Webové stránky zabezpečenia GCHQ


Spravodajské agentúry vo Veľkej Británii sa pripravujú na výrazné rozšírenie svojich rozsiahlych operácií hackovania údajov v snahe efektívnejšie identifikovať potenciálne národné bezpečnostné hrozby..

Skupiny pre občianske slobody a obhajcovia digitálneho súkromia vyvolávajú obavy v súvislosti s tým, čo by takéto rozšírenie „režimu rušenia hromadných zariadení“ (EI) znamenalo pre osobné súkromie bežných občanov.

Hromadný režim EI je rámec, ktorý umožňuje agentom GCHQ prenikať do jednotlivých telefónov, počítačov, USB kľúčov a dokonca aj do celých komunikačných sietí. Rozšírenie EI sa obáva odborníkov na ochranu súkromia, že by to vládnym agentúram vo Veľkej Británii umožnilo slobodnú vládu viesť nekontrolované a neobmedzené operácie hromadného sopania.

Keď parlament v roku 2016 prešiel zákonom o vyšetrovacích silách, Edward Snowden ho okamžite kritizoval ako najrozsiahlejší program vládneho dohľadu v západnom svete. „Spojené kráľovstvo práve legalizovalo najextrémnejší dohľad v dejinách západnej demokracie. Prekračuje to viac ako mnoho autokracií, “tweetoval v tom čase Snowden. Lord David Anderson, nezávislý britský recenzent právnych predpisov o terorizme, v roku 2016 poznamenal, že EI by sa v rámci nástroja IPA používali iba „šetrne“..

Tento mesiac minister bezpečnosti Ben Wallace poslal list vedúcemu spravodajského a bezpečnostného výboru Dominicovi Grieveovi, v ktorom vysvetlil, že postavenie GCHQ v oblasti EI sa „vyvinulo, pretože zákon o vyšetrovacích právomociach získal kráľovský súhlas v roku 2016“.

Wallace v podstate znamená, že GCHQ musí rozširovať EI, aby od tej doby zodpovedal technologickému pokroku v komunikačných nástrojoch. Agenti GCHQ nie sú schopní správne zacieliť na celú novú škálu hardvérových zariadení a softvérových aplikácií bez rozšírenia EI.

„Operácie EI sú pre naše bezpečnostné a spravodajské agentúry rozhodujúcou schopnosťou, aby sme zaistili bezpečnosť krajiny. Od prijatia návrhu zákona sa komunikačné prostredie naďalej vyvíjalo, najmä pokiaľ ide o škálu hardvérových zariadení a softvérových aplikácií, na ktoré je potrebné zamerať sa. Okrem toho sa výrazne rozšírilo zavádzanie menej tradičných zariadení a používanie týchto technológií jednotlivcami, ktorí sú predmetom záujmu. Po preskúmaní súčasných prevádzkových a technických skutočností spoločnosť GCHQ prehodnotila predchádzajúce stanovisko a určila, že bude potrebné vykonávať väčší podiel prebiehajúcich operačných činností zameraných na zámorské krajiny pomocou režimu hromadného EI, ako sa pôvodne predpokladalo, “vysvetlil Wallace vo svojom liste..

Významné rozšírenie už tak rozsiahleho rozsahu vládneho dozoru určite nie je v súlade so zástancami súkromia vo Veľkej Británii. Hanna Couchman, advokátska a politická referentka v Liberty, si kladie za cieľ „dokázať, že hromadný dohľad nemôže byť nikdy opodstatnený v demokracii rešpektujúcej práva.“

Couchman vysvetľuje: „Jedným z najviac znepokojujúcich aspektov britského režimu dohľadu je použitie„ hromadných právomocí “. Tieto právomoci umožňujú štátu zbierať a uchovávať obrovské množstvo údajov o širokom okruhu ľudí. Nemusíte byť podozriví zo žiadneho zločinu alebo previnenia, aby ste tak mohli porušiť svoje súkromie. Mohlo by sa to stať každému z nás - alebo pravdepodobnejšie obrovskému počtu z nás. Hromadný rozkaz sa môže vzťahovať na celú populáciu. “

Neobmedzený rozsah toho, čo by navrhované rozšírenie hromadného dozoru umožnilo, je pre jednotlivcov, ktorí majú súkromie, desivou vyhliadkou. Couchman a ďalší obhajcovia súkromia nie sú ochotní to dovoliť bez boja: „Liberty už dlho bojuje proti právomociam hromadného sledovania. Vláda Spojeného kráľovstva prijala niekoľko hlboko dotieravých režimov dohľadu a Liberty vždy čelila výzve vzdorovať týmto invazívnym štátnym mocnostiam. ““

Couchman ďalej upozorňuje, že hromadný dohľad „môže vláda použiť na prístup k našim najcitlivejším osobným informáciám - k našim odkazom priateľom a rodine, na webové stránky, ktoré navštevujeme a čo zverejňujeme online, kam ideme a s ktorými ideme. A tieto informácie môžu byť použité na vytvorenie znepokojivých podrobných profilov o nás. “Nielen to, ale tento typ hromadných neobmedzených postupov dohľadu zo strany vládnych agentúr môže mať značne nepriaznivý vplyv na ľudské správanie ako celok. Hromadné sledovanie umožňuje narušenie súkromia tak, že preniká tak, že môže spôsobiť, že sa jednotlivci sami stanú autocenzúrami a úplne zmení svoje správanie, tvrdí Couchman..

Myšlienka žiť pod neustálym tieňom, že vaša každá online interakcia je otvorená kontrole zo strany vládnych agentúr, je pre mnohých bezpochyby nervózna. Jedným z najlepších spôsobov, ako bojovať proti takejto kontrole a zabezpečiť si súkromie online, je použitie VPN. S blížiacim sa rozširovaním hromadných nekontrolovaných postupov sledovania vo Veľkej Británii je teraz viac ako kedykoľvek predtým potrebné šifrovať váš internetový prenos pomocou VPN. Použitím jednej z najlepších britských VPN služieb môžete ľahko chrániť svoje súkromie online a zabrániť tomu, aby boli vaše citlivé osobné údaje neustále prístupné vládnym agentom..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me