Nová štúdia publikovaná Consumer Reports (CR) odhaľuje invazívny charakter mnohých populárnych inteligentných televízorov na trhu. Podrobný výskum, ktorý tiež upozorňuje na zraniteľnosť mnohých populárnych inteligentných televízorov voči hackovaniu, sa uskutočnil v spolupráci s inžiniermi spoločnosti Disconnect a spolupracovníkmi spoločnosti Ranking Digital Rights. Správa dokazuje, že spotrebitelia sú naparovaní, aby vo svojich domovoch akceptovali neprijateľnú úroveň snoopingu.

V USA prišlo 69% televízorov, ktoré boli dodané v roku 2017, s pripojením na internet. Žiaľ, táto konektivita prichádza s niekoľkými extrémne dôsledkami na súkromie. Smart TV ponúka zákazníkom možnosť streamovať obsah pomocou obľúbených aplikácií ako Netflix a Hulu. Umožňujú tiež spotrebiteľom rýchlo vyhľadávať obsah pomocou hlasových príkazov.

Výrobcovia bohužiaľ používajú túto pridanú funkčnosť na to, aby zákazníci železníc prijímali vysoko invazívne povolenia. Podľa spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom trhu, IHS Markit, sa do amerických domovov už dostalo 82 miliónov inteligentných televízorov. V novej správe sa zdôrazňuje, že je pravdepodobné, že takmer všetkých 82 miliónov týchto domovov prijalo aspoň niektoré invazívne povolenia.

Predpisy FTC

V roku 2017 bola výrobcovi inteligentnej televízie Vizio uložená pokuta za zhromažďovanie údajov bez predchádzajúceho súhlasu spotrebiteľov. Vizio bol zachytený pomocou skenovania pixelov a ďalších metód na zistenie toho, čo sledovali televízne programy, filmy a reklamy. Podľa Federálnej obchodnej komisie (FTC) spoločnosť Vizio zbierala „až 100 miliárd údajových bodov každý deň od miliónov televízorov.“ Spoločnosť Vizio potom tieto údaje predávala inzerentom tretích strán za úhľadný zisk..

Vizio bol nútený vyrovnať sa s Federal Trade Commission za 1,5 milióna dolárov a so stavom New Jersey za 2,2 milióna dolárov. Odvtedy Federálna obchodná komisia dala jasne najavo, že všetky inteligentné televízie musia získať povolenie od používateľov predtým, ako sa na nich pustia, aby mohli údaje predávať tretím stranám. Dúfame, že táto zmena regulácie výrazne zlepšila súkromie spotrebiteľov v USA, ale realita je veľmi odlišná.


Dilema

Predstavte si scenár, že ste si práve zakúpili Smart TV a chystáte sa ho zapnúť a spustiť proces nastavenia. Keď sa obávate digitálneho súkromia, myslíte si:

"Dopekla nie! Nie ja! Budem obzvlášť opatrný a nebudem akceptovať nijaký drakonický dohľad (tu uveďte meno výrobcu). Moja televízia - moje pravidlá “

Je to úplne spravodlivý predpoklad. Koniec koncov, zákon v USA nepochybne stanovuje, že spotrebitelia musia dať povolenie, aby mohli zbierať akékoľvek údaje. Je smutné, že v praxi sa tieto druhy myšlienok ukážu ako fantázia. Štúdia CR ukazuje, že ľudia jednoducho nezískajú slobodnú vôľu odhlásiť sa z dohľadu nad spoločnosťou, ak chcú internetový zážitok.

Cr Smart Tv

Štúdia spotrebiteľských správ

Na uskutočnenie štúdie kúpila ČR päť inteligentných televízorov od bežných maloobchodníkov. Samsung UN49MU8000 a model LG 49UJ7700 fungujú na vlastných operačných systémoch. Ďalšie tri modely (TCL 55P605, Sony XBR-49X800E, Vizio P55-E1 SmartCast TV) využívajú softvér tretích strán (Roku, Android TV a Chromecast)..

CR zistilo, že na to, aby spotrebitelia mohli skutočne využívať pripojenie na internet poskytované týmito televízormi, museli prijať aspoň niektoré invazívne povolenia. Ak tak neurobíte, mala za následok úplnú stratu funkcií, ktoré spotrebiteľ kúpil televízor za:

„Zistili sme, že nie vždy je ľahké pochopiť, s čím súhlasíte, keď pokračujete v procese nastavenia. A ak odmietnete povolenia, môžete prísť o prekvapujúce množstvo funkcií. V skutočnosti jeden televízor vyžaduje, aby ste počas nastavovania súhlasili so všeobecnými zásadami ochrany osobných údajov, aby ste mohli používať najzákladnejšie funkcie bez internetu, ako je sledovanie televízie pomocou antény. “

Štúdia zistila, že aj keď používatelia iba odmietli automatické rozpoznávanie obsahu (ACR), aby zastavili zhromažďovanie údajov o svojich návykoch sledovania televíziou, stále sa uplatňuje základné zásady ochrany osobných údajov, ktoré požadujú „právo zhromažďovať informácie o vašej polohe, ktoré vám umožňujú streamovať aplikácie“ kliknite na a ďalšie.

Najhoršie z toho: smart TV Sony mal "všetky alebo žiadne zásady ochrany osobných údajov" že spotrebitelia musia akceptovať dokonca aj používanie najzákladnejších funkcií (napríklad používanie televízora bez pripojenia na internet a staromódnej antény).

Inteligentná televízna dilema

Nefunkčné predpisy

Zdá sa byť rozumné predpokladať, že je nepravdepodobné, že spotrebitelia platia za televízory pripojené na internet iba za to, že sa od tohto pripojenia odhlásia len v štádiu povolenia procesu nastavenia. Správa CR ukazuje, že výrobcovia zámerne presadzujú podnikový dohľad nad spotrebiteľmi.

Nariadenia nefungujú a FTC musí tento problém bezodkladne prehodnotiť. Dôkazy dokazujú, že nestačí ustanoviť, aby boli spotrebitelia požiadaní o povolenie, FTC musí tiež zasiahnuť a zabezpečiť, aby spotrebitelia mohli používať televízory, ktoré si kupujú - aj keď sa vôbec nechcú snoopovať..

Tento problém je navyše globálny. Smart TVs tvorili väčšinu televízorov dostupných na trhu v roku 2017. V roku 2018 sa tento trend bude vykryštalizovať - ​​takmer sa už nepredávajú takmer žiadne modely bez internetu. To znamená, že spoločnosti sa nevyhnutne dostávajú do opory vo stále viac a viac domoch po celom svete.

Čo môžu spotrebitelia urobiť?

Ak už vlastníte inteligentnú televíziu a neuvedomili ste si, že povolenia, do ktorých ste súhlasili, boli v rozpore s vašim súkromím, môžete začať znova vykonaním obnovenia továrenských nastavení. Umožní vám to znova prejsť procesom nastavenia, odhlásiť sa z ACR a vyhľadať najlepšiu dostupnú politiku ochrany osobných údajov. Je smutné, že je pravdepodobné, že budete musieť prijať niektoré invazívne nastavenia.

Ak nastavujete televízor prvýkrát, nezabudnite odhlásiť ACR, čo je najviac invazívne nastavenie. Jedinou ďalšou možnosťou je odpojiť televízor od siete Wi-Fi, ale potom stratíte pripojenie na internet. Nepripájanie televízora k internetu znamená, že môžete prijať všetky invazívne funkcie, pretože bez pripojenia na internet vás výrobca nemôže kolísať..

Jedným zo spôsobov, ako zabrániť výrobcom inteligentnej televízie v poskytovaní vašej adresy IP iným firmám, je použitie virtuálnej súkromnej siete (VPN). VPN je online služba, ktorá umožňuje ľuďom zakryť svoju IP adresu (umiestnenie). Aj keď výrobca TV vie, kto ste, stále je múdre zakryť vašu IP adresu. To bude znamenať, že keď výrobca televízora predá údaje o vás inzerentom, nebudú priložené k vašej skutočnej adrese IP. VPN pre Smart TV vám samozrejme tiež umožňuje odblokovať množstvo ďalšieho obsahu, čo je tiež plus!

Nakoniec stojí za zmienku, že by bolo lepšie zvoliť inteligentné funkcie pomocou zariadení, ktoré narušujú súkromie, ako je Chromecast alebo palica Amazon Fire TV. Obidve tieto zariadenia sú menej invazívne ako inteligentná televízia, pretože pri ich používaní môžu sledovať iba konkrétne veci, ktoré sledujete (namiesto všetkého).

Stanoviská sú vlastné spisovateľovi.

Kredit na obrázok názvu: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Scanrail1 / shutterstock.com, Asier Romero / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me