Amazon oznámil zvýšenie cien pre spotrebiteľov z USA, ktorí sa prihlásili na odber služby Amazon Prime Membership. Špičková služba v oblasti videa, hudby, literatúry a nakupovania bude teraz stáť viac pre spotrebiteľov, ktorí si túto službu zakúpia mesačne. Dobrou správou je, že ročný plán bude stále stáť 99 dolárov.


Pre spotrebiteľov, ktorí sa nudia ľahko alebo sa pozerajú na všetky svoje obľúbené relácie neuveriteľne rýchlo, sa môže nákup mesačného predplatného Amazon Prime javiť ako vynikajúci nápad. Znamená to, že si službu môžu užiť niekoľko mesiacov a potom skúsiť inú, ako je Hulu alebo Netflix..

Teraz sa zdá, že Amazon si uvedomil, že niektorí spotrebitelia sa správajú týmto spôsobom. Riešenie spoločnosti? Zvýšiť cenu mesačného predplatného z 10,99 dolárov na neuveriteľných 12,99 dolárov mesačne.

Pre spotrebiteľov z USA, ktorí si zakúpia predplatné Amazon Prime mesačne, je výsledkom zvýšenie celkovej ceny o 18 percent. To znamená, že celkové ročné náklady na Prime (ak sa nakupujú mesačne) 155,88 USD. (Predtým by to stálo 131,88 dolárov.)

Amazon oznámil novú štruktúru cien v piatok:

„Cena mesačného predsedu členstva pre nových členov sa 19. januára 2018 zvýšila z 10,99 dolárov na 12,99 dolárov. Cena mesačného plánu diskontovaných študentov Prime Student na nové registrácie sa zvýšila z 5,49 dolárov na 6,49 dolárov 19. januára 2018..

Existujúci mesačníci predsedu a predsedu študentov zaplatia novú cenu za obnovu, ktorá sa uskutoční po 18. februári 2018.

Roční predsedovia členov naďalej platia 99 dolárov. Roční členovia Hlavného študenta naďalej platia 49 dolárov. ““

Je potrebné poznamenať, že samostatná služba Amazon Prime Video stále stojí len 9,99 dolárov mesačne. Ak sú teda videá jediným záujmom, nemusíte platiť viac.

Plné prémiové členstvo (jedno, ktoré zvyšuje cenu) umožňuje predplatiteľom prístup do knižnice Prime Music Library, ktorá obsahuje milióny skladieb, Prime Reading, ktorá ponúka prístup k tisícom kníh, časopisov, článkov a komiksu. A Twitch Prime, špičkový herný zážitok, ktorý používateľom ponúka jedinečný herný obsah.

Okrem toho môžu predplatitelia Prime ukladať neobmedzené fotografie online a zúčastňovať sa nakupovania „Early Access“, vďaka ktorému si môžu užiť 30-minútový náskok pri nákupe novo vydaných „Lighting Deals“ v obchode Amazon..

Hovorca Amazonu zaznamenal náhly nárast cien:

„Spoločnosť Prime poskytuje bezkonkurenčnú kombináciu výhod týkajúcich sa dopravy, nakupovania a zábavy a naďalej investujeme do zvyšovania hodnoty systému Prime pre našich členov. Počet položiek oprávnených na neobmedzenú bezplatnú dvojdennú prepravu sa v posledných rokoch zvýšil z 20 miliónov na viac ako 100 miliónov položiek. Rozšírili sme bezplatný dodací deň v rovnaký deň a bezplatný jeden deň do viac ako 8 000 miest a obcí.

Pokračujeme aj v zavádzaní nových, populárnych a ocenených originálov Prime Original, ako sú The Grand Tour, Sneaky Pete a Golden Globe The Marvelous Mrs. Maisel - všetko zahrnuté v Prime Video. Členovia sa tešia stále väčšiemu počtu jedinečných výhod, ako je napríklad Music Music, Prime Reading, exkluzívne produkty a oveľa viac. Budeme zavádzať nové spôsoby, ako zlepšiť životy členov. ““

Hore vyšie a preč

Nie je to prvýkrát, čo Amazon náhle zvýšil svoje ceny. V roku 2014 sa náklady na Amazon Prime zvýšili zo 79 na 99 dolárov. Podľa spoločnosti Ars Technica je táto služba primárnou „kravskou kravou“ spoločnosti Amazon. Predpokladá sa, že Amazon má iba 90 miliónov členov v USA, ale nie je známe, koľko z nich nakupuje mesačné predplatné..

Je známe, že členovia majú tendenciu míňať oveľa viac na Amazon ako nečlenovia. Podľa spoločnosti Statista utrácajú nečlenskí členovia v USA približne 700 dolárov ročne. Na druhej strane americkí občania s predsedníckym členstvom minú takmer dvojnásobok za 1 300 dolárov.

Nie vo Veľkej Británii

Dobrou správou je, že zatiaľ nie sú náklady na plné členstvo v Amazon Prime Prime vo Veľkej Británii nafúknuté. Vo Veľkej Británii predplatitelia už platia viac za ročné predplatné, čo za cenu 79 GBP sa rovná 109,49 USD. Mesačné predplatné však stojí iba 7,99 GBP, čo je zhruba to, čo obyvatelia USA platili pred zvýšením ceny.

Pre kohokoľvek, kto chce svoje predplatné nakupovať mesačne - ale nechce platiť viac - môže byť odpoveďou pripojenie k serveru VPN vo Veľkej Británii, ktorý si zakúpi mesačné predplatné. Nie je však jasné, či by to malo vplyv na dodanie nasledujúci deň a prístup k Lightning Deals. Pre ľudí, ktorí sa zaujímajú iba o video, hudbu a literatúru, je to dobrá voľba. Spojené kráľovstvo zatiaľ neočakáva podobné zvýšenie cien. Hovorca Amazonu to však do budúcnosti nevylúčil.

Pre kohokoľvek, kto si nemôže dovoliť predplatné prémiovej video služby, ako je Hulu, Prime alebo Netflix, je VPN pre streamovanie vynikajúcou možnosťou, ktorú sa oplatí preskúmať. Viac nápadov o tom, ako vám VPN môže pomôcť ušetriť peniaze, nájdete tu.

Ak chcete získať ďalšie informácie o tom, ktoré služby môžete odblokovať, a informácie o tom, ako vás VPN môže udržať v bezpečí, prečítajte si našu príručku pre Veľkú Britániu VPN.

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Kredit na obrázok názvu: Claudio Divizia / Shutterstock.com

Obrazové kredity: pixinoo / Shutterstock.com, Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me