Toto je prepis ústneho rozhovoru, ktorý som urobil s mužmi na IPVanish. Upravil som ho kvôli čitateľnosti, ale jeho cieľom je zachovať konverzačný tón nášho rozhovoru.


Ahoj chlapci, ďakujeme, že ste sa so mnou dohodli. Môžete sa prosím predstaviť a vysvetliť, čo robíte na IPVanish?

Jeremy: Jasne, ja som Jeremy Palmer, viceprezident pre produkt a marketing. Do spoločnosti som sa pripojil takmer pred tromi rokmi. Začal som na oddelení marketingu, ktoré pomáha spoločnosti IPVanish rozširovať náš partnerský kanál. V poslednom čase som sa v posledných mesiacoch presunul aj do role zameranej na produkt, ktorá pomáha formovať smerovanie produktu spoločnosti IPVanish..

Jeremy Palmer 2

Josh: Som Josh Tway, hlavný architekt VPN. V spoločnosti som už takmer osem rokov. V priebehu rokov som nosil veľa klobúkov a pre spoločnosť IPVanish sa viac premieňam do úlohy iterácie produktov. Mal by som dodať, že som vyvinul prvých pár verzií našich aplikácií pre Mac a iOS pre IPVanish.

Môžete mi povedať niečo o spoločnosti IPVanish ako o spoločnosti - ako, kedy a prečo bola založená?

Jeremy: Pôvod IPVanish sa skutočne datuje do rokov 2001-2002. Začalo to spoločnosťou s názvom Highwinds Network Group, ktorá začala v priemysle Usenet. Vlastnil mnoho veľkých značiek v kategórii Usenet, vrátane servera Usenet a spravodajstva a ďalších.

V roku 2008 Highwinds Network Group využila svoju infraštruktúru, ktorú použila pre Usenet na spustenie siete na doručovanie obsahu (CDN). V roku 2012 sme sa rozhodli opäť využiť našu sieťovú infraštruktúru na spustenie špičkovej služby VPN.

Vtedy sa Josh a niektorí ďalší ľudia z nášho inžinierskeho tímu spojili a vytvorili prvý produktový koncept pre spoločnosť IPVanish. Takže to ide späť do roku 2012. Josh - možno sa môžete ujať vedenia a hovoriť o prvých dňoch IPVanish a kde sme dnes?

Josh: Spočiatku sme spustili aplikáciu pre systém Windows a potom krátko po tom, čo ma požiadali o vývoj aplikácie pre systém Mac.

Spočiatku sme podporovali iba L2TP, PPTP a obmedzené OpenVPN. Je zábavné vidieť veľa, čo sme vyrastali. Rýchly posun vpred o pár rokov a práca, ktorú môžeme robiť s rôznymi operačnými systémami, sa skutočne rozrástla a krajiny, ktoré podporujeme, sa rozrástli a to, čo ponúkame, sa rozrástlo.

Bolo úžasné to vidieť a bola to dlhá cesta. Zameranie bezpečnosti v priemysle sa rozrástlo, rovnako ako potreba zaistiť bezpečnosť našich zákazníkov. Teraz podporujeme kódovanie IKEv2, OpenVPN, OpenVPN. Stále podporujeme PPTP pre starších zákazníkov

Jeremy: Jednu vec, ktorú chcem povedať o PPTP je, že ju technicky podporujeme pre zákazníkov, ktorí ju uprednostňujú (pre určité prípady použitia). Určite to však nebudeme inzerovať a neodporúčame ho žiadnemu z našich zákazníkov. Samozrejme sa ich snažíme dostať na bezpečnejší a najaktuálnejší protokol.

Josh: Áno, je to len preto, že niektorí zákazníci ho stále chcú používať. Bolo však zaujímavé zmeniť sa na väčšiu zákaznícku základňu.

Jeremy: Myslím, že teraz máme až 1 000 serverov v 60+ krajinách a neviem ani o celkovom počte miest, ktoré sa menia z týždňa na týždeň! Áno, v posledných rokoch sme zažili obrovský rast a bola to zábavná jazda!

Čo si myslíte, že spoločnosť IPVanish ponúka, že ju odlišuje od ostatných služieb VPN?

Jeremy: Myslím si, že diferenciátor číslo jedna medzi nami a ostatnými sieťami existuje, že vlastníme a prevádzkujeme 90% našej siete. Máme vlastné miesta prítomnosti (POP), kde ovládame stojan a zásobník (úplná konfigurácia). To nám umožňuje optimalizovať rýchlosti, optimalizovať súkromie a bezpečnosť.

Viem, že ste vy (ProPrivacy.com) nedávno zaviedli nový test rýchlosti, ktorý nás neustále hodnotí v prvých troch a často najlepší v rôznych testoch. Preto si myslím, že rýchlosť, súkromie a bezpečnosť prevádzky našej vlastnej siete nás skutočne odlišujú.

Existuje technický dôvod, prečo hovorím, že vlastníme 90% našej siete namiesto 100%, a preto môžeme našej zákazníckej základni ponúknuť konkrétne miesta. Nebolo by napríklad od nás veľmi rozumné otvoriť v Albánsku dátové centrum alebo POP.

Existujú však aj iní poskytovatelia, od ktorých si môžeme prenajať hardvér pre našu infraštruktúru. To by bolo tam, kde je ďalších 10% našej sieťovej prevádzky a kde je kontrolovaná.

Josh: Rozhodne dávame prednosť vlastnej sieti, našim vlastným dátovým centrám a našim serverom všade, kde je to možné. Ale ako povedal Jeremy, nie je vždy technicky možné byť na mieste. Ale zákazníci to požadujú, takže poskytujeme to, čo potrebujú.

Nie som jediný, kto bol s IPVanish už veľmi skoro. Existuje nás úzko spojená skupina, ktorá sa skutočne venuje tomu, čo robíme a čo poskytujeme. Myslím, že to, čo nás odlišuje, je skutočne to, čo skutočne robíme.

Len pre objasnenie: keď hovoríte, že vlastníte vlastnú sieť, máte na mysli, že vlastníte svoje vlastné servery VPN?

Jeremy: Áno, a máme veľkú chrbticu, ktorú využívame - skutočnú optickú sieť.

To som si nebol plne vedomý. Viem, že VyprVPN má niečo podobné.

Josh: Mať históriu so skupinou Highwinds Network Group sa hodí. Strávili sme roky rozširovaním našej optickej siete a radi ju využívame, keď môžeme! Je to niečo, čo nás odlišuje, pretože veľa našich konkurentov používa virtuálne servery alebo si prenajíma fyzické servery a mnoho z nich nemá internetovú chrbticu, aby mohli nazývať svoje vlastné..

To je pôsobivé! Spomenuli ste IKEv2, ktorý nasadzujete. Mohli by ste mi o tom povedať niečo viac?

Josh: Bolo to zábavné, keď to bolo oznámené na WWDC 2014. Apple bude podporovať natívne pripojenia VPN v systéme iOS. Náhodou som tam bol, a tak som sa čoskoro naučil o tom, čo sa deje. Ja a jeden z našich internetových riaditeľov, sys-engineer Zeph Gillen, sme strávili pár mesiacov toho leta tým, že sa naozaj potýkali a zisťovali vnútorné fungovanie IKEv2..

IPVanish Josh Tway

Pokiaľ ide o mňa, IKEv2 nie je vyspelá technológia rovnaká ako OpenVPN. Nebolo testované proti NSA rovnakým spôsobom. Aké sú vaše myšlienky??

Josh: Jedná sa o rastúcu technológiu a základný protokol obsahuje množstvo RFC a partnerských hodnotení v rámci celej komunity. Samotný Apple to predstavuje ako číslo jedna na zapuzdrenie celej vrstvy TCP - len aby zničil brány firewall, keď je blokovaný protokol UDP..

OpenVPN je založený na tom, že ľudia to chcú robiť, zatiaľ čo IKEv2 je dobre definovaný protokol, ktorý má štandardy podporované back-end. Je to naozaj skvelé, pretože ktokoľvek môže implementovať softvér na vykonávanie samotného protokolu.

Takže zatiaľ čo sa rozširuje v adopcii, ľudia stále zisťujú, ako to nakonfigurovať. Myslím si, že softvér ako strongSwan sa musí naučiť, že možno nemal nejaké veci v mierke. Je to však určite zrelý protokol - samotný protokol je pevný.

Jeremy: Myslím, že v našich testoch sme zistili, že je výkonnejšia ako OpenVPN.

Josh: Áno, vo väčšine prípadov to vyhodí OpenVPN z vody. A s tým môžete robiť veci (ja nechcem hovoriť príliš veľa, pretože nechcem konkurentom rozdávať všetky svoje tajomstvá!), Ktoré môžu skutočne zvýšiť efektívnosť. Niektoré veci sú zrejmé, ako napríklad pokyny na zlepšenie šifrovania, ale sú aj ďalšie veci, ktoré by sme chceli skutočne urýchliť.

Základom IKEv2 je IPsec, ktorý sa používa ako štandard veľmi dlho. Internet Key Exchange 2 (IKEv2) stále na vrchole zásobníka IPSec.

Áno, rozumiem, že v súčasnosti je u sietí VPN obľúbená vďaka zvýšeným výhodám z výkonu, ale zaujímalo by ma viac, ako sa porovnáva s OpenVPN v oblasti zabezpečenia.?

Josh: Z bezpečnostných dôvodov je protokol IKEv2 rozhodne mojím výberovým protokolom a verím mu viac, než dôverujem mnohým veciam protokolu. Rozhodne viac ako PPTP! Rozhodne viac ako L2TP. A pôjdem tak ďaleko, že poviem, že na väčšine systémov, keby som mal na výber medzi OpenVPN a IKEv2, chodil by som s IKEv2 každý deň.

Jeremy: OpenVPN môže byť užitočný v situáciách, keď je blokovaný IKEv2 - OpenVPN prechádzajúce cez štandardné SSL porty (TCP port 443) vás môže obísť. Preto ponúkame oba protokoly na každom klientovi.

Máme však samozrejme tendenciu ísť s tým, ktorý je výkonnejší. Mnoho našich zákazníkov skutočne žiada, aby sieť VPN fungovala ako bežné internetové pripojenie - nechcú byť vôbec spomalené. Zistili sme, že IKEv2 ich k nim priblíži ako OpenVPN.

Myslím si, že je to dosť fér. Ďakujeme za pochopenie! Čo si myslíte, že je najdôležitejšia vec, ktorú používatelia sietí VPN skutočne potrebujú pochopiť?

Josh: Keď nie ste na VPN, všetka vaša komunikácia bude jasná. Mnoho ľudí hovorí: „Používam HTTPS, takže na tom nezáleží.“ To však nie je tento prípad..

Škodliví poskytovatelia DNS môžu znamenať, že používate inú webovú stránku ako tú, ktorú ste mali, a niektoré veľmi zručné útoky typu človek-uprostred vás môžu stáť. Najjasnejšie však je, že poskytovateľ internetových služieb stále zaznamenáva každé vyhľadávanie, ktoré robíte pre každý hosting. Ak používate sieť VPN, nedeje sa to - máte oveľa zaručenejšie súkromie pri používaní poskytovateľa internetových služieb.

A keď používate hotspot, ktokoľvek sa môže pri tejto premávke zaseknúť. Preto sa musíte chrániť a môžete HTTPS zle robiť celý deň. Nie každý web používa protokol HTTPS a mnoho z nich to nerobí tak dobre, ako by ste si mohli myslieť. VPN pomáha chrániť váš internetový prenos.

Myslíte si, že existujú úskalia, ktoré si používatelia VPN musia byť vedomí?

Jeremy: Sieť VPN je určite súčasťou vášho balíka súkromia a zabezpečenia, ale nie je úplná. Je dôležité používať veci ako blokovanie reklám a porozumieť tomu, čo VPN môže a nemôže urobiť pre vás, pokiaľ ide o zachovanie vášho súkromia..

VPN je kritická časť, v niektorých prípadoch najdôležitejšia, ale nie je úplná. Myslím si, že ľudia skutočne musia pochopiť, že 100% anonymita nie je možná, ale ak použijete správne nástroje, ktoré sú nakonfigurované správnym spôsobom, môžete sa dostať dosť blízko..

Bohužiaľ si myslím, že ľudia sa niekedy cítia neporaziteľní, a musia pochopiť, že ste rovnako silní ako vaše najslabšie spojenie. Môže to byť backdoor vo vašom softvéri alebo nejaká iná slabina, o ktorej ste nepomysleli, pokiaľ ide o hygienu súkromia.

Myslím si, že je dôležité vzdelávať sa v záležitostiach ochrany osobných údajov a porozumieť úlohe VPN, aby ste mohli urobiť všetko pre to, aby ste zostali súkromní a zabezpečili online..

Josh: Dobrý príklad toho úskalia sa objavil počas vnútornej konverzácie včera. Ostatní poskytovatelia VPN tam nebudú dobre fungovať s inými VPN vo vašom systéme. Na konci dňa VPN šifruje vašu komunikáciu - nemôže vás chrániť pred iným programom, ktorý sa snaží získať pozornosť a ktorý odosiela vaše požiadavky DNS na iné miesto..

Jeremy: A ak ste prihlásení na Facebook, zatiaľ čo na VPN, je celkom jasné, kto ste! Bude vás tiež sprevádzať. Preto si myslím, že najlepšou praxou je používanie okien inkognito a blokátorov reklamy. V kombinácii s VPN získate 95% cesty tam.

Dajte si pozor na GPS čip na svojom mobilnom zariadení. Ak poviete „áno, povolím prístup k svojej polohe“, VPN vás nechráni.

Myslím si, že to čiastočne odpovedá na moju nasledujúcu otázku, ale napriek tomu sa ju na to opýtam: VPN považujem za zásadný nástroj v mojom online súbore nástrojov na ochranu osobných údajov a zabezpečenia. Aké ďalšie nástroje by ste odporučili používateľom VPN vo svojich?

Josh: Správcovia hesiel pre jeden. Ako hovorím, ste iba takí istí, ako váš najslabší článok, a ľudia stále znovu používajú veľmi neisté heslá a rovnaké heslá. Toto je veľmi zlé, ak vaše heslá majú viacero stránok a jedno z nich je porušené.

Správcovia hesiel sú preto dôležité, pretože potrebujeme používať bezpečnejšie heslá, a nie tie isté. Tiež pomocou moderných blokátorov reklamy a len na pozore. Dajte pozor na všetko, čo vyzerá rybie.

Jeremy: Používam Brave Browser a Firefox Focus (pozri 5 najbezpečnejších prehliadačov) dosť pre moje osobné prehliadanie. A odporúčam používať režim inkognito v akomkoľvek prehliadači.

Dávam prednosť prehliadaču Firefox v režime inkognito na každodenné použitie, experimentoval som však s prehliadačom Brave Browser, ktorý v predvolenom nastavení bráni sledovaniu. Myslím si, že dobrý prehliadač a dobré nastavenia vo vašom prehliadači sú dlhé.

Pre e-mail používam ProtonMail na to, čo považujem za svoje súkromné ​​e-maily. Máme samozrejme aj vlastný firemný e-mail, ale myslím si, že šifrovaný e-mail medzi koncovými bodmi je ProtonMail celkom dobrý.

A Signal, samozrejme, o ktorom viem, že ste o ňom veľa písali.

Josh: Áno, myslím, že Signal je fantastický osobne. Dajte si pozor na vyhľadávacie nástroje. Google poskytuje vynikajúce výsledky, ale budete sledovať. Možno namiesto toho použite DuckDuckGo.

Pohode. Takže ... IPVanish je americká služba. Vieme, že NSA a jeho organizácia sú na misii špehovať všetko a všetkých bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú občanmi USA. Aké sú podľa vás dôsledky pre službu VPN, ako je tá vaša?

Jeremy: Myslím si, že najdôležitejšie je pochopiť, že NSA pracuje v spolupráci s krajinami na celom svete. Jeho dosah teda ďaleko presahuje hranice USA. Musíte si byť vedomí toho, že váš softvér a hardvér - základná architektúra vašej skrinky - by sa mohli kedykoľvek zahrnúť alebo narušiť.

Nejde len o NSA - existujú aj hackeri, ktorí by mohli mať prístup k týmto údajom. Navrhli sme tak našu architektúru tak, aby v prípade, že sa má skrinka skladať, neexistovali žiadne záznamy alebo čokoľvek iné, čo by mohlo ohroziť súkromie našich používateľov..

Myslím si, že s NSA existuje väčšia transparentnosť v tom, čo sa deje s vládou USA, ako by sa mohlo deje v iných krajinách. To, že NSA bol v správach, neznamená, že každá iná krajina nemá vládnu organizáciu, ktorá by robila niečo veľmi podobné.

A môžu mať menej náležitý proces a kroky, ktoré potrebujú na získanie informácií. Vec NSA je pre USA pravdepodobne zlým marketingom, hoci to bolo prekrývajúce sa a nie veľmi rešpektujúce súkromie.

Zároveň však vedie ľudí k nášmu produktu. Je to dobrá vec, pretože to ukazuje, že ľudia sa skutočne zaujímajú o svoje súkromie a chystajú sa ich chrániť, aby sa zvýšili.

Josh: Snažíme sa zostať pred zápasom. Súčasťou práce je premýšľanie o tom, ako zvládnuť akúkoľvek hrozbu, ktorá sa pohne vpred.

Jeremy: Akonáhle sa kúsky a bajty začnú pohybovať za hranicami, NSA použije kohokoľvek, kto musí, a prostriedky, ktoré musia skúsiť preniknúť. Takže si myslím, že byť mimo USA dáva falošný pocit bezpečia. Ak ste v Írsku, môžete si myslieť, že Írsko chráni súkromie, takže môžete robiť veci bez sledovania .... Myslím, že je to naivné.

Josh: To bol celý bod PRISM, kde sme mali skutočné hranoly rozdeľujúce prenos na kábloch z optických vlákien na AT&T tu v New Yorku. Všetko to len čistili. Niektorí ľudia by povedali, že „nepoužívam AT&T, takže žiadny problém, “alebo„ Som v zahraničí, takže žiadny problém, “ale pravdou je, že vaše údaje prešli týmto prepínačom a boli duplikované. Majú teda falošný pocit bezpečia.

Na konci dňa chránime používateľov tak, ako je to možné, ale nič nie je dokonalé. VPN pomáha, ale buďte opatrní a chránite sa.

V Spojených štátoch FCC zabila čistá neutralita a povolené ISP predávať údaje svojich zákazníkov reklamným partnerom. Domnievam sa, že poskytovatelia internetových služieb zaujmú veľmi pomaly a pomaly prístup k využívaniu týchto zmien, aby zabránili pobúreniu verejnosti. V takom prípade sa však VPN stanú takmer nevyhnutným nástrojom na ochranu súkromia a zabránenie diskriminácie v premávke.

Myslíte si, že Amerika zaznamená rozmach v používaní VPN? A ak áno, ako si myslíte, že poskytovatelia internetových služieb budú reagovať?

Jeremy: Každý v našej spoločnosti sa stará o slobodu internetu. Snažili sme sa lobovať, snažili sme sa byť aktivistami a spolupracovať s miestnymi a národnými komunitami, aby sme tomu zabránili. Všetky tieto veci pomohli nášmu podnikaniu, ale nebolo to to, čo sme hľadali.

Radšej by sme mali priemysel a podnikanie, kde nás ľudia nepotrebujú na obchádzanie blokov ISP alebo na to, aby im zabránili špehovať. Bohužiaľ, tak to je. A to viedlo ľudí k nášmu podnikaniu v rekordných číslach za posledných 18 mesiacov. Zaznamenali sme prudký nárast zákazníkov z dôvodu špionáže ISP a problému neutrality siete.

Myslíte si, že by mohlo dôjsť k odporu voči VPN zo strany poskytovateľov internetových služieb? Napríklad, keď neexistujú žiadne zákony týkajúce sa neutrality siete, poskytovatelia internetových služieb by mohli blokovať alebo obmedzovať všetku komunikáciu VPN.

Jeremy: Vychovávate zaujímavý bod. Zistil som, že niektoré verejné siete WiFi používajú niečo ako OpenDNS, ktoré blokuje protokol IPVanish a veľa ďalších sietí VPN. Nie je preto nemysliteľné, že ak si poskytovatelia internetových služieb myslia, že strácajú časť prenosu do sietí VPN, mohli by teoreticky zablokovať prístup k nám.

Prišli sme s plánmi do istej miery obísť tento scenár. Je však chladnou realitou, že poskytovatelia internetových služieb sú prvým POP (miesto prítomnosti) na internete, a ak by nás chceli škrtiť, bolo by to pre naše podnikanie škodlivé..

Určite pracujeme na spôsoboch, ako zabezpečiť, aby boli naše služby dostupné tým, ktorí ich potrebujú.

Josh: Existujú spôsoby, ako sa snažiť zabezpečiť, aby naše pripojenia boli ešte lepšie, umožniť miliónom našich používateľov pokračovať v používaní našich služieb, aj keď nás poskytovatelia internetových služieb začali škrtiť..

Jeremy: Aby som bol úprimný, myslím si, že je to apokalyptický druh nápadu. Nemyslím si, že je to pravdepodobný scenár. Pred tým, ako by niečo také mohlo skutočne ovplyvniť našu obchodnú schopnosť, by došlo k viacerým súdnym procesom a mnohým náležitým procesom.

Aj keď si myslím, že existuje vzdialená šanca, že by sa niečo také mohlo stať, nemyslím si, že práve teraz je to pre firmu prvoradé..

Josh: Myslím si, že najpravdepodobnejšou obavou sú poskytovatelia internetových služieb, ktorí predávajú údaje zákazníkov, a VPN bude pred tým chrániť.

Jeremy: Obidve strany Kongresu tiež zaznamenali istý silný posun, aby sa pokúsili zvrátiť nedávne zrušenie ochrany neutrality siete..

Josh: Sme od toho iba jediný hlas.

Jeremy: Hovoríme o mesiacoch alebo dokonca rokoch, než sa niektoré z týchto vecí začnú diať, takže som z dlhodobého hľadiska optimistický. Myslím si, že na konci dňa to nebude menej znepokojujúce.

Josh: Niektoré štáty sa postavili proti nemu a pokúsili sa znovu vynútiť neutralitu siete tým, že poskytovateľom internetových služieb povedali, že ak chcú štátne zákazky, poskytovatelia internetových služieb nesmú používateľov a podobné veci obmedzovať. Napríklad Kalifornia a New York.

Aký je váš názor na globálny stav súkromia online? Je to všetko záhuba a mrzutosť, alebo vidíte nejaké pozitívne trendy??

Jeremy: Začínam vidieť niektoré pozitívne trendy v Európe. Nemusím si nevyhnutne myslieť, že GDPR je dobrá vec, ale myslím si, že to, čo predstavuje, je uznanie zo strany ľudí aj vlády, že súkromie používateľov internetu je dôležité, a preto potrebujeme opatrenia na jeho ochranu..

Možno sa uberajú nesprávnym spôsobom, ale myslím si, že je dôležité len uznanie, že veci s Facebookom a Google prešli príliš ďaleko a že informácie zostávajú navždy online..

Myslím si, že je všeobecne dobré, že podnikajú kroky na zlepšenie súkromia používateľov, aj keď niektoré z týchto dobrých úmyslov nie sú príliš dobre zamerané. Takže som z dlhodobého hľadiska optimistický, najmä v niektorých západných regiónoch.

Pokiaľ ide o represívne režimy, ako sú mnohí na Blízkom východe alebo v Číne, je potrebné sa viac obávať. Myslím si, že zlepšenie nastane pomalým procesom, ktorý môže trvať desaťročia (a nie roky), kým sa skutočne uvoľní.

Domnievam sa však, že dlhodobé kroky, najmä občania, podniknú na ochranu súkromia používateľov.

Josh: Myslím si, že iba rast odvetvia VPN ako celku skutočne ukazuje, že ľudia nie sú zanedbávaní. Ak začnete odnímať ich slobody alebo im začnete špehovať, hovoria „Nepáči sa mi to“ a „Nechcem byť blokovaný.“ Ľudia majú radi svoju internetovú slobodu..

Myslím si, že ľudia sú si viac vedomí toho, čo sa deje, a že vystavenie sa niektorým nástrahám môže z dlhodobého hľadiska viesť k zlepšeniu situácie. To ma robí veľmi optimistickými.

Aké sú vaše kľúčové zameranie ako podnikanie a kde vidíte IPVanish v nasledujúcich 3 rokoch?

Jeremy: Vytvorenie úplného obrazu súkromia a VPN ako jeden z týchto nástrojov by sme mohli začať túto ďalšiu konverzáciu. Prostredníctvom prehliadača môžete robiť veľa vecí, napríklad blokovanie reklám, správanie prehliadača a konfigurácia prehliadača, ktoré môžu používateľom pomôcť zvýšiť súkromie a bezpečnosť používateľov..

Strategicky sa spoločnosť IPVanish snaží o to, aby sa stala skôr spoločnosťou s celokruhovým súkromím. Pozeráme sa na riešenia a technológie, ktoré budú chrániť používateľov pred každým potenciálnym vektorom útoku. Sieť VPN je jedným z najzreteľnejších (a) kritických aspektov, existujú však aj iné spôsoby, ako je možné odhaliť súkromie ľudí.

Z tohto dôvodu produkt, na ktorom sa tento rok pracujeme, v nasledujúcich dvoch rokoch, dúfajme, poskytne viac 360-stupňovej ochrany.

Josh: Skúmame aj to, ako zabezpečiť čo najlepšie šifrovanie pre našich zákazníkov a zároveň ponúknuť najvyššiu možnú rýchlosť. Nejde iba o zariadenie používateľa, ale aj o spracovanie na konci servera. Neustále hľadáme cesty, ako túto situáciu zlepšiť rôznymi šifrovacími protokolmi a všeobecne vylepšiť balík toho, čo robíme.

Jeremy: Konečným cieľom je, aby VPN fungovala na pozadí, takže ani nevieš, že je tam - váš počítač je rovnako rýchly, ale máte ďalšie výhody ochrany osobných údajov a zabezpečenia. To je to, k čomu smerujeme každý deň.

Josh: Niektorí používatelia si túto a tú istú možnosť užívajú, ale veľa používateľov chce len zlepšiť svoje súkromie a bezpečnosť. Nevedia veľa o tom, ako VPN funguje, a je im to jedno. Chcú, aby to fungovalo! Preto sa snažíme znížiť interakciu používateľov, aby sme to vylepšili.

Keby ste každému z vás dostali jedno želanie, čo by to bolo a prečo?

Josh: Z hlavy by som chcel viac absorbovať vedomosti a mať na to viac hodín denne. Dôvodom je nádej - vedomosti sú dobré a všetko zlepšujú pre všetkých.

Jeremy: Chcel by som, aby moje deti vyrastali vo svete, ktorý je lepší ako svet, v ktorom som vyrastal. Viem, že je to veľmi všeobecné, ale mám tri deti a môže to byť veľmi strašidelný svet..

Ďakujem vám, že ste si našli čas na rozhovor so mnou. Myslel som, že to bol skvelý rozhovor! Chceli by ste niečo pridať?

Jeremy: Chcem len povedať, že si vážime príležitosť hovoriť s vami. Sme veľkými fanúšikmi ProPrivacy.com. Bolo to jedno z prvých stránok, na ktoré sme narazili, keď sme prvýkrát vstúpili do tohto odvetvia, a vy ste boli veľkí majstri súkromia a bezpečnosti..

Myslím, že ste chlapci venovali veľkú pozornosť (najmä nedávno) odstráneniu niektorých predpojatostí, ktoré si našli cestu na iné webové stránky. Napríklad vaše nové testy pomocou špirály ukazujú, ako fungujú, a výsledky zobrazujú nezaujatým spôsobom.

Myslím si, že to bolo pre odvetvie skutočne pozitívne, a dúfam, že iné webové stránky sa pohybujú rovnakým smerom.

Josh: Mne sa tu páčili najnovšie správy o súkromí a slobode internetu, ktoré si za posledných pár mesiacov prešiel k sebe. Zdá sa, že poskytuje objektívnejšie a objektívnejšie hľadisko.

Ďakujem, to sú veľmi milé slová! A ešte raz ďakujem za rozhovor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me