Prípad v USA nedávno poukázal na závažnosť problému, ktorému čelia podniky so sídlom v USA, pokiaľ ide o poskytovanie ochrany súkromia svojim používateľom. Je to tak v prípade verzieupup.net, ktorá nedávno priznala splnenie dvoch zapečatených rozkazov od FBI. Firma, ktorá sa pýši poskytovaním ochrany súkromia svojim používateľom, bola schopná zverejniť iba oprávnenia iba nedávno - z dôvodu objednávky Gag, že bola aj na základe.

Podľa verzie nahorup.net sa prvý rozkaz „týkal verejnej kontaktnej adresy pre medzinárodný vydierací krúžok DDoS“, zatiaľ čo druhým bol „účet využívajúci ransomware na vydieranie peňazí od ľudí“. vysvetľuje, že príkazy boli príčinou toho, že nedokázala aktualizovať svoj rozkazový preukaz: čo viedlo k obavám zo strany používateľov.

Nútený proti svojej vôli

V blogovom príspevku spoločnosť tiež vysvetľuje, že tieto dva prípady sa týkali vydieracích aktivít, ktoré „porušujú tak list, ako aj duch spoločenskej zmluvy, ktorú máme s našimi používateľmi: Máme chrbát, pokiaľ nevykonávate vykorisťovateľskú činnosť, misogynná, rasistická alebo bigotná agenda. “Ako taký sa na stránkach upsup.net muselo cítiť príliš zlé dodržiavanie.

Pravda je však taká, že spoločnosť growup.net nevyhovovala, pretože zaujala vysoký morálny postoj - naopak - pokúsila sa odporovať rozkazom. Nakoniec by však nedodržiavanie príkazov mohlo mať „za následok väzenie pre vtáky Riseup a / alebo ukončenie organizácie Riseup“. S ohľadom na to je možné pochopiť, že spoločnosť horeup.net mala šťastie, že prípady (bola požiadaná o zverejnenie podrobností o), sa týkali akcií, ktoré organizácia obzvlášť neodmieta.

vzostupný banner


Prebiehajúci problém pre firmy zamerané na ochranu súkromia

Prípad nahorup.net je dokonalým príkladom problému, ktorému čelia USA: prípad, ktorý určite nepomôže „opäť urobiť USA skvelými“. V skutočnosti sú to práve tieto kroky zo strany vlády USA (a akýchkoľvek iných vlád, ktoré sa cítia rovnako), ktoré pravdepodobne odvedú podniky z technického sektora od pobrežia USA - pričom s nimi prijmú dôležité pracovné miesta..

Je však smutné, že od doby, keď prišiel k moci, sa ukázalo, že správa Trumpa nebude dychom čerstvého vzduchu (zdá sa, že toľko ľudí je tak presvedčených). V skutočnosti, pokiaľ ide o technológiu, internet a digitálne súkromie, správa Trump sa zdá byť pekne zameraná na zničenie Ameriky skôr ako na jej dosiahnutie.

trumfový karneval

Nielen problém v USA?

Navyše tento problém nemajú iba USA. Nedávno prijatá Snoopersova charta vo Veľkej Británii je úplne rovnaká. Zákon znamená, že Spojené kráľovstvo mohlo vidieť, ako opúšťajú svoje pobrežné podniky aj technologický sektor - ak by sa rozhodlo, že bude mať všetku ťažkú ​​ruku a vynútiť zadné vrátenie..

Liz McIntyre - expert na kybernetickú bezpečnosť v ixquick a StartPage - problém chápe príliš dobre. Povedala spoločnosti ProPrivacy.com, že „spoločnosť so sídlom v USA môže byť k ochrane súkromia spotrebiteľa úprimná, ale list o národnej bezpečnosti & objednávka roubíka by mohla zmeniť americkú službu na včelárku cez noc. “

To jednoducho nie je dosť dobré a podľa McIntyra to znamená, že spoločnosti so sídlom v USA sú vystavené mimoriadne znepokojujúcej situácii,

„Zákony ako Patriot Act môžu americké spoločnosti donútiť porušiť ich úprimné sľuby v oblasti súkromia tým, že hrozia vlastníkom a zamestnancom trestným stíhaním a väzením. Z tohto dôvodu hľadajú spotrebitelia, ktorí si uvedomujú súkromie, služby založené v krajinách EÚ, v ktorých je súkromie lepšie chránené zákonom. “

logo úvodnej stránky

Utiecť!

Ak spoločnosť Trump nebude opatrná, nebudú to len spotrebitelia, ktorí hľadajú produkty založené v zahraničí. Neschopnosť splniť sľuby, vďaka ktorým sú ich výrobky žiaduce, môže prinútiť technologické firmy opustiť krajinu. PrivacyTools.io - vysoko rešpektovaná organizácia, ktorá poskytuje vedomosti a nástroje na ochranu pred hromadným dohľadom - už povzbudzuje spotrebiteľov, aby bojkotovali americké spoločnosti.,

„Služby so sídlom v Spojených štátoch sa neodporúčajú z dôvodu programov dohľadu krajiny, používania listov národnej bezpečnosti (NSL) a sprievodných objednávok na gag, ktoré prijímateľovi zakazujú hovoriť o žiadosti. Táto kombinácia umožňuje vláde tajne nútiť spoločnosti, aby poskytli úplný prístup k údajom o zákazníkoch a transformovali službu na nástroj hromadného dohľadu. “

V skutočnosti sa PrivacyTools.io nedávno rozhodla zrušiť svoju podporu DuckDuckGo, pretože firma má sídlo v USA a mohla by byť nútená tajne dodržiavať príkaz (napriek svojim prísľubom o ochrane súkromia).

Špirála dole

špirála 1

Až donedávna sa EÚ zdala byť lepšou polohou. Zákony o uchovávaní údajov, ktoré sa pomaly rozširujú, však hrozia, že to všetko zmenia. To môže viesť k tomu, že firmy budú chcieť opustiť aj tieto krajiny EÚ: pri hľadaní nového bezpečnejšieho technologického prístavu niekde inde.

Aká je teda pravdepodobnosť, že firmy skutočne vstanú a odídu?

Bohužiaľ sa to zdá byť veľmi možné. Trump sa rozhodol obklopiť seba ľuďmi, ktorí zvonia poplašné zvončeky pre technické firmy. Novovymenovaný generálny prokurátor, senátor Jeff Sessions, je za zadné vrátka. Okrem toho je novozvolený predseda komisie FCC Ajit Pai externým lobistom v priemysle, ktorý je nepriateľom neutrality siete. S týmto vedomím by sa zdalo, že veci sa podľa Trumpa zhoršia, nie lepšie.

Opice vidieť opice robiť

Trump a britská premiérka Theresa Mayová okrem toho sľúbili obnoviť osobitný vzťah medzi týmito dvoma národmi. Theresa May sa intenzívne zapájala do koncipovania charty snoopersovskej charty Spojeného kráľovstva (počas svojho pôsobenia ako ministerky vnútra). Ako taká, ona a prezident Trump sú neuveriteľne podobné osobnosti, ktoré, ako sa zdá, majú veľmi podobné ciele pre svoje národy.

V Spojenom kráľovstve nová právna úprava znamená, že britské firmy musia súhlasiť s tým, že do svojich výrobkov vložia zadné vrátka, ak o to požiada vláda. To ide ruka v ruke s vývojom šifrovania, ako je napríklad protokol MIKEY-SAKKE, ktorý navrhla spoločnosť GCHQ. MIKEY SAKKE je len jedným z príkladov typu zadných dvierok, ktoré by britská vláda chcela, aby firmy so sídlom vo Veľkej Británii umiestňovali do svojich produktov..

gchq strašidlá

Nemožné zadné vrátka

Problém zadných dvierok je však v tom, že hoci môžu byť napísané do produktu určeného na použitie vládou - môžu sa tiež stať obeťou nepriateľov štátu, hackerov a počítačových zločincov. Backdoor je chyba zabezpečenia, čo znamená, že produkt alebo služba nie sú vôbec bezpečné. Je to obrovský problém a problém, ktorý chamtivé praktiky dohľadu vlády jednoducho nepriznajú. Je však smutné, že terorizmus sa pravdepodobne bude aj naďalej používať ako katalyzátor na vykonávanie tohto druhu rušivých právnych predpisov. Výsledok? Podľa Trumpa budú občania USA pravdepodobne čeliť vyšším úrovniam dohľadu (možno ešte vyššie ako kedykoľvek predtým).

Niektorým ľuďom sa to môže zdať nepravdepodobné, pretože sa mylne domnievajú, že odhalenia Snowdendu zlepšili veci. Ako však Jennifer Stisa Granicková vysvetľuje vo svojej novej knihe American Spies, USA úspešne využívajú medzery na to, aby neprestávali USA občanov hromadne sledovať. Pridajte tieto medzery k objednávkam a zárukám gag a máte katastrofálny recept, ktorý núti technické firmy so sídlom v USA, aby boli úplne na milosť americkej administratívy. Liz McIntyre súhlasí: potvrdzuje to,

„Ak chcú Spojené štáty dosiahnuť veľkosť produktov a služieb priateľských k súkromiu, je potrebné zmeniť zákony, ktoré môžu oslabiť prísľuby súkromia s mŕtvicou pera.“

Zdá sa, že USA sa, bohužiaľ, pravdepodobne pripojia k Spojenému kráľovstvu skôr pri povinnom uchovávaní údajov, než pri vykonávaní zmien, v ktoré dúfame my, McIntyre a ja. V skutočnosti by ma veľmi prekvapilo, ak neuvidíme, že USA v rámci Trumpa získajú vlastnú Snoopersovu chartu: taký je smutný stav.

Yahoo škandál

Pre tých z vás, ktorí si myslia, že som len strašidelný, ste nemohli byť ďalej od pravdy. Problém je vážny. Pozrite sa napríklad na prípad Yahoo, keď sa firma rozhodla pomôcť americkým spravodajským službám inštaláciou špionážneho nástroja do svojej e-mailovej služby (ktorý poskytol NSA prístup k miliónom až miliónom užívateľských e-mailových účtov: či urobili niečo zlé alebo nie) , Vyhovenie tejto žiadosti spôsobilo, že Alex Stamos (CSO v Yahoo) skočil na Facebook, a nakoniec prinútil Marissu Mayer opustiť svoju pozíciu generálnej riaditeľky fialového paláca..

Preukázanie môjho skoršieho bezpečnostného bodu - pri tejto príležitosti, keď Yahoo pomáhal a navádzal NSA - bol špionážny nástroj v skutočnosti „rootkitom“, ktorý mohol niekto zneužiť. To by mohlo hackerom (a dokonca aj samotným zamestnancom spoločnosti Yahoo) poskytnúť neobmedzený prístup k týmto e-mailovým účtom. Jedná sa o obrovské bezpečnostné riziko, ktoré úplne vysvetľuje, ako sa minulý august minulého augusta predalo na temnom webe užívateľské mená a heslá používateľov 200 miliónov používateľov Yahoo..

Čas beží

Na konci dňa je silné šifrovanie end-to-end najlepšou formou kybernetickej bezpečnosti. Z tohto dôvodu, kým sa USA (a ďalšie krajiny) nerozhodnú podporovať silné súkromie: zdá sa, že súčasná epidémia počítačovej kriminality bude pokračovať.

V skutočnosti, s umelo inteligentným softvérom a kvantovým výpočtom na vzostupe - budúcnosť vyzerá pre kybernetickú bezpečnosť veľmi bezútešne - pokiaľ vlády nedovolia odvetviu súkromia a bezpečnosti úspešne speňažovať a vyvíjať sa podobným tempom ako technológie, ktoré nevyhnutne vzrastú a zhoršiť počítačovú kriminalitu. Bol si varovaný.

Názory sú autorovi vlastného.

Názov obrázku Kredit: garagestock / Shutterstock

Obrazový kredit: štúdio Onigiri / Shutterstock

Obrázkový kredit: milo827 / Shutterstock

Snímka: Stephen Clarke / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me