Ako sa očakávalo, v stredu minulý týždeň ministerka vnútra vládnucej Konzervatívnej strany Spojeného kráľovstva Theresa May predstavila rozsiahle plány na udelenie bezprecedentnej právnej moci britskej vláde, aby mohla špehovať históriu osobného prehliadania webu každého občana Spojeného kráľovstva (zatiaľ čo v tom čase sa udeľovala sama) zákonné právo zachytiť internetovú komunikáciu odkiaľkoľvek na svete!).

Medzi hlavné body návrhu patria:

Poskytovatelia internetových služieb budú povinní uchovávať „záznamy o internetovom pripojení“ každej internetovej činnosti každého zákazníka najmenej 12 mesiacov

Môže tvrdo tvrdiť, že tvrdenia, ktoré poskytnú polícii prístup k úplnej internetovej histórii používateľov, sú „jednoducho zlé“, pretože sa zaznamenajú iba navštívené webové domény, a nie jednotlivé webové stránky v tejto doméne alebo akékoľvek uskutočnené rozhovory..

S týmito údajmi však bude vláda schopná ľahko určiť, aký typ porno máte radi, či podvádzate svojho partnera, svoje politické a náboženské vzťahy, aké sú vaše koníčky a zábava a ďalšie.


Napokon, nie je potrebné, aby čitateľ hádal politické sklony pravidelného návštevníka webovej stránky www.greenpeace.org alebo aby manželský zväzok, ktorý pravidelne navštevuje webovú stránku, je neverný (alebo chce byť!). Skutočnosť, že jednotlivé webové stránky, na ktoré sa tieto webové stránky prezerali, sa nezaznamenáva veľmi ťažko!

Legalizácia hromadného špionáže vlády

Vláda slobodne pripúšťa, že nový zákon formalizuje niečo, čo sa deje v tajnosti od (prinajmenšom) roku 2001. Podporovatelia tvrdia, že tým, že sa tento masový dohľad stane explicitným, uvedie operáciu do „právneho rámca“, a preto poskytuje určitú formu dohľad a zodpovednosť zaň.

Zdá sa, že sa nikto nepýta, či je také masívne zasahovanie do súkromia každého občana Spojeného kráľovstva vôbec možné v prvom rade odôvodniť. Vláda túto záležitosť vymedzuje ako otázku ochrany súkromia verzus bezpečnosť a máj mohol urobiť niektoré vágne a nepodložené tvrdenia, že dohľad zabránil mnohým minulým teroristickým útokom.

Aj keď je to pravda, otázkou, ktorú si musíme položiť, je: „chceme žiť v spoločnosti, v ktorej obetujeme našu slobodu, dôverujeme vláde, ktorá dokázala znovu a znovu, že jednoducho nemôže byť dôveryhodná, aby nás chránila, pretože sa bojíme bogeymenov a teroristov? “Ak áno, potom teroristi už vyhrali.

Spôsob, ako bojovať proti teroru, nie je vystrašený a stále ťažšie držať tvrdo vyhranené ideály slobody a tolerancie našej spoločnosti, pre ktoré je Británia právom známa. Tým, že sme sa vzdali strachu a stali sa netolerantnou spoločnosťou veľkých bratov, strácame všetko, čo stojí za to zachovať.

Je zaujímavé, že návrh zákona tiež priznáva vláde Spojeného kráľovstva výslovné zákonné právo špehovať všetky údaje, ktoré prechádzajú cez káble z optických vlákien, ktoré vstupujú do Spojeného kráľovstva a vystupujú z neho (opäť je známe, že sa to už stalo skryto).

To efektívne znamená, že vláda Spojeného kráľovstva si udeľuje právo špehovať každého na planéte bez ohľadu na národnosť. Rovnako zaujímavé je, že ani jedna zahraničná vláda sa na to nesťažovala ...

Polícia, bezpečnostné organizácie a ďalšie vládne orgány budú mať prístup k uloženým denníkom bez oprávnenia

Miestne rady boli z nejakého dôvodu vyčlenené ako výnimka a vyžadujú príkaz, ale keďže súčasný návrh zákona je založený na starej legislatíve RIPA, zoznam vládnych služieb, ktoré budú pravdepodobne mať prístup k vysoko osobným záznamom každého človeka, je ohromne dlhá, a zahŕňajú orgány ako ministerstvo zdravotníctva, daňový a colný úrad HM, komisia poštových služieb, služba Trust pre sanitky NHS, Škótska služba pre sanitky a mnoho ďalších.

Napriek májovým hovorom o dohľade nad „dvojitým zámkom“ nebude existovať účinný dohľad nad prístupom k tomuto neuveriteľne obrovskému a citlivému toku osobných údajov..

Vzhľadom na to, že všetky tieto údaje majú uchovávať telekomunikačné spoločnosti, ktorých záznamy o uchovávaní týchto údajov sú sotva uspokojujúce, je pravdepodobné, že sa dá bezpečne predpokladať, že k týmto informáciám bude mať rýchly prístup každý hacker a technicky zdatný zločinec..

Dohľad nad „blokovaním“ „dvojitého zámku“

Na základe návrhov môžu ministri povoliť „odpočúvania“, ktoré si pred nadobudnutím účinnosti vyžadujú „súdne schválenie“. Toto sa máj označuje ako „dvojitý zámok“.

Vzhľadom na to, že neexistuje jednoznačný dohľad nad takmer všetkými náhodnými vládnymi orgánmi, ktoré majú plný prístup k internetovým a telefónnym záznamom každého občana, musí sa to pravdepodobne týkať monitorovania komunikácií v reálnom čase (tzv. „Bugging“), prenikania do domovov ľudí, infikovania notebookov malware a ďalšie vysoko invazívne operácie v štýle TAO.

Čo však v skutočnosti znamená „súdny dohľad“, je to, že skupina dôchodcov (ktorí neslúžia, pretože by to predstavovalo vážny konflikt záujmov), sú sudcovia, ktorých vláda vyberie ručne a nebudú mať technické znalosti ani porozumenie utajeným skutočnostiam. dohľad potrebný na prijímanie informovaných rozhodnutí, bude efektívne vydávať ministerské nariadenia.

Úlohou týchto „sudcov“ bude preto jednoducho zaistiť dodržiavanie správnych postupov (a dokonca aj tu ministri môžu tento minimálny súdny dohľad oddialiť o 5 dní jednoducho vyhlásením prípadu za „naliehavý“).

Ako takmer nezmyselný profesijný odbor, ako je žurnalistika, medicína a právo, ministri budú musieť pri vyšetrovaní členov týchto povolaní uvádzať ochranu poskytovanú citlivým informáciám..

Namiesto toho, aby sa ubezpečili, návrhy namiesto toho objasňujú, že na rozdiel od toho, čo Briti vždy považovali za samozrejmé, medzi „poslancami“ a „voličmi“, medzi lekármi a pacientmi alebo medzi právnikmi a „dôvernými“ konverzáciami neexistuje žiadna „privilegovaná“ alebo „dôverná“ konverzácia. klienti.

Zákonná požiadavka na zámorské spoločnosti, aby spolupracovali pri dešifrovaní údajov používateľov

S zdanlivo nevýrazným názvom „Oznámenie o údržbe technickej spôsobilosti“ sa v § 189 návrhu zákona vyžaduje, aby všetky spoločnosti pôsobiace v Spojenom kráľovstve (aj keď nie spoločnosti zo Spojeného kráľovstva) dodržiavali požiadavky vlády Spojeného kráľovstva, pokiaľ "je (a zostáva), aby títo relevantní prevádzkovatelia tieto požiadavky dodržiavali."

To takmer určite znamená, že vláda sa bude snažiť prinútiť technické spoločnosti, aby zaviedli zadné dvere do svojich šifrovaných produktov (zatiaľ čo v čase, keď je každý, kto je zapojený do trestného činu, za každých okolností odhalí existenciu týchto zadných dverí) (oddiel 190 ods. 8 ))! Drahý Bože.

Jedinou striebornou podšívkou tohto úprimne šokujúceho útoku na súkromie a osobnú slobodu je, že je ťažké predstaviť si medzinárodné technologické spoločnosti, ktoré dodržiavajú taký smiešny dosah. Vzhľadom na to, že spoločnosti ako Apple a Google sa dôrazne bránili podobným požiadavkám zo strany ich vlastnej vlády, je veľmi nepravdepodobné, že by sa práve obrátili na vládu Spojeného kráľovstva..

To, ako sa to podarí, sa ešte len uvidí, zdá sa však pravdepodobné, že táto klauzula, ktorá spôsobuje veľké obavy technologickým spoločnostiam, bude zrušená v rámci strategického „zmiernenia“ pozície vlády, ktoré má pomôcť presadiť návrhy prostredníctvom Parlamentu.

záver

Vyšetrovací zákon o moci je najväčším útokom na britskú slobodu, pretože nacisti sa pokúsili vpadnúť do krajiny v druhej svetovej vojne. Namiesto toho, aby zdvihla zbrane na obranu našej slobody, zdá sa, že britská verejnosť je úplne spokojná..

Predali sme háčiky, šnúry a platiny na základe falošného príbehu, že hromadný dohľad nad všetkými aspektmi nášho osobného života je nevyhnutný na to, aby sme boli v bezpečí, než aby sme boli predchodcom všemocného, ​​netolerantného a pravicového štátu, že.

„Charta Snoopers“ nás nezabezpečí; urobí nás zraniteľnejšími voči útlaku vlády, pričom zároveň neurobíme absolútne nič, aby odradili „zlých“..

Preston Byrne je generálnym poradcom spoločnosti Eris Industries, startupu založeného na blockchainoch, ktorý sa presunul z Veľkej Británie do USA na základe poznámok predsedu vlády Davida Camerona o zákaze silného šifrovania začiatkom tohto roka. Nechám ťa jeho slovami,

„Táto legislatíva nebude riešiť problém, ktorý je navrhnutý na vyriešenie. Teroristi stmavnú pomocou bežného softvéru, ako sú GPG a Tor, a zároveň sú bežní ľudia a podniky vystavení vážnemu ohrozeniu, pretože všetky svoje vlastné údaje sa niekde ukladajú spôsobom, ktorý môže byť ohrozený.

Podniky už dnes nedokážu zabezpečiť používateľské údaje, ako vidno hackeri TalkTalk. To isté platí pre vlády, ako sme videli pri hackovaní amerického úradu pre riadenie zamestnancov, kde hackeri vo veľkej miere ukradli údaje o každom americkom vládnom pracovníkovi s bezpečnostnou previerkou, o ktorom sa predpokladá, že je sponzorovaný štátom.

Nič v tomto zákone nezaručuje ani bezpečnosť týchto údajov. Namiesto toho sa z každej firmy poskytujúcej telekomunikácie vo Veľkej Británii alebo v Spojenom kráľovstve stáva útočný vektor. Najlepším spôsobom, ako zaručiť bezpečnosť údajov používateľa, je to, že neexistujú. Naša národná bezpečnosť sa výrazne zvýši, ak budeme ukladať menej údajov, nie viac, a skôr zvýšiť používanie silnej kryptografie, než aby sme ich znížili. “

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me