V posledných niekoľkých týždňoch prestali fungovať Showbox a obľúbený iOS náprotivok Moviebox. Tak ako vždy, keď populárne webové stránky a služby streamujú, ich zmiznutie sa stretlo s náhlym prílivom klonovaných verzií aplikácie..


Takže sú tieto nové verzie Showboxu legitímnymi náhradami? Alebo sú pochybné a neisté klony, ktorým by sa malo vyhnúť?

Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, je, že programy Showbox a Moviebox neposielajú ľudí iba na odkazy na hosťovanie. Namiesto toho (napríklad Popcorn Time) aplikácie neviditeľne pripoja používateľov k torrentovým úložiskám, aby dočasne stiahli a sledovali obsah v aplikácii. Je to problematické, pretože v mnohých krajinách poskytovatelia internetových služieb monitorujú prenos pri hľadaní osôb, ktoré nelegálne sťahujú filmy cez BitTorrent.

Držitelia autorských práv spolupracujú s poskytovateľmi internetových služieb s cieľom objaviť pirátov a nadviazať na ne s prípadnými fakturačnými listami. Tieto listy varujú pirátov, že boli zatknutí - fakturujú ich za všetko od 150 do 300 USD - s hrozbou, že nezaplatenie povedie k ďalšiemu súdnemu konaniu..

Jeden známy prípad prípadnej fakturácie zahŕňal spoločnosť Dallas Buyers Club LLC (DBC) už v roku 2015. V tom čase právnická firma pôsobiaca v mene spoločnosti DBC a Voltage Pictures fakturovala podozrivým pirátom z mnohých krajín vrátane Dánska, Španielska a Austrálie..

Klony prezentácie vyžadujú VPN

Sledovanie IP adries?

Rýchly posun vpred do mája tohto roku, keď skupina nezávislých filmových štúdií vrátane DBC, Cobbler Nevada a Bodyguard Productions (aby sme vymenovali aspoň niektoré), začala zacieľovať na webové stránky, o ktorých sa predpokladá, že sú za Showboxom.

V septembri na túto akciu rýchlo nasledovalo oznámenie DMCA, ktoré prinútilo Cloudflare zverejniť totožnosti jednotlivcov a webové stránky prepojené so službou Showbox. Od tej doby bol pôvodný Showbox offline a podľa TorrentFreak existuje veľa dôvodov na podozrenie z rôznych klonov, ktoré sa objavili hneď po ňom..

V prvom rade je dôležité pamätať na to, že všetky filmové spoločnosti, ktoré stoja za zatvorením Showboxu, už predtým uskutočnili potenciálnu fakturáciu. To zvyšuje poplachové zvončeky, pretože na niekoľkých webových stránkach, ktoré slúžili na poskytovanie obsahu pre Showbox, sa teraz zobrazuje toto upozornenie:

Varovanie Showboxu

Spomínanie monitorovaných IP adries stačí na spustenie poplachových zvončekov - pretože nie je šialené predpokladať, že v blízkej budúcnosti sa môže vyskytnúť ďalšie kolo potenciálnej fakturácie..

Len strašidelné?

Je pravda, že tak varovania na webových stránkach pridružených k Showboxu, ako aj prípadné fakturačné listy, mnohí ľudia považujú za taktiku strašidelnosti. Je veľmi zriedkavé, aby piráti skutočne skončili na súde, a je spravodlivé tvrdiť, že filmové štúdiá obťažujú obavy ľudí a paranoja, aby malé percento pirátov zaplatilo počiatočnú pokutu..

Z toho vyplýva, že existujú oprávnené obavy, že nedávny nárast klonov Showboxu môže byť nejakým spôsobom spojený s držiteľmi autorských práv. V takom prípade je možné, že sa táto aplikácia používa na pomoc filmárom pri vytváraní databázy možných adries IP pre budúcu fakturáciu. Držitelia autorských práv sa v priebehu času určite stávajú odvážnejšími a dôraznejšími na taktiku

S ohľadom na to by sa vo všeobecnosti javil zlý nápad ísť kamkoľvek blízko variantov Showboxu - najmä bez použitia silnej a bezpečnej VPN.

Zmätok a nesprávne smerovanie

Znepokojujúce je, že sa zdá, že veľa ľudí, ktorí kladú otázky online, nevie, odkiaľ vlastne dostali svoju verziu aplikácie Showbox. To znamená, že je možné, že veľký počet používateľov si už stiahol problematický klon pôvodnej služby.

Koniec koncov, tlak sa zvyšoval na Showboxe už od mája v máji. To dáva ľuďom najmenej sedemmesačné okno, v ktorom by teoreticky mohli sťahovať kompromitovanú verziu prehliadača Showbox.

TorrentFreak varuje, že:

„V priebehu niekoľkých posledných mesiacov nás náhodní e-mailoví adresáti požiadali, aby sme„ aktualizovali “naše staré články z Showboxu (a samozrejme TerrariumTV) novými odkazmi na to, čo tvrdia, že sú originálnymi aplikáciami..

„Zdá sa, že to nie je pochýb o tom, že išlo o pokus o nesprávne smerovanie, takže na rozdiel od niektorých iných spravodajských stredísk, ktoré zmenili svoje odkazy, sme žiadosti ignorovali. Nevieme, či to bol jednoducho pokus nasmerovať väčšiu návštevnosť do „bezpečných“ klonov, webových stránok ponúkajúcich originály alebo či bolo pri hre niečo zlovestnejšie. “

Celkovo sa zdá byť spravodlivé upozorniť používateľov, že sa zdá, že existuje veľa dôvodov, aby ste sa vyhýbali Showboxu. A ak sa niekto rozhodne pokračovať vo využívaní variantu Showbox - mala by sa venovať veľká pozornosť tomu, aby sa jeho IP adresa skrývala pomocou VPN pre Torrenting. Ak tak neurobíte, mohlo by to mať za následok nepríjemné prekvapenie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me