אזרחים ברחבי העולם מתעוררים לעובדה שהפרטיות הדיגיטלית שלהם נמצאת תחת מתקפה. אנו עדים למה שמכונה 'זחילת פונקציה'; הרחבה הדרגתית של השימוש בטכנולוגיות מעבר למטרות שלשמן נועדו במקורן.

הרשת העולמית תוכננה להיות מרחב שיתופי, בו המשתמשים יוכלו לתקשר באמצעות שיתוף מידע. זה התפתח להיות כל כך הרבה יותר מזה. זה נחרט במרקם החברתי שלנו והפך לשלוחה של העולם הפיזי שלנו.

אך הזכויות שאנו נהנים מהן בעולם הפיזי אינן נמשכות לחיינו הדיגיטליים.

פרטיות היא זכות אנושית מוסמכת ויסודית. זכות זו מנוסחת בכל הצהרות זכויות האדם הבינלאומיות והאזוריות הגדולות:

 • הצהרת האו"ם לזכויות אדם (UDHR) 1948, סעיף 12
 • האמנה הבינלאומית לזכויות אזרחיות ופוליטיות (ICCPR) 1966, סעיף 17
 • האמנה האמריקאית לזכויות אדם, סעיף 11
 • ההכרזה האמריקאית לזכויות וחובות האדם, סעיף 5
 • אמנת אירופה לזכויות אדם, סעיף 8

למעשה, יותר מ -130 מדינות הצהרות חוקתיות ביחס להגנת הפרטיות, בכל פינות העולם.


למרות ההסכמה כמעט אוניברסלית שפרטיות היא זכות הנושאת אותה אמינות כמו החיים עצמם, רבים מאיתנו נותרו קהים לשחיקתם המתמשכת; ועצם הסוכנויות שאנו מחייבים בהגנה על אורחות חיינו הן אלה האחראיות על מותם.

ב- ProPrivacy, אנו אומרים שדי בכך. הגיע הזמן שאנחנו, האנשים, לנקוט נשק [מילולי] ולהילחם על הפרטיות הדיגיטלית הנכונה שלנו. אם אתה רוצה להצטרף למאבק הגעת למקום הנכון.

"הגיע הזמן להכיר באינטרנט כזכות אנושית בסיסית. המשמעות היא הבטחת גישה סבירה לכולם, הבטחת חפיסות אינטרנט מועברות ללא אפליה מסחרית או פוליטית, והגנה על הפרטיות והחופש של משתמשי האינטרנט ללא קשר למקום מגוריהם." ~ סר טים ברנרס-לי

ממי אני מגן על פרטיותי?

באופן כללי, ישנם כיום ארבעה איומים מיידיים על הפרטיות הדיגיטלית:

ספק שירותי האינטרנט שלך

כל מה שאתה עושה באופן מקוון מנותב באמצעות ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP). זה אומר שיש להם יומנים של כל אתר שאתה מבקר בו. רוב האנשים לא נותנים מחשבה שנייה אלא אם כן הם עושים משהו שנמצא בספק מבחינה משפטית או אתית.

אלה שמבטלים את מעקב ספקיות האינטרנט בטענה כי אין להם 'מה להסתיר' בוחנים את הפרטיות דרך הקצה הלא נכון של הטלסקופ. לא נצטרך לכולם להניף את זכותנו לפרטיות בגלל כמה שחקנים רעים. ואל לנו לפחד להיות עצמנו המקוונים מחשש שזה עלול ליפול מחוץ לספקטרום של 'התנהגות נורמלית'.

הממשלה שלך

חוסר היכולת שלנו להכיר בכך שהממשלות שלנו מאיימות ישירות על פרטיותנו הדיגיטלית היא אולי המעט ביותר יד ושערוריה לא מדוברת בדור. גם לאחר גילויי סנודן, שחשפו פרטים על מנגנון מעקב עולמי שכמו שנחשבו בעבר כבלתי אפשריים, האזרח הממוצע אפילו לא עצר למחשבה..

אנו יודעים כעת את העובדות - כל קריאה שאנו מבצעים, כל אימייל שאנו שולחים, כל אתר שאנו מבקרים נאסף על ידי סוכנויות ממשלתיות; ובכל זאת אנחנו יושבים בחוסר מעש.

גופים מסחריים

ברשת נשלטת קומץ חברות רבות עוצמה. 63,000 חיפושים בגוגל מבוצעים בכל שנייה; כמעט 2.4 מיליארד משתמשים פעילים בפייסבוק, קרוב לשליש מאוכלוסיית העולם. שירותים אלה נרתמו למרכיב החברתי שלנו מכיוון שהם ממלאים צורך, הם עושים זאת טוב מאוד ... והם חופשיים בנקודת השימוש. כל מה שהם מבקשים בתמורה זה גישה בלתי מוגבלת לנתונים הפרטיים שלך.

וזה פיתרון שרובנו מוכנים לעשות, כי בואו נודה בזה, השירותים האלה ללא ספק מעשירים את חיינו הדיגיטליים - ואם נצטרך למסור חלק מהזכות שלנו לפרטיות בתהליך - שיהיה. ימין?

האקרים

ממשלות משתמשות בתוכניות פיקוח המוני מתוחכמות. גופים מסחריים משתמשים בעוגיות ובנתונים שאנו מוסרים להם ברצון בתמורה לגישה לשירותיהם.

ואז יש שחקנים זדוניים שהם הרבה יותר עסקיים, אך פולשניים באותה מידה, בגישה שלהם לפרטיות. כל הנתונים הפרטיים שלך, יהיה זה שמך, שם חיית המחמד שלך או מספר כרטיס האשראי שלך, הם בעלי ערך למישהו.

הכלים הדרושים לך כדי להגן על פרטיותך

ProPrivacy שמה לה למטרה לצייד את משתמשי האינטרנט בכלים וידע הדרושים להם כדי לשמור על פרטיותם באופן מקוון. להלן, רשמנו את חמשת הכלים המובילים שלנו "חייבים" להגנה על פרטיותך הדיגיטלית.

לא כל כלי יכול להגן על פרטיותך מפני כל איום, אך בשימוש בשילוב זה עם זה, אתה יכול להפחית באופן דרמטי את טביעת הרגל המקוונת שלך ולנקוט צעד בדרך להחזרת הפרטיות הדיגיטלית שלך..

 1. VPN טוב

  מבין כל הכלים שעליך להיות בארסנל הפרטיות שלך, VPN אמור להיות בראש הרשימה. VPNs או רשתות פרטיות וירטואליות נועדו להצפין את כל תעבורת האינטרנט שלך ולמסוך את כתובת ה- IP שלך.

  זה מונע הן מספק שירותי האינטרנט שלך והן סוכנויות ממשלתיות לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך. זה גם אומר שאתה יכול להתחמק מחסימות אתרים וצורות צנזורה אחרות.

  אתה יכול 'לזייף' את המיקום שלך בקלות ולקבל גישה לשירותים שאינם זמינים באזור שלך.

  ProPrivacy (לשעבר BestVPN.com) היה אתר הסקירות הראשון של ה- VPN בשוק. יש לנו כלי השוואה מובילים בתעשייה שיעזרו לכם למצוא את ה- VPN המתאים לצרכים שלכם. עיין ברשימה הטובה ביותר לשירותי VPN 2020 שלנו כדי למצוא VPN.

 2. דפדפן מאובטח

  דפדפנים כמו Chrome, Edge ו- Safari אוספים נתוני משתמשים באופן אגרסיבי. אחרי הכל, הם בבעלות גוגל, מיקרוסופט ואפל. שלושת הספקים הללו נהנים מנתח שוק של כמעט 84% מדפדפני האינטרנט. המשמעות היא שהסיכוי שאתה קורא מאמר זה משתמש באחד הדפדפנים.

  עשו לעצמכם טובה והפכו את זה לאתר האחרון בו אתם מבקרים באמצעות דפדפן לא בטוח. עבור אל מדריך הדפדפנים המאובטח ביותר שלנו כדי לראות באילו דפדפנים ותוספים אתה יכול לסמוך על מנת לשמור על פרטיותך.

 3. חוסם מודעות הגון

  בשלב מסוים עמדנו כולנו בפני הפופ-אפ האיום. אפילו אתרים מעולים כמו שלנו, שזורים במידע שימושי, מציגים את המודעה מדי פעם (היי, עלינו לשמור על האורות איכשהו). רובנו יכולים להתמודד עם מודעה או שתיים, אך כאשר אינטרסים מסחריים נכנסים לחוויית משתמש, אתה זקוק לחוסם מודעות הגון.

  חלק מהקופצים קופצים הם רעים לחלוטין ויפנו אותך לדפים שמזריקים תוכנה זדונית.

  חוסם מודעות מגן על מפרסמים מציקים וגם על שחקנים זדוניים. עיין במדריך החוסם ביותר למודעות שלנו לקבלת ההמלצות המובילות שלנו.

 4. פיתרון אנטי-ווירוס מוצק

  ניתן לראות בכל הכלים שלמעלה אמצעים פרואקטיביים לשמירה על פרטיותך. פתרונות אנטי-וירוס הם השיטה המגיבה להגנה על פרטיותך. לא משנה כמה תנסו, לא משנה כמה מאמץ השקעתם להגן על הנתונים האישיים שלכם - וירוסים ותוכנות זדוניות הם כמעט בלתי נמנעים בימינו.

  הרבה מהתוכנות הזדוניות הנמצאות באינטרנט הן יחסית שפירות. אך לקוד זדוני יש פוטנציאל להפשיט את פרטיותך בדרכים שלעולם לא חשבת שתאפשר. תוכנת אנטי-וירוס היא לרוב קו ההגנה האחרון בינך לבין מי שרוצה להזיק לך.

  קרא את הפתרונות המומלצים שלנו נגד וירוס.

אנו פרטיות מקצוענים

המשימה שלנו היא לעזור למשתמשים ברחבי העולם להשיב את זכותם לפרטיות באמצעות מחקר, ביקורות, שיתוף ידע, חקירות ופעולה ישירה. אנו מוכנים לעשות ככל שנדרש כדי להפוך את הפרת החוק הגסה הזו ושחיקת הפרטיות המקוונת.

האינטרנט שלך הוא כמו שהוא של מישהו אחר.

אנו מזמינים אתכם לחקור את האתר שלנו, להשתמש בכלים שלנו ולקרוא את הביקורות שלנו. אם יש לך שאלות בכלל, אל תהסס ליצור קשר. אנו שואפים לענות על כל שאלה.

אגב, האתר שלנו ממומן באמצעות קישורי שותפים, מה שאומר שאם אתם רוכשים מוצרים מסוימים על ידי לחיצה על קישור, אנו מבצעים עמלה. זה לא משפיע על דעותינו בשום דרך. הקליקים שלך מממנים ישירות את העבודה שאנו מבצעים. תודה.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me