמק בזה בעצמי. אם אתה מעוניין, עיין בקישורים הבאים. DD-WRT תומך במודמי דור 3G, טלפון סלולרי / מודם USB כ- WAN ואם אתה ב- GiffGaff הם התאימו לך את התהליך.

באופן אישי, אם זה משהו שאתה מעוניין בו, אני ממליץ לך לקבל דונגל USB 4G ואז להשתמש ב- DD-WRT כמשחזר כמתואר קודם..

גישה לנתב DD-WRT שלך

גישה ל- DD-WRT דרך WebGUI, כפי שעשיתי במשך רוב הדרכה זו, היא הדרך הפשוטה והקלה ביותר. לרוע המזל, ל- WebGUI יש את המגבלות שלו, ולעיתים תצטרך להיכנס לפעילות העמוקה יותר של המערכת. גם SSH וגם Telnet מושלמים לכך וגם SCP ו- FTP ואידיאליים לגישה לקבצים בנתב מרחוק. כדי להחליט באיזה פרוטוקול ישמש לגישה לקבצים מרוחקים, אני ממליץ לקרוא את המאמר הנהדר הזה של CodeGuru.

SSH וטלנט

שניהם SSH (Secure SHell) וגם גישת Telnet מופעלים באותו אופן. מכאן שקיבצתי את השניים יחד. Telnet משמש לגישה לנתב באופן מקומי, בעוד SSH מתאים לגישה מרחוק ונוח יותר גם להעברת קבצים. כמובן שהשיטה הקלה ביותר להעברת קבצים מקומית היא הגדרת NAS, כמתואר קודם.

 1. עבור אל שירותים -> שירותים וגלול למטה קרוב לתחתית
 2. כאן תוכלו לאפשר גם SSH וגם Telnet
 3. עבור SSH, יש לך אפשרות להגדיר את היציאה וכן ליצור מפתחות הרשאה. עם זאת, התחברתי באופן אישי עם שם המשתמש והסיסמה, אולם ברמת האבטחה הגבוהה ביותר הייתי ממליץ להקצות מפתח אישור. לאחר סיום זה לחץ להציל ו החל הגדרות.
  DD-WRT SSH וטלנט
 4. עבור למינהל -> ניהול ושם תוכלו לאפשר גם SSH וגם ניהול Telnet כעת.
 5. אם תרצה לגשת ל- DD-WRT באופן חיצוני, יהיה עליך להגדיר העברת יציאות במודם שלך עבור היציאה שבחרת להשתמש בה עבור SSH. אמנם בדרך כלל משתמשים בפורט 22 ו 23, אני ממליץ להשתמש במשהו מעל 1024 כדי להקשות על כל מי שמנסה לגשת לרשת שלך.

ב- Windows אתה יכול להשתמש בשורת הפקודה כדי לגשת דרך Telnet. תצטרך גם לוודא שהפעלת לקוח Telnet. לשם כך עבור ללוח הבקרה -> תוכניות -> הפעל וכבה את תכונות Windows. המתן לטעינת הרשימה, בחר 'לקוח Telnet' ולחץ על בסדר.

 1. התחל את שורת הפקודה על ידי לחיצה על כפתור חלונות, הקלד את המטה למטה והקש Enter.cmd
 2. רשת typetelnet
 3. התחל את החיבור לנתב שלך על ידי הקלדת 192.168.1.1 [23] פתוחה, שנה את כתובת ה- IP והיציאה בהתאם אם בחרת בערכים אחרים
 4. פרטי הכניסה הם שם משתמש: שורש וסיסמא: כפי שהוגדרו בהתחלה. אל תדאג אם הסיסמה שלך לא מופיעה בזמן שאתה מקליד אותה; זוהי תכונת תוכנת אבטחה.
 5. זהו, ה- in שלך.
  גישה ל- DD-WRT דרך Telnet בחלונות

אתה יכול גם להשתמש ב- PuTTY כדי Telnet או SSH אל הנתב. SSH מגיע גם עם SCP (Secure Copy), זה אומר שאתה יכול להשתמש בתוכנית כמו WinSCP כדי לגשת למערכות הקבצים בנתב שלך..

 1. כדי לגשת לנתב שלך דרך WinSCP פשוט הזן את הפרטים כמפורט לעיל, בקטע הנכון ולחץ התחברות.
 2. אם זו הפעם הראשונה שלך, אתה עלול לקבל אזהרת מפתח אבטחה, במקרה זה פשוט תקבל אותה.
  גישה ל- DD-WRT דרך WinSCP

FTP

כדי לאפשר FTP בנתב DD-WRT שלך, אתה זקוק לשלבים הבאים ברגע שמכשיר האחסון USB שלך מחובר לנתב שלך.

 1. בצע את שלבים 1 עד 6 להגדרת מערכת אחסון NAS
 2. תחת שירותים -> נסה את ההגדרות הבאות
  1. אפשר ProFTPD (שנה יציאה כראות עינייך) והפעל גישה ל- WAN
  2. אפשר גישה ל- WAN
  3. אני ממליץ לא לאפשר כניסה אנונימית. לאימות באמצעות רשימת סיסמאות זה נוח יותר, אך שיטת הרדיוס מספקת את האבטחה המרבית.
 3. תחת משתמשים הזן שם משתמש, סיסמה מאובטחת ובחר באילו כוננים תרצה לשתף וכן FTP.
 4. לחץ על להציל לאחר מכן החל הגדרות.
  הגדרת FTP של DD-WRT
 5. עבור למינהל-> פקודות הזן את הבאwanf = `nvram קבל wan_iface` iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp - dport 21 -j logdrop iptables -I INPUT 2 -i $ wanf -p tcp -m המדינה - מדינה חדשה - גבול 21-מ 'מגבלה - מוגבלת לדקה / דקה-פרץ B -j logaccept

  שנה את הערכים כפי שנראה לך מתאים:

  1. A (2) - מספר הניחושים המותרים לדקה אחרי B (3) מספר הניסיונות הראשוניים שלא הצליחו - זה יאט ויגביל את כל מי שמנסה לפרוץ פנימה
  2. אתה יכול גם להשתמש בקוד הבא במקום זאת, אבל זה יהיה פחות מאובטחים -I INPUT 1 -p tcp - dport 21 -j logaccept
 6. שמור כהפעלה, החל הגדרות, ו הפעל מחדש את הנתב
 7. שרת ה- FTP שלך אמור כעת לפעול ב- DD-WRT שלך

גישה לכונן באמצעות FTP

 1. הורד לקוח FTP. WinSCP עבור Windows, FileZilla עבור Mac, ES Explorer Explorer עבור אנדרואיד ו- FTP Manager עבור iOS כל אלה מתאימים מאוד - אך יתכן שיש לך העדפות משלך..
 2. כשתתבקש, הזן את הגדרות הנתב כפי שהגדרת אותן בעבר
 3. אם ברצונך לגשת אליו חיצונית, תצטרך לדעת את כתובת ה- IP שלך (לפני כן) שתוכל למצוא באמצעות IPLeak.net..
  1. אם אתה משתמש במודם לפני הנתב, תצטרך גם להגדיר יציאה קדימה אלה משתנים לפי ספק שירותי האינטרנט & מודם אז התבונן בתיעוד שהעניקו לך.
  2. אם ברצונך לעשות זאת בעת שימוש ב- VPN, תצטרך לבחור כזו המאפשרת העברת יציאה.
 4. זה המחובר שלך

הגדרות גישה מתקדמות

הגבלות גישה / בקרת הורים

בבית, ייתכן שתרצה להגדיר כמה מגבלות גישה כדי להגביל לאילו תוכן בני המשפחה שלך יכולים לגשת, ובמיוחד לילדים שלך. למרות שאני מאמין שחינוך אותם חשוב יותר, ישנם מטבעם מספר לא מבוטל של נושאים שאף הרצאה לא יכולה למנוע ממישהו להיתקל בהם.

במשרד, ייתכן שתרצה להגדיר סינון כך שהעובדים לא ינצלו זמן עבודה כדי לגשת לפייסבוק, טוויטר ומדיה חברתית אחרת אלא אם כן תפקידם לעשות זאת..

באופן אישי יש לי מגבלות גישה המוגדרות כשיטה לצנזורה עצמית. אני יודע שיש כמה אתרים שאני מבקר בהם, כמו 9GAG, שאינם פרודוקטיביים, ואסור לי לגשת אליהם במהלך היום..

 1. עבור אל הגבלות גישה -> WAN גישה
 2. אתה יכול להגדיר עד 8 מדיניות
 3. הגדר את מדיניות הגישה. לרשימת הלקוחות, באפשרותך להשתמש בכתובת MAC, כתובת IP או מפרט טווח IP. אני ממליץ להשתמש בהגדרת MAC מכיוון שזו הקשה ביותר להתגבר. תוכל לגלות את כתובות ה- MAC של המכשירים המחוברים על ידי ניווט אל ניהול -> WOL.
  DD-WRT ניהול WOL
 4. במשך ימים וזמנים, הגדר מתי תרצה שמגבלת הגישה תהיה פעילה
 5. בקטע 'שירותים חסומים', אתה יכול לקבוע אם ישנם שירותים ספציפיים שברצונך לחסום כגון משחק או Yahoo.
 6. בשני החלקים האחרונים אתה יכול לחסום אתרים לפי מילות מפתח או לפי כתובת אתר ספציפית. אני ממליץ להשתמש בחסימה של כתובות אתרים שכן היא מדויקת יותר ומונעת חסימת מקרים של אתרים שעשויים להידרש לעבודה או לחינוך.
  הגבלות גישה ל- DD-WRT

WiFi אורחים

אם לעיתים קרובות יש לך חברים, מבקרים או שותפים עסקיים המבקרים, סביר להניח שתרצה לספק להם גישה WiFi. היתרון ביצירת רשת אורחים הוא בכך שתוכלו להתאים אותה כך שתתאים לצרכים שלכם. לדוגמה, באפשרותך להיות מגבלות גישה שונות והגדרות פרטיות. מכיוון ששתי הרשתות נפרדות, תהיה גם מאובטח יותר ותוכל אפילו להתאים את השימוש ברוחב הפס כך שחבריך לא יתחילו לגייס את כל מהירויות ההורדה שלך..

אתה יכול ליצור רשת אורחים הן לרשתות 2.4Ghz והן עבור 5Ghz.

 1. עבור אל אלחוטי -> הגדרות בסיסיות
 2. לתדירות בה תרצה שהאורחים יוכלו לגשת לחצו הוסףתחת 'ממשקים וירטואליים'. באופן אישי, יש לי רק רשת אורחים של 2.4 ג'יגה-הרץ, כיוון שזה נראה לי מספיק. אתה יכול גם להוסיף יותר מרשת וירטואלית אחת לכל תדר, אך לא הצלחתי לחשוב על סיבה טובה שזו עשויה להיות שימושית. לחץ על

  להציל
  רשת אורחים DD-WRT וממשקים ויראליים

 3. עבור אל אלחוטי -> אבטחה אלחוטית ותנו לרשת האורח סיסמא, זה לא חובה, אבל אני תמיד מנסה להגביל מי יכול לגשת לרשת כדי שאדע ששכני לא יעלו על הפרסום או שלקוחות בית הקפה הסמוך לא ישתמשו בו או. לחץ על החל הגדרות.
 4. כעת תרצו ליצור גשר. מה שגשר עושה, האם זה מאפשר לך להפריד בין שתי הרשתות כך שתוכל לשלוט בהן בנפרד. אני גם אראה כיצד אתה יכול לתת לרשתות האלחוטיות שאינן אורחות רוחב פס עדיפות.
 5. עבור אל ההתקנה -> עבודה ברשת
 6. צור גשר DD-WRT חדש על ידי לחיצה על הוסף ותקרא לזה br1, לחץ להציל
 7. עבור ה- IP הגדר אותה כ- 192.168.2.1 ומסכת רשת המשנה צריכה להיות 255.255.255.0, לחץ להציל לאחר מכן החל הגדרות
 8. לחץ על הוסף תחת 'להקצות לגשר'
 9. בחר br1 שיצרת זה עתה כגשר הלקוח ו- wl0.1 כרשת. עזוב את פריו כמו שהוא ואז

  החל הגדרות
  התקנת DD-WRT רשת

 10. בתחתית עבור 'DHCPD', הוסף שרת DHCP חדש. בחר בר1 בתפריט הנפתח והשאיר את ההגדרות האחרות כברירת מחדל. החל הגדרות שוב.
  התקנת DD-WRT Networking 2
 11. כעת יש לך שתי רשתות נפרדות. עם זאת, אתה עדיין רוצה לתת עדיפות לרשת הראשית שכן זה חשוב יותר.
 12. עבור אל NAT / QoS -> QoS (איכות השירות).
 13. ב- QoS הפעל זאת ולצורך נמל בחר LAN & WLAN מהתפריט הנפתח.
 14. תחת עדיפות Netmask, הזן את 192.168.1.1/24 ו- 192.168.2.1/24 (או את ה- IP שהגדרת בהתאם).
 15. עבור הרשת הראשית 192.168.1.1 בחר עדיפות פרמיה ועבור העדיפות המשנית המשנית בחר.
 16. החל הגדרות
  DD-WRT NAT QoS

 17. עבור למינהל -> פקודות והזן את הדברים הבאים
 18. iptables -t nat -I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT - כדי` nvram לקבל wan_ipaddr` iptables-אני קדימה -I br1 -m מדינה - סטטוס חדש -j קבלת iptables -I קדימה -p tcp - tcp -שכבות SYN, RST SYN -j TCPMSS - מהדק-התקנים-MS-to-PMtu -I קדימה 1 -i br0 -o br1 -j דרופ iptables -I קדימה 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. לחץ על שמור חומת אש וסיימת

אם תרצה שברשת האורח תהיה רוחב פס קבוע, לדוגמה, עליך להיות בקו בסיס בעת בדיקת מוצר, תוכל לעשות זאת בדרך הבאה לאחר שתבצע את האמור לעיל:

 1. עבור אל NAT / QoS -> QoS
 2. בקטע 'הגדרות QoS' הזן את מהירות ההעלאה וההורדה המקסימלית המסופקת על ידי ספק האינטרנט שלך
 3. ב'עדיפות רשת ', עבור הרשת שתרצה שתהיה לך מהירות מוגבלת, קבע את העדיפות ל- Manual
 4. הזן את מהירות ה- Up וה- Downlink שאתה רוצה להשיג.
 5. לחץ על החל הגדרות וסיימת.
  רוחב פס DD-WRT

אורח HotSpot

DD-WRT מאפשר לך להשתמש בארבעה נקודות רכזות שונות הנוחות ביותר ושימושיות במיוחד לסביבות מסחריות. אלה הם Sputnik, Hotspot System, Wifidog ו- Chilispot. תוכל למצוא זאת תחת שירותים -> HotSpot. אני אכנס קצת לפרטים עבור כל אחד מאלה, עם זאת, אכנס רק להתקנה של HotSpot System מכיוון שמצאתי את זה הקלה ביותר לשימוש וליישום.

ספוטניק

Sputnik i, כמו מערכת HotSpot, ובמקרים מסוימים Chilispot עובדים כספק ניהול בתשלום. המשמעות היא שהם יטפלו במסך ההתיזה שלך, במיקומים שונים ועוד תמורת תשלום חודשי או לרכישה.

מצאנו את Sputnik מעט מעצבן להתקנה, אך הוא מספק לך כמה הגדרות טובות ויגביל את כל השימוש ב- WiFi במסך הספלץ 'של Sputnik. משמעות הדבר היא שכדי לשנות את הגדרות DD-WRT תצטרך להיות מחוברת אליו באמצעות כבל Ethernet.

מערכת HotSpot

מצאתי שמערכת HotSpot היא הקלה ביותר להתקנה ולשימוש. השירות מאפשר לך לחייב את הלקוחות עבור WiFi ובמקרה זה החברה לוקחת אחוז קטן מהתשלום. אתה יכול גם לספק למשתמשים חיבור WiFi בחינם ולהיות עם מסך התזה שמבקש מהם לעקוב אחריך ברשתות החברתיות שלך, אתה צריך לשלם מחיר חודשי קטן עבור זה.

 1. הירשם לחשבון ב hotspotsystem.com, וודא שאתה רשום את שם המשתמש של המפעיל ואת מזהה המיקום שלך
 2. ב- DD-WRT עבור אל שירותים -> נקודה חמה
 3. הפעל את HotSpotSystem
 4. הזן את הפרטים שלך ולחץ החל הגדרות
 5. פעולה זו תיצור רשת אורחים אוטומטית ותוצג בפניך מסך התזה כשאתה מתחבר. אם ברצונך לשנות את מסך ההתיזה הזה תוכל לעשות זאת דרך אתר HotSpot System. אתה יכול לשנות הכל מהצבעים, התמונות, הכפתורים וכל דבר אחר שאתה רוצה.
  מערכת נקודה חמה DD-WRT

וויפידוג

Wifidog ו- Chilispot הם שניהם קוד פתוח, מה שאומר שאם תרצה, אתה יכול להגדיר את השרת עבור זה בעצמך, כלומר אתה אפילו לא צריך חיבור לאינטרנט. וויפידוג היא האופציה המסובכת ביותר, והכי פחות מדוברת, לכן הייתי ממליץ להימנע ממנה ולבחור בצ'יליספוט במקום.

צ'יליספוט

צ'יליספוט הוא שירות המוקד החם ביותר של DD-WRT בחוץ. ראשית, אתה יכול להשתמש בשירותים כמו Wi-Fiplanet ו- EngageHotspot כדי לקבל דף ומערכת מבוססי אינטרנט. אלה עובדים בדומה למערכת HotSpot, אך הם פחות מסחריים ומכאן יידרש קצת יותר עבודה כדי להתקין אותה בצורה יפה, ולצרכים שלך. זה אומר גם ששירותים אלה זולים בהרבה מ- HotSpot System. תוכל ללמוד עוד על ההגדרה על ידי צפייה בסרטון YouTube זה.

שנית, אתה יכול להגדיר את Chilispot עם שרת Debian משלך, ובכך לשמור על כל מה שאתה נמצא בשליטתך. התקנה זו דורשת ניסיון טכני רב, והיא גם מחוץ לתחום של מדריך זה.

סינון מק

אם תרצה, אתה יכול גם להגביל את הגישה לרשת שלך באמצעות מכשיר. לכל המכשירים המודרניים יש משהו שנקרא כתובת MAC (בקרת גישה של מדיה), שהיא כמו כתובת בית והיא ייחודית לכל מכשיר. ברגע שאתה יודע את כתובת ה- MAC של המכשיר, אתה יכול להגביל את הגישה שלו לרשת שלך.

ראשית, עליך למצוא את כתובת ה- MAC של המכשיר שברצונך לאפשר או לחסום. להלן, אני אראה לכם כיצד תוכלו לעשות זאת באמצעות DD-WRT, אך תוכלו גם לגוגל כיצד למצוא את זה בהגדרות המכשיר שלכם.

 1. עבור למצב -> LAN
 2. בחלק התחתון של הדף תוכל לראות את המכשירים המחוברים ואת שמם
  LAN אלחוטי DD-WRT

כעת, לאחר שקבעת את כתובת ה- MAC של מכשיר, אתה יכול לחסום אותה או לאפשר זאת. לדוגמה, אני הולך לחסום את מכשיר ה- Android המוצג בתמונה הקודמת.

 1. עבור אל אלחוטי -> מסנן MAC
 2. ערוך את רשימת המסננים של MAC עבור הרשת האלחוטית שאליה תרצה להגביל את הגישה. אתה יכול לעשות זאת רק עבור רשתות אמיתיות ולא עבור רשתות וירטואליות.
  רשימת מסנני כתובות MAC
 3. הזן את כתובות ה- MAC של המכשירים ולחץ על להציל. אתה יכול גם לבחור בלחצן רשימת לקוח אלחוטית של MAC כדי לבחור במהירות התקנים מרובים.
 4. בחר הפעל ואז החלט אם ברצונך להתיר מכשירים אלה בלבד, או לחסום התקנים אלה
 5. לחץ על החל הגדרות וסיימת
  מסנן DD-WRT MAC

יישומים והגדרות נוספים

כאמור בתחילת מדריך זה, אחד היתרונות הגדולים ביותר של DD-WRT הוא ההגדרות וההגדרות הנוספות שהם מאפשרים לך לבצע. למרות שהסברתי את רוב האפשרויות בעבר, החלק הזה מוקדש לכמה מערכות ייחודיות יותר.

לקוח VPN

מכיוון שהמיתוג שלנו כבר הסגיר אותו, אנו אוהבים VPNs. לכן לא מפתיע שנראה לכם כיצד תוכלו להתקין את לקוח DD-WRT OpenVPN על הנתב שלכם. אתה יכול להגדיר PPTP או לקוח OpenVPN, עם זאת, מכיוון ש OpenVPN הוא הרבה יותר בטוח, ומה שאנחנו תמיד ממליצים, זה מה שאציג את ההגדרה של. אם תרצו, תוכלו גם להגדיר שרת VPN של DD-WRT. עם זאת, לא אעסוק בכך.

לפני שתתחיל, כמובן שתזדקק לחשבון VPN. בחרתי להשתמש ב- ExpressVPN להפגנה זו, מכיוון שהצביע כאחד ה- VPN הטוב ביותר עבור DD-WRT. עם זאת, מרבית ספקי ה- VPN תומכים בהגדרת DD-WRT. אני חייב להזכיר, שניתן להגדיר נתב OpenVPN בדרכים מסוימות, לכן התייעץ עם ספק ה- VPN שלך לפני שתתחיל כיוון שההוראות שלהם עשויות להשתנות, ובמקרה כזה עליך לעקוב אחר ההוראות.

 1. הורד את קובץ ההתקנה .ovpn לשרת שאליו ברצונך להתחבר מספק VPN שלך, ופתח אותו ב- Notepad או Notepad.++
 2. ב- DD-WRT עבור אל שירותים -> VPN והפעל לקוח OpenVPN
 3. העתק את ההגדרות מקובץ .ovpn למסוף DD-WRT בהתאם להמלצות ספקי ה- VPN שלך.
 4. לחץ על החל הגדרות.
  DD-WRT VPN
 5. עבור אל ההתקנה -> הגדרה בסיסית וגלול מטה לסעיף הגדרות שרת כתובות רשת (DHCP).
 6. עבור DNS 1 ו -2 סטטיים, הזן את הגדרות ה- DNS של גוגל: 8.8.8.8 ו- 8.8.4.4 בהתאמה. אם לספק ה- VPN שלך יש הגדרות שרת משלו, הזן במקום זאת את הכתובת עבור אלה.
  1. מטעמי אבטחה, ייתכן שתחלוץ להשתמש ב- OpenDNS או OpenNIC.
 7. עבור למצב -> OpenVPN
 8. אתה אמור לראות מסך סטטוס חיבור מוצלח, כמו גם נתונים סטטיסטיים על החיבור שלך, ויומן נתונים לפתרון בעיות.
  מצב VPN של DD-WRT

אם הפעלת לקוח VPN בנתב שלך היא אחת מהדאגות העיקריות שלך, אז אני ממליץ להשיג משהו חזק יותר שכן הנתב VPN הטוב ביותר יזדקק לכוח עיבוד רב..

לקוח VPN: שער כפול / ניתוב מבוסס מדיניות

אם תרצה, אפשר להגדיר את הנתב שלך כ- Gateway Dual. זה משתמש בניתוב מבוסס מדיניות, והוא מאפשר לחלק מהמכשירים שלך להשתמש בחיבור VPN, בעוד שאחרים משתמשים בחיבור הרגיל שלך. זה יכול להיות שימושי באמת אם אתה נהנה להשתמש ב- Hulu, Netflix או BBC iPlayer במכשיר המדיה שלך (מכיוון שכעת חוסמים VPN), אך באופן טבעי אתה רוצה ששאר החיבור שלך יהיה בטוח ובטוח..

 1. וודא שהגדרת חיבור VPN בהתאם לסעיף הקודם ובדקת שהוא עובד
 2. עבור למצב -> LAN וגלה את כתובות ה- IP המקומיות של המכשירים שברצונך להשתמש בחיבור VPN
  1. במקרה שלי, אני ארצה שטלפון האנדרואיד שלי עם ה- IP 192.168.1.123 ישתמש בחיבור VPN
  2. הגדרת ניתוב מבוסס מדיניות יכולה להיעשות רק באופן כוללני ותצטרך לדעת את כתובת ה- IP של כל המכשירים שתרצה שהחיבור שלהם יעבור ל- VPN
 3. עבור אל שירותים -> VPN
 4. נכנס לניתוב מבוסס מדיניות "192.168.1.123/32", וודא שאתה משתמש ב - IP שלך. אם אתה צריך להגדיר התקנים מרובים, הזן כל IP בשורה חדשה. לחץ על החל הגדרות
  ניתוב מבוסס מדיניות DD-WRT
 5. עבור למינהל -> פקודות
 6. הזן את הדברים הבאים ולחץ שמור חומת אש. תצטרך להזין זאת עבור כל כתובת IP שאתה רוצה להשתמש בשער כפול עם הנפחים -I FORWARD -s 192.168.1.123-o $ (nvram get wan_iface) -j DROP
 7. אם גם אתה צריך להעביר יציאה ספציפית דרך ה- VPN, יהיה עליך להזין את הדברים הבאים ל'פקודות חומת האש ': iptables -I FORWARD -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --port 8080 - j קבלים iptables -I קדימה -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --port 8080 -j קבלים iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --port 8080 -j DNAT - ליעד 192.168 .1.123 iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p udp --port 8080 -j DNAT - ליעד 192.168.1.123
 8. יהיה עליך להזין את שלוש השורות שלעיל עבור כל ה- IP והיציאות שבהם ברצונך להשתמש ולהעביר, להחליף את מספרי ה- IP והיציאות ונחוצים
  כללי חומת האש של ניתוב כפול DD-WRT
 9. לאחר ששמרת את חומת האש אתחל מחדש את הנתב שלך. עבור לכל מכשיר אל IPleak.net וודא שיש להם את כתובת ה- IP החיצונית שאתה מצפה

SmartDNS

כמו VPN, שירות DNS חכם מאפשר לך להתגבר על תוכן מוגבל גיאוגרפי. תוכלו לקרוא עוד על ההבדלים והדמיון בין השניים, מעל לדף זה. למרות העובדה שהיא כבר לא עובדת עם נטפליקס, עדיין יש המון אתרים מוגבלים שהיא מאפשרת לך לגשת אליהם. אני ממליץ על Blockless מכיוון שיש לזה מחיר מצוין, ומספק שירות כולל מעוגל. לרוע המזל, כרגע אינני מודע לשירותי DNS חכמים חינמיים שהם לגיטימיים ולא ימכרו את הנתונים שלך.

לאחר שנרשמת ל- Blockless, הגדרת שירות ה- DNS החכם ב- DD-WRT, היא פשוטה מאוד והיא כדלקמן:.

 1. קבל את ערכי ה- DNS הראשיים והמשניים מ- Blockless (108.171.182.159 ו- 108.171.177.124 בעת כתיבתם)
 2. עבור אל ההתקנה -> הגדרה בסיסית
 3. תחת הגדרות שרת כתובות רשת (DHCP), הזן את הגדרות ה- DNS ב'סטטי DNS 1 'ו'DNS סטטי 2'
 4. לחץ על

  החל הגדרות
  הגדרות DNS סטטיות של DD-WRT

 5. היכנס לאתר ללא חסימות ותאמת את כתובת ה- IP שלך

אם ברצונך להשתמש ב- OpenDNS או OpenNIC למטרות בטיחות ואבטחה, אתה יכול להגדיר זאת באותה צורה, פשוט השתמש ב- IP ה- DNS הרלוונטי בשדות DNS סטטיים..

שידור - טורנטים

אם אתה חובב סיקור, אתה יכול להתקין לקוח סיקור בשם שידור בנתב שלך. המשמעות היא שתוכלו להוריד טורנטים מבלי שתצטרכו להשאיר את המחשב שלכם מופעל וכמובן שמאפשר לכם גם לקבל זרעים טובים יותר. אני חייב להזכיר שכאן ב- ProPrivacy איננו מתים את השימוש בטרנינג למטרות לא חוקיות. עם זאת, ישנן הרבה סיבות לגיטימיות לשימוש בלקוחות סיקור.

כדי להיות מסוגל להעביר את ההעברה, יהיה עליכם לבצע כמה מהצעדים הקודמים, אך אל דאגה, התייחסתי אליהם בהתאם. תצטרך גם מקל USB, או כונן קשיח חיצוני, המעוצב באופן אידיאלי ל- FAT32.

 1. אפשר תמיכת USB בהתאם לסעיף NAS.
 2. עבור אל שירותים -> NAS
 3. הפעל את דמון השידור בקטע 'ביטורנט'
 4. עבור הספרייה, הזן את המסלול לכונן בו תרצה להשתמש. באופן כללי, זה יהיה / mnt / sda1
 5. לחץ על החל הגדרות וסיימת

כעת, לאחר שתעבור את ההעברה, תצטרך לגשת אליו במהירות כדי להפוך את התהליך לפשוט.

 1. כדי לגשת לשידור מהמחשב שלך עבור אל 192.168.1.1:9091
  לקוח שידור
 2. כדי להשתמש בו, לחץ על כפתור התיקיה בו תוכל להזין את כתובת האתר של מיקום הטורנט או להעלות את קובץ הטורנט.
 3. עבור היעד, תרצה להגדיר אותו ל / mnt / sda1 / הורדות.
 4. אתה יכול להפוך את תיקיית היעד שלמעלה לברירת המחדל על ידי לחיצה על כפתור הגדרות הברגים בתחתית העמוד
 5. זהו שההורדה שלך תתחיל כעת. הדף מעדכן את עצמו רק מעת לעת, כך שתצטרך להמתין מספר שניות לפני שהוא יופיע והתקדמות.
 6. אם הפעלת NAS, לאחר סיום ההורדה תוכלו להעביר את הקובץ בקלות למחשב שלכם כאשר אתם זקוקים לו.
 7. באנדרואיד תוכלו להשתמש בהעברה מרחוק כדי לגשת למערכת, עבור טלפונים של iOS, תצטרכו להשתמש בגישה לאינטרנט או BarMagnet אם היא שוברת כלא. באתר השידור הרשמי תוכלו להוריד אפליקציות לשירותים רבים אחרים כמו XMBC (כיום Kodi), Blackberry, RSS וכו '..

למידע על שמירה על ביטחון בעת ​​סיבוב, עיין במדריך הטוב ביותר ל- VPN לאתרי סיקור.

DLNA

DLNA, או ה- Digital Living Network Alliance כפי שהיא מכונה, הוא תקן דיגיטלי שמקל על הזרמת תוכן מדיה על פני מכשירים ברשת. בתקן יש תומכים רבים, אך ישנם אנשים רבים שאינם מוצאים אותו מועיל. הסיבה היא שעם טכנולוגיה מודרנית זה יכול להיות קל לגשת לכונן NAS בנתב שלך ולזרום את התוכן בקלות. עם זאת, מניסיוני, מצאתי את DLNA פרקטי, במיוחד כשרציתי להזרים סרטים ב- Xbox או במשטח המגע הישן שלי.

להתקנת DD-WRT DLNA עקוב אחר השלבים שלהלן, לאחר מכן, אראה לך כיצד לגשת אליו ממכשירים שונים.

 1. עבור אל שירותים -> NAS
 2. אפשר miniDLNA
 3. בחר באפשרויות שאתה רוצה והגדר את הנתיב ל / mnt / sda1
 4. לחץ על החל הגדרות, וסיימת

עם הגדרת DLNA כעת תוכל לגשת אליו מרוב המכשירים המחוברים לרשת ה- WiFi שלך. לחץ לקישורים הרלוונטיים להלן לקבלת הוראות כיצד להתקין DLNA במכשיר שלך.

 1. חלונות
 2. OSX
 3. מכשירי iOS
 4. Xbox אחד
 5. בשבילך תצטרך להשתמש בנגן המדיה שלך

אחסון בענן

לרוע המזל, אחד החסרונות של DD-WRT בקושחת הנתב המסורתית, הוא היעדר מערכת אחסון ענן ייעודית. בנוסף לקבוצה של אפליקציות מאוחדות והתקנה קלה, הן Linksys והן קושחת AsusWRT מספקים יכולת זו. אמנם, כן ניתן להשתמש במערכת FTP ולהגדיר חבורה של קוד, אך זו פשוט לא העסקה האמיתית.

שרת אינטרנט

אם תרצה, אתה יכול גם להגדיר שרת אינטרנט DD-WRT, המאפשר לארח דף אינטרנט, לשתף קבצים עם עמיתים ולבצע מספר פעילויות אחרות הקשורות לאתר. אני אראה לך את היסודות של התארגנות עם Pydio, עם זאת, ייתכן שתרצה לבדוק את מדריכי הניהול שלהם כדי לראות במה עוד תוכל להשתמש בזה.

 1. ראשית, יהיה עליכם לעצב את הכונן הקשיח החיצוני או את דיסק ה- USB. מכיוון שתצטרך ליצור שתי מחיצות, אני ממליץ להשתמש באשף המחיצה MiniTool לשם כך (Gnome for Mac). צור את שתי המחיצות הבאות, לאחר עיצובו:
  1. תווית מחיצה: השאר ריק, גודל מחיצה: 512MB, מערכת קבצים: החלפת Linux, ClusterSize: ברירת מחדל
  2. תווית מחיצה: JFFS, גודל מחיצה: שאר הכונן, מערכת קבצים: Ext3, ClusterSize: ברירת מחדל
 2. הגדר מערכת NAS כמתואר קודם.
 3. כשאתה מחבר את כונן ה- USB לנתב שלך. זה אמור לעלות באופן אוטומטי על מחיצות ההחלפה ו / jffs. הפוך אחד מה- "שיתוף קבצים" תחת הלשונית Nas את הנתיב / jffs וקרא לו JFFS
  DD-WRT JFFS והחלפת רכוב
 4. עבור אל שירותים -> שרת אינטרנט. הפעל את Lighttpd. אתה יכול להשאיר את ההגדרות כמו שהן. אם תרצה רק לגשת לשרת האינטרנט באופן מקומי, השבת את WAN Access.
  שרת אינטרנט של DD-WRT
 5. הורד את הגרסה האחרונה של Pydio בפורמט .zip
 6. לאחר החילוץ, העתק את מערכת הקבצים לתיקיית jffs / www על מקל ה- USB המחובר לנתב.
 7. עבור אל 192.168.1.1:81 כדי לגשת לשרת האינטרנט.
 8. לחץ על "לחץ כאן כדי להמשיך" כדי להתחיל בהתקנה שלך. בצע את שלושת השלבים הפשוטים, ההגדרה היחידה שעליך להיות מודע לה היא שתצורת מסד הנתונים תצטרך להשתמש ב- SQLite 3.
  פידיו

יש לך כעת שרת אינטרנט נגיש, אליו יכולים אנשים רבים לגשת. אם תרצה שהוא יהיה זמין מכל מקום בעולם, יהיה עליך להפעיל את ה- WAN בהגדרת שרת האינטרנט. אם המחובר לנתב שלך למודם, תצטרך גם להגדיר העברת יציאה ליציאה 81, לנתב DD-WRT שלך. לאחר מכן תוכל למצוא את ה- IP שלך באמצעות תוכנת אתר כגון ipleak.net וחיבור באמצעות you.re.ip.ere: 81. אלא אם כן יש לך IP סטטי (ככל הנראה שלא), תצטרך גם להגדיר DDNS.

בדומה לגישה ל- FTP ו- SSH, אם תרצה לעשות זאת בזמן הפעלת VPN, תצטרך לבחור גישה המאפשרת העברת יציאה..

DDNS

המחשב והמכשירים האחרים שלך ברשת מזוהים באינטרנט על ידי מה שמכונה כתובת IP (פרוטוקול אינטרנט). ספק שירותי האינטרנט שלך מספק לך את זה באופן אוטומטי כך שרוב הזמן אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. עם זאת, בגלל האופן שבו ספקי האינטרנט פועלים, הם עשויים להקצות לך כתובת IP חדשה מדי פעם. התדירות משתנה בהתאם לספק, אלא אם כן יש לך IP סטטי, היא תשתנה בנקודת זמן מסוימת.

כאשר ה- IP שלך משתנה, לא תבחין בהבדל מכיוון שאין לו השפעה משמעותית על פעולתו הפנימית של המערכת שלך. עם זאת, כשאתה מנסה לגשת לנתב שלך ממיקום חיצוני, אתה תמיד צריך לדעת את ה- IP שלך, או שלא תוכל להתחבר אליו. זה חל על FTP, WebServer, הגדרות DNS חכמות, וכמה תרחישים אחרים.

כדי להתגבר על זה, עליך להתקין מערכת DDNS (Dynamic DNS). מערכת DDNS תעניק לך כתובת אינטרנט כגון thisismyrouter.noip.me ועל ידי הפעלת תוכנית קטנה במחשב שלך (או DD-WRT במקרה זה), כתובת האתר המסופקת תמיד תפנה אותך אל כתובת ה- IP הנכונה..

אם כבר רכשת (או מתכננת) דומיין מ- NameCheap, תוכל להגדיר DDNS באמצעות המערכת שלהם. עם זאת, אני מתחייב להניח כי אין לך תחום בו תוכל להשתמש ברגע זה, ואני אשתמש בשירות DDNS בחינם על ידי NoIP.

 1. צור חשבון עם NoIP. אם אתה מתכוון להשתמש בתוכנית החינמית, הקפד לחדש אותה כל 30 יום
 2. עבור אל מארחים / הפניה ולחץ הוסף מארח
  1. תן לעצמך שם מארח, בחר סוג מארח DNS מארח (A), כתובת ה- IP שלך תתמלא אוטומטית והקצאה לקבוצה היא אופציונלית
  2. לחץ על הוסף מארח
 3. ב- DD-WRT עבור אל ההתקנה -> DDNS
 4. בחר No-IP מהרשימה הנפתחת והזן את הפרטים שלך מ- No-IP
 5. אל תשתמש בבדיקת IP חיצונית יש לשנות ל- לא אם הנתב שלך אינו מחובר ישירות לאינטרנט (כלומר מאחורי נתב או מודם אחר)
 6. לחץ על

  החל הגדרות
  DD-WRT DDNS

 7. כשתעבור כעת אל yourddns.noip.me (תחום DDNS שבחרת) תוכל לגשת לנתב שלך. הקפד להוסיף יציאות רלוונטיות לגישה, למשל. עבור שרת האינטרנט הייתי משתמש ב- yourddns.noip.me:81

שירותים אחרים שבהם תוכלו להשתמש במקום NoIP הם Dynu ו- ChangeIP.

חסימת מודעות פרוקסי

אנו כבר ממליצים להשתמש ב- adblockers במחשב שלך ולהתקין כמה תוספים בדפדפן שלך (Chrome, Firefox), עם זאת, לעיתים יתכן שיהיה מעשי יותר להפעיל שירות חסימת ad בנתב שלך. לרוע המזל תוספים וכאלה יכולים להוות בעיה במכשירים ניידים, במיוחד ב- iOS. זה נותן סיבה טובה נוספת להפעלת Adblocker בנתב שלך ישירות, על כל המכשירים המחוברים אליו חסומות עליו פרסומות. אני הולך לתת לך את הדרך הקלה והמהירה להגדרת Privoxy (ה- DD-WRT Adblocker המובנה) ואם תרצה עזרה נוספת תוכל להשאיר תגובה או לבקר באתרי Privoxy לפרטים נוספים.

 1. עבור אל שירותים -> חסימת מודעות
 2. הפעל Privoxy
 3. אפשר מצב שקוף. אם ישנם מכשירים שאינך רוצה שהיא תפעל עבורם, הזן את כתובת ה- IP המקומית שלהם. לדוגמה, כשאני מבצע בדיקות איכות באתרים מסוימים, אני צריך שפרסום יהיה גלוי, לכן הזנתי את ה- IP המקומי של המחשבים הניידים שלי, שקבעתי לסטטיסטיקה 192.168.1.25
 4. אתה יכול להשאיר את ההגדרות האחרות כמו שהן
 5. לחץ על החל הגדרות וסיימת
  חסימת מודעות D-WRT של Privoxy

ניטור רשת

אם יש לך הורדה חודשית, או מגבלת העלאה שהוקצה לך על ידי ספק האינטרנט שלך, או שאתה רוצה לדעת כמה באינטרנט אתה משתמש, אתה יכול לנתח את הנתונים הסטטיסטיים שלך באמצעות DD-WRT. באמצעות סרגל הסטטוס אתה יכול גם לנתח מספר גורמים אחרים ולברר אם יש בעיות אחרות ברשת שלך, או שיפורים שיכולים להתבצע..

 1. אם ברצונך לראות כמה רוחב הפס משמש, אתה יכול להשתמש בכרטיסייה סטטוס - רוחב פס.
  1. בשירותים -> שירותים אם אתה מפעיל את מונה התעבורה של WAN (ttraff Daemon), תוכל גם לראות את הפילוח החודשי תחת הסטטוס -> כרטיסיית WAN.
   ניטור תנועה של DD-WRT
 2. בסטטוס -> אלחוטי אתה יכול לראות אילו מכשירים מחוברים לכל רשת אלחוטית, כך שאם יש יותר מכשירים המוצגים אז אתה מצפה, ייתכן שתיתקל בבעיות
  מצב אלחוטי של DD-WRT

אתה יכול גם להשתמש ב- YAMon כדי לקבל נתונים סטטיסטיים וקבוצות טובים יותר על השימוש בתעבורת הרשת שלך.

אם ברצונך לבצע ניטור מעמיק יותר של הרשת, וגם לראות פירוט של שימוש בנתונים על ידי תוכנה, הייתי ממליץ להוריד את Glasswire, אשר יעשה בדיוק את זה ועוד.

הגדרת WiFi מוגן (WPS)

WPS מתייחס למערכת המאפשרת לך לחבר מכשיר לנתב שלך בקלות. אולי ראית את זה לפני שכשאתה מתחבר לרשת אלחוטית, זה מאפשר את האפשרות לחיבור מהיר על ידי לחיצה על כפתור ה- WPS בנתב. לרוע המזל, באופן כללי מערכות אלה נוראיות לביטחון הנתב שלך. למרבה המזל, DD-WRT WPS אינו מיושם ברוב ה- builds כך שאינך צריך לדאוג בקשר לזה.

עם זאת, ישנם כמה מבנים מסחריים, כמו למשל על נתבי באפלו, שם קיימת האופציה עבורו. אם אתה מקבל אחד כזה, אני ממליץ לבטל אותו באופן מיידי.

סיכום מדריך DD-WRT מוחלט

אני מקווה בכנות שנהניתם לקרוא את המדריך שלי ומצאתם משהו מועיל ליישום ולעזור לכם ליצור את הנתב ה- WiFi הטוב ביותר האפשרי.

אם מעולם לא שיחקת עם DD-WRT לפני שזו דרך נהדרת לבלות כמה שעות ולשפר את הבית שלך. לאלו מכם שכבר יש לך DD-WRT, אני מקווה שחלק מההוראות שלי עזרו בשיפור ההתקנה שלך. אם מצאת

אם מצאת שמדריך זה מועיל, אודה לך לשתף את הרשת החברתית המועדפת עליך. ואם אתה נתקל בבעיות, אל תהסס להשאיר תגובה ואני אנסה לעזור ככל האפשר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me