מיתוסים של Blockchain ביטקוין


קראנו שוב ושוב שה- blockchain מאוד מגניב - זו פריצת דרך, זה העתיד שלנו וכדומה. אם אתה מאמין שכל זה נכון, אתה מאכזב.

הערה חשובה: מאמר זה עוסק ביישום של טכנולוגיית blockchain, המשמשת לקריפטו הביטקוין. ישנם יישומים ויישומים אחרים של ה- blockchain ונושאים מסוימים נפתרים בחלק מהם.

על ביטקוין

ליוצרי ביטקוין הייתה משימה: לגרום לזה לעבוד ללא נקודת בקרה מרכזית; אף אחד לא צריך לסמוך על אף אחד. הכותבים מילאו את המשימה, הכסף האלקטרוני שהתקבל תפקד כמתוכנן ואימוץו גדל. עם זאת, ההחלטות שקיבלו הן מפלצתיות בחוסר יעילותן.

מטרת פוסט זה אינה להכפיש את ה- blockchain. זו טכנולוגיה שימושית שיש בה יישומים נהדרים רבים. למרות חסרונותיו, יש לו יתרונות ייחודיים. עם זאת, במרדף אחר סנסציוניזם, עיתונאים רבים מתרכזים ביתרונות הטכנולוגיה של blockchain ולעתים קרובות שוכחים להעריך את מצב העניינים האמיתי. הם מתעלמים מהחסרונות. לכן כדאי לקחת בחשבון את הבלוקצ'יין מכל הזוויות.

המיתוס הראשון: Blockchain הוא מחשב ענק ומופץ

מי שלא מבין את העקרונות הבסיסיים של blockchain עשוי להיות תחת הרושם שזה מחשב כלשהו שמבצע משימות מחשוב מבוזרות, בעוד הצמתים שלו ברחבי העולם אוספים פיסות נתונים קטנות כדי לבנות משהו מסובך וגדול.מחשבים מבוזרים על ידי Blockchain

זה לא המקרה. למעשה, כל הצמתים המשרתים את הבלוקצ'יין עושים את אותו הדבר בדיוק. מיליוני מחשבים:

  1. בדוק את אותן עסקאות באמצעות אותם כללים. הם מבצעים עבודה זהה.
  2. הוסף אותם נתונים ל- blockchain.
  3. שמור את כל ההיסטוריה, שהיא זהה ואחת לכולם.

אין הקבלה, אין סינרגיה, אין עזרה הדדית. יש רק כפילויות, והכי חשוב, זה כפילויות של פי מיליון. אין יעילות כלל, כפי שאתה יכול לראות.

מיתוס שני: בלוקצ'יין הוא נצחי - כל מה שנכתב שם יישאר לנצח

Blockchain הוא נצחי

כל ההיסטוריה של כל העסקאות עוברת כבר מעל 130 ג'יגה-בייט של נתונים. זו הקיבולת המלאה של מחשב נייד זול או סמארטפון מודרני.

ככל שעסקאות רבות יותר מתרחשות ברשת הביטקוין כך גדל הנפח במהירות רבה יותר. הגידול בקיבולת הדיסקים הקשיחים כנראה לא עומד בקצב הגידול בגודל הבלוקצ'יין.

בנוסף לעובדה שצריך לאחסן, יש להוריד את כל בסיס הנתונים כבר מההתחלה. זה לוקח כמה ימים לעשות זאת.

אתם עשויים לשאול: "האם ניתן לאחסן רק חלק מהבלוקצ'יין, מכיוון שזה אותו דבר בכל צומת ברשת?" כן, אתה יכול, אבל אז זה יהיה ארכיטקטורת שרת לקוח מסורתי במקום peer- blockchain לעמית. כמו כן, הלקוחות ייאלצו לתת אמון בשרתים. כך הרעיון של "לא סומך על אף אחד," שהיא אבן הפינה של הבלוקצ'יין, נעלמת.

עבור מרבית המשתמשים, עיקרון זה כבר חלף. משתמשי ביטקוין מחולקים לשתי קבוצות: חובבי מי "סובל" ולאחסן אותו באופן מקומי, ואנשים רגילים המשתמשים בשירותי חליפין וארנקים מקוונים. האחרונים בולטים הרבה יותר. אנשים אלה סומכים על השרת ולא אכפת להם איך זה עובד.

מיתוס שלישי: Blockchain הוא יעיל וניתן להרחבה

אם כל צומת ברשת עושה את אותו הדבר, ברור כי רוחב הפס של הרשת כולה שווה לרוחב הפס של צומת אחד ברשת. ביטקוין יכול לעבד מקסימום שבע עסקאות בשנייה - זהו.ניתן להחליף את Blockchain

בנוסף, עסקאות ביטקוין נרשמות רק אחת לעשר דקות. לאחר הופעת הרשומה, הוסכם לחכות עוד 50 דקות, מכיוון שרשומות מסוימות מתגלגלות באופן ספונטני מדי פעם. כך שאם אתה צריך לקנות מסטיקים, ייתכן שיהיה עליך להמתין כשעה בחנות כדי להשלים את העסקה!

עם מהירות עסקה כזו אי אפשר להגדיל את מספר המשתמשים הפעילים באופן משמעותי. לשם השוואה, ויזה מעבדת אלפי פעולות בשנייה. זה יכול גם להגדיל את שיעור זה במהירות, מכיוון שטכנולוגיות בנקאיות מסורתיות ניתנות להרחבה.

מיתוס רביעי: כורים מספקים אבטחת רשת

בטח שמעת על כורים, ועל חוות כרייה ענקיות שנבנו ליד תחנות כוח. מה הם עושים? הם פשוט מבזבזים חשמל! הם "לטלטל" הבלוקים עד שהם הופכים "יפה" וניתן לכלול אותם ב- blockchain. שכתוב ההיסטוריה הפיננסית בדרך זו לוקח זמן רב כמו ליצור אותה (בתנאי שיש לך אותה יכולת כוללת).כורי ביטקוין מספקים אבטחת רשת

כדי לבנות בלוק אחד, אתה זקוק לאותה כמות חשמל כשעיר ממוצעת צריכה לכל 100,000 תושבים. הוסף לזה את הציוד היקר שמתאים רק לכרייה ותוכל לנסח את עקרון הכרייה (מה שנקרא הוכחת עבודה) כ: "שריפת משאבי האנושות."

האופטימיסטים של Blockchain טוענים כי הכורים מבטיחים את היציבות והביטחון של הרשת. הבעיה כאן היא שהכורים מגנים על ביטקוין מכורים אחרים. אם היו אלף כורים פחות כורים ששרפו פי אלף פחות חשמל, ביטקוין היה מתפקד באותה מידה כמו עכשיו - אותו חסימת אחת כל עשר דקות, אותו מספר עסקאות, אותה מהירות.

לגבי מרבית פתרונות ה- blockchain, קיים סיכון של "51% התקפה." תמצית ההתקפה היא שאם מישהו שולט ביותר ממחצית מכושר הכרייה, הוא יכול לכתוב בסתר היסטוריה פיננסית אלטרנטיבית, בה הוא לא שולח את כספו לאחרים. ואז הוא עשוי להציג גרסה משלו לבלוקצ'יין - שיהפוך למציאות חדשה. כך הוא מקבל הזדמנות לבזבז את כספו מספר פעמים. לא ניתן לתקוף מערכות תשלום מסורתיות בדרך זו.

בסופו של דבר, ביטקוין הוא בן ערובה לאידיאולוגיה משלו. "מיותר" כורים לא יכולים להפסיק את הכרייה מכיוון שתחול עלייה חדה בסבירות שיישות אחת תשלוט ביותר ממחצית מהקיבולת שנותרה. כל עוד כרייה רווחית הרשת יציבה, אך אם המצב ישתנה (למשל מכיוון שמחירי החשמל עולים), הרשת עשויה להתמודד עם עסקאות מסיביות בעלות ספירה כפולה..

מיתוס חמישי: הבלוקצ'יין מבוזר ובכך לא ניתן לשבירה

אתם עשויים לחשוב שמאחר וה- blockchain מאוחסן בכל צומת ברשת, שירותי האבטחה לא יוכלו לכבות אותו (מכיוון של- blockchain אין שרת מרכזי או משהו דומה). זו רק אשליה.Blockchain מבוזר

במציאות, הכל "עצמאי" כורים מאוחדים בבריכות, או ליתר דיוק, קרטלים. הם צריכים להתאחד כי עדיף לקבל הכנסה יציבה אך קטנה מאשר לחכות אלף שנה כדי לקבל הכנסה ענקית.

יש רק כעשרים בריכות גדולות. הארבעה הגדולים שבהם שולטים ביותר מ- 50% מכל היכולת של Blockchain. מספיק לדפוק רק על ארבע דלתות ולקבל גישה לארבע פיקוד & בקש משרתי בקרה לקבל את ההזדמנות לבזבז את אותו BTC לא פעם.

למעשה האיום ממשי אף יותר. מרבית הבריכות, יחד עם כוח המחשוב שלהם, ממוקמות במדינה אחת - סין ​​- מה שמפשט את ההשתלטות הפוטנציאלית על ביטקוין.

מיתוס שש: אנונימיות ופתיחות של הבלוקצ'יין הוא טוב

אנו יודעים שה- blockchain פתוח וכולם יכולים לראות הכל. אף כי ביטקוין אינו מפרט את שמך, הוא אינו אנונימי לחלוטין. לדוגמה, אם עבריין רשת מקבל תשלום כופר עבור הארנק, אז כולם מבינים שהארנק הזה שייך לאדם רע. ומכיוון שכל אחד יכול לעקוב אחר כל העסקאות מהארנק הזה ולעקוב אחריו, לא יהיה הנוכל לנצל את הכסף הזה. מספיק לטעות קטנה ולחשוף את זהותך איפשהו בכירים באכיפת החוק לתפוס אותך. זה קורה לעתים קרובות יותר ממה שאתה חושב.אנונימיות

בימינו, כמעט כל חילופי הביטקוין מחייבים את המשתמשים שלהם לעבור נהלי זיהוי. לכן האקרים צריכים להשתמש במה שמכונה "מערבל" שירותים. שירותים כאלה מערבבים BTC מלוכלך והרבה נקי. נוכלים משלמים עמלות גדולות עבור זה ולוקחים הרבה סיכונים, מכיוון שהמיקסר הוא אנונימי (ויכול לברוח עם הכסף) או שהוא כבר בשליטת רשויות אכיפת החוק.

האנונימיות הפסאודו של ביטקוין עשויה להיות רעה גם למשתמשים לגיטימיים. הנה דוגמא פשוטה: מישהו מעביר לאמא כמות קטנה של BTC. אחר כך אמא יודעת:

  • כמה כסף יש לבנה בכל זמן נתון
  • על מה בדיוק בילה את זה

לחלופין, אם מישהו משלם חוב לחבר, החבר הזה יודע עכשיו הכל על הכספים של החבר הראשון. זה המקבילה לפתיחת ההיסטוריה הפיננסית של כרטיס האשראי שלך, כך שכל אחד מכדור הארץ יוכל לראות.

זהו נושא קריטי לעסקים. כל צדדי הנגד שלהם, הרכישות, המכירות, הלקוחות, סכומי ההעברה וכל השאר הופכים לציבוריים ונגישים על ידי המתחרים.

מיתוסים של Blockchain: מסקנה

קראת זה עתה על ששת החסרונות העיקריים בביטקוין. אתם עשויים לתהות מדוע התקשורת אינה מכסה סוגיות אלה.

למרבה הצער, פשוט לא משתלם להם לכתוב על העניינים האלה. רבים מאלה שקנו ביטקוין החלו לפרסם ולקדם אותו, כמו גם להרוויח מכך. מדוע אם כן הם היו כותבים על החסרונות של טכנולוגיית הבלוקצ'יין?

לביטקוין יש מתחרים רבים, שניסו לפתור בעיות מסוימות. למרות שחלק מהרעיונות טובים מאוד, כולם בנויים מאותם עקרונות blockchain בסיסיים. כן, ישנם יישומים אחרים ולא כספיים של טכנולוגיית blockchain, אך החסרונות הבסיסיים של blockchain חלים גם שם.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me