Začiatkom tohto roku ukradli ruskí hackeri známy ako Tsar Team nahé fotografie pacientov z kliniky plastickej chirurgie v Litve. Vyžadovali výkupné od pacientov z celého sveta a vyhrážali sa únikom kompromitujúcich fotografií online, ak ich neplatia. Teraz britská plastická chirurgia, ktorá sa stará o bohatých a slávnych, prešla zničujúcim útokom na kópie.

London Bridge Plastic Surgery (LBPS) sa nachádza neďaleko Marylebone v centre Londýna. Známe kliniky sú obľúbené u bohatých klientov, ktorí si želajú najlepšiu dostupnú prácu. Internetová stránka operácie hovorí, že je „jednou z vedúcich kliník plastickej chirurgie vo Veľkej Británii.“

Teraz hackeri známi ako temný vládca ukradli vyrovnávaciu pamäť fotografií z oslavovanej kliniky. Neslávni hackeri, ktorí predtým vynechali sezónu 5 organizácie Orange Is The New Black (čo je pre fanúšikov veľmi potešenie), hrozia, že tieto obrázky zverejnia online..

Fotografie chirurgie nahých celebrít

K odcudzeným fotografiám patria fotografie nasnímané pred, počas a po zákroku. Zahŕňajú preto kompromitujúce obrázky bohatých klientov a celebrít, ktoré sa rozhodli podstúpiť procedúry, ako sú zväčšenie prsníkov a vylepšenia genitálií. Medzi tými postihnutými kybernetickým útokom patrí britská celebrita Katie Price, AKA Jordan.

Načasovanie útoku môže zvýšiť obočie. Prečo? Pretože Jordánsko nedávno verejne poďakovalo LBPS za úspešný facelift, podstúpila na klinike. Keďže Jordánsko nie je dobre známe mimo Spojeného kráľovstva, mohlo by to znamenať, že hackeri temnej vlády sú umiestnení v Británii?


Cena Katie

Hlboko kompromitujúci materiál

Útok na plastikovú plastickú chirurgiu sa prvýkrát objavil, keď hackeri spoločnosti Dark Overlord kontaktovali spravodajskú webovú stránku The Daily Beast so sídlom v USA s touto správou:

"Máme TBC [terabajty] tohto hovna." Databázy, mená, všetko. Sú tu nejaké kráľovské rodiny. “

Spolu s touto správou dostalo Denné zviera hniezdo vajec fotografií, ktoré údajne obsahujú snímky pacientov v procese prijímania chirurgických zmien.

"Svet nikdy nevidel lekársku skládku plastického chirurga v takom rozsahu," pýši sa hacker.

Po preštudovaní fotografií denné zviera oznámilo, že:

„Mnohé z nich sú vysoko grafické a detailne znázorňujúce operáciu mužských a ženských genitálií. Iní ukazujú zjavné telá pacientov po operácii a niektoré zahŕňajú tváre. “

Hackeri hrozia únikom fotografií online. Denné zviera potvrdilo, že sa určite javí ako skutočný obchod.

Dark Overlord Plastic

Penetrácia bola potvrdená

Londýnska klinika využila odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, aby potvrdila, že sa prenikla pred tvrdeniami Temného vládcu:

„Po vyšetrovaní našimi IT odborníkmi a políciou sme, žiaľ, presvedčení, že došlo k porušeniu našej bezpečnosti a krádeži údajov. Stále pracujeme na tom, aby sme presne zistili, aké údaje boli ohrozené. “

Zdá sa pravdepodobné, že vyrovnávacia pamäť fotografií je skutočne nový materiál, na rozdiel od opakovaných hashovacích fotografií z litovskej kliniky, ktoré sa používajú na vydieranie ďalšej operácie.

LBPS vydal na svojej webovej stránke vyhlásenie, ktoré hovorí:

„Bezpečnosť a dôvernosť pacientov boli pre nás vždy najdôležitejšie ... Je nám veľmi ľúto akéhokoľvek utrpenia, ktoré môže toto porušenie údajov spôsobiť, že naši pacienti a náš tím sú k dispozícii 24 hodín denne a môžu hovoriť s kýmkoľvek, kto má akékoľvek obavy, telefonicky na číslo 020- 3858 0664. “

Moderné Attack Vector

Tento druh kybernetického útoku je nová forma hackerstva založeného na vydieraní, ktorá sa objavila až v tomto roku. Najbežnejšou metódou vydierania na internete je použitie škodlivého softvéru na uzamknutie počítača alebo zariadenia smartphonu.

Ako je známe, Ransomware nespôsobuje šifrovanie zariadenia obete šifrovaním, až kým obeť neplatí hackerom sumu, zvyčajne v bitcoinoch. Tento najväčší útok vôbec - útok Wannacy - sa stal aj tento rok. Postihlo tisíce počítačov na celom svete vrátane mnohých spoločností, vládnych agentúr a nemocníc.

V oboch tohtoročných hackeroch z plastickej chirurgie kybernetickí zločinci našli spôsob, ako vydierať svoje obete osobnejším - a možno povedať tradičným - spôsobom. Vydieranie obete alebo kliniky (alebo oboch) s cieľom chrániť ich reputáciu je znepokojujúcim trendom..

Kráľovská koruna

Zúčastnil sa Royals?

Odvážne tvrdenie hackerov, že majú obrázky o kráľovskej rodine pravdepodobne znamená, že sa na vyskúšanie využije celá sila spravodajských informácií Spojeného kráľovstva - vrátane GCHQ a nového Národného centra kybernetickej bezpečnosti (ktoré kráľovná otvorila vo februári). a nájdite ich.

Toto tvrdenie je tiež príjemne sezónne a Spojené kráľovstvo sa pripravuje na oslavu zlisovania pozemku Pušné prachy 5. novembra. Ak sa hackeri objavia, budú ďalšou skupinou, ktorá bude čeliť obvineniam High Treason za korunu? Našťastie pre Temných vládcov High Treason od roku 1998 niesol trest smrti, takže ich osud nebude taký pochmúrny ako Guy Fawkes..

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Kredit na obrázok názvu: puhhha / Shutterstock.com

Obrázkové kredity: Joe Seer / Shutterstock.com, Sergey Nivens / Shutterstock.com, Elina Leonova / Shutterstok.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me