V súčasnosti je ťažké robiť čokoľvek bez toho, aby sme ich sledovali: dohľad je rozšírený. Nie je to iba invazívne zacielenie reklamy od spoločnosti Google, na ktoré si ľudia musia dávať pozor (ako ukazuje náš Kvíz Oči na vás). Ochrana vášho súkromia vám pomôže vypnúť geolokáciu, používať falošné mená na pripojenie sa k službám online, maskovať adresu IP (Internet Protocol) a šifrovať údaje pomocou virtuálnej súkromnej siete (VPN)..


Teraz sa však objavili správy, ktoré ukazujú, že aj ľudia, ktorí robia všetko, čo je v ich silách, na ochranu svojho súkromia, sú stále ohrození. Kontroverzia obklopuje pizzeriu z nórskeho Osla, ktoré nechalo skĺznuť, že na skenovanie svojich zákazníkov používa softvér na rozpoznávanie tváre..

Príbeh sa zlomil, keď niekto vyfotil obrázok digitálneho označenia pred Peppe's Pizza v Osle. Značka obyčajne slúži na reklamu zákazníkov o špeciálnych ponukách a ponuke pizzerií. Ako vidno na nasledujúcom obrázku, digitálny billboard má na vrchu aj kameru.

Pizza Facial 2

Našťastie pre nás si nákupca z Osla (nepochybne s veľmi vysokým skóre pozornosti!) Všimol, že znamenie nefunguje správne. Namiesto toho, aby sa reklamy na pizzu zobrazovali, značka havarovala a zobrazovala toto:

Rozpoznávanie tváre Pizza

Šokujúce znamenie zrútenia odhaľuje fungovanie dystopického systému rozpoznávania tváre v pizze. Rozbitý billboard poskytuje fantastický pohľad na podrobnosti, ktoré softvér na rozpoznávanie tváre môže nazhromaždiť o spotrebiteľoch.

Medzi tieto podrobnosti patrí pohlavie cieľa, približný vek, výraz tváre (ktorý je ohodnotený skóre úsmevu), skóre pozornosti (ktoré registruje, ako dlho sa zákazník pozrel na značku), a dokonca aj podrobnosti o tom, či majú okuliare..

Lucky Catch

Snímka zlomeného znaku pizzy sa prvýkrát objavila na blogu Linus Tech Tips. Obrázky odovzdal užívateľ milujúci pizzu, ktorý sa nachádzal pri úchytke Nepturion. Nórsky pán predložil pri odovzdávaní obrázka tiež túto poznámku:

"Toto ma dnes zaujalo. Bolo to ako vo filme Menšinová správa."

Ďalší používateľ („Bouzoo“) vo fóre sa nazýval:

"Nemôžete už ani veriť pizze?" Tento svet išiel do pekla. “

Staré správy

Je šok vidieť túto úroveň technológie v akcii. Jeho použitie by však nemalo byť tak prekvapujúce. V roku 2012 si Facebook kúpil izraelskú firmu na rozpoznávanie tváre Face.com, aby bolo možné rozoznať ľudí na fotografiách.

Je úžasné, že od tej doby sa technológia Facebooku dostala do bodu, keď dokáže rozpoznať ľudí zozadu (niečo, čo štatistika ukazuje, že aj ľudia s ňou zápasia). Ako by to nebolo dosť zlé, Facebook vo februári odkúpil ďalšiu izraelskú softvérovú spoločnosť na rozpoznávanie tváre s názvom RealFace..

Facebook a Peppe's Pizza nie sú jediné firmy, ktoré používajú rozpoznávanie tváre. Vo Veľkej Británii gigant Tesco oznámil, že v roku 2013 plánuje na svojich čerpacích staniciach využívať rozpoznávanie tváre.

V tom čase spoločnosť Tesco oznámila, že vytvorením databázy tvárí ľudí (a toho, čo majú tendenciu kupovať), by bola schopná zacieľovať konkrétne reklamy na špeciálne ponuky pre spotrebiteľov, keď boli v pumpe. Tieto reklamy v podstate predávajú produkty s cieľom prilákať zákazníkov, aby prišli na čerpaciu stanicu (nielen aby platili kartou pri pumpe).

To bolo pred štyrmi rokmi. Ak má dôjsť k dôkazom z Osla, je veľmi pravdepodobné, že spoločnosť Tesco (a ďalšie firmy) začali používať rozpoznávanie tváre aj na skenovanie svojich zákazníkov..

Facial Rec 2

Nie všetky zlé ... alebo je to tak?

Napriek nebezpečnému použitiu tohto typu technológie firmy tvrdia, že ich chcú používať na dobro. Patent spoločnosti Apple z roku 2015 odhaľuje, že spoločnosť Apple sa aktívne snaží pridať telefónom rozpoznávanie tváre, aby používateľom umožnila odomknúť zariadenie tvárou. Podobne sa izraelská firma, ktorú Facebook nedávno získal, zameriava hlavne na kybernetickú bezpečnosť a používanie rozpoznávania tváre na autentifikáciu používateľov..

Na povrchu sa to môže javiť ako skok vpred kvôli bezpečnosti. Zdá sa, že si to banky určite myslia a už nejaký čas skúšajú biometrické údaje vrátane skenovania sietnice a skenerov odtlačkov prstov.

Bohužiaľ, problém s biometriou je v tom, že aby vás softvér mohol spoznať, musí si v databáze uchovať digitálnu referenciu vašej tváre. Najlepšie rozpoznanie tváre funguje zhromažďovaním 3D viacbodových rysov tváre o približne 250 tvárových bodoch. Tieto body tváre sa potom preložia do digitálneho kódu, ktorý sa uloží buď lokálne v zariadení (napríklad v prípade budúcich telefónov iPhone) alebo do databázy..

Zjavný problém s existenciou digitálneho kódu pre tvár tváre je, že na rozdiel od hesla sa tvár nedá zmeniť, ak je ohrozená. Ak sa hackerovi podarí preniknúť do tejto databázy, môže ukradnúť všetkým 250-bodové rysy tváre všetkých. To je mimoriadne problematické. Takéto vysoko podrobné plány o ľuďoch by sa mohli použiť na nájdenie ľudí na fotografiách a ich vystopovanie. Navzdory pravdepodobnosti silného šifrovania používaného v takejto databáze, nárast AI a kvantových počítačov (napr.

Navzdory pravdepodobnosti použitia silného šifrovania v takejto databáze sa nárast počtu počítačov AI a kvantových počítačov (ako je D-Wave) rýchlo stáva veľmi skutočným problémom - čo by mohlo ohroziť dokonca silné šifrovanie..

D Wave

Pochybná technológia

Strach tiež nepotrebujeme iba hackerom. Ak spoločnosť Apple ukladá údaje o rozpoznávaní tváre iba lokálne na iPhone, potom sú riziká pravdepodobne veľmi malé. Koniec koncov, aj keby ste stratili zariadenie, bez tváre by nikto, kto zistil, že telefón nemohol získať údaje vo vnútri,.

Zdá sa však veľmi nepravdepodobné, že by technický gigant neodpúšťal tváre ľudí, aby vytvoril podrobnejšiu databázu svojich používateľov. V skutočnosti, vzhľadom na ťažkosti, ktoré sa FBI dostalo do iPhone v San Bernardino, by sa dalo ľahko tvrdiť, že technológia, ktorú už máme v našich vreckách, je bezpečná. S ohľadom na to je ťažké sa pýtať, či rozpoznanie tváre nie je jedným z tých „vylepšení“, ktoré sú pre väčšie korporácie oveľa výhodnejšie ako pre nás..

Zoberme si napríklad prípad San Bernardino. Pri tejto príležitosti mohla FBI jednoducho zdvihnúť telefón k tvári mŕtveho muža, aby sa do neho dostala. Sotva skok vpred kvôli bezpečnosti, ktorý sa na prvý pohľad objaví!

Apple Face Rec

Chráň sa!

Zdvihnutie telefónu a jeho automatické odomykanie, keď sa naň pozriete, by určite bolo výškou použiteľnosti. Môžeme však skutočne dôverovať spoločnostiam ako Apple, Facebook a Google, aby nepoužívali svoje tváre spôsobmi, ktoré nie sú príliš invázne?

Kvíz ProPrivacy.com Eyes On You (kvízy s očami) odhaľuje (ľahkým spôsobom), že ľudia musia dôkladne zvážiť, čo robia v ich každodennom živote, ak im záleží na súkromí.

V súčasnosti naše osobné údaje stoja za veľa peňazí. Napríklad v USA spravuje Trumpova správa zákonnosť pre poskytovateľov internetových služieb (ISP), aby predávali históriu vyhľadávania ľudí. Toto je veľmi invazívna zmena zákonov USA v štáte, ktorý je už považovaný za zlý z dôvodu ochrany súkromia. Špičková sieť VPN je zďaleka najlepším riešením na uchovávanie vašich údajov v domácnosti.

Ako však ukazuje digitálna značka Oslo, v budúcnosti možno budeme musieť dôkladne premýšľať o technológiách, s ktorými súhlasíme. V skutočnosti majú spotrebitelia moc. Ak nechcú telefón s rozpoznaním tváre, mali by poslať výrobcom silnú správu tým, že ich odmietnu kúpiť.

Oči na vás Vybraný obrázok 01 1

Ľudia sa musia prebudiť na úroveň dohľadu, pod ktorou žijú. Preto dôrazne nabádame ľudí, aby si vzali kvíz Eyes On You a zdieľali ho so svojimi priateľmi a rodinou s cieľom zvýšiť informovanosť o tomto probléme..

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi

Kredit na obrázok názvu: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Obrazový kredit: Artem Oleshko / Shutterstock.com, Montri Nipitvittaya / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me