Údajový výpis od hackera, ktorý má meno Guccifer 2.0, za posledných 48 hodín spôsobil na Twitteri obrovský rozruch. Dáta, ktoré boli vydané v sobotu cez web WordPress, sú druhým svojho druhu od výstižne pomenovaného hackera, ktorý prevzal zodpovednosť za nedávny hack Demokratického národného výboru (DNC)..

Údajové skládky (druhý z nich je Tweepers označený ako # Guccifer3), sú uctievané ľuďmi všade za to, že sa objavujú obrovské objavy korupcie v prezidentskej rase. Najmä v súvislosti s vnútornou podporou DNC - že sa zdá, že ide o volebné vybavenie pre kandidáta na prezidenta Hillary Clintonovú..

Interné poznámky odcudzené Gucciferovi 2.0 od DNC poukazujú na to, že Clinton bol už v máji 2015 označovaný za demokratického kandidáta. Odhaľujúc, že ​​masívna podpora, ktorú spolu s demokratickým kandidátom, Bernie Sandersom, požíval počas primárnych volieb, bola vždy určená na neúspech. Táto správa ohromuje priaznivcov Sandersa, ktorí teraz cítia, že boli podrobení zložitému volebnému procesu.

Počas pretekov v primárnych pretekoch (podľa priaznivcov spoločnosti Sanders) bola navrhnutá myšlienka, že pokrytie Clintonovej siete Mainstream Media pravdepodobne pomohlo zvrátiť demokratickú rasu. Medzi novo publikovanými dokumentmi však existujú dôkazy o priamej tajnej tajnej dohode medzi mediálnymi médiami hlavného prúdu a DNC, ktoré by pomohli korunovať Clintona ako demokratického kandidáta počas volebného procesu..

V liste z mája 2015 s témou „Prezidentskí kandidáti GOP na rok 2016“ sa vysvetľujú podrobnosti o „navrhovanej stratégii určovania polohy a zverejňovania správ v oblasti republikánskeho prezidenta 2016“. Časť tohto plánu je stanovená takto;


„Našimi cieľmi v nadchádzajúcich mesiacoch bude zostavenie republikánskeho poľa a prípadného kandidáta a poskytnutie kontrastu medzi poľom GOP a HRC.“ “

Zdá sa, že je jasný dôkaz, že HRC (Hillary Clintonová) sa pripravovala na demokratickú kandidatúru. Ďalej v liste sa o HRC opäť hovorí priamo, a to tak, že navrhuje spoločný dôraz DNC na Clintonovo ocenenie demokratického víťazstva:

„Používať konkrétne zásahy na zabalenie vôd okolo etiky, transparentnosti a útokov na financovanie kampaní na HRC.“ “

# Guccifer3 DNC clinton

Médiá „ľahké dotykové“ hlásenie úniku Guccifer 2.0

Aj vo svetle týchto škodlivých skládok údajov DNC sa mainstreamové médiá väčšinou sústredili na časti, ktoré demonštrujú plánovanú stratégiu DNC na uškodenie republikánskych kandidátov vrátane neočakávane silných zástupných znakov GOP Donalda Trumpa..

Ďalšia časť s názvom „Reportér dosahu“ ukazuje nepopierateľnú vôľu nespravodlivým spôsobom konkrétne ovplyvniť médiá:

„Pri práci s DNC a inými by sme mali používať informačné brífingy, prepracovať sa s reportérmi na rozhovory s kandidátmi GOP, mimo rekordných rozhovorov a hlasovacích lístkov, aby sme pomohli prezentovať príbehy bez odtlačkov prstov a využívať novinárov na riadenie správy.“

„DNC aj vonkajšie skupiny sa snažia robiť udalosti a tlačia okolité republikánske udalosti, aby vložili naše správy do tlače a prinútili ich odpovedať na otázky týkajúce sa kľúčových otázok.“ “

Niektorým ľuďom sa to nemusí zdať príliš škodlivé a v dnešnej dobe je určite bežné, že strany zaútočia na svoju konkurenciu, v liste sa však jasne ukazuje vôľa DNC priamo ovplyvňovať médiá..

Zdá sa, že táto stratégia silne pracovala v prospech Hillary Clintonovej - podľa rozhodnutiaddata.org - ktorej zistenia ukazujú, že došlo k „šokujúcemu“ výpadku médií pre veľký počet fanúšikov, ktorí sa obracali na Sandersove zhromaždenia (tisíce a často oveľa viac) ako dostávala HRC).

Je smiešne, že napriek tomu, že výpis údajov (ktorého pravosť DNC nebola autentičnosťou zamietnutá), sa DNC uchvacuje k tvrdeniam, že hack bol spáchaný sofistikovanými ruskými (možno vládnymi alebo FSB) robotníkmi. Toto presvedčenie je teraz otázne vzhľadom na tvrdenie Guccifera 2.0, že konal sám:

Crow CrowdStrike oznámila, že servery Demokratického národného výboru (DNC) boli hackerské skupiny „sofistikované“ hackerské skupiny celosvetovo známe. Som veľmi rád, že spoločnosť ocenila moje schopnosti tak vysoko))) Ale v skutočnosti to bolo ľahké, veľmi ľahké. ““

Pokiaľ ide o ich úlohu v príbehu, ruská vláda odmietla zapojenie sa do hacku. Či už ide o osamelý hacker (ako sa tvrdí), alebo nie, možnosť byť ruským hackerom zostáva, samozrejme, rozumnou možnosťou - a určite existuje veľa nepriamych dôkazov o tom, že sa jedná o ruského hovorcu - pravdepodobne s použitím Ruská klávesnica.

Zdá sa tiež zrejmé, že ktokoľvek je hacker; pravdepodobne sa budú čo najviac snažiť odvrátiť oči od skutočnej podstaty svojej identity, aby sa predišlo tomu, aby boli chytení ako pôvodný menovec Gucciferovcov..

Pre tých, ktorí si to neuvedomujú, je tento najnovší oznamovateľ pomenovaný po pôvodnom hackerovi Gucciferovi: Rumunský počítačový hacker, ktorý sa v roku 2013 rozrástol na množstvo hackov, do ktorých bolo zapojených niekoľko vládnych úradníkov USA. Vrátane e-mailov medzi Sidney Blumenthal a Hillary Clintonovou, ktoré boli nezákonne zaslané na „nezabezpečený osobný e-mail“, v ktorom sa okrem iného spomínajú teroristické útoky na Benghází v Líbyi v roku 2012 (okrem iného).

Guccifer v súčasnosti čaká na odsúdenie vo väzení Alexandrijskej väznici vo Virgínii potom, čo bol vydaný z Rumunska do USA, aby čelil obvineniam z hackovania vládnych úradníkov. Guccifer, ktorého skutočné meno je Marcel Lazăr Lehel, sa vinil obvineniami vznesenými proti nemu. Podľa vyjadrenia ministerstva spravodlivosti:

„Lehota vo vyhlásení o skutkových okolnostiach, ktoré podal v rámci svojej dohody o žalobách, pripustila, že od októbra 2012 do januára 2014 úmyselne získal neoprávnený prístup k osobným e-mailovým a sociálnym mediálnym účtom, ktoré patria približne 100 Američanom, a nezákonne tak urobil. získať osobné informácie a e-mailovú korešpondenciu svojich obetí. Medzi jeho obete patril okamžitý rodinný príslušník dvoch bývalých prezidentov USA, bývalý člen kabinetu USA, bývalý člen spoločných šéfov štábov USA a bývalý prezidentský poradca. [Lehel] pripustil, že v mnohých prípadoch verejne [sic] zverejnil súkromnú e-mailovú korešpondenciu svojich obetí, lekárske a finančné informácie a osobné fotografie. “

Pokiaľ ide o Guccifera 2.0, zdá sa, že tieto prvé dva poklesy údajov (ktoré zahŕňajú skóre údajných finančných správ DNC obsahujúcich podrobnosti o obrovských daroch a ich darcoch) sú iba začiatkom. Na stránkach WordPress hacker sľúbil, že vydá tisíce ďalších dokumentov a e-mailov, ktoré už boli (tvrdí), zaslané ďalej na Wikileaks (o ktorých sa predpokladá, že ich včas zverejní).

Jedným zaujímavým vývojom je skutočnosť, že Wikileaks práve vydal zaujímavý torrent s názvom „Wikileaks Insurance“. Obsah týchto súborov zatiaľ nie je známy, pretože šifrovací kľúč ešte nebol uvoľnený. Wikileaks vyhlásil, že torrent bude fungovať ako „prepínač mŕtveho muža“, ak budú mať nejaké problémy s vydaním budúceho vydania (čo organizácia, ktorá plánuje oznamovateľov čoskoro urobiť).

To, či niečo z toho bude mať vplyv na prezidentskú rasu, sa ešte len uvidí. Ak však zatiaľ bude mať rozmaznané postavenie Hillary Clintonovej čokoľvek, potom sa Clinton pravdepodobne týmito najnovšími odhaleniami nebude báť. Nedotknuteľné je určite slovo, ktoré vyviera na myseľ.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me