Bitcoín sa v dnešnej dobe príliš nedotýka, keďže niektorí z jeho najskorších a najúprimnejších fanúšikov fanúšikov vytvárajú nové dieťa v „menovom bloku“. Namiesto toho sa Monero rýchlo stáva novou drahou virtuálnou menou pre tých, ktorí si to želajú alebo ktorí musí zostať v anonymite. Zdá sa, že pre niektorých je bitcoín jednoducho už dosť anonymný. Monero, čo je minca na ochranu súkromia, ktorá má zabrániť sledovaniu, sa pre nich stáva priechodnou digitálnou menou.

Iba čas ukáže, či jeho odvolanie upútalo srdcia a mysle ostatných používateľov kryptomeny. Nie je to však nepochopiteľné, pretože už v percentuálnom vyjadrení jeho ocenenie prevyšuje bitcoíny - aj keď v krátkom časovom rozpätí. Jedným z dôvodov toho, že sa rýchlo stáva virtuálnou menou voľby, je vývoj softvéru, ktorý presadzuje zákon, ktorý im umožňuje získať informácie o bitcoinových transakciách..

Zdá sa, že firmy zaoberajúce sa analýzou, ako je reťazová analýza, sa stále zlepšujú pri odhaľovaní digitálnych hromád súvisiacich s trestnou činnosťou alebo praním špinavých peňazí a varujú výmeny a bránia konverzii na tradičné peniaze. Aspoň v jednom ohľade sa ukazuje, že verejne dostupná technológia hlavnej knihy bitcoinu je prekážkou pre tých, ktorí chcú zostať úplne neviditeľní, čím pripravujú pôdu pre popularitu spoločnosti Monero. (Poznámka editora - pozrite si prosím Ochrana osobných údajov o bitcoinoch - Sprievodca hĺbkou nákupu a utrácania bitcoínov anonymne).

Pokiaľ ide o kryptomenu, môžem byť dôvtipnejší ako priemerný človek, napriek tomu musím priznať, že Monero letel pod môj radar a pritúlil sa ku mne. Čo presne to je? Mince na ochranu súkromia? Životaschopná kryptomena? Dobré otázky. Monero je jednou z mnohých mincí zameraných na ochranu súkromia, z ktorých každá ponúka rôzne bezpečnostné prvky. Nevytvára len falošné adresy na skrytie odosielateľov, šifruje ich skutočnú adresu. Šifrovacia mena s otvoreným zdrojom vznikla v apríli 2014.

Monero je na rozdiel od kryptomien z verejných kníh, ako je bitcoín, kde adresy s mincami, ktoré boli predtým spojené s nežiaducou aktivitou, môžu byť na čiernej listine a ich mince môžu ostatní používatelia odmietnuť. Monero, ktorý vyfukuje svoj vlastný roh, bez pochýb tvrdí, že je "súkromné, nevysledovateľné a voliteľne transparentné." Ako taký je teraz uprednostňovaný spôsob platby za mnoho útokov s ransomware.


Monero je tiež nahraditeľné. Údajne z dôvodu počítačovej kamufláže sa spoločnosť Monero nemôže poškodiť účasťou na predchádzajúcich transakciách. To znamená, že spoločnosť Monero bude vždy prijatá bez rizika cenzúry a / alebo regulácie. Na rozdiel od bitcoínov, ktorých história transakcií jednotlivých bitcoínov je zaznamenaná na blockchainu, to isté neplatí pre Monero. Bitcoiny spojené s určitými udalosťami, napríklad krádež, by sa mohli vyhýbať obchodníkom a výmenám. S Monero to pravdepodobne nie je možné.

Teraz sa možno pýtate, čo je potrebné na zapojenie sa do Monera. Rovnako ako mnoho iných kryptomen, aj spoločnosť Monero ponúka zainteresovaným stranám príležitosť ťažiť bloky. Zatiaľ čo jednotlivci majú možnosť pripojiť sa k banským bazénom, môžu ťažiť Monero aj sami. Stačí obyčajný počítač - nie je potrebný žiadny špeciálny hardvér, ako je to v prípade bitcoínov.

Uvedomte si, že v spoločnosti Monero je obvyklá značná volatilita, ako v prípade ostatných kryptomen, ktorá stúpala okolo 70% v poslednom mesiaci a viac ako 1300% od začiatku obchodovania na CoinMarketCap. Od začiatku v roku 2014 sa kryptomena pohybovala medzi približne 0,25 USD a takmer 60 USD (v máji 2017). Ale len v posledných dvoch mesiacoch minulého roka sa jeho hodnota zvýšila na viac ako 300 dolárov. Zdá sa teda, že je to príležitosť „hrať“ na rýchle kapitálové zisky - a samozrejme na rušivé transakcie. Neexistuje žiadna obchodovateľná technológia, ktorá by ju podporovala, napríklad blockchain.

Zdá sa, že prozatím si Monero získava pozornosť (a uznanie) vďaka svojej výzve ako sprostredkovateľa nezákonných transakcií. Keď sa však s tým priblíži priemerný občan, pravdepodobne sa to zmení, pretože svetskí ľudia sa obávajú súkromia a dozoru. Hodnota virtuálnych mien teda môže byť dohadom, ale budúci smer dohľadu nie je. Je len pravdepodobné, že sa zhorší a zvýši príťažlivosť virtuálnych mien, ako je Monero.

Obrazový kredit: Autor: Wit Olszewsk / Shutterstock.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me