בין אם אתה גר ועובד באירלנד, או סתם עוברים לחופשה, חשוב לנעול את הנתונים שלך ולהגן על פרטיותך באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN).


תשתיות האינטרנט והתקנות הנתונים של אירלנד יכולות להטעות מעט. קורה הרבה מתחת לפני השטח שלא ברור לעין לרוב המשתמשים. תאמינו או לא, כתבים ללא גבולות דירגו את אירלנד במקום ה -9 מתוך 180 מדינות במדד 2016 שלה, כלומר הייתה המדינה התשיעית הליברלית ביותר מבחינת גישה למידע וחוסר צנזורה. עם זאת, יש הרבה דברים שסביר להניח שאתה לא יודע, ובניגוד לאמרה הישנה, ​​מה שאתה לא יודע פחית לפגוע בך.

כדי לעזור לך להישאר בטוחים, אני הולך לבדוק מקרוב את ה- VPNs הטובים ביותר לאירלנד. לאחר מכן אדון בפירוט רב יותר על הניואנסים באינטרנט של אירלנד.

ה- VPN הטוב ביותר לאירלנד: סיכום

 1. ExpressVPN

  - ה- VPN המהיר ביותר שאנחנו בודקים, מבטל את החסימה של הכל, עם שירות מדהים כל הסיבוב

 2. NordVPN

  - מותג גדול עם ערך טוב מאוד, ומחיר תקציב

 3. VPN CyberGhost

  - VPN מדורגים בראש Longtime, עם מחיר מהיר ומהיר

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - אחד ה- VPN הזולים ביותר שקיימים שם, אך עדיין שירות טוב

ה- VPN הטוב ביותר לאירלנד: שיקולים

גישה לתכנים מוגבלים באירלנד

כבר ציינתי שאירלנד דורגה במקום ה -9 מתוך 180 מדינות מבחינת חירויות אינטרנטיות וחוסר צנזורה. עם זאת, אתה עשוי לחשוב שתוכן מעולם לא נחסם או מוגבל באירלנד, אך זה לא המקרה. זה פשוט אומר שהממשלה לא מטילה מגבלות צנזורה קשות כמו אלה הנפוצות במזרח התיכון ובדרום מזרח אסיה..

צנזורה שלטונית היא רק סיבה אחת לכך שחלק מהאתרים אינם נגישים באירלנד. ישנם גורמים רבים אחרים הנובעים בעיקר מסיבות כלכליות. לדוגמה, תקנות סחר והסכמי רישוי הופכים את זה לחוק לגישה לסוגים מסוימים של תוכן מאירלנד. יתרה מזו, מדינות ושטחים רבים חוקים בהפרות שונות של זכויות יוצרים וחוקי אכיפת זכויות יוצרים, המאושרים על ידי ממשלת אירלנד.

תקנות מסוג זה עשויות למנוע את הגישה לאתרי תוכן זורמים שונים, כגון אלה המארחים סטרימינג של וידאו ושמע, שלא לדבר על BitTorrent. זכור כי בעלי זכויות יוצרים יכולים לבחור לנקוט בצעדים משפטיים נגד הורדות לא חוקיות, אם הם יכולים לראות את כתובות ה- IP האמיתיות של ההורדים.

גישה לתוכן מחוץ לאירלנד

במצבים מסוימים, כגון חופשות או נסיעות עסקיות, יהיה עליכם לגשת לתוכן שמתארח פיזית בגבולות אירלנד. אחד המשאבים הפופולריים ביותר שמוגבל הוא נגן RTÉ, אם כי יש דוגמאות אחרות, כמו למשל BBC iPlayer.

בנוסף, ישנם אתרי אינטרנט קטנים יותר של וורדפרס המשתמשים בתוספים ותוספות כדי לחסום חיבורים נכנסים ממדינות זרות. לדוגמה, אם בלוגר מטפח קהל של דוברי אנגלית ילידים (אלה מאוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, ארה"ב, בריטניה וכדומה), יתכן שהוא / היא ירצו לחסום קשרים מסין, רוסיה ועוד מיקומים.

זה לא רק שזה עוזר לבעל האתר להפחית דואר זבל, אלא שהוא מגביר את האבטחה על ידי הגבלת היקף המדינות שיכולות לגשת לתוכן האינטרנט. למרבה המזל, מנהרת VPN תעזור בביטול החסימה של כל סוגי התכנים המוזכרים באמצעות מיסוך כתובות IP.

בנוסף, גיימרים רבים מודעים לכך ששרתי המשחק מופצים לפי אזור. משחקים מקוונים רבים אינם נותנים לשחקנים אפשרות לבחור ידנית בשרת משחקים, ובמקום זאת להתחבר לשרת הקרוב באזור. מנהרת VPN מאפשרת לגיימרים לבחור שרת משחק על ידי זיוף כתובות ה- IP שלהם לאזור הרצוי.

ההיסטוריה הסתבכה של אירלנד עם מיקרוסופט וממשלת ארה"ב הפדרלית

מיקרוסופט

זה לא סוד ששירותים דיגיטליים רבים מבוססי ארה"ב נתפסו בשיתוף פעולה עם הסוכנות לביטחון לאומי (NSA), אמת מכוערת שהובאה לאור כאשר אדוארד סנודן פוצץ את השריקה בשנת 2013. באופן טבעי, כאחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב, מיקרוסופט הייתה מעורב עמוקות במספר תכניות ושערוריות נתונים ממשלתיות, כמו מערכת הניטור של PRISM.

ה- NSA טען שהוא רק ריגש תקשורת שהייתה מקומית בקצה האחד וזרה בקצה השני, אך התברר כי היא עשתה את האזנת הסתר גם על התקשורת המקומית. אתם עשויים לחשוב שאפשר להימנע מהפעלת האזנות סתר על ידי הממשלה הפדרלית בארה"ב, על ידי הימנעות מקשרים עם שרתים המארחים בארה"ב מכתובות IP איריות, אך זה לא נכון בהחלט..

ראשית, גרסאות שונות של Windows אוספות כמויות מגונות של נתוני פעילות משתמשים. מיקרוסופט טוענת כי נתונים אלה אנונימיים ומשמשים רק לשיפור התוכנה שלה, אך נראה כי לא כך הדבר. נתונים רבים קשורים לחשבונות מיקרוסופט של המשתמשים, כולל מידע רגיש כמו נתוני טלמטריה, נתוני מגע וכניסה, פעילויות משתמשים ואפילו נתוני GPS (בין הרבה דברים אחרים).

כל הנתונים הללו מסתיימים בשרת של מיקרוסופט, אשר יכול מאוד להתארח בארצות הברית. Windows 10 אינו יוצא מן הכלל. ברירת מחדל היא מכרה בשקט את נתוני המשתמשים ברקע ויוצרת חיבורים בלתי נראים עם שרתי מיקרוסופט, אלא אם כן אתה מבטל במפורש הגדרות הקבורות במערכת ההפעלה..

עבור VPN לחלונות ומערכות הפעלה אחרות הסתכל במדריך שלהלן:

 • VPN העליון עבור חלונות
 • מק VPN הטוב ביותר
 • VPN הכי טוב לינוקס

מדיניות חדשה

מה זה קשור לאירלנד, אתם שואלים? ובכן, בתחילת 2014 פרסמה מיקרוסופט הצהרות פומביות המפרטות מדיניות חדשה שתאפשר למשתמשים שאינם ארה"ב לאחסן נתונים בשרתים בחו"ל.

הרעיון היה להחזיר את האמון למשתמשים הזרים, על ידי הבטחתם כי ממשלת ארה"ב אינה יכולה לסרוק את הנתונים הפרטיים שלהם שהתארחו מעבר לים. למרבה הצער, חוק הפטריוט מאלץ חברות מקומיות בארה"ב לעמוד בהוראות של סוכנויות ביון, גם אם נתונים אלה מתארחים בשרתים זרים. חמור מכך, חוק מעקב הביון הזר (FISA) מעניק לסוכנויות האמריקאיות את הכוח לאסוף נתונים המאוחסנים בשטחי האיחוד האירופי. כתוצאה מחוקים אלה, למיקרוסופט לא הייתה ברירה אלא לקיים כאשר בתי המשפט בארה"ב אילצו אותה לוותר על מיילים ונתוני לקוחות המתארחים באירלנד..

לזכותה, מיקרוסופט נלחמה בשיניים ובציפורניים כדי להגן על זכויות הנתונים של המשתמשים שלה, אבל זה לצד העניין. האמת המצערת היא שחוקי הנתונים תמיד משתנים, ואתה לא בטוח מטבע המעקב של ממשלות זרות גם אם אתה גר באירלנד.

הגן על זהותך עם VPN

vpn

אמנם מעט מאוד אנו יכולים לעשות כדי לשלוט בחוקי מעקב זרים, אך אתה יכול לנקוט באמצעים מוגדרים (למעט הימנעות משימוש בשירותים דיגיטליים) כדי להגן על פרטיותך. לשם כך, אתה באמת צריך להשתמש ב- VPN כדי לנעול את תקשורת הנתונים שלך ולהגן על זהותך. האם מישהו באמת רוצה שהנתונים האישיים שלהם יגמרו בידי ממשלה זרה? ברור שלא!

כדי להיות הוגן, אפילו שימוש ב- VPN לא היה מסייע במצוקה של מיקרוסופט ו- NSA, מכיוון שהמידע היה קשור לחשבונות Hotmail. עם זאת, פיאסקו זה מראה עד כמה אנו זקוקים לנקיטת אמצעים לאבטחת הנתונים שלנו, במקום לסמוך באופן עיוור על חברות טכנולוגיה שיספקו הגנה נאותה.

מיקרוסופט היא רק דוגמא אחת. היו עוד כמה חברות טכנולוגיה בעלות פרופיל גבוה שאיתרו את השרתים שלהן באירלנד בניסיון להעניק רחבה רחבה לטווח הארוך של ה- NSA. עם זאת, כפי שהמחישה דוגמה של מיקרוסופט, איתור משאבים באירלנד אינו אמצעי נגיעה יעיל ליוזמות המיתוג הסתר של ה- NSA..

VPNs הטובים ביותר לאירלנד: מסקנה

למרות חוקי אינטרנט חינמיים ופתוחים, עדיין יש הרבה מאוד תכנים שאינם נגישים באירלנד. יתר על כן, אם אתה נוסע ואתה צריך לגשת לתוכן שמתארח באירלנד, אתה עשוי לגלות שכתובת ה- IP הנוכחית שלך חסומה על ידי שרתי רשת.

בימינו אנו פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו לאפשר לחברות טק גדולות כמו מיקרוסופט לנהל את האבטחה שלנו עבורנו. במקום זאת, עלינו לנקוט צעדים יזומים בכדי להבטיח שהנתונים שלנו יהיו מאובטחים. אירוח הנתונים של מיקרוסופט באירלנד עדיין לא הספיק כדי להבטיח אבטחת מידע של לקוחותיה. למרות שאולי לא נוכל לבחור היכן תאגידים גדולים מארחים את הנתונים שלהם, זה בהחלט עניין פשוט לחזק את האבטחה המקוונת שלנו.

הדרך הקלה והבטוחה ביותר להגן על הפרטיות המקוונת שלנו ועל תוכן מוגבל גישה היא באמצעות VPN. הספקים הנזכרים הם VPNs הטובים ביותר עבור אירלנד (אם כי מספר ספקי VPN אחרים מארחים גם שרתים בדבלין). אם אתה עדיין לא בטוח איזה שירות אתה אוהב, אני ממליץ לנצל ניסיון חינם כדי לבדוק אותו בעצמך.

ה- VPN האירי הטוב ביותר: סיכום

 1. ExpressVPN

  - ה- VPN המהיר ביותר שאנחנו בודקים, מבטל את החסימה של הכל, עם שירות מדהים כל הסיבוב

 2. NordVPN

  - מותג גדול עם ערך טוב מאוד, ומחיר תקציב

 3. VPN CyberGhost

  - VPN מדורגים בראש Longtime, עם מחיר מהיר ומהיר

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - אחד ה- VPN הזולים ביותר שקיימים שם, אך עדיין שירות טוב

אשראי תמונה: יורי סלזנוב / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me