אם אתה רוצה להגן על הנתונים שלך מפני עיניים סקרניות, אתה צריך להצפין אותם. בעבר רבים מאיתנו הסתמכו על Truecrypt כדי לעשות זאת, עם זאת, מכיוון שאפליקציית ההצפנה הפופולרית הופסקה באופן מסתורי, יצרנו מאמר זה בכדי לתת לכם חמש אלטרנטיבות ל- TrueCrypt..

אם אתה רציני באבטחה, תעשה זאת בעצמך במקום להשתמש בצד שלישי כדי לעשות זאת עבורך. לזה הכוונה להצפנה מקצה לקצה (e2ee).

אבל גם אם אתה משתמש ב- e2ee, איך אתה יודע שהתוכנה לא עושה משהו לא קשה? למשל לשלוח בחשאי את מפתחות ההצפנה שלך למפתחים שלה, או ליצור דלת אחורית בהצפנה.

הערבות היחידה שיכולה להיות לנו נגד זה היא השימוש בקוד קוד פתוח. רק אם ניתן לבחון תוכנית חופשית בכדי להבטיח שהיא תעשה את מה שהיא אמורה (ורק את מה שהיא אמורה), נוכל להציב בה מידה סבירה של אמון.

אם הקוד נבדק על ידי צד שלישי בעל מוניטין, נוכל לסמוך עליו אפילו יותר, אך אפילו זה אינו מושלם, שכן תמיד ניתן לשנות את הקוד ברגע שהמבקר עוזב את הבניין. כך שהעובדה נותרה פשוט היכולת לבקר את הקוד היא הערובה הבטוחה ביותר לכך שכל תוכנית מאובטחת.


חלופות TrueCrypt

פרטנו להלן את החלופות הטובות ביותר ל- TrueCrypt. רובם משתמשים בקידוד AES הסטנדרטי בתעשייה, כך שתרצו גם ללמוד כיצד הצפנת AES עובדת.

VeraCrypt

פלטפורמות חלונות. MacOS, Android ו- Linux. אפליקציות אנדרואיד ו- iOS של צד שלישי מאפשרות לך לפתוח ולגשת לנתונים המאוחסנים במכלי VeraCrypt.

VeraCrypt בשולחן העבודה

VeraCrypt הוא מזלג של TrueCrypt ויורשו הישיר. מלבד שינויים במיתוג קלים, הקצה הקדמי נראה אותו דבר והפונקציונליות שלו זהה לזו של TrueCrypt. בעיקרון זה TrueCrypt אלא שהקוד שלו עבר ביקורת מלאה, בעיות שהתגלו עם TrueCrypt תוקנו, והאפליקציה נמצאת בפיתוח פעיל.

ככאלה, VeraCrypt נחשבת לרוב בעולם האבטחה כתוכנת ההצפנה של קוד פתוח של קוד פתוח. הוא מאפשר ליצור דיסק מוצפן וירטואלי (אמצעי אחסון) בו תוכלו להתקין ולהשתמש ממש כמו דיסק אמיתי, או שהוא יכול להצפין מחיצת דיסק או התקן אחסון שלם (למשל כונן קשיח או מקל USB), כולל הכונן כולו בו אתם מפעילים מגפי מערכת מ-.

כברירת מחדל, VeraCrypt מצפין את כל הנתונים המאוחסנים בנפח עם צופן AES-256, אם כי בעת יצירת אמצעי אחסון ניתן לציין צופן חלופי. הטרור של NIST, למשל, יכול לבחור להשתמש בצופן שני דג, נחש או קמליה. לאחר מכן מאומתים נתונים באמצעות SHA-512 כברירת מחדל, אך שוב, המשתמשים יכולים לבחור להשתמש באלגוריתמי hashing שונים אם הם מעדיפים.

תכונה בולטת של VeraCrypt היא שכל קובץ, לדוגמה, קובץ תמונות למראה תמימים, יכול לשמש כמכל עבור אמצעי האחסון של VeraCrypt. עוד יותר בולט הוא תכונת הווליום הנסתרת שלה שמספקת דחיקות מתקבלת על הדעת. זה עושה זאת על ידי הסתרת אמצעי אחסון מוצפן בתוך אמצעי אחסון אחר של VeraCrypt באופן כזה שאם נקוט אמצעי הזהירות הנכונים, אי אפשר להוכיח שהנפח השני מוסתר קיים.

נתונים המאוחסנים במכולות VeraCrypt ניתנים לסינכרון מאובטח בין מכשירים על ידי אחסון נפח בתיקיית סינכרון אחסון בענן (והתקנתם). ניתן להשתמש ב- VeraCrypt בדרך זו לאחסון נתונים באופן מאובטח בפלטפורמות שאינן בטוחות אחרת כמו Dropbox.

עם זאת, זהו לא כלי אידיאלי למשרה זו. גדלי עוצמת הקול יכולים להיות גדולים ובגודל קבוע שעליך לציין בעת ​​יצירתם. וכאשר כל נתונים בתוך אמצעי אחסון משתנים, יש להעלות מחדש את כל אמצעי האחסון

מבין כל התוכנות שנדונו במאמר זה, VeraCrypt הוא ללא ספק פיתרון ההצפנה של קוד פתוח המבוקר ביותר..

אנא עיין במדריכים שלנו בנושא VeraCrypt & יסודות הוראות כיצד להדריך ומדריך לכרכים VeraCrypt נסתרים לצלילות עמוקות בתוכנת הצפנה חשובה זו.

AES Crypt

פלטפורמות: Windows, macOS, Linux, Android (צד שלישי אך קוד פתוח). אפליקציית AESCrypt עבור iOS של צד שלישי זמינה אף היא, אם כי היא מקור סגור ומשתמשים בחינם מוגבלים פשוט לצפייה בקבצים המוצפנים מראש בשולחן העבודה באמצעות AES Crypt.

AESCrypt בשולחן העבודה

AES Crypt הוא יישום הצפנת קוד פתוח חוצה פלטפורמות בחינם (FOSS) המאבטח קבצים באמצעות צופן AES-256. כאפליקציית הצפנה לכל קובץ, היא מאפשרת להצפין ידנית קבצים בודדים. אין תמיכה בהצפנת קובץ אצווה, אם כי ניתן להתגבר על מגבלה זו על ידי יצירת קבצי zip מהתיקיות, ואז להצפין את קובץ ה- zip עם AES Crypt.

תוכנית קבצים מבוססת ג'אווה מאוד קלה לשימוש, שמשתלבת עם מערכת ההפעלה, ומספקת הצפנת קבצים פשוטה באמצעות לחצן התפריט לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ב- Windows, או גרור ושחרר ב- macOS ובלינוקס (או סיומת מאפשרת לחיצה ימנית ב- macOS).

פענוח הקבצים מבוצע על ידי לחיצה כפולה על הקובץ encrypted.aes והזנת הסיסמה שסיפקת בעת יצירתו. יש גם ממשק שורת פקודה.

יש לציין כי כשאתה יוצר גרסה מוצפנת של קובץ, הגרסה המקורית המוצפנת נותרה ללא מגע. זה נהדר אם אתה רק רוצה לאחסן את הגרסה המוצפנת באופן מקוון, אך למען האבטחה המרבית, עליך למחוק את המקור. רק אל תשכח את הסיסמה!

AxCrypt

פלטפורמות (בחינם): Windows. קיימים אפליקציות MacOS, Android ו- iOS בחינם, המאפשרות לפתוח ולהציג קבצים, אך לא להצפין אותם. פלטפורמות (פרימיום): Windows, macOS, Android ו- iOS.

AZCrypt בשולחן העבודה

בדומה ל- AES-Crypt, AxCrypt היא אפליקציית הצפנת קוד-פלטפורמה חוצה קוד פתוח המאבטחת קבצים באמצעות AES. עם זאת זו חיה שונה לגמרי. זה מגיע בגרסה חינמית שמכוונת בעיקר למשתמשי Windows ובגרסת פרימיום שעולה $ 35 דולר לשנה (ניסיון חינם למשך 30 יום).

AxCrypt Free משתלב עם מערכת ההפעלה Windows כדי לספק הצפנת קבצים AES-128 חלקה תוך כדי תנועה. במקום להגדיר סיסמה בכל פעם שמצפינים קובץ, אתה נכנס לאפליקציה ואז כל הקבצים שנבחרו מוצפנים ומפענחים אוטומטית באמצעות אותה סיסמה..

לא ניתן להצפין תיקיות באמצעות AxCrypt Free, אך כל הקבצים בתיקיה ניתנים להצפנה אצווה. לחלופין, תוכלו לבחור כמה קבצים שתרצו מכל מקום במחשבכם ולבצע הצפנת אצווה עליהם.

עבור משתמשי Windows, אם כן, AxCrypt Free מציע יתרונות רבים על פני Crypt CES הבסיסי למדי. אולם, מה שאתה מאבד הוא תאימות בין פלטפורמות. אפליקציות בחינם עבור macOS, Android ו- iOS (אך לא לינוקס) מאפשרות לך לפתוח ולהציג קבצים מוצפנים, אך לא להצפין אותם..

גרסת הפרימיום פותרת את הבעיה עם תמיכה מלאה בכל הפלטפורמות שהוזכרו. הוא מציע גם תכונות נוספות רבות ומועילות בכל הפלטפורמות הנתמכות, כולל הצפנת תיקיות מלאה (עם הצפנת תיקיות משנה), שיתוף מפתחות, גיבוי של מפתח חשבון, שמות קבצים אנונימיים ועוד..

gocryptfs

פלטפורמות: לינוקס (חבילת DEB או קומפילציה ממקור), macOS (באמצעות Homebrew).

אפליקציית GoCryptfc בשולחן העבודה

gocryptfs מעוצב בהשראת ה- EncFS המבריק אך הפגום. בדומה ל- Encfs, הוא יוצר תיקיות מזוודות או "אמצעי אחסון". אמצעי אחסון אחד מכיל את הקבצים הלא מוצפנים (בוא נקרא לזה "התיקיה הפרטית") ואילו אמצעי האחסון השני התואם (בוא נקרא לזה "התיקיה המוצפנת") מכיל גרסה מוצפנת של קבצים בכרך הראשון (הפרטי).

שלא כמו VeraCrypt, כל קובץ בנפח מוצפן ומאוחסן בנפרד, כך ששינוי לקובץ אינו אומר העלאה מחודשת של מיכל מוצפן שלם..

זה הופך את gocryptfs לטובה בהרבה מ- VeraCrypt באחסון קבצים בשירותי ענן כמו Dropbox, מכיוון שקבצים מקומיים נשמרים ללא מוצפנים בכרך הפרטי, אך הם משתקפים על Dropbox (וכו ') בצורה מוצפנת על ידי הצבת הפונקציה "נפח מוצפן" תואם תיקיית ענן.

מה gocryptfs לא עושה זה פשוט להצפין קובץ. למישהו עם גישה ל"תיקיה האישית "יש גישה לקבצים שלא מוצפנים. בנוסף לכל זה, שמות הקבצים בתיקיה המוצפנת מוסתרים, אך מטא נתונים כמו מבנה ספרייה וגודל הקובץ אינם.

gocryptfs היא שורת פקודה בלבד, אך ההתקנה קלה מאוד. לאחר ההתקנה, אתה יכול לגרור ושחרר קבצים לתיקיה הפרטית וממנה באמצעות מנהל הקבצים הרגיל שלך ב- GUI. לחלופין, SiriKali הוא חזית ממשק משתמש תואמת gocryptfs.

הנתונים מאובטחים ומשתמשים AES-256-GCM, כאשר GCM מספק גם אימות.

SecureFS ו- Crysfs הם אפליקציות דומות בהשראת EncFS. SecureFS פותר את הבעיות עם EncFS וניתן לציין שהוא זמין לכל הפלטפורמות העיקריות, כולל Windows (דורש חבילת חלוקה מחדש של MS Visual C ++ 2015). התמיכה של Crysfs במערכת Windows עדיין ניסיונית מאוד, אך היא תומכת באופן מלא ב- Linux ו- macOS ומשתפר ב- gocrypt ו- SecureFS על ידי הצפנת מטא נתונים של קבצים ומבנה ספרייה..

Cryptomator

פלטפורמות: Windows, macOS, Linux, Android, iOS.

אפליקציית Cryptomator בשולחן העבודה

Cryptomator מספק הצפנה שקופה של קבצים המאוחסנים בענן. הכספת המוצפנת מאוחסנת בתיקיית הענן שלך, אך מפוענחת ומותקנת באופן מקומי ככונן וירטואלי לפונקציונליות גרירה ושחרור חלקה..

קבצים מוצפנים באופן אינדיבידואלי, כך שכאשר מבצעים שינויים, רק הקובץ המוצפן המתאים משתנה. בנוסף לתוכן הקבצים, מבנה הספריה מוסתר, אם כי לא ניתן להסתיר תאריכי שינוי קבצים מבלי לשבור את תכונת הסנכרון של ספק הענן שלך..

הכספות מאובטחות באמצעות AES-256-CTR וננעות באמצעות ביטוי סיסמה המוגן מפני התקפות כוח ברוט באמצעות פונקציית נגזרת מפתח הסקריפט..

Cryptomator לשולחן העבודה עובד על דגם של מה שאתה רוצה. זה יכול להיות בחינם, אבל משתמשים מעודדים לתרום לקראת פיתוחו. האפליקציות הניידות (התומכות בביטול נעילת טביעות האצבע) עולות 8.99 דולר בזמן הכתיבה.

מחשבות אחרונות

VeraCrypt הוא תחליף נפתח עבור TrueCrypt. אם צרכי ההצפנה שלך שונים במקצת, כלי הקוד הפתוח שנדונו במאמר זה משקפים את מגוון מקרי השימוש באפליקציות הצפנה..

יתכן שתצטרך לבחור בין AES Crypt ו- AxCrypt, ובין gocryptfs (או גרסה אחרת בהשראת Encfs) לבין Cryptomater, אך רוב רשימות האפליקציות כאן עושות דבר ספציפי משלהם עם מעט מאוד מעבר מוצלח בפונקציונליות ביניהם..

העצה הטובה ביותר, אם כן, היא לפרוס מגוון אפליקציות הצפנה. המשמעות היא שתהיה הכלי המתאים לתפקיד, במקום לנסות להכניס יתדות מרובעות לחורים עגולים באמצעות אפליקציה אחת לביצוע עבודות שלא תוכנן לבצע..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me