V odvetví, ktoré NordVPN prvý uskutočnil, nevykonáva svoju službu denníkov bez kontroly nezávislého auditu.

Nord VPN nie sú auditované žiadne protokoly nárokov

Spoločnosť NordVPN vždy tvrdila, že je službou VPN bez protokolov, ale táto požiadavka bola počas vyhrievanej online debaty o jej vlastníctve tento rok spochybnená..

Za účelom zálohovania tohto tvrdenia a uistenia zákazníkov o jeho integrite zadala spoločnosť NordVPN nezávislý audit svojich protokolovacích systémov..


Takýto audit ešte nikdy nebol vykonaný na službe VPN, takže sme tu na ProPrivacy.com boli veľmi nadšení, že sme na to mali ruky..

Audit

Audit vykonala jedna z najväčších svetových audítorských spoločností na svete. Na rozdiel od auditov druhu nedávno publikovaných spoločnosťou Surfshark, ktoré sa zaoberajú technickou bezpečnosťou softvéru poskytovateľov, sa tento audit zameriaval na protokoly, ktoré NordVPN robí a neuchováva.

Toto je prvý a vítaný trh, pretože zúfalo potrebná zvýšená transparentnosť bez tvrdenia o výruboch.

V súčasnosti je audit k dispozícii iba pre vopred vybraný zoznam novinárov. Na bestVPN.com sme mali to šťastie, že sme medzi prvými, ktorí videli výsledky.

S potešením sme sa dozvedeli, že správa v plnej miere podporuje tvrdenia spoločnosti NordVPN týkajúce sa nepriznávania záznamov. Zhromažďuje sa malé množstvo údajov o použití servera, ktoré nie je možné identifikovať, to však neohrozuje súkromie používateľov.

Audit, ktorý sme preukázali, neposkytuje veľa podrobných technických informácií, hoci načrtáva postupy, ktoré audítorská spoločnosť použila na dosiahnutie svojich záverov..

V súčasnosti je to menej úplný audit ako vyhlásenie spoločnosti, že sa pozeralo na systémy NordVPN a zistilo sa, že všetko je uspokojivé, pokiaľ ide o jeho tvrdenia bez záznamov. Táto audítorská spoločnosť je obzvlášť dôveryhodný nezávislý audítorský orgán, ktorého slovu sme viac než šťastní.

obmedzenia

Každý audit v rozsahu tohto má jasné obmedzenia. Môže poskytnúť iba prehľad o tom, čo sa deje na určitých miestach v čase, keď sa audit uskutočnil.

Ako samotná spoločnosť NordVPN uznáva:

„Audit sa môže týkať našich konfigurácií služieb a serverov iba od 1. novembra 2018. Pretože digitálnu službu je možné rekonfigurovať, chápeme, prečo audit nemôže uplatňovať svoje závery na širší rozsah dátumov.“

Pre predplatiteľov je rozhodujúce to, že spoločnosť NordVPN má zavedené systémy na poskytovanie služby VPN úplne bez protokolov. Spoločnosť NordVPN prisľúbila, že v budúcnosti bude vykonávať pravidelné audity, aby pomohla overiť, či tieto systémy zostávajú v platnosti a či sú súčasťou štandardného režimu činnosti spoločnosti NordVPN..

Znalecký posudok ProPrivacy.com

Tu na webe ProPrivacy.com sme už dlho túžili po spôsobe, ako auditovať nároky poskytovateľov VPN. Protokoly, ktoré služba VPN uchováva alebo neuchováva, sú oveľa väčšie nebezpečenstvo pre súkromie používateľov ako technické zabezpečenie, ktoré používa, a preto je najdôležitejším bodom zlyhania..

Aj základné technické zabezpečenie bude chrániť údaje používateľov VPN a návyky prehliadania pred väčšinou jednotlivých zločineckých hackerov. Aktéri na úrovni štátu sú inou loptou, ale aj títo sa dostanú do denníka poskytovateľa dlho predtým, ako sa pokúsia ohroziť technické bezpečnostné opatrenia klienta VPN..

Každý jednotlivý prípad, ktorý sa stal verejným prípadom, keď bol niekto VPN zachytený, bol výsledkom toho, že poskytovateľ odovzdal svoje záznamy orgánom, niekedy pod nátlakom..

Samozrejme, ak poskytovateľ VPN neuchováva žiadne denníky, potom nemá čo odovzdať. Z tohto dôvodu je integrita žiadneho záznamu denníka poskytovateľa tak dôležitá pre jeho poverenia na ochranu osobných údajov.

Žiadny audit tvrdení poskytovateľa o protokolovaní nemôže s úplnou istotou dokázať, že sa nevedú žiadne záznamy, keď sa audítor vráti domov, ale audit typu vykonaného na NordVPN poskytuje najvyššiu úroveň transparentnosti, ktorú je možné získať.

Prístup spoločnosti NordVPN je priekopnícky a úprimne dúfame, že povzbudzuje ďalšie služby VPN, aby ich nasledovali.

záver

Takýto audit poskytuje najvyššiu možnú transparentnosť v súvislosti s overovaním nárokov poskytovateľa VPN na protokolovanie.

Pointa je, že jedna z popredných svetových nezávislých audítorských spoločností sa podrobne zaoberala tým, čo a ako zaznamenáva údaje, a že žiadne záznamy spoločnosti NordVPN nevyžadujú svoju pečať o schválenie..

Práve teraz to robí NordVPN jedinečným v odvetví VPN a dúfame, že tam, kam vedú, bude nasledovať mnoho ďalších.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me