počúva vás amazonská ozvena?

Nový sudca z New Hampshire vydal príkaz pre Amazon, aby odovzdal nahrávky zo zariadenia Echo, ktoré by mohlo mať zásadné dôkazy v prípade dvojitej vraždy štátu New Hampshire proti Timothy Verrill..

Niekedy medzi 27. januárom a 29. januárom 2017 prokurátori tvrdia, že Verrill bodla dve ženy k smrti v dome vo Farmingtone v New Hampshire. Christine Sullivan a Jenna Pellegrini boli nájdení o niekoľko dní neskôr pod plachtou na záhrade majetku s vražednou zbraňou ukrytou v blízkosti ich tela. Verrill bol obvinený z dvoch počtov vraždy prvého stupňa a priznal sa nevinným k zabitiu. V súčasnosti sedí vo väzení a čaká na začatie súdneho procesu na jar budúceho roka.

Kľúčom k prípadu štátu proti Verrillovi by mohol byť veľmi dobre zvukový obsah obsiahnutý na serveroch Amazonky zo zariadenia Echo umiestneného v kuchyni domu, kde pravdepodobne došlo k vraždám. Zariadenia Amazonu Echo sú vybavené hlasovo aktivovaným digitálnym osobným asistentom Alexa, ktorý počúva určité spúšťacie slová a potom začne nahrávať zvuk. Tieto zvukové nahrávky sa potom ukladajú na serveroch Amazonu, kým ich používateľ manuálne neodstráni. Prokurátori v tomto prípade dúfajú, že predmetné zariadenie Echo počúva a zaznamenáva, čo sa v dome deje v bezprostrednom časovom období pred, počas a po vraždách; a že tieto záznamy budú mať kľúčové dôkazy na spresnenie ich prípadu proti pánovi Verrillovi.

Ospravedlnené alebo nie?

Podľa rozhodnutia sudcu štát požaduje, aby Amazon odovzdal údaje zo zariadenia Echo zaznamenané od 27. januára do 29. januára 2017. Tento príkaz odôvodňuje žiadosť prostredníctvom tohto vyhlásenia:


„Súd zistí, že existuje pravdepodobný dôvod domnievať sa, že server (servery) a / alebo záznamy vedené pre Amazon.com alebo záznamy obsahujú nahrávky vytvorené inteligentným hovorcom Echo od 27. januára 2017 do 29. januára 2017, a že tieto servery obsahujú informácie identifikujúce akékoľvek mobilné zariadenia, ktoré boli počas tohto časového obdobia spojené s týmto inteligentným hovorcom, a že tieto informácie obsahujú dôkazy o trestných činoch spáchaných proti pani Sullivanovej vrátane útoku a možného odstránenia tela z kuchyne v danom čase. obdobie od 27. januára 2017 do 29. januára 2017. “

Ak by tieto záznamy Echo nachádzajúce sa na serveroch Amazonu obsahovali inkriminujúce dôkazy, o ktorých má podozrenie štát, mohla by sa ukázať ako nevyhnutný dôkaz, ktorý prokurátorom umožňuje zabezpečiť v tomto prípade odsúdenie.

Aj keď tento potenciálny zvukový záznam môže byť určite prospešný pri konečnom výkone spravodlivosti v tomto ohavnom incidente, spochybňuje to vlastné obavy o súkromie spojené s bohatstvom osobných údajov, ktoré poskytujeme veľkým spoločnostiam prostredníctvom takýchto hlasom aktivovaných služieb pri neustálom hľadaní. pre pohodlie a pohodlie. Reproduktory Amazon Echo sú bezpochyby nesmierne užitočné v mnohých situáciách. Len pomocou svojho hlasu môžete Alexovi prostredníctvom reproduktora Echo prikázať, aby vám dal predpoveď počasia, skontroloval si svoj bankový účet, prehral obľúbenú hudbu, objednal si pizzu alebo dokonca povedal vtip. Aj keď to môže byť úplne pohodlné a niekedy zábavné, je dôležité si uvedomiť, že tieto zariadenia vždy počúvajú a zhromažďujú všetky druhy osobných údajov od používateľa.

Nepočúvame ... úprimne

Napriek tomu, že reproduktory Echo môžu stále počúvať, pokiaľ je mikrofón zapnutý, podľa Amazonových otázok Alexa FAQ: „Zariadenia Echo sú navrhnuté tak, aby detegovali iba vami zvolené budiace slovo (Alexa, Amazon, Computer alebo Echo). Zariadenie deteguje slovo budenia identifikáciou akustických vzorov, ktoré sa zhodujú so slovom budenia. Žiadny zvuk sa neuloží ani neodošle do cloudu, pokiaľ zariadenie nerozpozná budiace slovo (alebo sa Alexa neaktivuje stlačením tlačidla). “

Toto je upokojujúce informácie pre používateľov Echo, z čoho vyplýva, že majú úplnú kontrolu nad tým, čo je a čo nie je zaznamenávané a uložené na serveroch Amazonu. Používatelia Echo majú tiež možnosť prejsť si svoju históriu hlasového záznamu a natrvalo odstrániť akýkoľvek záznam. Pre prokurátorov sa to však môže v tomto prípade ukázať ako problematické, pretože budú existovať záznamy, ktoré nemusia byť nevyhnutne k dispozícii alebo neexistujú..

Možno je povzbudivé, že na druhej strane je prokurátorom to, že sa objavili správy o iných prípadoch nahrávania zariadení s podporou Alexa, ktoré presahujú očakávania ich používateľov. Zariadenia Echo niekedy dokážu nesprávne vyložiť „prebudené slovo“ alebo iný príkaz a začať zaznamenávať, aj keď používateľ nemá v úmysle nahrávať. Akékoľvek také neúmyselné zaznamenanie na zariadenie Echo v strede tohto prípadu by mohlo byť pre stíhanie výhodné. Preto, aj keď na príslušnom zariadení neboli zámerne iniciované žiadne nahrávky, stále existuje šanca, že zariadenie mohlo zachytiť ďalšie bity zvuku, ktoré sa môžu ukázať ako užitočné v prípade štátu..

Tento bod však tiež odhaľuje znepokojujúcu realitu, že tieto zariadenia nie sú úplne hlúpe a nie sú bez chýb. Ochrana osobných údajov v prípade týchto typov inteligentných zariadení je veľmi reálna. Napriek ubezpečeniam Amazonu o ochrane súkromia svojich zákazníkov si nemôžeme byť úplne istí, pokiaľ ide o celú šírku osobných údajov, ktoré zhromažďujú, a čo zaznamenávajú prostredníctvom svojich inteligentných reproduktorových zariadení..

Hovorca Amazonu vo vyhlásení pre Associated Press uviedol, že nahrávky neuvoľní "bez platného a záväzného právneho dopytu." Ostáva vidieť, či Amazon bude bojovať proti rozhodnutiu sudcu alebo či súhlasí s uvoľnením záznamov.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me