Kybernetická bezpečnosť je jedným z najväčších problémov na svete. Či už ide o hackerské útoky, alebo útoky DDoS, sú spoločnosti neustále zasiahnuté paľbou útokov, ktoré buď spomaľujú obchodné praktiky alebo vystavujú spotrebiteľov krádeži údajov. Firmy sa, žiaľ, v súvislosti s účasťou na konkurenčnom online trhu zasekávajú do istej situácie.


Spotrebitelia požadujú rýchle časy načítania, jednoduché použitie a bezproblémové prostredie webových stránok s minimálnym počtom obručí, cez ktoré je možné skočiť. Silná kybernetická bezpečnosť má naopak tendenciu spomaľovať. Vyžaduje si to, aby sa na pozadí zabezpečili údaje, a spotrebitelia musia preskočiť obruče, napríklad dvojfaktorové overenie.

Tento problém spôsobuje rovnováhu medzi očakávaním spotrebiteľov a silnou kybernetickou bezpečnosťou. Celkovo sa firmy najviac zaujímajú o konečný výsledok. Ak sa rýchle časy načítania budú ľuďom vracať, pravdepodobne dôjde k kompromisu v zabezpečení. To však neznamená, že firmy majú radi hacking alebo vydávanie trápnych vyhlásení.

Riešenia, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, však zatiaľ nemôžu účinne poskytnúť obidva kusy koláča, a tak sa dosiahnu rezy. Z bezpečnostnej línie sa odreže určitá medzera, aby sa surferom znížila rýchlosť navyše. Našťastie sa zdá, že najzaujímavejšia rozvíjajúca sa technológia na svete - blockchain - možno príde odpovedať na modlitby všetkých..

Siete na doručovanie obsahu

V súčasnosti sa firmy spoliehajú na centralizované siete na doručovanie obsahu (CDN), aby poskytovali svoje webové služby vysokými rýchlosťami. Tieto spoločnosti CDN majú sieť proxy serverov a dátových centier umiestnených po celom svete. Klienti CDN využívajú tieto servery na doručovanie obsahu na kratšie vzdialenosti, a teda na rýchlejšie dodacie lehoty.

Aj keď je to platné riešenie, problém s týmito CDN je v tom, že sú vo všeobecnosti dosť nákladné. Moderné webové stránky často potrebujú používateľom poskytovať veľké množstvo údajov, a pretože CDN účtuje GB, tieto náklady sa môžu rýchlo zvýšiť. Navyše, pretože CDN sú centralizované, sú samy náchylné na útok. Ak dôjde ku kompromitácii, služby s nimi spojené tiež trpia výpadkom prúdu.

Bezpečnostná spoločnosť s názvom Gladius sa teraz domnieva, že našla spôsob, ako využiť silu digitálnej spolupráce na dosiahnutie výsledkov podobných CDN za zlomok ceny. Pomocou technológie Blockchain chce spoločnosť Gladius povoliť používateľom počítačov na celom svete, aby poskytovali nevyužitú šírku pásma pre webové stránky, ktoré to potrebujú. Pre tých, ktorí venujú svoju šírku pásma, sa získa malá platba (v žetónoch Gladius).

Pre firmy, ktoré využívajú decentralizovanú sieť na doručovanie obsahu, bude výhodou nielen bleskovo rýchle doručovanie obsahu, ale aj účinná ochrana pred útokom DDoS. Môže to znieť ako zásah dvoch vtákov rovnakým kameňom. V skutočnosti je to však celé stádo vtákov, ktoré by mohlo byť považované za ranu. Prečo? Pretože lacné a rýchle doručenie obsahu umožní firmám implementovať ďalšiu silnejšiu kybernetickú bezpečnosť - to by mohlo príliš spomaliť používateľskú skúsenosť..

Blockchain

Blockchain Hero

Nie je to prvýkrát, čo firma plánuje využiť silu Blockchainu na využitie výpočtového výkonu ľudí. Napríklad Otoy plánuje použiť blockchain na využitie výpočtovej kapacity ľudí na diaľkové vykreslenie grafiky. Výsledkom bude ekvivalent superpočítača schopného vykresliť grafiku v nepredstaviteľne rýchlych časoch. Golem plánuje urobiť to isté.

FileCoin nedávno dostal rekordnú investíciu pre svoju víziu blokovanej decentralizovanej siete na ukladanie údajov. Podobne ako Otoy a Gladius aj FileCoin použije Blockchain: tentokrát využije nevyužitý priestor na pevnom disku ľudí. Napriek určitým sporom okolo počiatočnej ponuky mincí FileCoin (ICO) je tento koncept dobrý.

Na rozdiel od britskej firmy On-line Plc - ktorá 394% na svoju hodnotu akcie jednoducho zmenou názvu na On-line Blockchain Plc - tieto startupy skutočne hľadajú nové a výhodné využitie technológie Blockchain..

gladius

gladius

Ako to bude fungovať? Gladius umožní ľuďom spojiť svoju rezervnú šírku pásma. Táto šírka pásma sa potom použije na hosťovanie statických súborov alebo na zmiernenie útokov DDoS. Výsledok by mohol byť revolučný, pretože decentralizovaná sieť znamená, že hackeri musia súčasne zoslabiť viacero uzlov, aby mohli viesť útoky. Znamená to tiež, že vývojári a spotrebitelia môžu medzi sebou komunikovať - ​​vysekávať sprostredkovateľa - a umožňovať riešenia šité na mieru.

Toto je obrovské zlepšenie oproti súčasným centralizovaným platformám CDN, na ktoré je možné ľahko zamerať masívne útoky DDoS podobné útoku na server Dyn (ktorý využíval silu tisícov počítačov využívajúcich sieť Mirai). Okrem toho masívne skupiny šírky pásma vytvorené spoločnosťou Gladius ľahko zvládnu záplavu informácií spôsobenú útokmi DDoS. A čo viac, pretože toľko používateľov bude dohliadať na Gladius súčasne, škodlivé aktivity, ako sú útoky DDoS, sa rýchlo objavia..

Pridajte k tomu skutočnosť, že to vytvorí tok príjmov pre ľudí na celom svete. Aj keď povoľujete webovým serverom využívať uzly na doručovanie obsahu, ktoré sa nachádzajú bližšie k spotrebiteľom (čo im umožňuje implementovať ďalší silnejší kybernetický systém), a začnete vidieť, prečo by Gladius ~ (a Sia) mohol byť skutočným hráčom na zmenu hry.

Kredit na obrázok názvu: dizain / Shutterstock.com

Obrazový kredit: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me