Spoločnosť Kape Technologies, spoločnosť za globálnym VPN gigantom CyberGhost, oznámila akvizíciu konkurenčnej značky VPN - ZenMate. Zavedený nemecký poskytovateľ VPN bol kúpený priamo technologickou firmou so sídlom na ostrove Man.

ZenMate v auguste oznámil, že dosiahol 45 miliónov inštalácií. Spoločnosť Kape ju kúpila, aby posilnila svoju už tak silnú európsku prítomnosť na trhu digitálneho súkromia. Ido Erlichman, výkonný riaditeľ spoločnosti Kape, uviedol:

"Poskytovanie riešení na ochranu údajov je pre spoločnosť Kape kľúčovým bodom a očakáva sa, že trh bude v nasledujúcich rokoch pokračovať vo svojom dvojcifernom raste. Preto sme veľmi radi, že môžeme ZenMate pridať do nášho existujúceho portfólia, pretože je vysoko komplementárne, posilňuje našu prítomnosť v Európe a rozširuje našu užívateľskú základňu SaaS. ““

Akvizícia zahŕňa ZenMate aj jeho materskú spoločnosť ZenGuard.

"Spoločnosť Kape, ktorá sa zaoberá softvérom na ochranu spotrebiteľa, s potešením oznamuje nadobudnutie celého vydaného základného imania spoločností ZenGuard GmbH a ZenMate, spoločnosti pôsobiacej v oblasti viacerých platforiem v oblasti bezpečnostného softvéru so zameraním na poskytovanie riešení virtuálnej súkromnej siete, s úplným ohľadom na 4,8 milióna EUR ."


Ukážka funkcií ZenMate

Zmeny vpred?

Po akvizícii bude ZenMate pokračovať v obchodovaní pod vlastným menom. To znamená, že existujúci odberatelia si môžu odpočinúť. V skutočnosti môžu zákazníci očakávať ďalšie zlepšenia infraštruktúry a softvéru VPN, pričom sa očakáva, že pokročilé funkcie vychádzajú z existujúcej siete VPN spoločnosti Kape, CyberGhost. Andrei Mochola, generálny riaditeľ spoločnosti ZenMate, je pozitívny v súvislosti s budúcnosťou spoločnosti ZenMate.

„Sme veľmi radi, že sme sa pripojili k rodine Kape a začali spolupracovať s rôznymi tímami s cieľom poskytnúť najlepšiu ochranu online a skúsenosti používateľov. Myslím si, že medzi našimi spoločnosťami existujú prirodzené synergie, ktoré nám pomôžu rozvíjať podnikanie ako celok vo všetkých možných oblastiach, nielen na VPN alebo na ochranu pred škodlivým softvérom. “

Znak ďalších vecí

Akvizícia konkurenčnej značky VPN spoločnosťou Kape je pokračovaním trendu, ktorý sa v poslednom čase stupňuje: trend, ktorý sa v budúcnosti očakáva v oblasti sneženia. Pre menšie firmy VPN sa zdá, že budúcnosť je význačná, pričom mnohé z nich už zápasia s pomaly sa rozvíjajúcou hrsťou VPN gigantov..

Trh je preplnený, konkurencia je vysoká a niektorí z najväčších hráčov v bezpečnostnom priemysle sa strategicky sťahujú. Niet divu, že vzhľadom na to, že VPN sú 16 miliárd ročne, toto odvetvie by sa malo do roku 2025 zdvojnásobiť..

V roku 2012 spoločnosť Symantec, spoločnosť za populárnym antivírusovým softvérom Norton, uviedla na trh svoju vlastnú sieť VPN s názvom Norton WiFi Privacy. Potom v minulom roku spoločnosť Symantec kúpila spoločnosť SurfEasy v Kanade založenú sieť VPN, ktorá existuje už od roku 2010.

Spoločnosť Kaspersky Labs - renomovaná ruská firma zaoberajúca sa antivírusmi a internetom - minulý rok uviedla na trh VPN s názvom Zabezpečené pripojenie. V roku 2013 Facebook kúpil izraelskú spoločnosť VPN Onavo. V marci sa spoločnosť McAffee prepadla hlbšie na trhu VPN akvizíciou kanadského poskytovateľa VPN TunnelBear. V čase akvizície spoločnosť McAffee uviedla, že plánuje integrovať technológiu spoločnosti Tunnelbear do svojej existujúcej služby VPN (Safe Connect)..

Logo Kape

Bojuje späť

Akvizícia spoločnosti Zenape od spoločnosti Kape dokazuje, že chuť na konzumáciu konkurenčných značiek VPN nie sú len nováčikovia spoločnosti Big Tech. Minulý rok spoločnosť StackPath, spoločnosť CDN, ktorá stála za obrom IPVanish v USA, urobila to isté tým, že získala StrongVPN. Povesti naznačujú, že to mohlo mať ruku v VPNHub - VPN, ktorú PornHub spustil začiatkom tohto roka.

Martin Muller, generálny riaditeľ spoločnosti PrivateVPN verí, že v budúcnosti môžeme očakávať „agresívnejší prístup“ k takýmto akvizíciám. Muller povedal ProPrivacy.com,

"Myslím, že vidíme konsolidáciu trhu a nie je tajomstvom, že sa na nás obrátili niektoré popredné firmy."

Podľa Mullera je „pravdepodobne lacnejšie kúpiť menších poskytovateľov VPN, ako minúť veľa peňazí na reklamu.“ Z tohto hľadiska sa zdá pravdepodobné, že k mnohým menším VPN sa pravidelne pristupuje prostredníctvom ponúk. Iba čas ukáže, ale zdá sa pravdepodobné, že aspoň niektorí z týchto poskytovateľov sa prihlásia na nákup návrhov, ktoré sú príliš dobré na odmietnutie.

Vzhľadom na býčie predpovede o budúcnosti trhu VPN - tieto menšie firmy budú určite dúfať, že budú čo najdlhšie držať hlavu nad vodou; až do času, keď môžu predávať za vyššiu požadovanú cenu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me