Globálne ekonomiky sa spájajú ako nikdy predtým, pretože internet podporuje medzinárodnú konkurenciu a zjednotené globálne trhy. V minulosti sa ceny tovarov a služieb v jednotlivých krajinách veľmi líšili. V súčasnosti majú ceny na medzinárodných trhoch menšiu variabilitu v dôsledku globálnej konkurencie.


Ale vzhľadom na medzinárodné zákony o dovoznej dani a výmenných kurzoch mien je stále dobré nájsť niečo tým, že si kúpite niečo z inej krajiny - ak máte prístup na zahraničný trh, to je. Mnoho webových stránok s elektronickým obchodom navyše implementuje nepríjemné praktiky, napríklad riadenie cien, pričom webová stránka zistí, v ktorej krajine má používateľ bydlisko, a potom sa rozhodne, že ceny produktov a služieb sa budú odlišovať podľa miesta..

V niektorých prípadoch je možné použiť tunel VPN na maskovanie vašej adresy IP a globálneho umiestnenia. To vám umožní nakupovať tovar za zahraničnú cenu. Digitálne produkty sú najvýhodnejšou príležitosťou na úspory pomocou tunela VPN, pretože vyžadujú iba stiahnutie a bez prepravných nákladov. Existujú fyzické veci, ktoré je možné kúpiť lacnejšie.

Pozrime sa na 10 vecí, ktoré môžete lacnejšie kúpiť pomocou tunela VPN. Samozrejme musíte zohľadniť náklady na VPN, existuje však niekoľko lacných služieb VPN a ponúk VPN.

 1. Parné hry

  Každý vážny hráč, ktorého poznám (okrem mnohých príležitostných hráčov), už o Steam počul. A každý, kto použil Steam, vie, aké dráždivé môžu byť geografické obmedzenia. Rovnako ako Microsoft a Sony, Steam obmedzuje obsah v určitých regiónoch na finančné a licenčné účely. Tunel VPN odblokuje tento obmedzený obsah a umožní hráčovi sťahovať inak neprístupné videohry.

  Musím však vydať opatrnosť: postupujte na vlastné riziko. Steam si je vedomý, že niektorí jeho používatelia používajú proxy pripojenie a VPN servery na obchádzanie obmedzení. Neexistuje žiadna záruka, že Steam nezakáže váš účet, ak zistí pripojenie k proxy serveru. Mnohí sa domnievajú, že je to viac ako riskovať zákaz účtu, najmä ak služba Steam alebo konkrétna hra nie sú vo vašom regióne k dispozícii..

  Nielenže máte prístup k obsahu, ktorý je v niektorých regiónoch nedostupný, ale predáva sa aj za rôzne ceny na rôznych medzinárodných trhoch. Pre viac informácií neváhajte a pozrite sa na päť najlepších sietí VPN pre naparovanie.

 2. Netflix

  Streamovanie obsahu je jedným z najviac filtrovaných a geograficky obmedzených typov obsahu na webe, čo je skutočná škoda, keďže streaming obsahu na požiadanie sa stal normou. Za starých čias sme si museli požičiavať fyzické pásky alebo disky, ale teraz môžeme pristupovať k televíznemu a filmovému obsahu jediným kliknutím myši. Pokiaľ žijeme v správnom regióne, je to tak.

  Keď bol Netflix ešte v plienkach, bol k dispozícii iba v Spojených štátoch. V nedávnej minulosti však spoločnosť Netflix otvorila svoje brány medzinárodnému trhu a je k dispozícii vo väčšine krajín po celom svete s niekoľkými výnimkami, ako je Čína. Pamätajte však, že žiadna jednotlivá oblasť, kde je k dispozícii sieť Netflix, nemá prístup k rovnakému obsahu ako každá iná oblasť.

  Napríklad nejaký obsah, ktorý je k dispozícii v jednej krajine, nie je k dispozícii v inej krajine. Niektoré regióny nemajú vôbec žiadny prístup k Netflixu. Niet divu, že Netflix má odlišné cenové modely pre rôzne regióny. Niektoré krajiny sú spoplatňované viac ako iné. Napríklad Netflix stojí v USA 10,99 USD, ale v AUD to stojí 17,99 USD. To je stále výrazná úspora ceny, keď zohľadňujete výmenný kurz! Ušetrite 7 dolárov mesačne pomocou VPN pre USA!

  Tunel VPN pomôže obísť tieto obmedzenia, ale rovnako ako služba Steam, služba Netflix nepáči používateľom odblokovanie ich obsahu. IP adresy niektorých poskytovateľov služieb VPN sú blokované, ale Netflix nemôže uskutočniteľne blokovať každú adresu IP VPN, pretože sa menia tak často (nové servery prichádzajú online, prenajímajú sa rôzne bloky IP adries atď.). Ak chcete zistiť, ktorý tunel VPN je najvhodnejší na streamovanie obsahu Netflix, pozrite si náš Netflix VPN sprievodca.

 3. Amazon Prime

  Amazon Prime nie je dostupný takmer na mnohých miestach ako Netflix a ceny sa výrazne líšia v závislosti od vášho regiónu, ak je k dispozícii vôbec. Amazon nie je príliš nadšený ľuďmi, ktorí podvádzajú IP adresy, ako každá iná digitálna služba, ale nezdá sa, že by bol taký prísny ako Netflix. Upozorňujeme však, že odblokovanie obsahu a zakúpenie predplatného je trochu zložitejšie ako v prípade iných služieb.

  Ak už účet máte, budete musieť okrem spoofingu adresy IP pomocou tunela VPN zmeniť aj nastavenie krajiny svojho účtu. V závislosti od toho, do ktorej oblasti sa snažíte získať prístup, budete pravdepodobne potrebovať spôsob platby spojený s regiónom.

  Napriek tomu, či už používate webový prehliadač, aplikáciu alebo Amazon Fire Stick, je možné zakúpiť predplatné za lacnejšiu zahraničnú cenu. Ďalšie informácie nájdete na stránke päť najlepších VPN pre Amazon.

 4. Spotify

  Spotify je ďalšia služba, ktorá bola predtým uzamknutá iba v niekoľkých oblastiach, podobne ako Netflix. Spoločnosť Spotify však otvorila svoje služby aj na medzinárodných trhoch, ale cena na každom trhu sa výrazne líši. Spotify navyše používa platobný procesor s názvom BlockPay, ktorý používateľom umožňuje platiť kryptomenami, ako sú bitcoíny, bez toho, aby museli platiť ďalšie poplatky za spracovanie. Je dokonca možné platiť pomocou služby PayPal.

  Možno budete musieť odstrániť cookies v závislosti od vášho prehliadača a konfigurácie systému, aby ste sa uistili, že vás žiadna metóda odtlačkov prstov prehliadača alebo sledovanie cookies nesmeruje na vstupnú stránku, ktorá akceptuje váš domáci platobný názov. Upozorňujeme však, že ceny sa líšia v závislosti od regiónu. Napríklad prémiová verzia stojí v Spojených štátoch 9,99 USD, v európskych regiónoch ako Nemecko však stojí 9,99 EUR. Vďaka výmenným kurzom môžete ušetriť asi 15% mesačne platbou v USD. Vyskúšajte našich päť najlepších VPN pre Spotify.

 5. Adobe CC

  Adobe CC je jedným z mnohých softvérových produktov, ktoré je možné lacnejšie kúpiť pomocou tunela VPN. Zistili sme, že niektoré softvérové ​​webové stránky nie sú obmedzujúce na základe vašej adresy IP; namiesto toho vás nasmerujú iba na predvolenú stránku pre oblasť, v ktorej sa práve nachádzate. Na niektorých webových stránkach je možné pristupovať na vstupnú stránku pre inú oblasť jednoducho úpravou adresy URL z jednej oblasti do druhej (napríklad zmenou „ de 'v URL, ktorá odkazuje na nemčinu, pre nás.

  Adobe CC však nie je web, ktorý sa tak ľahko oklame. Napríklad používateľom, ktorí sa pokúsia získať prístup na stránku USA v zahraničí, sa zobrazí nasledujúca správa: „Navštevujete web Adobe.com mimo USA? Navštívte svoju regionálnu stránku, kde nájdete relevantnejšie ceny, propagácie a udalosti. “Dobrou správou je, že ktokoľvek s tunelom VPN má prístup k medzinárodným cenám..

 6. Prístup k produktom uvedeným na eBay

  Prečo kúpiť niečo zbrusu nové, keď bude použitá verzia fungovať dobre? Elektronický obchod sa za posledných 10 rokov stal normou, ale mnoho online trhovísk je geograficky obmedzené a obmedzuje prístup, pokiaľ nepatríte do konkrétnych geografických regiónov alebo krajín. Navyše tí z vás, ktorí majú súkromie alebo jednoducho žijú v krajine, kde sa sledujú elektronické nákupy, s potešením vedia, že eBay prijíma platby bitcoinmi.

  Je možné získať prístup na zahraničné trhy elektronického obchodu, ako je eBay, na nákup použitých výrobkov a dokonca aj nových výrobkov, ktoré sa predávajú so zľavou z rôznych dôvodov. Nezabudnite však, že by ste nemali očakávať, že za položku zaplatíte menej jednoducho kvôli použitému serveru VPN. Cena aukcie stanovená predajcom bude stále rovnaká bez ohľadu na vašu IP adresu.

 7. Letenky, hotely a požičovne áut

  Pravdepodobne ste už videli veľa webových stránok, ktoré tvrdia, že je možné vyčarovať skvelé ponuky leteniek a hotelov, keď sa tunel VPN používa na pripojenie k inému regiónu. Bohužiaľ sa nezdá, že by existovali nejaké skutočné spôsoby „hry“ leteckých spoločností alebo cestovného ruchu. Pred rokmi sa zdá, že existujú skutočné prípady, keď by ľudia mohli ušetriť tony peňazí na letenkách jednoducho pomocou VPN. Ale v dnešnej dobe sa zdá, že lacnejšie lety a hotely s použitím tunela VPN nie sú ničím viac než lákavým snovým potrubím.

  Dospeli sme k záveru, že hoci na rôznych verziách webových stránok sú zverejnené niektoré špeciálne ponuky, tieto sú lacnejšie letové propagácie a úspory nie sú viazané na IP adresu a umiestnenie používateľa. Zdá sa však, že autopožičovňa je iná záležitosť. Ako dokazuje aj odvetvie autopožičovne sa zdá byť viac diskriminačné na základe polohy Porovnanie cien ExpressVPN. Úspory nie sú obrovské, ale sú dosť významné na to, aby ich našli.

 8. skype

  V dávnych dobách pevných liniek a Plain Old Telephone Service boli poplatky na dlhé vzdialenosti obscénne. Niektoré hovory môžu stáť cez dolár za minútu (v závislosti od toho, ako ďaleko ste volali), ale VoIP bol ohlasovaný ako koniec poplatkov za medzimestské hovory. Aj keď je pravda, že môžete používať VoIP zadarmo na obchádzanie poplatkov za veľké vzdialenosti, pamätajte, že jediné bezplatné hovory sú videohovory a zvukové hovory inej osobe pomocou aplikácie Skype..

  Ak ste napríklad chceli zavolať na telefónne číslo používateľa alebo na pevnú linku (má niekto stále pevnú linku?), Musíte si kúpiť telefónne číslo a kredity Skype. Výška kreditov, ktoré spotrebuje hovor, závisí od faktorov smerovania VoIP, mýta a poplatkov v ktorejkoľvek zo sietí a regiónov, cez ktoré sú smerované údaje o hovoroch..

  Používanie tunela VPN vám však môže pomôcť obísť niektoré z týchto obmedzení tým, že skryjete svoju hlasovú komunikáciu, kým ju váš server VPN dešifruje. V niektorých prípadoch, v závislosti od medzinárodných sadzieb, kde sa nachádzate a kde sa nachádza váš kontakt, môžete získať lacnejšie hovory.

 9. terč

  Niektoré krajiny podliehajú odporne vysokým dovozným daniam, ktoré spôsobujú, že nákup dovážaných výrobkov je nepraktický. Vezmite Brazíliu, ktorá patrí medzi 20 najlepších krajín z hľadiska najvyšších obchodných taríf. Tieto dane sa ukladajú v mieste predaja na rozdiel od fyzického prekročenia hranice tovaru.

  Pre ľudí v Brazílii a ďalších podobných krajinách má veľký zmysel jednoducho si kúpiť produkt osobne v cudzej krajine a nechať ho poslať do svojho domu, aby sa vyhli masívnym daniam. Znie to celkom jednoducho, však? Je tu jeden problém. Geo-obmedzenia blokujú pripojenia k webovým stránkam elektronického obchodu a maloobchodníkom, ako je napríklad Target. Našťastie je ľahké zakúpiť službu VPN, aby ste obišli geografické obmedzenia a nakupovali za lepšie ponuky.

 10. Amazon Marketplace

  Amazon je medzinárodná korporácia, ktorá poskytuje svoje služby v 11 hlavných krajinách po celom svete a čoskoro expanduje do Austrálie. Aj keď celá škála služieb a online trhoviská nie sú k dispozícii v iných krajinách, AmazonGlobal umožňuje predajcom predávať a zasielať výrobky na medzinárodnej úrovni vo viac ako 100 krajinách po celom svete. Ak ste už niekedy nakupovali na Amazone, viete, aké ľahké je nájsť skvelé ponuky.

  Nielen, že je možné nájsť úplne nové výrobky, ktoré sú niekedy zľavnené, ale tiež je možné nájsť skvelé ponuky o použitých výrobkoch. Je tu však jeden malý problém. Rovnako ako iné medzinárodné stránky elektronického obchodu sa Amazon pokúša geograficky obmedzovať prístup na svoje trhy na základe polohy, ktorá je určená verejnou IP adresou. A niektoré produkty Amazonu sú v závislosti od predajcu prirodzene viazané pravidlami medzinárodného obchodu, ktoré spôsobujú rozdiely v medzinárodných cenách. Našťastie vám použitie tunela VPN pomôže získať prístup k Amazonu.

  Nedávno sa objavilo veľa šťavnatých fám, vzdelaných odhadov a špekulatívnych teórií, na ktoré sa Amazon pripravuje začnite prijímať bitcoiny. Od Amazonu sa zatiaľ neuskutočnilo žiadne oficiálne oznámenie, ale vzhľadom na to, ako sa hodnota bitcoínov v poslednom čase prudko zvyšuje, je čoraz väčšia popularita kryptomeny stále väčšia..

Záverečné myšlienky

Upozorňujeme, že ceny produktov sa rýchlo menia a môžu sa meniť ročne alebo dokonca mesačne. Ale vo všeobecnosti platí, že použitie VPN na prístup k lacnejším cenám stojí za pár minút, aby ste si našli cenu produktu alebo služby, ktorú chcete kúpiť..

Nakoniec, ak používate VPN na prístup k digitálnemu tovaru, v ktorom je záznam vášho nákupu viazaný na online účet, ako je to v prípade Steam a iných herných sietí, ako je Xbox Live, nezabudnite si prečítať čas Dohoda o používateľovi a zásady prijateľného použitia pred nákupom. Existuje určité riziko, že dôjde k zákazu, ale ak titul nie je vo vašom regióne k dispozícii, nie sú k dispozícii žiadne ďalšie reálne možnosti..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me