Fanoušci sociálnych médií slepo, úprimne alebo dobrovoľne umožňujú ľuďom z Facebooku, Instagramu a Twitteru používať ich údaje na zarobenie miliárd dolárov. Na oplátku nedostanú nič, ale akákoľvek spokojnosť pochádza z vystavenia tedia ich života. V niektorých prípadoch spôsobuje otvorenie života na okamih slávy bolesti hlavy. Priemerného používateľa to určite finančne ne obohatí. Všetko sa však môže zmeniť.


Spúšťacia platforma sociálnych médií, Steemit, sa pokúša hádzať starý model na hlavu. Ak bude úspešný, môže to spôsobiť revolúciu v budúcnosti sociálnych médií. Na rozdiel od vyššie spomenutých gigantov v oblasti sociálnych médií, ktoré ťažia naše informácie bez zdieľania zisku, robí Steemit pravý opak. Odmeňuje svojich používateľov chladnými a tvrdými hotovosťami v podobe kryptomeny.

Inovačná stránka sociálnych médií sa tým zlepšuje všadeprítomnými programami odmeňovania ponúkanými hotelmi, leteckými spoločnosťami a spoločnosťami vydávajúcimi kreditné karty. Tieto zľavy vám vrátia zlomok vášho nákupu v hotovosti alebo v bodoch. Musíte však minúť peniaze, aby ste získali späť nejaké svoje vlastné peniaze. Predstavte si prostredie, v ktorom dostanete zaplatené nie za to, že budete tráviť chlad, tvrdú hotovosť, ale iba za to, že robíte niečo, čo ste už robili zadarmo! Nebudete hromadiť doláre alebo eurá, ale namiesto toho kryptomenu nazývanú Steem.

Ako Steemit účinkuje?

V spoločnosti Steemit budete mať zakaždým, keď budete uverejňovať príspevky, komentáre alebo „páči sa mi“, vyplatené zlomky Steem. Ak ste nazhromaždili hromadu Steemsov, môžete si ich za hotovosť prevziať za bežnú menu. Ak ste optimistickí ohľadom potenciálu spoločnosti Steem v nádeji, že to bude v súlade s bitcoínmi alebo etériom, môžete sa rozhodnúť namiesto toho držať svoje Steems. Mnoho ľudí sa môže rozhodnúť ísť týmto spôsobom, pretože je ľahké zarobiť Steemsa.

Tvorcovia Steemitu sa hrdo pýšia,

„Steem je prvá kryptomena, ktorá sa pokúša presne a transparentne odmeniť jednotlivcov, ktorí subjektívne prispievajú k svojej komunite.“

Mal svojich bezprostredných obdivovateľov, hoci v malom počte. Spoločnosť Steemit však zverejnila svoje prvé výplaty v júli 2016, skromné ​​tri mesiace po uvedení na trh, na ktoré sa dostala vážna pozornosť. Hráči sa hromadili. Steemit získal záujem, aj keď vám boli vyplatené Steems, čo ako rodiaca sa kryptomena nemá zaručenú hodnotu.

Viera investorov v Steem bola odmenená. Hodnota prudkého rozšírenia z pôvodných 1,2 milióna na 350 miliónov dolárov. Dokonca aj po vyrovnaní sa znížil na takmer 300 miliónov dolárov, čo znamená, že sa trvalo nachádza medzi 20 najlepšími obchodovanými digitálnymi menami. Vôbec nie zchátralý. A čo viac, od uvedenia spoločnosti Steem na trh bolo podľa správ spoločnosti distribuovaných viac ako 50 000 používateľov v hodnote viac ako 30 miliónov dolárov. To ho stavia na trajektóriu, aby zvrhol model vytvorený gigantmi sociálnych médií v priebehu desaťročí používania.

Odhliadnuc od novej kryptomeny a obchodnej paradigmy Steemit do veľkej miery emuluje ďalšie sociálne siete. Medzi najobľúbenejšie značky patria napríklad fotografovanie, život, cestovanie, umenie a pravdepodobne aj samotný Steemit. Má však aspoň jeden zaujímavý rozdiel - trolling - z dôvodu peňažných stimulov. Steemitov spoluzakladateľ vysvetľuje,

„Prvýkrát sú náklady na šoférovanie príležitostné. Každú sekundu, keď niekto trávi trollovaním, potenciálne poškodzuje svoju povesť a bráni v tom, aby si zarobil akýkoľvek Steem. “

Používatelia hlasujú o vašich príspevkoch, čo pomáha určiť vašu výplatu.

Kryptomena pre omše?

Spoluzakladatelia spoločnosti Steemit majú veľké nadšenie v tom, že je ľahké vstúpiť na tento trh. Steem bol navrhnutý ako kryptomena pre masy, pretože prekážky vstupu sú takmer neexistujúce.

Steemit sa mi javí ako myšlienka, ktorej čas nadišiel. Po mnoho rokov sa magnáti sociálnych médií, ako je Mark Zuckerberg, obohatili o speňažovanie vašich dobrovoľných informácií. Čo ste získali výmenou za obsah, ktorý ste vytvorili? Nada! Niektorí používatelia tradičných platforiem sociálnych médií v skutočnosti získali viac, ako sa dohodli, v podobe kritiky, hanby a podobných dôsledkov. Teraz vás môžu prinútiť aspoň nejaké peniaze, aby vás upokojili a boli balzamom na popáleniny.

Steem je kryptomena, ktorá sa teší z kryptomennej bubliny. To znamená, že aj keď máte to šťastie, že môžete nazhromaždiť kus Steemsu a zbohatnúť, vaše bohatstvo by mohlo rovnako ľahko zmiznúť. Predtým ste však uverejňovali príspevky na iných platformách bez vyhliadky na odmenu. Tieto platformy zarobili miliardy pre ostatných. Prečo si skontrolovať Steemit - čo musíš stratiť?

Obrazový kredit: nopporn / Shutterstock.com
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me