V tomto roku došlo k meteorickému nárastu cien bitcoínov. Pre ľudí, ktorí si kúpili kryptomenu, keď bola drasticky lacnejšia, boli zisky výnimočné. Pre tých, ktorí si ho kúpili pred jedným, dvoma, tromi alebo viacerými rokmi, býčí trh vydláždil cestu k nafúknutiu bitcoinových peňaženiek.

Obyvatelia USA, ktorí sa tešili z tohto bohatstva, však majú zlú správu. Služba Internal Revenue Service (IRS) rozhodla, že stovky (ak nie tisíce) občanov USA, ktorí vlastnia bitcoíny, nevyhlásili a neplatili dane za svoje obrovské zisky. Ľudia, ktorí kupujú alebo si predtým kúpili bitcoíny (a iné altcoíny), zarábajú vážne peniaze - a strýko Sam chce kúsok koláča.

Podľa IRS vlastníci bitcoínov pripúšťajú, že považujú bitcoíny za spôsob, ako sa vyhnúť dani:

„Používatelia kryptomeny otvorene potvrdili, že zvažujú použitie bitcoinov, aby sa vyhli požiadavkám na daňové správy."

Cez palubu

V novembri 2016 IRS podala žiadosť, aby súdy slúžili a "John Doe" predvolanie na všetkých zákazníkov z USA Coinbase, ktorí prevádzali bitcoíny v rokoch 2013 až 2015. Coinbase je populárna výmena peňaženky a kryptomeny, ktorá bola založená v roku 2012. Objednávka „John Doe“ je takzvaná, pretože nemusí špecifikovať jeden konkrétny cieľ. Namiesto toho sa vzťahuje na každého, o ktorom sa predpokladá, že patrí do konkrétnej skupiny, ako je to špecifikované jeho činnosťou.


Spočiatku bola žiadosti vyhovená. IRS dostal povolenie hľadať totožnosti držiteľov peňaženky americkej mince. Advokát Jeffrey K. Berns (konateľ spoločnosti Berns Weiss LLP) však požiadal o zvrátenie návrhu. IRS podal návrh na súd, aby zamietol odvolanie Bernsa. Coinbase a niekoľko „John Does“ naďalej argumentoval proti rozhodnutiu súdu.

Potom, v marci 2017, Berns záhadne stiahol svoj návrh. Tým sa IRS obrátil na súd a požiadal súd, aby vynútil predvolanie údajov na Coinbase. Na podporu svojej žiadosti IRS urobil toto vyhlásenie:

„Len za pár rokov došlo k výbuchu miliárd dolárov z bitcoínu, z ktorých veľká časť bezpochyby pripadla daňovým poplatníkom Spojených štátov, pričom takmer žiadne tretie strany neinformovali IRS o tomto zvýšení príjmu. "

Irs

Daňové úniky

Podľa IRS Coinbase pripustil, že požadované informácie zahŕňajú 8,9 milióna transakcií Coinbase, ktoré zahŕňajú 14 355 vlastníkov účtu Coinbase. IRS to dokázala krížovo odkázať na ľudí, ktorí vykázali daň z bitcoínov. Potom to oznámilo, že:

"Iba 800 až 900 daňovníkov vykázalo zisky súvisiace s bitcoinmi v každom z relevantných rokov a že viac ako 14 000 používateľov Coinbase buď kúpilo, predalo, poslalo alebo dostalo bitcoín v hodnote najmenej 20 000 dolárov v danom roku.."

To potvrdilo bod IRS "že veľa používateľov Coinbase nemusí vykazovať svoje bitcoinové zisky." Z tohto dôvodu súd opäť rozhodol, že IRS "má legitímny záujem na vyšetrovaní týchto daňovníkov."

Súd však tiež rozhodol, že žiadosť IRS vyšetriť všetkých majiteľov účtov Coinbase v USA bola príliš široká. To prinútilo IRS, aby zúžil rozsah svojho vyšetrovania. IRS súhlasila len so žiadosťou o informácie týkajúce sa majiteľov účtov, ktorí nemali v danom časovom období Coinbase vyplnené formuláre 1099-K. Okrem toho by nehľadal záznamy o osobách, ktoré už sú známe IRS.

Coinbase Irs

Vzhľadom k tomu, Go Go Ahead

Americký súd sa teraz, na veľkú radosť IRS, rozhodol, že je zákonné, aby IRS zhromažďoval určité informácie o užívateľoch Coinbase, aby zistil, či sa občania USA vyhýbajú plateniu dane. Konečné rozhodnutie súdu však stanovuje určité ďalšie obmedzenia týkajúce sa toho, od koho môže IRS požadovať informácie a aké informácie môže požadovať..

Úrad IRS spočiatku požadoval užívateľské profily, preferencie používateľov, nastavenia a históriu zabezpečenia používateľa, spôsoby platby používateľov a ďalšie údaje týkajúce sa pôvodu financovania peňaženky Coinbase. IRS sa tiež chcel dostať do rúk všetkých záznamov o činnosti peňaženky, vrátane dátumu, množstva a typu transakcie, plus mien / identifikátorov strán zapojených do transakcií a dokonca aj žiadostí o zaslanie alebo prijatie bitcoínov..

"Viac ako 20 000 dolárov"

Súd však rozhodol, že IRS bude môcť požadovať iba konkrétne podrobnosti týkajúce sa účtov, ktoré uskutočnili transakcie v hodnote viac ako 20 000 dolárov v období od 31. decembra 2013 do 31. decembra 2015. Niektoré záznamy sa okrem toho považujú za neúčinné oblasť - konkrétne všetky záznamy o otvorení účtu, kópie pasov alebo vodičských preukazov, adresy peňaženky a verejné kľúče k peňaženkám.

Súd tiež zistil, že určité záznamy nie sú potrebné na vyšetrovanie IRS „v tejto fáze“. Patria medzi ne „záznamy o starostlivosti o svojich známych a zákazníkov, dohody alebo pokyny, ktorými sa udeľuje oprávnenie na prístup, kontrolu alebo schvaľovanie transakcií treťou stranou, a korešpondencia. medzi Coinbase a používateľom alebo akoukoľvek treťou stranou s prístupom do peňaženky. “

Coinbase to označil za čiastočné víťazstvo, pretože znižuje počet peňaženky, ktorú je možné vyšetriť zo 480 000 na 14 000 zákazníkov..

Coinbase

Čo však Coinbase musí odovzdať do IRS, je stále citlivá vec. Najmä vzhľadom na to, že sa to týka majiteľov účtov, ktorí uskutočnili transakcie v hodnote viac ako 20 000 dolárov. Koniec koncov, sú to vlastníci účtov s najväčším bitcoinovým bohatstvom, ktorí najpravdepodobnejšie vyhýbajú dani najviac. Toto je súd, ktorý rozhodol, že je férová hra:

Meno, dátum narodenia, adresa, identifikačné číslo daňového poplatníka, záznamy o činnosti účtu vrátane protokolov transakcií alebo iných záznamov identifikujúcich dátum, sumu a typ transakcie (nákup / predaj / výmena), zostatok po transakcii a názvy protistrán. k transakcii plus všetky pravidelné výpisy z účtu alebo faktúry (alebo ekvivalent).

To by malo dať IRS veľa na to, aby mohli začať. Nezabúdajme tiež na to, že súd rozhodol, že ďalšie záznamy "sa môže stať nevyhnutným pre konkrétneho majiteľa účtu, keď IRS preskúma príslušné záznamy." Vyzerá to, že tí ľudia, ktorí si mysleli, že bitcoín bude neregulovaný raj, sa mýli. Je známe, že bitcoiny sa používajú na kriminalitu a príslušné orgány tvrdo tlačia.

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Kredit na obrázok názvu: Wit Olszewski / Shutterstock.com

Obrázkové kredity: Brandon Bourdages / Shutterstock.com, Wit Olszewski / Shutterstock.com, 360b / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me