Podľa počtu používateľov Reddit na populárnom fóre o ochrane súkromia, Facebook používa "nezvyčajná aktivita" upozornenia na nátlak na ľudí, aby sa rozlúčili so svojimi telefónnymi číslami.


Pre ľudí, ktorí si cenia svoje súkromie, sa môže zdať, že odovzdanie telefónneho čísla Facebooku je rušivé. U mnohých ľudí sa však zdá, že sa stáva voľbou medzi odchodom z účtu - alebo poskytnutím telefónneho čísla na opätovný prístup. Z historického hľadiska bolo Facebooku známe, že požaduje od používateľov pasy, aby im umožnil prístup k zablokovaným účtom.

Správa účtu Facebook je uzamknutá

Je znepokojujúce, že niektorí používatelia Reddit veria, že Facebook v skutočnosti blafuje. Domnievajú sa, že tvrdenia o neobvyklej činnosti sú falošné, ale ich účty sú úplne zablokované, kým ich nezadajú. Jeden plagát otvoril svoj účet Facebook iba nedávno, keď dostal žiadosť.

Reddit užívateľ TuckerMcInnes píše:

"Facebook & Instagram sa predstiera "neobvyklá aktivita vo vašom účte" aby ste im dali svoje telefónne číslo. Moja práca vyžadovala vytvorenie účtu FaceBook a Instagram. Vytvoril som ich samostatne v priebehu niekoľkých týždňov. Všimol som si v oboch prípadoch, po vytvorení účtov, zhruba o hodinu neskôr ma obe služby odhlásili kvôli "nezvyčajná aktivita" (Doslova som účty ešte nepoužíval na nič) a zablokoval som ďalší prístup, kým nemohli potvrdiť moje telefónne číslo. “

Zdá sa, že rastie znepokojenie, že Facebook môže predstierať podozrivú aktivitu účtu, aby prinútil používateľov odovzdať svoje telefónne číslo..

Nielen Facebook

Podľa mnohých správ objavujúcich sa na Reddite nie je to len Facebook, ktorý používa bezpečnostné obavy, aby prinútil ľudí rozlúčiť sa s ich telefónnymi číslami. Jeden írsky používateľ, ktorý prechádza cez rukoväť Reddit, eirereddit píše:

„Google robí to isté. Som nútený používať Gmail, pretože ho používa moja vysoká škola. Pokúsil som sa získať prístup k svojmu emailu z vysokej školy a hovorilo sa, že to bola nezvyčajná aktivita. Nechápem, ako mi pomohlo poskytnúť moje číslo. Mohol som ísť do obchodu a kúpiť si telefón za 20 €. Pravdepodobne by to malo byť. “

Ďalší plagát Deadlock93 tvrdí, že to isté sa stalo na Twitteri. Pri tejto príležitosti sa používateľ obrátil priamo na Twitter, aby zabránil odovzdaniu svojich číslic:

„Stalo sa mi to pri vytváraní účtu Twitter, aby som niekoho kontaktoval. Natiahol som sa na podporu Twitteru a povedal som im, že som vyriešil ich captcha a že im posielam tento e-mail, takže je celkom jasné, že nie som robot a chcel som, aby bol môj účet odomknutý. Zaviazali sa. Musíme sa postaviť proti týmto chlapcom, ktorí sa snažia chytiť všetky naše telefónne čísla. “

E-mail zákazníci zažili tento jav. Reddit komentáre užívateľa kpham12:

„Každý, kto má rovnaký výhľad s výhľadom? Práve som si vytvoril obyčajný nový výhľadový účet, nikdy ho nepoužívajte na registráciu stránok, ale bolo mi povedané to isté a výzva na moje telefónne číslo. “

Pokúšajú sa Facebook a ďalšie technické spoločnosti vystrašiť nás, aby sme sa rozlúčili s našimi informáciami? Alebo je niečo legitímne, čo spôsobuje tieto nezvyčajné upozornenia na aktivitu? Ak je účet úplne nový, zdá sa nepravdepodobné, že by mohol byť napadnutý hackerom, ale niektorí používatelia Reddit tvrdia, že iba otvorili svoj účet - a sotva ho použili..

Na jednej strane je možné, že používatelia sa už v minulosti stali obeťami hackingu. Ak je to tak a niekto už infikoval svoj počítač pomocou kľúča Trójsky kôň, je možné, že sa hacker pokúsil získať prístup k svojmu novo otvorenému účtu Facebook..

Po druhé, je možné, že použitie servera proxy alebo VPN označuje týchto používateľov Facebooku ako používateľov s nepravidelnou aktivitou. Nie je nemožné, aby Facebook uzamykal účty na základe skutočnosti, že je nepravdepodobné, že by niekto bol v dvoch alebo viacerých krajinách v rovnakom časovom rámci..

Nie je isté, či Facebook robí niečo nevhodné, alebo či jeho automatizované systémy nefungujú, ale dôvera verejnosti v Facebook je od škandálu v Cambridge Analytica neistá a takéto vtipky nepomáhajú.

Oslovili sme Facebook, aby sme sa vyjadrili, ale v čase uverejnenia neodpovedali.

Ak vás tento príbeh vyzval na zabezpečenie vašich údajov, mali by ste zvážiť použitie siete VPN. Viac informácií nájdete v našej najlepšej príručke VPN pre rok 2019.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me