לרוב ה- Mac בימינו יש כונני SSD בגודל צנוע, כך שלרוב לא עבר זמן רב ונצטרך להתחיל למחוק קבצים ואפליקציות כדי לפנות מקום לאלה שאנו באמת צריכים. וגם אם יש לך דונם של שטח דיסק מקומי, חשוב לגבות את הנתונים שלך כדי למנוע אובדן. במאמר זה נפרט את 6 הגיבויים הטובים ביותר לאחסון ענן עבור משתמשי מק.


אנחנו פרטיות! בניגוד לאתרים אחרים, אנו ממליצים רק על פתרונות אחסון בענן של Mac המכבדים את פרטיותך. בפועל המשמעות היא שכל שירותי אחסון הענן מספקים הצפנה מאובטחת מצד הלקוח מקצה לקצה. משמעות הדבר היא שאתה מצפין ופענח את הקבצים שלך במכשירים שלך ולא לסמוך על גורם שלישי שעשוי להיות לא אמין שיעשה זאת עבורך. השירותים שלהלן מציעים נפח אחסון של גיבוי בענן בחינם עד 5 ג'יגה-בתים, כך שתוכל לאבטח את הנתונים שלך ללא עלות.

אכן, גם אם אתה סומך על צד שלישי (מדוע כן?), אם הוא מחזיק במפתחות ההצפנה הפרטיים לנתונים שלך הוא יכול להיפרץ או להאלץ למסור את המפתחות לסוכנות כמו ה- NSA.

אז, מה האחסון הטוב ביותר בענן עבור פתרונות מקינטוש המכבדים את פרטיותך? תמשיך לקרוא!

מהם הפתרונות הטובים ביותר לגיבוי ענן עבור Mac?

 1. טרסורית

  - ידע אפס | שוויצרי | הצפנה מקצה לקצה

 2. Sync.com

  - ידע אפס | קמרון | גרסת קובץ

 3. ספיידרוק

  - ידע אפס | מאושר על ידי אדוארד סנודן | הצפנה מקצה לקצה

 4. Nextcloud

  - קוד פתוח | אפשרויות אירוח | סנכרון סלקטיבי

 5. iCloud

  - ידידותי למשתמש | שילוב macOS | אפשרות אחסון מקוונת בלבד

5 הגיבויים הטובים ביותר בענן עבור Mac: ניתוח מעמיק

1. טרסורית

Tresorit מציעה 3GB בחינם, כולל הצפנה מובנית מקצה לקצה, והיא קלה לשימוש

 • תמחור

  מ 0.00 דולר
  / חודש

עמוד הבית של טרזור

Tresorit היא ספקית אחסון בענן שוויצרית הידועה במסירותה לפרטיות. שירות ידע אפס, Tresorit משתמש בהצפנה חזקה מקצה לקצה כדי להבטיח שאפילו הוא לא יוכל לגשת לנתונים שלך. Tresorit מספקת תמיכה חזקה בין פלטפורמות עבור Windows, Linux וכמובן macOS.

אפליקציות זמינות ל- iOS ולאנדרואיד, אך אלה אינן מסנכרנות אוטומטית תיקיות ממכשירים ניידים.

קבצים מוצפנים בצד הלקוח באמצעות קידוד AES-256-CFB עם HMAC SHA-512 לאימות שלמות. החלפות מפתח להצפנה מאובטחות באמצעות RSA-4096. Tresorit תומך בגרסת קבצים בתוכניות התשלום שלה, כלומר אתה תמיד יכול לשחזר קבצים שלא נמחקו לצמיתות.

Tresorit היא במובנים רבים גרסה ממוקדת יותר לפרטיות של iCloud - היא’זה נהדר לסנכרון ושיתוף קבצים, אך הוא לא כל כך שימושי לפניית מקום ב- Mac. זה כן מציע תכונת סנכרון סלקטיבית לתיקיות, עם זאת, כך שאם אתה מעלה קבצים ממחשב אחר, אינך צריך לסנכרן את כל התוכן של תיקיית Tresorit שלך ל- Mac.

אם ברצונך לקבל מידע נוסף על שירות זה, קרא את סקירת Tresorit שלנו.

2. Sync.com

Sync.com מציע למשתמשים שטח אחסון של 5GB בחינם ויש לו תכונות אבטחה נהדרות!

 • תמחור

  מ 5.00 $
  / חודש

דף הבית של sync.com

Sync.com הוא שירות אחסון ענן עם ידע באפס מבוסס בקנדה. משתמשי מקינטוש תומכים היטב בתמיכה החוצה-פלטפורמת שלה עבור כל החשודים הרגילים, אם כי אנו מאוכזבים מכך שהיא אינה מספקת תמיכה בלינוקס מלבד דרך פורטל האינטרנט שלה..

כצפוי משירות מסוג זה, Sync.com תומך לחלוטין בגרסת קבצים, שיתוף קישורים מוגן באמצעות סיסמה ושיתוף תיקיות. זה גם יעלה בשמחה תמונות וסרטונים מהטלפון לחשבון הענן שלך, אם כי מצאנו שהחוסר שליטה גרגרית בתהליך זה קצת מתסכל..

והכי חשוב למשתמשים שרוצים לפנות מקום במחשבי ה- Mac שלהם, Sync.com’תכונת הכספת מאפשרת לכם להעלות קבצים לענן בלבד. גרסה מקומית של הקובץ נותרה במכשיר המקורי ממנו הועלה, אך היא לא מסונכרנת אוטומטית למכשירים אחרים אלא אם כן בחרת באופן ספציפי לסנכרן במצב לא מקוון..

נתונים מוצפנים מקצה לקצה באמצעות צופן AES-256-GCM המאובטח באמצעות מפתח פרטי RSA-2048 והסיסמה שלך. זה נהדר, אבל העובדה ש- Sync.com הוא מוצר מקורה סגור של חברה שממוקמת במדינת השותפים למעקב אחר חמש עיניים לא מדאיגה אותנו קצת.

קרא את סקירת Sync.com שלנו לקבלת מידע נוסף על השירות שלהם.

3. SpiderOak

SpiderOak הוא שירות מאובטח מאוד והוא מציע ניסיון ללא תשלום של 21 יום לשירות הפרימיום שלו

 • תמחור

  מ 5.75 דולר
  / חודש

דף הבית של SpiderOak

מקצוענים

 • “חוסר ידע” סינכרון ענן ושיתוף
 • הצפנת e2e חזקה (אפליקציות בלבד, לא בדפדפן)
 • גרסת קובץ
 • סל פריטים שנמחק מאפשר אחסון קבצים מקוון בלבד

חסרונות

 • לא קוד פתוח
 • מבוסס בארצות הברית
 • אפליקציות לנייד מוגבלות

המומלץ על ידי משרוקית NSA אדוארד סנודן, SpiderOak הוא ללא ספק ספק אחסון הענן הממוקד בפרטיות ביותר בחוץ. היא משתמשת בהצפנה חזקה מקצה לקצה באפליקציות שלה (באמצעות קידוד AES-256-CFB ואימות hash של HMAC SHA-256), אם כי ממשק האינטרנט שלה דורש מסירת מפתח ההצפנה הראשי שלך ל- SpiderOak’שרתים.

התמיכה השולחנית בין פלטפורמות עבור macOS, Windows ו- Linux היא חזקה, אם כי הפונקציונליות של אפליקציות ה- iOS והאנדרואיד שלה מוגבלת בצורה מאכזבת. SpiderOak One מציע אפשרויות גרסת קבצים ושיתוף קבצים טובות, אך התכונה הבולטת שלה היא שקבצים שנמחקו באופן מקומי בתיקיית הסנכרון שלך לא יימחקו באופן אוטומטי באופן מקוון.

במקום זאת הם מגובים לפח מיוחד של פריטים שנמחקו בו ניתן לשחזר בכל עת. קבצים אלה מאוחסנים ללא הגבלת זמן, אם כי הם נחשבים כנגד מגבלת האחסון שלך (אתה יכול, כמובן, לפנות מקום על ידי ריקון הפח שלאחריו לא ניתן לשחזר קבצים).

למרות שאולי לא מטרתו המיועדת, תכונה זו מאפשרת לך לחסוך שטח בדיסק על ידי מחיקת קבצים באופן מקומי אך שמירתם באופן מקוון לשחזור מאוחר יותר..

הדאגה העיקרית שלנו עם SpiderOak היא שהאפליקציות שלה אינן קוד פתוח, בעיה שהורכבה על ידי SpiderOak שהיא חברה אמריקאית ולכן היא נתונה למעקב מקומי מפחיד בסגנון NSA.

עיין בסקירת SpiderOak שלנו אם ברצונך לדעת פרטים נוספים על שירות זה.

4. Nextcloud

Nextcloud הוא שירות אחסון ענן באחסון עצמי מה שהופך אותו לאבטח במיוחד

 • תמחור

  מ 0.00 דולר
  / חודש

למרות שכל השירותים שלעיל מציעים קידוד מקצה לקצה מצד הלקוח, הם גם כולם מוצרי מקור סגור. המשמעות היא שהצורך באמון לא מוסר לחלוטין. אלו בחוץ שלא סומכים על אף אחד (ולמה לעזאזל?) יכולים ליצור שירות גיבוי וסנכרון ענן משלהם באמצעות תוכנת Nextcloud בקוד הפתוח..

הגדרת חשבון Nextcloud המתארח במלואו באמצעות אחד משירותי אחסון הענן של שותפו היא דבר קל להפליא, אך אלו הרציניים בפרטיות ירצו לארח את עצמם בחומרה שלהם או על שטח שרת שיש להם שליטה מוחלטת עליהם.

הצפנת שרת בצד השרת (AES-128-GCM עם אימות HMAC SHA1 לגזירת המפתח) היא אופציונלית, עם זאת, והיא רשומה כרגע בכניסה “אלפא” או “בדיקה” שלב למרות שהומלץ מחדש בכל התיעוד של נקסטקלוד.

ל- Nextcloud תכונה סל אשר כברירת מחדל היא בעלת מגבלת זמן וגודל המגבילה את השימושיות שלה לאחסון מקוון בלבד. אבל היי, כל הנקודה של נקסטקלוד היא שאתה האחראי! מנהלי חשבונות יכולים להסיר כל מגבלה כזו, ולאפשר לך להשתמש בתכונה זו לצורך גיבוי תיקיות שנמחקו לענן.

ניתן גם לחסוך שטח בדיסק על ידי קביעת התצורה של לקוח ה- Mac לסנכרון תיקיות שנבחרו בלבד. אם אתה רוצה לדעת יותר על שירות זה, עיין בסקירת Nextcloud שלנו.

5. iCloud

iCloud הוא שירות האחסון הקנייני של אפל, המתמקד בנוחות

 • תמחור

  מ 0.00 דולר
  / חודש

דף הבית של iCloud

אפל אגרסיבית למדי בדחיפת משתמשים לעבר פתרון אחסון ענן משלה, iCloud, ומשתמשי מקינטוש רבים הם די מובנים פשוט עם הזרם. זה במובנים רבים דבר לא רע כי iCloud’האינטגרציה עם macOS סיירה ומאוחר יותר הופכת את החנות שלה ל- iCloud ומיטוב תכונות האחסון לקלה להפליא לשימוש.

חנות ב- iCloud מאפשרת לך להעביר את כל הקבצים, התמונות וההודעות לאחסון מקוון בלבד, ואילו אופטימיזציה של אחסון חוסכת מקום על ידי הסרה אוטומטית של סרטי iTunes ותכניות טלוויזיה לאחר הצפייה בהם..

רק לחיסכון בשטח דיסק, iCloud קשה לנצח. אולם הסיבה שהיא ברשימה האחרונה היא שאין דרך קלה להצפין את הקבצים מקצה לקצה לפני שהם מאוחסנים ב- Apple.’שרתים. אכן, היעדר השליטה הגרעינית בה מעלים קבצים פירושו שלא ניתן להצפין אותם על בסיס קובץ אחר קובץ לפני שהם מאוחסנים ב- iCloud..

אפל טיפחה בזהירות האחרונה מוניטין של הגנה על המשתמשים שלה’ פרטיות, אך יש לזכור שמדובר בחברה אמריקאית הכפופה למכתבי ביטחון לאומי (עם צווי איסור פרסום נלווים) וכדומה. היא גם שיתפה פעולה באופן מלא עם ה- NSA היא תוכנית המעקב ההמונית PRISM שלה.

ל- iCloud גם חסר תכונה מרכזית שנמצאת ברוב פתרונות האחסון בענן של צד שלישי ב- Mac: גרסת קבצים. זה מאחסן מספר גרסאות קודמות של קבצים כך שניתן יהיה לשחזר אותם בשלב מאוחר יותר. זה קריטי לשחזור קבצים שהושחתו או נגועים בתוכנה זדונית כמו תוכנת רנסומיס, אך יכול גם להיות מציל הצלה אם ברצונך להחזיר שינויים במסמכים שלך..

מחשבות אחרונות

חבל ששום שירות ענן ממוקד פרטיות שאנו מודעים אליו אינו מספק בכל מקום קרוב כמו תמיכה טובה להעמסת קבצים לענן כמו אלה של אפל, Dropbox, Microsoft ו- Google. בעתיד, אנו מקווים שזה עשוי להשתנות. Nextcloud מאפשר לך לפתור פתרונות עם מושבעים, אך יש לומר שזה די מגושם.

ניתן להפחית בכבדות את בעיות הפרטיות עם השימוש ב- Dropbox, OneDrive או ב- Google Drive על ידי הצפנת קבצים בעצמך לפני העלאתם באמצעות תוכנה כמו VeraCrypt, אך הדבר מביא למטרדים משלה. כזה הוא מחיר הפרטיות.

iCloud עצמה נותרה הדרך הקלה ביותר לחסוך שטח בדיסק על ידי אחסון הקבצים שלך באופן מקוון בלבד, אך לעולם לא יהיה לנו נוח להמליץ ​​על מוצר מחברה אמריקאית עם רשומת מסלול שעוזרת לממשלתה לרגל אחרי לקוחותיה..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me