Online správy ukázali, že filipínske telekomunikácie Globe Telecom Inc. zaznamenali rozsiahlu chybu v údajoch.


Hlavný poskytovateľ telekomunikačných služieb údajne poskytol svojim zákazníkom e-mailom osobné údaje o zákazníkovi. Firma, jedna z najpopulárnejších na Filipínach, má okolo 60 miliónov zákazníkov.

V piatok 28. januára sa na hashtag #talktoglobe Twitteru spoločnosti Globe začalo objavovať množstvo sťažností. Podľa zúrivých zákazníkov spoločnosť Globe omylom zaslala svoje osobné registračné údaje ostatným zákazníkom prostredníctvom e-mailu. Zákazníci si prvýkrát uvedomili, že niečo nebolo v poriadku, keď dostali e-mail obsahujúci podrobnosti o osobnom účte niekoho iného.

Jeden zákazník z celého sveta, ktorý navštívil úchyt na Twitteri @ rennyjr0528, povedal:

„Túto správu som dostal od spoločnosti @enjoyGLOBE A zaregistroval som sa s vedomím, že je to legitímne spojenie, odkedy prišlo od nich. Potom mi bol poslaný e-mail s osobnými údajmi niekoho iného! Je to proti zákonu o ochrane osobných údajov! Ahoj Globe! ?? Čo to **** je ??? “

Screenshot komunikácie Globe

Nesprávny zákazník

Problémy sa začali, keď zákazníci Globe dostali príležitosť vstúpiť do propagácie a vyhrať lístky na stretnutie s dievčaťom K-Pop kapely BlackPink. Keď vyplnili svoje registračné údaje, zákazníci Globe dostali e-mail obsahujúci osobné údaje niekoho iného.

Mnohí zákazníci na Twitteri namiesto izolovaného incidentu hlásili to isté. Jeden zákazník Globe s názvom Jeff Clifford Cruz povedal spoločnosti ProPrivacy.com, že:

„Toto telco nám poslalo propagačnú akciu prostredníctvom textu, ktorý sa musíme zaregistrovať na ich webové stránky, aby sme sa kvalifikovali. Tí ľudia, ktorí dostali text, šli na webovú stránku a zaregistrovali sa, a po registrácii nám webová stránka poskytla potvrdzovacie číslo a do 3 pracovných dní nás budú kontaktovať. Čo sa stalo potom, poslali kópiu našich registračných údajov na e-mailovú adresu iného používateľa. “

Cruz, ktorý ide za úchyt na Twitteri @fordcanhandleit, povedal spoločnosti ProPrivacy.com, že bol touto skúsenosťou znepokojený:

„Všetky podrobnosti sú k dispozícii na e-mail a je to alarmujúce.“

Medzi zverejnené informácie o používateľoch patria ich mená, úplné poštové adresy a čísla mobilných telefónov.

Vytiahnutie v mene súkromia

Po rozšírení e-mailov zákazníci spoločnosti Globe ostatným rešpektujú svoje súkromie tým, že ich nezdieľajú. Jeden zákazník idúci za rukoväť @ kaiko0424 vzal na Twitter s nasledujúcou radou:

„V prípade, že ste dostali ďalšie predplatené údaje o zákazníkovi spoločnosti Globe, neskúšajte snímať obrázky a uverejňovať ich na Twitteri. Pomáhajme si navzájom chrániť naše osobné údaje !!! #OnTheList @ talk2GLOBE DO SOMETHING !!! “

Ticho z Globe

Najviac znepokojujúce v súvislosti s únikom údajov je nedostatok odpovede zo strany Globe. Po náraste obvinení na Twitteri sme nenašli žiadne informácie od telekomunikačnej spoločnosti, ktoré by sa ospravedlňovali alebo radili zákazníkom, čo majú robiť..

Na Filipínach sú spotrebitelia chránení zákonom o ochrane osobných údajov z roku 2012. Tieto právne predpisy stanovujú prísne usmernenia informujúce správcov údajov o spôsobe spracovania údajov ľudí. Patria sem prísne zákazy, s ktorými môžu správcovia údajov zdieľať údaje ľudí.

Cruz je presvedčený, že spoločnosť Globe by mala čeliť pokutám za to, čo urobila:

„@EnjoyGLOBE a @ talk2GLOBE by tiež mali byť v poriadku za porušenie ochrany osobných údajov, ako sa to nedávno stalo spoločnosti Google. #DataPrivacyBreach. "

Spotrebiteľom, ktorých sa týka narušenie súkromia Globe, sa zatiaľ odporúča, aby sa obrátili na Filipínsku národnú komisiu na ochranu osobných údajov a požiadali o oficiálnu sťažnosť.

Spotrebiteľom, ktorí v e-maile dostali údaje niekoho iného, ​​sa odporúča, aby sa zdržali zdieľania e-mailu a aby ho okamžite odstránili. Nemali by sa vytvárať kópie e-mailov a nemali by sa robiť žiadne snímky obrazovky, aby sa čo najviac minimalizoval vplyv škôd spôsobených spoločnosťou Globe..

Spoločnosť ProPrivacy.com kontaktovala spoločnosť Globe, aby zistila, koľko zákazníkov bolo narušením údajov ovplyvnených, ale v čase písania správy neodpovedali.

Aktualizácia 29/01/2019. Globe Telecom odpovedal na našu žiadosť o komentár:

"Spoločnosť Globe Telecom napravila problém s postihnutými zákazníkmi odoslaním nesprávneho potvrdenia o prijatí inej osobe a incident nahlásila národnej komisii na ochranu osobných údajov v súlade s regulačnými požiadavkami. Bol to iba prípad odoslania potvrdenia o registrácii údajov nesprávnemu jednotlivcovi a nebol zaslaný hromadne alebo ako skupina údajov. Ovplyvnilo to iba predplatených zákazníkov, ktorí sa zaregistrovali do programu On The List, aby využívali lístky na koncert a iné hudobné miesta z podujatí Globe. Zo 60 miliónov predplatených zákazníkov bolo postihnutých približne 8 851 zákazníkov."

Zákazníci Globe sú upozornení, aby na svojich účtoch dali pozor na nepravidelnú aktivitu. Okrem toho sú obete dátovej pláže varovaní, aby dali pozor na pokusy o phishing. Akékoľvek telefonické hovory, textové správy alebo e-maily, ktoré majú pôvod zo zástupcov spoločnosti Globe, by sa mali riešiť veľmi opatrne. Dotknutí zákazníci musia zabezpečiť, aby svoje osobné údaje, prihlasovacie údaje alebo iné citlivé údaje nevydávali nikomu, kto ich kontaktuje. Namiesto toho by zákazníci mali nadviazať kontakt s Globe priamo, aby sa uistili, že komunikujú s Globe a nie s hackerom.

Ak vás tento príbeh povzbudil, aby ste svoje súkromie online brali vážnejšie, pomocou VPN je skvelé miesto, kde začať. Pozrite sa na našu najlepšiu stránku VPN, kde nájdete zoznam najlepších služieb v roku 2019.

Obrázkové kredity: Photon photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me