Po vypočutí novej kanadskej aplikácie Carrot Rewards nie je ťažké priťahovať paralely s prorockým prvým románom Cory Doctorow, Down and Out v Magic Kingdom. V knihe Doctorow predstavuje futuristickú alternatívnu realitu, v ktorej technológia vyriešila všetky problémy ľudstva. Smrť bola odstránená a občania žijú hojne.

V jeho utopii mimo kľúč boli peniaze nahradené formou sociálneho kapitálu, ktorý umožňuje ľuďom ľahko posúdiť a klasifikovať. Body popularity sú okamžite k dispozícii prostredníctvom internetu, ktorý je prístupný v duchu postáv románu.

Teraz môžu kanadskí občania získať Carrot Rewards, vládnu sponzorovanú aplikáciu, ktorá im odmeňuje body za zdravé rozhodovanie. Medzi odborníkmi na ochranu osobných údajov sa aplikácia dostáva do paľby z rovnakých dôvodov, ako boli kritizované čínske Sesame Points. Konkrétne, táto karotická odmena je len ďalším krokom na ceste k gamifikovanej spoločnosti, kde sa vedecká behaviorálna veda používa na manipuláciu s masami.

Aplikácia sa objavila pred dvoma rokmi, keď federálna vláda prvýkrát financovala Carrot Rewards 5 miliónmi dolárov. Odvtedy miestne samosprávy v Ontáriu, Britskej Kolumbii, Newfoundlande a Labradore poskytovali ďalšie financovanie aplikácie sociálneho inžinierstva. Ontario, posledná vláda, ktorá poskytla finančné prostriedky, odovzdala neuveriteľných 1,5 milióna dolárov.

Andreas Souvaliotis, zakladateľ a CEO Torontskej sociálnej zmeny, odmeňuje spoločnosť Carrot Insights, predáva túto aplikáciu vláde. Hovorí, že:


„Kanada je prvou krajinou na svete, ktorá vytvorila národnú aplikáciu, národnú mobilnú platformu na odmeňovanie svojich občanov za zdravší život.“

Podľa časopisu Souvaliotis pomôže aplikácia Carrot Rewards urobiť z Kanady najvhodnejšiu krajinu na svete. Odvážne tvrdenie.

Odmeňte ma!

Aké druhy výhod môžu ľudia očakávať a čo musia urobiť, aby dostali tieto sankcie upravené vládou? V súčasnosti majú používatelia aplikácií možnosť zvoliť si príjem leteckých míľ, Petro-bodov, Viac odmien alebo Cineplexových scénických bodov..

Odmena Mrkva

Používatelia začnú dostávať odmeny ihneď po zapnutí aplikácie. Sú prezentované s radom otázok týkajúcich sa životného štýlu, vrátane: „Počíta sa otočenie v kresle ako cvičenie?“

Povedať, že kvíz je jednoduchý, je podhodnotením. Na konci skôr sponzorovaných otázok nazbierali používatelia odmeny za 100 bodov. Výborne!

Drvivá podpora

Čo robí kanadská vláda financovaním aplikácie pre fitnes? Koniec koncov, už existuje veľa fitness aplikácií, ako sú Fitbit a Lifelog. Kľúč k odpovedi na túto otázku možno nájsť v štatistikách o obezite v krajine, z ktorých vyplýva, že „na vnútroštátnej úrovni je v súčasnosti odhadovaná ročná hospodárska záťaž spojená s nadmernou hmotnosťou o 25% vyššia v porovnaní s fajčením tabaku, 23,3 miliárd dolárov v porovnaní s 18,7 USD“ mld. "

Zdá sa teda, že aplikácia pochádza z túžby zmeniť tieto štatistiky. Nikto nemôže poprieť, že myšlienka je vpred. Doktor pre jedného (ktorý je samotným Kanaďanom) videl, že sa tento druh systému odmien vracia v roku 2003. Možno je prekvapujúce, že aplikácia dostáva veľkú podporu od verejného aj súkromného sektora..

Partneri spoločnosti Carrot Rewards

Za projektom stojí kanadská nadácia srdca a mŕtvice, Diabetes Canada, BC Zdravé bývanie Alliance a Sun Life (kanadská životná poisťovňa). S podporou miestnych vlád a agentúry verejného zdravotníctva to určite prispieva k legitimite aplikácie.

Môže mrkva odmeňuje prácu?

Niet pochýb o tom, že v súčasnosti sú ľudia vyškolení, aby reagovali na tento druh systému odmien. Platformy, ako sú Facebook a Twitter, sa už spoliehajú na systémy spoločenských sympatií, ktoré narcisticky odmeňujú ľudí za ich každodenné činnosti. Pridajte k tomu skutočnosť, že ľudia radi získavajú niečo zadarmo a nepochybne máte výhernú kombináciu.

Myšlienka priblíženia sa k dovolenke šetrením vzdušných kilometrov v dôsledku zdravého stravovania, joggingu a čistenia zubov každé ráno určite osloví mnoho ľudí. Je však aplikácia zdravého životného štýlu neškodná? Alebo má viac zlovestnú stránku?

Nastávajúci problém s odmenami mrkvy

Carrot Rewards nie je prvýkrát, čo sme na Západe videli znepokojujúce signály. V auguste 2015 sa v aktualizovanom patente Facebooku stanovilo, že táto aplikácia by sa mohla použiť na pomoc veriteľom pri diskriminácii dlžníkov na základe ich spojení v sociálnej sieti. Je to veľmi o zvážení toho, koľko Facebook vie o ľuďoch. Určite zazvoní poplašné zvončeky o Carrot Rewards, najmä ak si uvedomíte, že životná poisťovňa (Sun Life) aplikáciu otvorene podporuje..

Kde teda končí informácia získaná aplikáciou Carrot Rewards? Toto je dôležitá otázka. Pravidlá ochrany osobných údajov nanešťastie ponechávajú používateľov v niečo v sivej oblasti. Ann Cavoukian, výkonná riaditeľka Inštitútu ochrany osobných údajov a veľkých údajov na Ryersonovej univerzite (a bývalej komisárky pre informácie a ochranu súkromia pre kanadskú provinciu Ontario), povedala ProPrivacy.com.,

"Spoločnosť Carrot Rewards sľubuje, že „sa nezhromažďujú žiadne zozbierané osobné údaje a súhrnné údaje sa nebudú predávať.“ A napriek tomu pokračujú v správe: „Spoločnosť Carrot Rewards nakupuje body z plánov, ktoré potom predáva vládam.“ Znie to ako zjavný rozpor.

"Chcel by som varovať ľudí, aby neposkytovali svoje osobné informácie spoločnosti Carrot Rewards, bez toho, aby bola zaručená, že NIE informácie budú zdieľané s vládou alebo akoukoľvek treťou stranou. Mali by zvážiť žiadosť o osvedčenie o ochrane súkromia už od návrhu dizajnu, aby používateľom poskytli ochranu súkromia v súvislosti s ich postupmi."

Výstraha

Buď opatrný!

Kris Klein, generálny riaditeľ Medzinárodnej asociácie profesionálov v oblasti ochrany osobných údajov (IAPP), súhlasí s týmto názorom. V komentári k politike ochrany osobných údajov od spoločnosti Carrot Rewards mi povedal Klein,

„Je zaujímavé vidieť potvrdenie, že ľudia by sa mohli zaujímať o zdieľanie s vládou. Pre mňa to vyvoláva otázku, aký typ partnera sú rôzne vládne agentúry? Akú úlohu hrajú? Nie je to zrejmé z rýchleho pohľadu na ich webovú stránku. “

Rovnako ako Cavoukian, Klein varuje používateľov Carrot Rewards, že si musia byť vedomí obáv týkajúcich sa ochrany osobných údajov pri používaní takejto aplikácie:

„Spravidla si myslím, že musíte uplatniť test primeranosti na tieto systémy, aby ste zistili, či prejdú zhromažďovaním. Určite je tu klzký svah. Niektoré programy môžu byť v poriadku. Niektorí môžu ísť nad rámec toho, čo sa považuje za primerané.

"Keďže sme už v týchto technológiách tak skoro, je ťažké predpovedať, čo budú ľudia, sudcovia alebo regulačné orgány v budúcnosti považovať za primerané. Napríklad sme už videli, že komisár pre ochranu súkromia vyšiel proti poisťovaciemu odvetviu, ktoré žiadalo o vzorky DNA. V skutočnosti sa Parlament dokonca o chvíľu zapojil a o tejto veci prijal zákon. Takže, samozrejme, existujú niektoré typy programov, ktoré budeme považovať za neprimerané.

"Toto všetko hovorí, že program Carrot Rewards sa zdá byť dosť neškodný. Len dúfam, že si ľudia uvedomia, že sa vzdávajú súkromia, aby mohli hrať hru. “

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Titul Kredit za obrázok sa získava z webovej stránky Carrot Rewards.

Obrazové kredity: Marta Design / Shutterstock.com, Aleksandar Levai / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me