Výskum ProPrivacy ukazuje, ako málo ľudí vie o Match Group

 • Takmer polovica účastníkov skupiny Match Group si neuvedomuje ďalšie zoznamovacie platformy, ktoré vlastní IAC
 • 61% účastníkov na serveroch Match.com, Tinder, OKCupid, Spousta Fish and Hinge sa obáva množstva údajov, ktoré zdieľajú s platformami.
 • 65% nevie, kto vlastní zoznamovacie služby

Aby boli online zoznamovacie služby efektívne pri hľadaní kompatibilných partnerov, vyžadujú jednu vec - vaše údaje. Čím viac osobných údajov vložíte do platforiem, tým väčšia je šanca nájsť zhodu.

Zdá sa, že sa jedná o malú cenu, ktorú treba zaplatiť za nekonečné hľadanie lásky, ale mnohí si neuvedomujú, koľko údajov poskytujú, ani ako presne tieto spoločnosti tieto údaje používajú, keď ich odovzdajú..

Tieto stránky a aplikácie povoľujeme, aby preverili všetky aspekty nášho osobného života. Akonáhle nájdeme zhodu, zveríme tieto služby svojim najhlbším tajomstvám, keď komunikujeme s ostatnými používateľmi na platforme.

Koľko toho však vieme o týchto zoznamovacích službách online? A môžeme im veriť v najintímnejších kútov našej duše? Prieskum spoločnosti ProPrivacy naznačuje, že toho nevieme dosť.


Monopol na lásku

Match.com sa v USA a na celom svete stalo menom domácnosti. Táto stránka začala fungovať v roku 1995 a viac ako desať rokov pokračovala v dominancii online zoznamky. Zatiaľ čo väčšina Američanov už počula o plodnom webe na sprostredkovanie stretnutí, môže byť prekvapená, keď sa dozviete, že server Match.com je jedným z mnohých populárnych webov, ktoré vlastní materská spoločnosť InterActiveCorp (IAC)..

Veľmi populárna značka Tinder je najúspešnejšou značkou v portfóliu skupiny Match Group. Medzi ďalšie služby patria OKCupid, Chemistry.com, Twoo a BlackPeopleMeet.com. Ak ste nevedeli o prepojeniach medzi týmito spoločnosťami, nie ste sami. Spoločnosť ProPrivacy nedávno uskutočnila prieskum s 1 000 americkými občanmi a zistila, že 46% respondentov nevedelo o spojení medzi zoznamovacími službami..

Všetky zoznamovacie aplikácie a služby v portfóliu Match Group (IAC)

 • Match.com
 • BlackPeopleMeet.com
 • Chemistry.com
 • lahodný
 • záves
 • FriendScout24
 • HowAboutWe
 • Meetic Group
 • OkCupid
 • Náš čas
 • Ľudia Médiá
 • Veľa rýb
 • zapaľovače
 • TWOOO

Tento nedostatok povedomia je úmyselný. IAC vynaložil veľké úsilie, aby zabezpečil, že značky v portfóliu zostanú oddelené. Pozrime sa však bližšie a zistíte, že vaše údaje voľne prúdia medzi všetkými značkami v portfóliu IAC.

IAC hovorí, že táto politika zdieľania údajov slúži na niekoľko účelov, vrátane „zlepšenia vašich šancí na budovanie významných spojení s ostatnými“ alebo ťaženia z „funkcií viacerých platforiem“, ale v politikách zápasovej skupiny sú skryté riziká.?

 • Veľa rýb
 • OkCupid
 • Zápas
 • záves
 • zapaľovače

Riziká pre vaše údaje

Dáta sa stali hnacím motorom vzťahovej ekonomiky a Match Group konsoliduje celé datovacie odvetvie. Portfólio IAC má 25% -ný podiel na trhu online datovania, čo je viac ako dvojnásobok jeho najbližšieho konkurenta eHarmony. V poslednom vykazovanom štvrťroku mala zápasová skupina takmer 9 miliónov platiacich účastníkov, hoci celková používateľská základňa je omnoho vyššia. Len na Tinder existuje viac ako 50 miliónov používateľov.

Prečo je oligopol online lásky zlý pre súkromie? Nebolo by to tak, keby zápasová skupina výslovne neuviedla, že osobné údaje sa zdieľajú medzi všetkými jej značkami.

Monopol na zoznamovacie aplikácie predstavuje jediné zlyhanie z hľadiska ochrany súkromia. Čo sa stane s vašimi údajmi, keď dôjde k napadnutiu niektorého zo systémov spoločnosti? Aj keď ste túto konkrétnu službu nikdy nevyužili, môžete nájsť najhlbšie tajomstvá.

Tinder dokonca vo svojej politike ochrany osobných údajov uvádza: „... nesľubujeme a nemali by ste očakávať, že vaše osobné informácie zostanú vždy v bezpečí.“

Keď sme sa opýtali používateľov aplikácie na zoznamovanie, ako sa cítili o množstve informácií, ktoré zdieľali, 62% pripustilo, že sa o to obávajú, a 70% si myslí, že zoznamovacie aplikácie ich povzbudili, aby ich zdieľali s prísľubom splnenia dokonalého zápasu..

A nemýlte sa - ak pravidelne využívate zoznamovacie služby v oblasti Match Group, IAC pravdepodobne o vás vie viac, že ​​viete o sebe.

Vedia, ako často sa prihlasujete, vašu presnú polohu počas dňa (a noci), zhromažďujú vaše fotografie a videá na viacerých platformách, poznajú vašu rasu, váš sex, váš vek; ako aj podrobnosti o každej osobe, o ktorú ste niekedy prejavili záujem. Zná slová, ktoré používate najčastejšie; čo ťa zapne, čo ťa vypne, koľko ľudí sa stretneš, koľko ti duchov, koľko času tráviš, než niekoho potiahneš a koľko času strávi, než ťa potiahne.

To je skutočne iba špička ľadovca a všetky tieto údaje môžu voľne prúdiť medzi všetkými službami zoznamovacích tímov Match Match. To, že ste ochotní zdieľať svoje údaje v službe Tinder, znamená to, že ste ochotní zdieľať ich s BlackPeopleMeet alebo OKCupid.?

Jediným spôsobom, ako zistiť prepojenia medzi spoločnosťami, je ponoriť sa do pravidiel ochrany osobných údajov alebo navštíviť podnikovú stránku holdingovej spoločnosti. Niet divu, že náš prieskum odhalil takmer polovicu (49%) používateľov Tinder netušil, že materská spoločnosť vlastní viac online zoznamovacích platforiem..

Otvorený list adresovaný IAC

Online zoznamka pretvorila spoločenské konvencie o hľadaní lásky. Takmer 50 miliónov Američanov používa online zoznamovacie služby alebo asi 92% jedinej populácie v Spojených štátoch. Podľa údajov z Stanfordskej univerzity sa online stretlo takmer 40% heterosexuálnych párov. Toto číslo je bližšie k 60% párov rovnakého pohlavia.

Tieto služby sa stali kľúčovým nástrojom v našej snahe nájsť lásku v modernom svete a nahradili trápne slepé rande úplne organickejším spôsobom, ako stretnúť svojho partnera. Ale vo svete, kde sa ľudia prebúdzajú na skutočnú hodnotu svojich osobných údajov, musia spoločnosti ako IAC prijať oveľa transparentnejšie politiky, ak ich chceme naďalej používať..

IAC tvrdí, že jej postupy zdieľania údajov sú jasne stanovené v jej zásadách ochrany osobných údajov ... a to je pravda. Domnievame sa však, že používatelia majú právo presne vedieť, kedy sa údaje zdieľajú v rámci skupiny, a že by mali mať možnosť presne kontrolovať, aké údaje sú.

Preto sme IAC napísali otvorený list a vyzývame používateľov služby, aby urobili to isté.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me