Nový dokument (.pdf) upozorňuje na nebezpečenstvo mnohých bezplatných mobilných sietí VPN. Vedci študovali 283 bezplatných aplikácií VPN pre Android dostupných v obchode Google Play. Mnohé z nich sú veľmi populárne a ich používatelia ich hodnotili vysoko. znepokojujúco:


  • 75% testovaných aplikácií používa sledovacie knižnice tretích strán.
  • 82% zbytočne požaduje povolenie na prístup k citlivým údajom. Patria sem používateľské účty a textové správy.
  • 38% obsahuje určitú formu škodlivého softvéru (adware 43%, trójske kone 29%, malvertising 17%, riskware 6% a spyware 5%).
  • 18% ani nešifruje údaje používateľov.
  • 18% neposkytuje žiadne informácie o tom, kto je hostiteľom serverov VPN.
  • 16% prenos vpred cez šírku pásma siete iných používateľov.
  • 84% vystavuje skutočnú IP adresu používateľa prostredníctvom únikov DNS IPv6.
  • 16% implementuje nepriehľadné servery proxy, ktoré upravujú prenos používateľov HTTP. Zahŕňa to vloženie kódu JavaScript na reklamné a sledovacie účely.
  • Zachytávanie TLS vykonávajú štyri analyzované aplikácie. Aj keď tri z nich tvrdia, že ide o urýchlenie prenosu, umožňuje im selektívne zachytiť údaje odoslané na zabezpečené HTTPS, ako sú banky, e-mailové služby, stránky elektronického obchodu a webové stránky s daňovým priznaním online..

Tieto čísla sú úprimne šokujúce. O to viac preto, že ľudia používajú tieto aplikácie vo viere, že zvýšia svoje súkromie a bezpečnosť online!

Dajte si pozor na aplikácie Cowboy Mobile VPN - aplikácie Android VPN dotieravé

Riešitelia DNS

Vedci to tiež zistili,

„Najmä 55% bezplatných aplikácií (a 60% prémiových aplikácií) presmeruje dotazy používateľov na DNS na Google DNS, zatiaľ čo 7% bezplatných a 10% prémiových aplikácií VPN presmeruje prenos DNS na svoje vlastné prekladače DNS.“

Nie je však jasné, či poskytovatelia VPN sprostredkujú žiadosti DNS zaslané spoločnosti Google alebo iným prekladačom DNS tretích strán. Ak je to tak, problém nie je taký problematický, ako sa môže na prvý pohľad javiť, pretože totožnosť osoby, ktorá podáva žiadosť o DNS, sa pred spoločnosťou Google a kol. Skryje.

Samozrejme, ak požiadavky DNS nie sú proxy a namiesto toho smerujú priamo do spoločnosti Google a podobne, je to hrozná správa o ochrane osobných údajov..

Aplikácie VPN sú rastúcim trhom, zrelé na využitie

Vlády na celom svete zintenzívňujú nepretržitý dohľad nad svojou populáciou. Spoločnosti online prehľadávajú naše e-maily a sledujú nás, keď surfujeme po webe, aby sme v našich oknách prehliadača mohli zacieľovať stále viac prispôsobené reklamy. Trollovia autorských práv sledujú sťahovateľov súborov, aby im vyhrážali platením náhrady škody.

Používatelia internetu si toto všetko čoraz viac uvedomujú a celkom pochopiteľne sa im to nepáči. Toto vyvolalo obrovský nárast záujmu o technológiu VPN.

Teoreticky je to skvelé, pretože siete VPN (a aplikácie VPN) môžu skutočne pomôcť pri riešení týchto problémov. Tento nárast záujmu o VPN však tiež viedol k zvýšeniu kovbojských outfitov, ktoré by chceli využiť tento nový trend..

Väčšina používateľov systému Android vyberá aplikácie na základe dvoch faktorov

Prvým je popularita aplikácií a hodnotenie hviezdičkami, ktoré im udelili ostatní používatelia v Obchode Play. Tieto ukazovatele však jednoducho nemožno veriť, pretože používatelia, ktorí sťahujú aplikácie a zanechávajú recenzie, nemajú technickú spôsobilosť na hodnotenie dôsledkov používania týchto aplikácií na ochranu súkromia a bezpečnosť..

Toto vysvetľuje, prečo aj napriek škodlivým zisteniam pri analýze týchto aplikácií má 37% z nich viac ako 500 000 inštalácií a 25% z nich dostane od používateľov aspoň štvorhviezdičkové hodnotenie.!

Sťažnosti na aplikácie VPN

Tu jasne vidíme, že recenzenti aplikácií v Obchode Play sa oveľa viac zaujímajú o chyby a výdrž batérie než o otázky ochrany osobných údajov a zabezpečenia..

Druhým kritériom je cena a najobľúbenejšia cena väčšiny ľudí je ZADARMO! To je všetko v poriadku a dobré, ale prevádzka služby VPN je nákladná a časovo náročná firma. Takže nikto, a tým myslím nikto, to neurobí zadarmo.

Ak neplatíte za službu v tvrdej mene, zarába od vás nejakým iným spôsobom. „Neexistuje nič ako bezplatný obed,“ a „ak neplatíte za produkt, potom ste tento produkt“.

Ako teda môžem zostať v bezpečí?

Pokiaľ rozumiete ich obmedzeniam, aplikácie VPN sú stále skvelým spôsobom, ako zlepšiť vaše súkromie a bezpečnosť pri používaní zariadenia s Androidom. Dôležité je vybrať si dobrú aplikáciu od renomovaného poskytovateľa VPN. Toto je síce ľahšie povedané, ako urobené. Nasledujúce rady by však mali pomôcť.

1. Vyhnite sa bezplatným aplikáciám VPN. Ako je uvedené vyššie, ak neplatíte za produkt, potom ste produkt. Renomované komerčné služby VPN možno využívať za menej ako 5 dolárov mesačne.

2. Ak skutočne potrebujete používať bezplatnú aplikáciu VPN, pochopte, ako sa služba financuje sama. Existujú spoľahlivé bezplatné služby VPN, ktoré sú však vždy veľmi obmedzené. Sú ponúkané v nádeji, že vás budú lákať, aby ste zaplatili za neobmedzenú prémiovú službu. Môže to byť nepríjemné, ale je to prinajmenšom transparentné. Prečítajte si náš zoznam odporúčaných bezplatných služieb VPN.

3. Pozrite sa na recenzie poskytovateľov na ProPrivacy.com (samozrejme!). Ak je poskytovateľ všeobecne uznávaný, jeho aplikácia bude pravdepodobne bezpečná.

4. Vyvarujte sa nespočetného množstva inak neslýchaných služieb VPN poskytovaných iba pre aplikácie. Sú to pravdepodobne kovboji.Vírusy aplikácií pre Android VPN

5. Namiesto vlastných aplikácií VPN použite aplikáciu OpenVPN pre Android od Arne Schwabe. Tento klient s otvoreným zdrojom VPN je oficiálne odporúčaný v projekte OpenVPN. Je veľmi bezpečný a zahŕňa ochranu proti únikom IPV4, IPv6 a WebRTC. Môže byť dokonca nakonfigurovaný tak, aby fungoval ako prepínač zabíjania.

Aplikácia používa bežné konfiguračné súbory OpenVPN, a preto ju možno použiť s akoukoľvek bežnou komerčnou službou VPN, ktorá ponúka OpenVPN. Upozorňujeme, že hoci si aplikáciu môžete bezplatne stiahnuť, musíte sa zaregistrovať pre službu VPN, aby ste ju mohli používať (pokiaľ nespúšťate vlastný server VPN).

Samozrejme budete stále musieť dôverovať poskytovateľovi VPN, ale aspoň týmto spôsobom si môžete byť 100% istí, že aplikácia, ktorú používate, je bezpečná.

Mobilné VPN aplikácie: Záver

Vedci sa zamerali výlučne na aplikácie pre Android a na tie bezplatné (hoci niektoré ponúkali nákupy v aplikácii za prémiové produkty). Existuje niekoľko aspektov spôsobu fungovania systému Android, ktoré veľmi uľahčujú vytváranie nečestných aplikácií pre Android, ale mnohé z objavených problémov takmer určite budú existovať aj v aplikáciách pre iOS..

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť aplikáciám VPN, ktoré skôr ohrozujú, ako vylepšujú vaše súkromie a bezpečnosť online, je vykonať určitý prieskum a používať iba aplikácie od renomovaných poskytovateľov platených služieb VPN. Ako hovorí staré rímske príslovie, upozornenie - je na zodpovednosti kupujúceho skontrolovať kvalitu a vhodnosť produktu pred jeho zakúpením. To platí ešte viac, ak náklady nie sú zrejmé.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me