Jedna vec je istá, komik John Oliver je vášnivý pre neutralitu siete. Nútenie jeho divákov bombardovať webovú stránku Federálnej komunikačnej komisie (FCC) komentármi viedlo k tsunami sťažností, ktoré túto stránku zrútili. Zrejme to nie je prvýkrát, čo vášnivý Oliverov dôvod pre jeho publikum spôsobil výpadok na FCC.


Už v roku 2014 sa demokraticky kontrolované FCC zaoberalo otázkami a teoretizovalo sa, že poskytovatelia internetových služieb (ISP) účtujú poplatky, ako napríklad rýchlejšia služba. John Oliver vášnivé prosby, aby sa jeho publikum zapojiť spôsobil pád stránky FCC. Odvtedy FCC túto stránku inovovala, ale nie dosť dobre na to, aby sa mohla vyrovnať s najnovšou potopou.

Hostiteľ siete HBO nie je obozretný o tom, kto je jeho záujmom FCC. V tom čase sa odvolával na predsedu FCC, demokrata Toma Wheelera, ako na „dinga“, ktorý dokonca uvažuje o tom, že poskytovateľom internetových služieb poskytne takúto cenovú silu. Sčasti v dôsledku Oliverových výpožičiek na túto tému, Wheeler nakoniec vydal pravidlá zakazujúce platené rýchle jazdné pruhy.

Pokiaľ ide o to, čo si John Oliver myslí o dnešnom FCC a jeho republikánskom predsedovi, Ajit Pai, stačí sa pozrieť na URL, na ktorú smeruje svojich učeníkov, aby protestoval proti navrhovaným zmenám pravidiel - gofccyourself.com. Predchádzajúca diskusia o neutralite siete vyniesla štyri milióny komentárov, ale stále je dosť času na prekonanie tohto záznamu. Už za pár dní bolo doručených už 80 000 pripomienok.

Čistá neutralita II: Minulý týždeň dnes večer s Johnom Oliverom (HBO)

Čistá neutralita II: Minulý týždeň dnes večer s Johnom Oliverom (HBO) Čistá neutralita II: Minulý týždeň dnes večer s Johnom Oliverom (HBO)

Poznámka

Toto video nemusí byť vo vašej oblasti k dispozícii. Pripojenie na server v USA pomocou siete VPN, ktorá podporuje odblokovanie služby YouTube, vám umožní prístup k obsahu bez problémov.

Rétorika sa zdvihla, pretože sa zdvihla aj ante. Teraz sa diskutuje o tom, či by pravidlá neutrality siete mali vôbec existovať. Prinajmenšom sa pravidlá, ktoré preklasifikujú širokopásmové spoločnosti na verejné služby podľa hlavy II, určite zvrátia. Čo sa týka ságy, Pai vyvolal vášne s jeho poburujúcim oratórium.

Keď hovorí, že pravidlá neutrality siete sú „nemleté ​​žiadne slová“ "dni sú očíslované," a že má v úmysle priniesť "burina" podľa rôznych nariadení FCC - jazyk, ktorým je Oliver opines "dosť zlovestné," ako napríklad „hovor o sériovom vrahovi“. Určite to nie je jazyk, ktorý by sa hodil predsedovi vládnej agentúry. Ďalej Oliver pridal:

"Keď Kódex federálnych predpisov v noci pozrie na svoje okno, je tu len Ajit Pai, ktorý ticho drží svojho buráka a čaká na svoju šancu.."

Oliver uviedol, že Pai je verizonským právnikom v oblasti práva obchodných spoločností a že jeho vykreslenie Wheelerových pravidiel ako potláčajúcich investícií do infraštruktúry je nepravdivé:

"V podstate navrhuje, aby spoločnosti hneď po vstupe do spoločnosti uviedli: „Ak sa to stane, investície do infraštruktúry sú teraz príliš náročné, už to nerobíme. V skutočnosti vytiahnite časť kábla zo zeme, ideme späť k telegrafu."

Na podporu svojho prípadu sa Oliver zmienil o minulej udalosti, keď Verizon, AT&Spoločnosti T a T-Mobile zabránili inštalácii Peňaženky Google do svojich telefónov, pretože priamo konkurovali vlastnému systému platobných aplikácií Isis..

Problém, ktorému čelia prívrženci skutočne bezplatného internetu, spočíva v tom, že ich hlasy sú príliš malé a že ich pobúrenie sa nezdá sa prejaviť pri volebných urnách, keď sa konajú volebné dni. Sledovanie televíznych káblových zásuviek je, žiaľ, pomerne malé a veľmi liberálne, takže neodráža široký všeobecný konsenzus. Ak by sa tak stalo, potom by sme teraz neboli v tejto núdzi.

Dôvody sú v tomto článku príliš veľa. Stačí povedať, že problém neutrality siete by mal byť dvojstranný. Koniec koncov, či už ste demokrat alebo republikán, liberál alebo konzervatívec, máte skutočný záujem o rýchly, bezplatný a inovatívny internet..

Teraz, keď ste boli upozornený a dúfajme, že ste dostatočne naladení, čo môžete urobiť, aby ste zachránili neutralitu siete? Občania USA by mali napísať svojim voleným zástupcom v Kongrese. Môžete ich spoločnosti Google kontaktovať alebo použiť nástroj Nadácie Electronic Frontier Foundation. Občania USA môžu tiež oznámiť svoj názor zanechaním komentára na webovej stránke FCC:

  1. Návšteva ironicky pomenovanej webovej stránky s návrhom Obnovenie internetovej slobody na webovej stránke FCC.
  2. Kliknite na + Nový súbor alebo + Express. Ak si neželáte pridať prílohu, ako je obrázok alebo dokument, jednoducho choďte na + Express.
  3. Vyplnenie formulára. Ak „Postup“ nie je pre vás automaticky vyplnený, zadajte „17-108“.
Obrazový kredit: LastWeekTonight / YouTube.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me