מהו דפדפן טור?

דפדפן Tor הוא תוכנה המאפשרת לך לגלוש באינטרנט באופן אנונימי.


אם ביליתם אפילו זמן ממוצע באינטרנט, רוב הסיכויים ששמעתם על טור דפדפן. הרכילות שמקיפה את טור מסקרנת. זו הסיבה שאנשים רבים בסופו של דבר חוקרים כיצד להשתמש ב- Tor. אחרי הכל, מי לא רוצה למקסם את האבטחה שלהם על ידי גלישה באינטרנט באופן אנונימי? או לחקור משהו שנקרא "האינטרנט האפל"?

נאמר כי דפדפן טור הוא השער לפרטיות האולטימטיבית. ככאלה, התבוננו בדפדפן טור מכל הזוויות בכדי לתת לכם סקירה מלאה.

האם טור אינו חוקי?

דפדפן טור אינו חוקי. זה פשוט מציע אפשרות לגלישה אנונימית. למרבה המזל אנונימיות אינה - ובתקווה שלעולם לא תהיה - לא חוקית.

אם הכוונה שלך היא לגשת לאתרים כמו פייסבוק באופן מאובטח יותר, תוכל להמשיך לדעת ששימוש בדפדפן Tor למטרה זו אינו מנוגד לחוק. אם שכבה נוספת של פרטיות זה מה שאתה מחפש, דפדפן טור הוא בהחלט אפשרות טובה.

זה לא אומר שכל שימוש בדפדפן טור הוא חוקי. ואכן, משתמשים רבים פונים לנתב הבצל הידוע לשמצה בתקווה לבצע פעילות לא חוקית מבלי להיתפס. עם זאת, דפדפן טור אינו אנונימי כפי שאפשר לחשוב. אם אתה מוריד את היישום למטרות לא חוקיות, רוב הסיכויים שאתה יהיה להתפס.

האם בטוח בדפדפן טור?

בסך הכל, דפדפן Tor הוא בטוח. זה יכול לתת לך שכבת אבטחה נוספת במהלך הגלישה היומיומית שלך.

עם זאת, חשוב לדעת כי לדפדפן טור יש יתרונות וחסרונות הן בכל הנוגע לבטיחות ברשת. היישום עצמו בטוח לשימוש, אך אם אתה משתמש בדפדפן Tor למשהו שאינו גלישה רגילה באינטרנט, אתה מסתכן בטעות להוריד משהו זדוני..

טור הוא שער פופולרי לפעילות פלילית. אם אתה רוצה להיות בטוח ככל האפשר תוך כדי שימוש בדפדפן Tor, עליך להשתמש בו למטרה המיועדת שלו בלבד: אנונימיות בזמן הגלישה.

כיצד מתקינים את דפדפן Tor?

התקנת דפדפן Tor היא קלה, גם אם אינך מכיר את הטכניים.

חלונות

 1. נווט אל צרור דפדפן Tor.

הורדת צרור דפדפן טור

 1. מצא את ההורדה המתאימה למערכת ולשפה המועדפת עליך.

אפשרויות הורדת דפדפן Tor

 1. לחץ פעמיים על קובץ ה- .exe לאחר ההורדה.
 2. ייפתח חלון; בחר רוץ.

הפעלת הודעה בדפדפן Tor

 1. עקוב אחר הנחיות ההתקנה.
 2. לאחר סיום ההורדה, בחר סיים.

הפעל את ההתקנה של דפדפן Tor

 1. בם! אתה סיימת!

לינוקס

 1. נווט אל צרור דפדפן Tor.

דפדפן טור לינוקס

 1. מצא את ההורדה המתאימה למערכת שלך.
 2. .שמור את הקובץ בספריה שבחרת

טור דפדפן לינוקס שמור קובץ

 1. לאחר סיום ההורדה, נווט אל הספרייה שבחרת.
 2. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ.
 3. בחר לחלץ כאן.

קובץ חלץ דפדפן טור

 1. תופיע תיקיה - לחץ עליה.

תיקיית דפדפן Tor

 1. לחץ פעמיים על "הגדרת דפדפן Tor" והדפדפן Tor יופיע.

הגדרת דפדפן Tor

 1. בם! אתה סיימת!

מק

 1. נווט אל צרור דפדפן Tor.

דפדפן Tor עבור מק

 1. מצא את ההורדה המתאימה למערכת ולשפה המועדפת עליך.
 2. עם סיום ההורדה, פתח את הספרייה ששמרת בה את הקובץ (ברירת המחדל היא תיקיית ההורדות).
 3. לאחר הניווט לשם, לחץ פעמיים על הקובץ המתאים (ככל הנראה: "TorBrowser-7.0.2-osx64_en-US.dmg").
 4. מערכת ההפעלה של Mac שלך תאמת כעת כי לא טופלה בקובץ לפני שתפתח אותו.

אימות מק של דפדפן טור

 1. ייפתח חלון חדש שמורה לך לגרור את דפדפן Tor לתיקיית היישומים שלך. עשה כפי שהוא מצווה.

דפדפן טור לתיקיית Mac יישומים

 1. בם! אתה סיימת!

איך משתמשים בדפדפן טור?

למרבה המזל, השימוש בדפדפן Tor קל יותר מאשר להתקין אותו.

 1. נווט לספריה שבה נשמרת תיקיית הדפדפן שלך.

תיקיית הורדת דפדפן Tor

 1. פתח את התיקיה.
 2. לחץ על דפדפן טור.

יישום דפדפן Tor

 1. אשף התצורה יופיע עם מספר אפשרויות.
 2. עבור מרבית המשתמשים, חיבור ישיר יהיה בסדר גמור.

קישור לדפדפן

 1. בחר התחבר ותור יקים את הקשר.

דפדפן Tor מתחבר לרשת Tor

 1. דף הבית של דפדפן טור יופיע בחלון חדש.

דף הבית של דפדפן טור

 1. כדי לבדוק שוב שהרשת פועלת כראוי, נווט אל ipchicken.com.
 2. כתובת ה- IP שלך תופיע אוטומטית - האם היא מציגה את המיקום שלך?

אתר עוף IP

 1. לא? טוב! זה אומר שאתה טוב להתחיל את הגלישה האלמונית שלך!

כיצד ניתן להסיר את ההתקנה של דפדפן Tor?

הסרת ההתקנה של דפדפן Tor היא קלה כמו מחיקת הספריה / התיקיה שלה מהמערכת שלך.

דפדפן Tor יוצר מערכת במערכת שלך תיקיה המאפשרת לך להשתמש ברשת בכל עת שתרצה. משמעות הדבר היא שאם ברצונך להסיר את ההתקנה של דפדפן ה- Tor, אתה יכול פשוט למחוק את התיקיה או הספריה של דפדפן ה- Tor (או להעביר אותם לפח האשפה ידנית). כעת הסרת אותו מהמחשב שלך.

מוחק את דפדפן ה- Tor

איך אני מסיר את Tor מה- Mac שלי?

באפשרותך להסיר את ההתקנה של טור מ- Mac ידנית או באמצעות תוכנית צד שלישי. הסרת דפדפן Tor ממחשבים מקינטוש אינה קלה כמו למשתמשים של חלונות ולינוקס.

באפשרותך להסיר את ההתקנה של Tor ידנית על ידי יציאה מהדפדפן, איתור תיקיית היישום וגרירתו לפח האשפה. עם זאת, מכיוון שמחשבי Mac שומרים על קבצי השירות של תוכניות שהוסרו בתיקיית ספריה מוסתרת, אתה עדיין צריך להסיר את קובצי השירות של Tor בעצמך. כדי לעשות זאת:

 1. באמצעות Finder, בחר את ללכת בתפריט בראש המסך.
 2. בחר עבור אל תיקיה.
 3. ייפתח חלון - הכנס "~ / ספרייה" ובחר ללכת.
 4. נווט אל תיקיות המשנה השאריות של Tor ומחק אותם:
  • ~ / ספרייה / תמיכה ביישומים / TorBrowser-Data
  • ~ / ספרייה / העדפות / org.mozilla.tor browser.plis

כדי להיות בטוחים יותר, בדוק שוב כי אין שאריות של Tor בתיקיות המשנה הבאות:

 • ~ / ספרייה / מטמון / ...
 • ~ / ספרייה / מכולות / ...

הדרך הנוספת להסיר את Tor מה- Mac שלך היא באמצעות תוכנית צד ג '. אם הנוחות היא מה שאתה מחפש, נסה להתקין את מנקה האפליקציות בחינם & הסרת כלי Pro. החלק הכי טוב? ניתן להשתמש בכלי זה לכל אפליקציה - ולא רק לטור.

אם אתם מחפשים VPN ל- Mac, הסתכלו במדריך הטוב ביותר ל- VPN for Mac.

האם דפדפן טור הוא VPN?

דפדפן Tor אינו רשת פרטית וירטואלית (VPN). למי שאינו מכיר כיצד פועל VPN, מטרתו להקים חיבור מוצפן ומאובטח לשרת מרוחק מהמחשב..

זו בדיוק הסיבה שבגללה טור דפדפן אינו VPN. הפונקציה העיקרית של טור היא להעביר את הנתונים שלך מצומת אחד למשנהו. בכל פעם שהנתונים שלך עוברים דרך צומת, טור מצפין אותם ואז מצפין אותם מחדש.

האם אתה יכול להשתמש ב- Tor עם VPN?

כן, אתה יכול להשתמש בדפדפן Tor עם VPN. טור מתרכז יותר באנונימיות ופרטיות מאשר באבטחה ומהירות. אם האבטחה והמהירות הם מה שאתה מחפש, עליך להשתמש ב- VPN בנוסף ל- Tor.

האם השימוש ב- VPN שווה את זה? ובכן, בעוד שלשימוש ב- VPN עם Tor יש כמה יתרונות נוספים, יש לזה גם חסרונות. זו הסיבה שחשוב למצוא שירות VPN שאתה סומך עליו לחלוטין.

כל מה שנאמר, שימוש ב- VPN הוא בהחלט שווה את זה - בין אם אתה משתמש בו עם טור, או בלי.

האם אתה יכול לעקוב אחר אם אתה משתמש ב- Tor עם VPN?

תיאורטית, לא - לא ניתן לעקוב אחריך אם אתה משתמש ב- Tor עם VPN. עם זאת, הדברים מסתבכים מהעובדה שלספק ה- VPN שלך יש גישה לכתובת ה- IP האמיתית שלך.

אם ספק ה- VPN שלך היה מוותר על זכותך לפרטיות, כתובת ה- IP שלך עשויה בסופו של דבר בידי גורמי ממשל או חוק. אלה גם לא האנשים היחידים שאתה צריך לדאוג לעקוב אחריך. אם אתה משתמש ב- Tor למטרה לא חוקית, אתה מסתכן לחשוף את עצמך לפגיעויות כמו סקריפטים חזקים או תוכנה זדונית.

במילים אחרות, אתה יכול עדיין ניתן לעקוב אחריו אם אתה משתמש ב- Tor עם VPN. אם אתה רוצה להימנע מצרות ולהישאר בעילום שם, המפתח הוא לא לעשות שום דבר שיגרום לרשויות או לפושעים לרצות לעקוב אחריך.

האם זה חוקי להשתמש ב- Tor Browser בהודו?

כן, זה חוקי להשתמש בדפדפן טור בהודו. אם עשית מחקר על טור, אתה יודע שמטרתו לספק אנונימיות. אנונימיות היא חוקית כמעט בכל מדינה, ללא קשר לרמת המעקב הממשלתית שלה. הודו היא אולי ביתם של כמה מתוכניות המעקב הגדולות בעולם, אך עדיין חוקי להשתמש בתור שם.

עם זאת, ממש כמו בכל מדינה אחרת, זה עדיין לא חוקי שאזרחי הודו ישתמשו בטור לצורך פעילות פלילית. אם אתה מתגורר בהודו ומתכוון להשתמש באינטרנט כדי לבצע פשע, אפילו טור לא יגן עליך או על זהותך.

האם דפדפן טור חופשי?

כן, ניתן להשתמש בדפדפן Tor בחינם. עם זאת, אם אתה במצב רוח טוב, הוא מקבל תרומות לשימוש בפיתוח העתידי של הפרויקט שלו.

מה הרשת האפלה?

האינטרנט האפל הוא החלק הלא-צמוד לאינטרנט המחייב גישה לתוכנה ספציפית. יתר על כן, אם אתה רוצה להיות בטוח באמת תוך כדי סיפוק סקרנותך, עליך להשתמש בדפדפן Tor.

דפדפן טור הוא הבית של האינטרנט האפל - או לפחות חלק ממנו. באמצעות תחום .onion, אנשים רבים מורידים את טור כדי ליצור שירותים נסתרים משלהם. אלה מציעים מוצרים לא חוקיים כמו סמים, פריטים מזויפים ואפילו כלי ירייה וכובעי חבלה.

טור מעוצב תוך התחשבות באנונימיות. ככאלה, פושעים נוהגים לנהור לשירות בתקווה לעשות את עבודתם המלוכלכת מאחורי ההגנה על מסך מחשב.

כמובן שחלק מהמשתמשים גם חוקרים את האינטרנט האפל פשוט כדי לספק את סקרנותם.

האם זה לא חוקי להשתמש באינטרנט האפל?

זה לא לא חוקי להשתמש באינטרנט האפל אלא אם כן אתה גולש באתרים המארחים תוכן לא חוקי כמו פורנוגרפיית ילדים או סחר בבני אדם.

זה הוא לא חוקי להשתמש באינטרנט האפל לצורך פעילות לא חוקית - כגון רכישת מוצרי שוק שחור. אם אתם בוחרים לחקור את האינטרנט האפל, הדבר החשוב הוא להישאר בטוחים בזמן הגלישה. עליך להשתמש תמיד ב- VPN עם Tor כדי להימנע מכמה שיותר פגיעויות.

האם אתה יכול לגשת לרשת האפלה ללא טור?

מבחינה טכנית, כן, תוכלו לגשת לרשת האפלה מבלי להשתמש ב- Tor. אם אינך מודאג לפרטיות או אבטחה, פרויקט בשם Tor2web עשוי לעניין אותו. הפרוייקט מאפשר לך לגשת לתחום הבצל של טור באמצעות פרוקסי הפוך.

אמנם Tor2web אכן מציע נוחות, אך זה לא לגמרי בטוח. יש לקוות שמטרה שיש לך בזמן הגלישה באינטרנט היא הגנה על זהות האינטרנט שלך ועל המערכת שלך מפני כוונה זדונית. השימוש ב- Tor2web מביס את המטרה הזו. גישה לאינטרנט האפל דרך פרוקסי פירושה שאתה נותן למפעיל אותו שרת proxy אפשרות לפקח על תנועת האינטרנט שלך. האם כל מפעילי ה- Proxy יפרו את פרטיותך? לא, כנראה שלא. האם הסיכון עדיין קיים? בהחלט.

האם יש אלטרנטיבות לטור?

יש מגוון רשתות אחרות הדומות לטור. אם אתה מעוניין בפרויקטים הדומים לטור, ישנם כמה שירותים שאולי תרצה לבדוק, כגון Freenet ו- I2P.

רק זכרו - למרות שהם עשויים לחלוק כמה קווי דמיון, הם שונים מפרויקט טור. עם זאת, שמירה על ביטחון אפשרית אם אתה מבצע את המחקר שלך.

מדוע חשוב להשבית את JavaScript בדפדפן Tor?

על ידי השבתת JavaScript, אתה מוסיף שלב נוסף של אבטחה שמבטיח כי טור יעבוד כמו שהוא אמור. ג'אווה משמשת בדרך כלל כ"שפת סקריפט בצד הלקוח. "במילים אחרות, הקוד שלה נכתב לדפי HTML.

המשמעות היא שניתן להשתמש לרעה ב- JavaScript על ידי משתמשים המבצעים סקריפטים זדוניים לדפדפן שלך. כל מטרתו של טור היא לשמור על אנונימיות. אינך יכול להיות אנונימי אם יוצרי אותם סקריפטים זדוניים יכולים לגלות ולהשתמש לרעה בזהותך.

אם אתה מודאג מכך שאתרים מסוימים לא יתפקדו כראוי ללא JavaScript, אתה תמיד יכול להפעיל אותו מחדש באופן זמני.

האם ניתן לארח את השירות המוסתר שלי של טור?

כן, תוכלו לארח את השירות המוסתר של טור שלכם עם קצת עבודה. אם אתה מוכן להתמודד עם האתגר, אתה יכול להתחיל לקרוא ולהבין את Tor: פרוטוקול שירות מוסתר וקביעת תצורה של שירותים מוסתרים עבור Tor.

סיכום

דפדפן Tor הוא דרך פנטסטית להוסיף שכבת הגנה נוספת לביטחון המקוון שלך. על ידי שימוש בטור כדי לגלוש באינטרנט, אתה עומד בזכותך לפרטיות מקוונת. כאשר ארגוני מודיעין / מעקב צצים ברחבי העולם, חשוב להגן על עצמך כשאתה עדיין יכול. למזלנו, אם אתה משתמש בדפדפן טור, אתה כבר עושה את הצעד הראשון במימוש זכותך החוקית לפרטיות.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me