Takmer 60% divákov v USA majú prístup k Netflixu, štúdia našla. To predstavuje takmer 50 miliónov odberov. Zdá sa však, že to nie je celkom monopol, pretože mnoho mladých divákov sa prihlásilo na odber viacerých platforiem.


Služby predplateného videa na požiadanie (SVOD), ako je Netflix, sa už dlho predpovedajú ako smrť živej televízie. Služby streamingu online boli v poslednej dobe považované za zodpovedné za pokles predplatného káblovej televízie.

Nový výskum zistil, že z tých divákov, ktorí majú prístup k živej televízii aj k sieti Netflix, jeden z piatich používa poskytovateľa streamovania ako svoju platformu výberu. To je rast o 4% za posledných 12 mesiacov. Je zaujímavé, že tento trend sa zdá byť generačný. Keď sa v správe izolovali diváci vo veku 16 až 24 rokov, počet stúpol na 50%.

Výskum naznačuje, že mladší diváci „strihajú kábel“ alebo rušia platené živé televízne predplatné v prospech SVOD v oveľa väčšom počte ako staršie generácie..

To by mohlo byť výsledkom mimoriadne úspešného originálneho obsahu od vedúcich predstaviteľov spoločností Netflix a Amazon. Séria Marvel „Obráncovia“ od spoločnosti Netflix a „Muž na vysokom hrade“ z Amazonu sú dva príklady..

Väčšina neoriginálneho obsahu je geograficky obmedzená, takže veľa predplatiteľov Netflixu používa VPN pre Netflix na prístup k obsahu, ktorý je momentálne blokovaný v ich oblasti..

Aj keď Netflix so 100 miliónmi predplatných na celom svete vyzerá, že uteká z koruny, mladší diváci nemajú vernosť značke, ktorú si mnohí poskytovatelia káblových sietí v minulosti užívali. Zvyšujúci sa počet tisícročí sa prihlásil na odber viacerých platforiem. Takže, kto sú títo výzva za vlády Netflixu a aké vážne sú ich nároky?

Okamžité video Amazon Prime

amozon prvotriedne okamžité video

Amazon si udržiava dosť tesné veko svojich čísel predplatného. Odhady pre globálnych divákov sa pohybujú okolo 80 miliónov. Keďže však prístup k videu Amazon je súčasťou predsedu, nie je jasné, koľko používateľov túto službu skutočne používa.

Medzi hlavné tituly patrí senzačný sci-fi thriller „Muž na vysokom hrade“, zatiaľ čo Amazon je tiež novým domovom Jeremyho Clarksona a priateľov „Grand Tour“.

Aj keď je Amazon Prime Video k dispozícii na celom svete, väčšina jeho obsahu, rovnako ako obsah Netflixu, je k dispozícii iba v určitých regiónoch. Prístup k tomuto geograficky blokovanému obsahu je však dosť ľahký - stačí sa pozrieť na nášho sprievodcu po najlepšej VPN v Amazone.

Úplné predplatné Amazon Prime stojí 99 dolárov pre tých v USA alebo 79 GBP pre zákazníkov zo Spojeného kráľovstva. Samotný prístup k okamžitému videu Amazon Prime stojí 10,99 USD v USA a 5,99 GBP v Spojenom kráľovstve.

Hulu

Stena Hulu 300X133

Domov nesmierne populárnej adaptácie príbehu „Handmaid's Tale“ od Margret Atwoodovej, spoločnosti Hulu, ťažil z nedávneho rastu na trhu SVOD. Teraz sa môže pochváliť 12 miliónmi predplatiteľov na celom svete. V prieskume v USA v roku 2016 uviedlo 23% respondentov platbu za účet Hulu.

Snáď najväčšou príťažlivosťou Hulu je dostupnosť sieťových relácií 24 hodín po vysielaní na živej televízii. Podobne ako Netflix a Amazon Prime Video má platforma pôsobivý rekord v pôvodnom obsahu, na čele ktorého sú „The Handmaids Tale“ a rom-com series „Casual“. na platforme.

Napriek 12 miliónom predplatiteľov je Hulu k dispozícii iba pre divákov v USA a Japonsku. O globálnom rozmachu Hulu dochádzalo, ale dovtedy môžu diváci z celého sveta využívať túto službu iba pomocou virtuálnej súkromnej siete (VPN). Takže, ak chcete VPN, ktorá pracuje s hulu, prečítajte si nášho sprievodcu VPN v hulu.

Pre prístup do Hulu si môžu zákazníci vybrať z dvoch cenových systémov. Základný balík, ktorý obsahuje reklamy, stojí 7,99 dolárov mesačne. To predstavuje 11,99 dolárov za komerčný balíček zadarmo. Zákazníci tiež môžu do svojho predplatného pridať Showtime za ďalších 8,99 dolárov mesačne, HBO za 14,99 dolárov a Cinemax za 9,99 dolárov.

HBO TERAZ a HBO GO

Teraz Hbo 300X151

Hoci sieť HBO mala minulý rok viac ako 120 miliónov predplatiteľov, jej služba na požiadanie mala iba 2 milióny divákov. Aj keď sa zdá, že je nízka, mimo prvých troch spoločností Netflix, Amazon a Hulu, HBO vedie balík.

Najväčším úspechom HBO bola bezpochyby Game of Thrones. Má však dlhú históriu výroby trhavých televíznych programov. V súčasnosti „Westworld“, „The Thick of It“, „spin-off“ Veep a „Minulý týždeň v noci“ s Johnom Oliverom patria k jeho najväčším atrakciám..

HBO TERAZ nastaví zákazníkom späť paušálnu sadzbu 15 dolárov mesačne. HBO GO, na druhej strane, je k dispozícii iba so satelitným predplatným HBO.

Bohužiaľ, bez VPN, HBO TERAZ je k dispozícii iba pre amerických divákov. Ak chcete zachytiť niektoré z najviac kriticky uznávaných televízií, odporúčame vám navštíviť náš zoznam päť najlepších VPN pre HBO GO a HBO TERAZ.

Obrázok Kredit: pixinoo / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me