Najväčšia zbierka napadnutých e-mailov, ktoré sa kedy objavili, bola zverejnená online. Výskumník bezpečnosti na hackerskom fóre našiel obrovskú vyrovnávaciu pamäť poverení na e-mailovú adresu.


Verí sa, že do fóra bola v polovici decembra odovzdaná obrovská pokladnica hackerských e-mailových údajov. Pozostáva z viac ako 770 miliónov e-mailových adries a hesiel.

Obrovskú zbierku hesiel objavil Troy Hunt, ktorý prevádzkuje webovú stránku s upozornením na porušenie autorských práv. Podľa Hunt je medzipamäť hesiel s najväčšou pravdepodobnosťou výsledkom rôznych, skôr než pokazených jediných hackov.

Na svojej webovej stránke Hunt vysvetľuje, že „celkovo existuje 1 160 253 228 jedinečných kombinácií e-mailových adries a hesiel“ a „21 222 975 jedinečných hesiel“..

Podľa Hunt sa veľká väčšina hackerských emailových údajov objavila online už predtým, keď dospel k záveru, že väčšina pochádza z hackov, ako napríklad 360 miliónov účtov MySpace, ktoré boli hacknuté v roku 2008 alebo 164 miliónov účtov LinkedIn, ktoré boli hacknuté v roku 2016..

bola som zastavená webová stránka

Mnoho nových hesiel

Výskumník bezpečnosti sa však mohol ubezpečiť, že najmenej 140 miliónov e-mailových adries z tohto úniku nebolo nikdy uvedených v jeho databáze HIBP (Have I been Pwned (HIBP))..

Spotrebiteľom sa odporúča, aby nielen skontrolovali, či boli týmto (alebo predchádzajúcim) porušením ovplyvnení zadaním ich e-mailu, ale aby pokračovali a aktualizovali svoje e-mailové heslá tak, aby boli na bezpečnej strane..

Čo je dôležitejšie, každému, kto na svojom e-mailovom účte nenastavil dvojfaktorové overenie, sa dôrazne odporúča, aby hackerom zabránil v tom, aby používali iba heslo..

Správcovia hesiel a jedinečné heslá

Ako vždy v prípade zverejnenia tohto druhu porušenia, je to vážna pripomienka potreby spotrebiteľov používať zložité a jedinečné heslá. Keď sa hackeri vyskytnú, často používajú poverovacie údaje, aby sa pokúsili preniknúť do sekundárnych online služieb, ako sú účty sociálnych médií na Twitteri a Facebooku..

Spotrebitelia, ktorí používajú rovnaké heslo a e-mailovú adresu na prístup k rôznym účtom, sa vždy nechávajú otvorení možnosti krížových služieb. Z tohto dôvodu je pre spotrebiteľov také dôležité, aby vo svojich účtoch používali rôzne jedinečné heslá. A čo viac, vďaka sofistikovaným technikám hrubej sily je v súčasnosti nevyhnutné, aby boli heslá ťažké.

Dlhá reťaz náhodných znakov, čísel a symbolov je vždy najlepšia. skutočne silné heslo bude pre väčšinu ľudí príliš ťažké zapamätať. Z tohto dôvodu sa spotrebiteľom odporúča, aby využívali spoľahlivého správcu hesiel, ako je KeePass..

KeePass

Správcovia hesiel umožňujú ľuďom chrániť všetky svoje účty pomocou silných jedinečných hesiel, pričom im umožňujú pamätať si iba jedno heslo pre samotného správcu hesiel.

Najlepšie správcovia hesiel (KeePass alebo BitWarden) používajú šifrovanie typu end-to-end na ochranu hesiel používateľov. Jedná sa o vysoko bezpečný spôsob zabezpečenia jedinečného silného hesla pre všetky účty, pretože kľúč má iba používateľ. (Znamená to, že na zabudnuté heslo neexistuje žiadny spôsob, ako získať heslá od správcu hesiel.)

Ostatní správcovia hesiel, napríklad FastPass, zašifrujú heslá na svojich serveroch sami a držia kópiu kľúča. Toto umožňuje obnovenie účtu - ale nie je ani zďaleka tak bezpečné.

To sa týka vás!

A nakoniec, pre každého, kto si myslí, že sa do neho nedostali - stojí za zmienku, že odborníci na kybernetickú bezpečnosť, ako sú

Jake Moore v spoločnosti ESET UK „je to vlastne fakt, že za poslednú dekádu nedošlo k porušeniu e-mailovej adresy alebo iných osobných údajov.“

Pamätajte si, že dokonca aj špičkové osobnosti, ako je napríklad Mark Zuckerberg na Facebooku, majú porušenia účtov, tak len za predpokladu, že sa tak nestalo, nie je dobrý spôsob myslenia..

Pravidelne aktualizujte svoje heslá a uistite sa, že sú dlhé a zložité pomocou kombinácie štandardných písmen, veľkých písmen alebo sa ubezpečte, že sú jedinečné a spoľahlivé pomocou správcu hesiel.

správy o takomto narušení údajov vás prinútili premýšľať o tom, ako podniknúť preventívne opatrenia s vlastným digitálnym súkromím, ďalšie informácie nájdete na našej stránke najlepších služieb VPN..

Obrazové kredity: GoodStudio / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me