PureVPN je najnovším poskytovateľom VPN, ktorý otvára svoje knihy tretej strane a najíma bezpečnostnú spoločnosť Altius IT na audit svojich tvrdení bez prihlásenia.


Počas auditu spoločnosť Altius IT skontrolovala PureVPN, aby zabezpečila, že sa neuchovávajú žiadne protokoly týkajúce sa aktivít prehľadávania účastníkov, protokolov pripojení, pridelenej adresy VPN IP, pôvodnej adresy IP používateľa, času pripojenia, histórie prehľadávania, navštívených webových stránok, odchádzajúcej prevádzky a otázok DNS..

Spoločnosť Altius IT analyzovala aj dokumenty o sieťovej infraštruktúre spoločnosti PureVPN, konfigurácie systému a súbory systémových protokolov, aby overila svoje nároky na protokolovanie. Po ukončení auditu spoločnosť Altius IT zaznamenala oficiálne vyhlásenie, že spoločnosti PureVPN poskytla úplný zdravotný doklad a uviedla, že:

Nenašli sa žiadne dôkazy o systémových konfiguráciách a / alebo systémových / servisných protokolových súboroch, ktoré by mohli nezávisle alebo spoločne viesť k identifikácii konkrétnej osoby a / alebo k aktivite osoby pri používaní služby PureVPN..

Altius IT

V roku 2018, po správach, že PureVPN pomohla FBI vyriešiť zločin poskytnutím protokolov pripojení pre jeho servery, sa spoločnosť rozhodla zmeniť svoje politiky protokolovania tak, aby sa stali protokolmi nuly..

Aj keď prípad, keď PureVPN pomohol FBI vykonať útok s časovou koreláciou, bol mimoriadne zameraný - a podľa našich očí neprimerane neznepokojoval jeho povesť - vždy je pozitívnym krokom pre akúkoľvek VPN rozhodnúť sa stať službou bez protokolov..

Teraz spoločnosť PureVPN posunula svoje nároky bez prihlásenia na vyššiu úroveň tým, že získala nezávislú pečať o schválení, že jej politiky sú vodotesné. Audit spája PureVPN s menšou časťou komerčných sietí VPN, ktoré sa zdvihli z vlastných vreciek, aby si ich služby overili nezávislí audítori..

Keď hovoríme o audite, PureVPN povedal ProPrivacy.com, že dúfa, že výsledky poskytnú používateľom dôveru v službu:

„PureVPN má preukázateľnú históriu toho, že sa zameriava na zákazníka vo všetkom, čo robíme, od našich základných politík až po požiadavky na inovácie. To isté sa znova a znova preukázalo naším vedením písaním zákazníkom, túžiacim po spätnej väzbe z prvej ruky na prečítanie každej spätnej väzby a odpoveďou na e-mail. Naša cesta od protokolov bez prehľadávania k nulovému záznamu sa nijako nelíši. Sme hrdí na to, že sme boli vyhlásení za prvého poskytovateľa VPN, ktorý dosiahol úplnú zhodu GDPR podľa najlepších hlasov odvetvia, vrátane CNET, a za to, že máme Zásady ochrany osobných údajov tak komplexné, že sú doteraz bezkonkurenčné. “

Rozhodnutie spoločnosti PureVPN stať sa službou nulového záznamu ju uvádza do súladu s najlepšími poskytovateľmi VPN na trhu. A vďaka cene predplatného PureVPN slúži na to, aby bola služba skutočne veľmi konkurencieschopná. Niet pochýb o tom, že je to jedna z mála služieb, ktorá v posledných rokoch výrazne zlepšila svoje služby.

Záväzok súkromia

VPN bez protokolov nikdy nemá na svojich serveroch k dispozícii údaje, ktoré by sa potenciálne mohli neskôr odovzdať úradom - ak sa k nim pristupuje s príkazom. A pretože základňa PureVPN v Hongkongu sa z hľadiska dohľadu považuje za neinvazívnu; PureVPN sa teraz môže považovať za oveľa všestrannejšieho z hľadiska ochrany súkromia. PureVPN nám povedal:

„Tento audit je radom krokov, ktoré podnikáme na ďalšie posilnenie nášho záväzku k skutočnému súkromiu. Okrem toho, že spoločnosť PureVPN je prvá, ktorá dodržiava GDPR a má najtransparentnejšiu politiku ochrany osobných údajov, je prvým a jediným poskytovateľom verejne plateného programu odmeňovania bugov, v ktorom 90 000+ silných komunít hackerov s bielymi klobúkmi neustále testuje a posilňuje naše služby. Snažíme sa vo dne iv noci prinášať stále väčšiu hodnotu miliónom predplatiteľov vo viac ako 120 krajinách, ktorí s nami veria svojej bezpečnosti a súkromiu. “

Zatiaľ čo tu na ProPrivacy.com uznávame obmedzenia tohto typu auditu - konkrétne to, že ide iba o audit služby v konkrétnom momente v čase - tiež chápeme, že je to najlepší možný spôsob, ako môžu poskytovatelia VPN ísť navyše. míle a preukázať ich účinnosť a odhodlanie chrániť súkromie používateľa.

Na webe ProPrivacy.com odporúčame spoločnosti PureVPN, aby vyvinula úsilie na preukázanie svojich zásad protokolovania prostredníctvom nezávislého auditu. Dúfame, že v krokoch PureVPN, NordVPN, VyprVPN a TunnelBear VPN bude nasledovať viac sietí VPN. V skutočnosti neexistuje lepší spôsob, ako zlepšiť reputáciu odvetvia VPN, ako pravidelne otvárať služby renomovaným auditom tretích strán. PureVPN komentoval:

„Pred výberom spoločnosti Altius IT sme vyhodnotili desiatky z dôvodu ich poverenia a vysokej profilovej základne zákazníkov. Pred tým sme tiež vykonali mnoho ďalších malých auditov a budeme pokračovať v pochode smerom k získaniu auditu od nezávislých a renomovaných inštitúcií. PureVPN je presvedčený, že audit je nepretržitý proces a musí sa vykonať po slušnom časovom intervale, aby sa zabezpečilo, že používatelia služby budú plniť svoje sľuby. “

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me