Objavili sa správy, že spotrebitelia, ktorí používajú inteligentné domáce bezpečnostné kamery Amazon Ring, sa môžu neúmyselne vystaviť ukrajinským vývojárom..

Zvončeky na zvonenie majú ľuďom poskytovať bezpečnosť a pohodlie. Inteligentné domáce zariadenia sú vybavené HD videom s rozlíšením 720p, funkciou dvojsmerného hovoru, detektorom pohybu a aktívnym pripojením Wi-Fi..

Tieto funkcie umožňujú spotrebiteľom vzdialene sledovať svoje domovy, dokonca aj pomocou funkcie rozhovoru na zabránenie nežiaducim návštevníkom. Majitelia fotoaparátov Amazon Ring si však nemusia uvedomiť, že k ich záberom mohli mať prístup aj zamestnanci pracujúci v laboratóriu vývoja softvéru na Ukrajine..

Zvonček na zvonenie


Hrozivé praktiky ochrany osobných údajov

Amazon uvádza na trh svoj sortiment miniatúrnych kamier ako spôsob vytvorenia virtuálneho poľa bezpečnostných síl pre akýkoľvek domov. Kamery, ktoré je možné kúpiť nielen vo forme zvončeka, ale aj ako miniatúrne kamery, ktoré sa dajú umiestniť okolo domu, sú ponúkané ako výška domácej bezpečnosti. Umožňujú spotrebiteľom prostredníctvom internetu dohliadať na to, čo sa deje vo vnútri a mimo domu v reálnom čase.

Teraz sa informátori, ktorí majú dobré vedomosti o postupoch firmy, prišli odhaliť, že prsteň 2016 údajne poskytol ukrajinskému výskumnému a vývojovému tímu so sídlom v Ukrajine úplný prístup k úložisku v cloude obsahujúcom každé video krmivo pre každú kameru Ring na svete. O rok neskôr Amazon získal Ring za 853 miliónov dolárov.

Zvonček na zvoneniePríklad reklamy Amazon Ring

Neobmedzený prístup

V článku uverejnenom The Information sa uvádza, že ukrajinskému tímu bol poskytnutý prístup ku všetkým videám prostredníctvom vedúceho zamestnanca krúžku Jamie Siminoff. Podľa bývalých zamestnancov krúžku Siminoff chcel, aby tím v Kyjeve vyvinul systémy rozpoznávania tváre pre prstencové fotoaparáty, ktoré by im umožnili povedať, kedy sa cudzinci priblížili k dverám.

Vedúci inžinier pre počítačové videnie s názvom Jason Mitura vyjadril obavy, že neskúseným vývojárom bol poskytnutý prístup k citlivým spotrebiteľským videom. Mitura údajne vyjadril obavy, že tieto informácie by mohli spadnúť do nesprávnych rúk - čo by umožnilo zločincom prístup k informáciám, ktoré sa prezradili, keď boli ľudia mimo svojich domovov..

Rozpoznávanie tváre

Rozpoznávanie tváre prevyšuje bezpečnosť

Podľa ukrajinských informátorov, ktorí sa prihlásili, sa Siminoff rozhodol ignorovať Mituraho varovania o ochrane súkromia. Zdôvodnenie, že by bolo oveľa jednoduchšie trénovať algoritmy umelej inteligencie na vykonávanie úloh rozpoznávania tváre, ak by im bol poskytnutý prístup k veľkému množstvu videa obsahujúceho niekoľko jednotlivých tvárí. To naznačuje, že zákazníci spoločnosti Ring pravdepodobne mali svoje súkromie napadnuté inžiniermi na Ukrajine.

A čo viac, podľa bývalých zamestnancov spoločnosti Ring spoločnosť odmietla šifrovať údaje, ktoré uchováva na svojich serveroch, čo znamená, že videá boli ľahko identifikovateľné a bolo ich možné vysledovať späť k jednotlivým zákazníkom. To znamená, že hackeri mohli mať potenciálne prístup k všetkým videom prenášaným kamerami Ring.

Privilegovaný prístup

Ak by to nestačilo, objavili sa obvinenia, že vedúci pracovníci skupiny Ring v USA dostali prístup k videop portálu spoločnosti technickej podpory. Tento portál poskytol zamestnancom prístup k živým videom pre každého zákazníka, pričom potrebovali iba e-mailovú adresu. Teoreticky to znamená, že personál sa mohol ľahko plížiť po domoch náhodných zákazníkov - alebo čo je najhoršie, vyhľadať tých, o ktorých mali osobný záujem.

Výskum stále prebieha

Aj keď sa Ring rýchlo prihlásil, aby poprel obvinenia, že zamestnanci mali niekedy prístup k živým videonahrávkam, výskum na Ring Labs na Ukrajine stále prebieha.

Je zrejmé, že kruhové kamery značne zlepšili svoju schopnosť spoznať ľudí. Pred niekoľkými rokmi si veľký počet zákazníkov Ring sťažoval, že ich zariadenie Ring im dalo falošné bezpečnostné varovanie. Podľa týchto spotrebiteľov by zvončeky zvončeka často dávali falošné pocity, keď sa mačka pohybovala okolo kamery alebo keď auto prechádzalo okolo ich domu. Zdá sa, že v posledných rokoch sa znížil počet falošných poplachov - to znamená, že niečo zlepšilo Ringove systémy.

Obrázok uniknutý z interného dokumentu Ring odhaľuje, ako sa kamery pripravujú na rozlišovanie medzi rôznymi typmi objektov.

Ako zvončeky na zvonenie rozpoznávajú objekty

Okrem toho sa zdá, že nedávne reklamy v sieti Linkedin dokazujú, že projekt je stále aktívny. Reklamy boli zaznamenané pri hľadaní dátových operátorov, ktorí musia byť schopní „správne rozpoznať a označiť všetky pohybujúce sa objekty vo videu s vysokou presnosťou“.

Nedostatočné zásady ochrany osobných údajov

Napriek tvrdeniam spoločnosti Ring, že nenapadá súkromie ľudí, v politike ochrany osobných údajov existuje doložka, ktorá poskytuje informácie o možnostiach rozpoznávania tváre. V politike sa uvádza:

„Vo svojom produkte Ring si môžete zvoliť ďalšie funkcie, ktoré prostredníctvom video údajov z vášho zariadenia dokážu rozpoznať charakteristiky tváre známych návštevníkov.“

V politike sa, žiaľ, neuvádzajú ľudské subjekty pracujúce v zákulisí vývoja a vylepšenia týchto systémov rozpoznávania tváre. Môže to byť iba dohľad, ale ktokoľvek s kamerou Ring si bude teraz vedomý možnosti, že ich videozáznamy sledujú cudzinci v laboratóriu na Ukrajine..

Sieť VPN nebude s týmto problémom nápomocná, je to však vynikajúci nástroj na zabezpečenie vašich údajov online. Viac informácií o tom, ako VPN môže pomôcť, a zoznam najlepších služieb nájdete na stránke najlepšej VPN.

Obrázkové kredity: BrandonKleinVideo / Shutterstock.com, metamorwork / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me