Pidgin je bezplatný klient s otvoreným zdrojom správ, ktorý spája všetky vaše účty IM, takže môžete ľahko chatovať s priateľmi v mnohých rôznych sieťach. Ponúka omnoho vyššiu bezpečnosť ako väčšina ostatných klientov na odosielanie správ, najmä ak sa používa s doplnkom OTR, a tiež podporuje veľké množstvo doplnkov tretích strán na rozšírenie jeho funkcií..


Pidgin je klient, ktorý spája všetky vaše účty okamžitých správ, aby ste ich mohli používať, potrebujete jeden alebo viac IM účtov. Pidgin vám nedovolí chatovať v službách IM (t. J. Nemôžete s niekým chatovať na AIM pomocou účtu Google Hangouts), ale umožňuje vám súčasne spravovať viacero účtov. Podporované sú nasledujúce služby okamžitých správ:

AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Hangouts (bol Google Talk), Groupwise, ICQ, IRC, MIRC, MSN, MXit, MySpaceIM, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, Yahoo !, a Zephyr.

Doplnok OTR (Off-the Record) bol vyvinutý špeciálne pre Pidgin, hoci kód bol teraz začlenený do mnohých ďalších klientov (pozri nižšie) a umožňuje vám zabezpečovať súkromné ​​konverzácie ponúkaním:

  • šifrovanie - pomocou šifrovania AES a funkcie hash SHA-1, aby nikto nemohol prečítať vašu správu
  • Overenie - aby ste sa uistili, že osoba na druhom konci je tým, koho si myslíte, že je
  • popíratelnost - správy nie sú digitálne podpísané. To znamená, že ich po ukončení konverzácie nemôžu skontrolovať tretie strany, a teda sa používajú na preukázanie, že ste ich urobili. Počas konverzácie však máte záruku, že všetky odoslané alebo prijaté správy sú autentické a nemodifikované
  • Perfect Forward Secrecy - v tomto článku diskutujeme o určitej dĺžke PFS, ale v podstate to znamená, že každá konverzácia je zabezpečená individuálne, takže ak sú vaše kľúče kompromitované, je ohrozená iba jedna konverzácia (a nie predchádzajúce).

Alternatívy Pidgin + OTR

Doplnky Pidgin a OTR sú k dispozícii pre systémy Windows a Linux a používatelia systému Windows môžu vyskúšať aj Miranda IM, ktorá tiež podporuje doplnok OTR. Používatelia počítačov Mac majú Adium, v ktorom je OTR zapálený, a používatelia ľubovoľnej platformy (Windows, OSX, Linux, iOS alebo Android) môžu používať Gibberbot. Gibberbot je vyvinutý spoločnosťou The Guardian Project a natívne podporuje OTR.

Nastaviť Pidgin a OTR

1. Podľa pokynov na webovej stránke Pidgin si stiahnite klienta Pidgin. Nainštalujte, ale nespúšťajte ho (ak ho spustíte, uistite sa, že je pri inštalácii doplnku OTR zatvorený).

2. Stiahnite a nainštalujte doplnok OTR.
3. Spustite Pidgin. Pri prvom spustení programu sa zobrazí výzva na konfiguráciu prvého účtu IM, takže kliknite na položku Pridať..

pid 1

4. Vyberte službu, ktorú chcete použiť, a vyplňte požadované podrobnosti (ktoré sa mierne líšia pre každú službu). Pripojíme sa k službe Google Talk (ktorá bola nedávno premenovaná na Google Hangouts). „Local Alias“ je jednoducho prezývka a je voliteľná. Po dokončení kliknite na položku Pridať..

pid 2

Teraz by ste mali vidieť všetky vaše IM „Kamaráti“ v zozname „Kamaráti“. Nové môžete pridať pridaním k priateľom -> Pridajte Buddy a postupujte podľa Sprievodcu. Ak by k vášmu počítaču mohli mať prístup iní ľudia, nikdy by ste nemali začiarknuť políčko „Zapamätať heslo“..

pid 3

Pidgin je teraz pripravený na použitie ako bežný IM klient.

Nakonfigurujte doplnok OTR

Obidve strany v konverzácii musia mať nainštalovaný a povolený doplnok OTR. Ak osoba, ktorej posielate správu, nemá nainštalovaný a povolený doplnok, dostane správu upozorňujúcu na túto skutočnosť spolu s odkazom na webovú stránku OTR..

pid 8

1. Povoľte doplnok tým, že prejdete na Nástroje -> plugins.

pid 4

Posúvajte sa v zozname nadol, až kým neuvidíte „Správy mimo záznamu“, začiarknite políčko, kliknite na názov doplnku a vyberte možnosť „Konfigurovať doplnok“..

pid 5

2. Vytvorte jedinečný súkromný kľúč. Stačí kliknúť na tlačidlo „Generovať“. Kvôli maximálnej bezpečnosti by ste mali najprv skontrolovať, či sú začiarknuté možnosti „Automaticky iniciovať súkromné ​​správy“ a „Nezaznamenať konverzácie OTR“.

pid 6

Po dokončení generovania kľúčov kliknite na tlačidlo „OK“ a teraz môžete vidieť, že máte odtlačok prsta (dlhá množina písmen a čísiel použitých na identifikáciu kľúča).

pid 7

Teraz máte pre svoj účet súkromný kľúč, ktorý sa použije na šifrovanie konverzácií. Nezabudnite, že tieto kroky musí vykonať aj váš kamarát.

3. Overte súkromnú konverzáciu. Dvakrát kliknite na kamaráta, s ktorým chcete viesť súkromnú konverzáciu, a zobrazí sa vám tlačidlo „nie súkromné“ zvýraznené červenou farbou. Kliknite na toto tlačidlo a vyberte možnosť „Začať súkromnú konverzáciu“.

pid 10

Obrazovka konverzácie bude teraz vyzerať asi takto ...

pid 11

Teraz môžete svojmu kontaktu poslať správu a všetky správy budú súkromné ​​a šifrované. Identitu ste však ešte neoverili, ak váš kamarát (ktorý by mohol byť podvodníkom).

4. Overte totožnosť svojho kamaráta.

Existujú tri spôsoby, ako overiť, že váš kamarát Pidgin je tým, koho si myslíte, že je. Metódy overovania „Otázky a odpovede“, „Zdieľané tajomstvo“ alebo „Ručné otlačky prstov“. Všetky metódy vyžadujú komunikáciu s Buddy pomocou inej komunikačnej metódy ako je Pidgin. Osobná je najlepšia, ale ďalšou dobrou možnosťou je e-mail šifrovaný pomocou PGP. Často sa odporúča telefonický rozhovor, ale podľa programu plošného telefonického dozoru NSA sa domnievame, že by sa mu malo najlepšie vyhnúť.

Kliknite na tlačidlo ponuky OTR a vyberte možnosť „Overiť priateľa“.

pid 12

Vyberte si, ktorú metódu chcete použiť na autentifikáciu svojho Buddy.

  • Otázka a odpoveď - váš priateľ musí odpovedať na otázku správne
  • Zdieľané tajomstvo - pravdepodobne ide o vopred dohodnuté heslo alebo frázu
  • Manuálne overenie odtlačkov prstov - pomocou inej formy komunikácie skontrolujte, či sa vaše odtlačky prstov presne zhodujú.

Odpovede musia byť presné (vrátane veľkých písmen a medzier), aby ich OTR prijal.

Tu sme použili metódu zdieľaného tajomstvapid 13

Môj kamarát je požiadaný, aby zadal tajomstvo (známe iba nám)pid 14

Po potvrdzovacej správe, že overenie je úspešné, môžeme teraz pokračovať v konverzácii súkromne a mať istotu, že môj kamarát je v skutočnosti môj kamarát..pid 16

záver

Pidgin plus OTR je oveľa jednoduchšie nastaviť, ako povedať, e-mail s šifrovaním PGP a zaisťuje, že môžete viesť súkromné ​​rozhovory s autentifikovanými Buddys, u ktorých je zaručené, že zostanú súkromnými. Pri používaní je veľmi priehľadný do tej miery, že môžete takmer zabudnúť, že je k dispozícii, a to aj bez funkcie OTR, je to vynikajúci spôsob, ako spravovať kontakty chatu a zostať v kontakte s celým radom rôznych sietí..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me