V tomto roku vzrástla cena bitcoínov o 640% na súčasnú cenu 8 100 dolárov. Ether prešiel z iba 30 dolárov na súčasnú cenu 390 dolárov. Medzitým sa od začiatku roka Litecoin zvýšil o 1 400%. V auguste dosiahol celkový trh kryptomeny rekordných 150 miliárd dolárov. S takýmito štatistikami nie je divu, že investori sa dožadujú určitej akcie.


Napriek všetkým dobrým správam však investovanie do kryptomien nie je vždy prechádzka v parku. Naopak, zatiaľ čo niektorí ľudia sa tešia masívnej návratnosti svojich investícií, iní sa stávajú obeťami hackerov a podvodníkov, ktorí lovia dychtivé a ambiciózne.

Tento týždeň sa napríklad objavili správy o spustení blockchainu spoločnosti Ethereum, ktoré podviedlo investorov spoločnosti Initial Coin Offering (ICO) vo výške 374 000 dolárov. Mince sa volala Confido. Sľúbilo sa, že to bude blockchainové riešenie na uskutočňovanie platieb a sledovanie zásielok. V období od 6. do 8. novembra boli investorom predané digitálne tokeny. Potom, v nedeľu, vývojári mince náhle stiahli pre Twitter aj Twitter a webovú stránku.

Čoskoro potom hovorca spoločnosti Confido vydal správu o Reddite, v ktorej tvrdil, že „právne problémy“ vývojárom Confida zabránili pokračovať v práci s mincou. Rovnaká správa sa krátko objavila na médiu, ale bola rýchlo odstránená:

„Práve teraz sme na tesnom mieste, pretože máme právne ťažkosti spôsobené zmluvou, ktorú sme podpísali. Je pravdepodobné, že dokážeme nájsť riešenie na nápravu situácie. Nemôžeme vás však so 100% istotou ubezpečiť, že sa nám to podarí. “

Pre investorov je však znepokojujúce, že hovorca spoločnosti Confido sa o niekoľko hodín neskôr vrátil k Redditu a povedal:

"Pozri, nemám vôbec potuchy, čo sa tu stalo." Odstránenie všetkých našich sociálnych platforiem a webových stránok ma pre mňa úplne prekvapilo. ““

Confido Coin

Od tej doby sa tokeny Confido stali zbytočnými. Investorom zostalo nič. Eli Lewitt, spoluzakladateľ spoločnosti TokenLot (webová stránka, ktorá prevádzkovala ICO blockchain ICO pre Confido), zostal uprostred. Lewitt zaznamenal rekord, že vývojári Confida „boli veľmi dobrí podvodníci.“ Zdá sa, že zmizli bez stopy..

Ťažko povedať

Bohužiaľ, toto je problém s rastúcim kryptomerným investičným trhom. Altcoiny sú väčšinou neregulované a stále sa objavujú nové mince. Pre investorov, ktorí vynechali bitcoinovú zlatú horúčku, sú veľkým lákadlom ICOs pre nika, ktoré sľubujú jedinečný vývoj blockchainu. Pri tejto príležitosti sa však zdá, že mince bola iba prázdnym sľubom, ktorý vytvorili dôvtipní podvodníci.

Bohužiaľ, nie je čo zastaviť. Z tohto dôvodu musia investori pri investovaní do nových mincí byť mimoriadne opatrní. Zatiaľ čo niektoré altcoiny, ako EOS, majú veľké mená ako Dan Larimer (Bitshares, Steemit), sú priložené, iné startupy sú vytvárané neznámymi.

Eos

Je smutné, že pre investorov, ktorí dúfajú, že sa rýchlo zbohatnú, nie je ľahké povedať, ktorá minca bude úspešná alebo neúspešná - alebo ešte horšie podvod. S ohľadom na to nikto nemôže poprieť, že do investovania do počiatočných ponúk mincí je zapojený prvok hazardných hier. Nie je to pre slabých.

Bezpečnostné obavy

Nie sú to len falošné mince, ktoré vytvorili podvodníci, čo môže viesť k nešťastnému dňu vo svete kryptomen. V tomto roku došlo k niekoľkým prípadom hacknutia mincí, čo vyvoláva otázky týkajúce sa bezpečnosti kryptomen.

Len tento týždeň sa pri kybernetickom útoku na kryptomenu známu ako Tether objavili zločinci v digitálnej mene v hodnote 31 miliónov dolárov. Tether je čínska kryptomena, ktorá sa pôvodne volala Realcoin. Altcoin bol rebranded na Tether a od tej doby vzrástla v popularite.

Hacked Coins

One Tether stojí vždy za jeden dolár, čo ho robí stabilným a užitočným kryptografom na uskutočňovanie online transakcií s kryptami z bežných fiat mien. V nedeľu sa hackerom podarilo preniknúť do peňaženky štátnej pokladnice Tether a odoslala krypto fondy vo výške 30 950 010 dolárov na „neoprávnenú bitcoínovú adresu“.

Našťastie, podľa vývojárov spoločnosti Tether, mince sa nebudú dať uplatniť, pretože adresa bola na čiernej listine. Dúfame, že to úspešne zabráni vstupu mincí do obehu. Hack je však ďalším znakom toho, aké zraniteľné sú kryptomeny pre hackerov.

Vľavo, vpravo a v strede

Počas posledných niekoľkých rokov sa vyskytlo veľa vysoko profilovaných hackerských hackov. Výmeny bitcoínov, ako sú Bitfinex a Mt. Gox bol napadnutý. V júli tohto roku bola izraelská platforma kryptomeny s názvom CoinDash nabouraná na úroveň Etheria v hodnote 7 miliónov dolárov. V roku 2016 bolo ukradnuté investorom, ktorí vlastnia prostriedky v Decentralizovanej autonómnej organizácii (DAO), viac ako 50 miliónov dolárov v éteri. Hacks, ako sú tieto, sa týkajú. Preukazujú značné riziká spojené s uchovávaním kryptomen.

Okrem toho sa objavili dôkazy o tom, že vo voľnej prírode sa vyskytuje škodlivý softvér určený na zber hesiel ľudí z peňaženky alebo na zachytenie adries peňaženky počas transakcií s cieľom poskytnúť finančné prostriedky hackerom. Podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť v spoločnosti FireEye je známe, že severokórejskí hackeri, ktorí pracujú pre spoločnosť Kim Jong-un, ukradli bitcoiny (a iné kryptos) za týždeň desaťtisíce dolárov..

Investujte rozumne

Investovanie do kryptomen na konci dňa prináša potenciál pre obrovské výplaty. Agresívny rast však vedie aj k volatilite a hoci sa môže zdať atraktívne investovať do tejto vznikajúcej oblasti, mali by sa zvážiť jeho významné nestability. Ako pri každej forme obchodovania, je dôležité nehrať viac, ako si môžete dovoliť prehrať.

Tento článok nie je určený ako investičné poradenstvo a nemal by sa preto brať ako taký.

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Kredit na obrázok názvu: Wit Olszewski / Shutterstock.com,

Obrazové kredity: Svetlé a tmavé štúdio / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me