Ako väčšina našich čitateľov bude pravdepodobne vedieť už teraz, Federálna komisia pre komunikáciu (FCC) v decembri efektívne ukončila neutralitu siete v Spojených štátoch..

Zákon o obnove slobody internetu nahrádza silné zákony neutrality siete pravidlami „ľahkého dotyku na trhu“, ktoré má regulovať Federálna obchodná komisia (FTC). FCC to urobil napriek skutočnosti, že to takmer nikto nechce.

Staré pravidlá neutrality siete poskytovali všetkým spotrebiteľom internetu zásadnú ochranu pred chamtivou chamtivosťou veľkých poskytovateľov internetových služieb (ISP), ktorí ako jediní profitujú zo zmien..

Nie je preto prekvapujúce, že verejné pobúrenie a odpor voči rozhodnutiu FCC boli tvrdé. Najmä niekoľko štátov, ktoré uviedli, že budú naďalej presadzovať pravidlá neutrality siete v rozpore s rozhodnutím FCC..

Kalifornia, New York a New Jersey vyhlásili, že poskytovatelia internetových služieb sa musia riadiť prísnymi pravidlami neutrality siete. Okrem toho, 22 štátov žaluje FCC za túto záležitosť.


Zákon o kongresovom preskúmaní

Boj za budúcnosť (FFTF) je skupina zameraná na obhajobu digitálnych práv, ktorá bola na čele odporu voči FFC a jej útoku na neutralitu siete. A zasiahla novú líniu útoku ...

„Zákon o kongresovom posudzovaní (CRA) ... splnomocňuje Kongres, aby prostredníctvom zrýchleného legislatívneho procesu preskúmal nové federálne nariadenia vydané vládnymi agentúrami a prijatím spoločného uznesenia zrušil nariadenie.“

Inými slovami, umožňuje voleným funkcionárom v Kongrese potlačiť rozhodnutia federálnych agentúr, ako je FCC.

„Ratingová agentúra by čisto zvrátila rozhodnutie komisie FCC zo 14. decembra a obnovila predchádzajúce pravidlá neutrality siete, ktoré by sa nikdy nemali zrušiť. Facebook, Twitter a Google všetci hovoria, že podporujú úsilie agentúry CRA vo vyhlásení senátorovi Markeyovi na kopci. Okrem toho, že je to najjasnejšia cesta k obnove pravidiel, hrá kľúčovú úlohu aj pri odhaľovaní zlých právnych predpisov podporovaných poskytovateľmi internetových služieb, ktoré sa vďaka hybnosti za ratingovými agentúrami zmenili na neštartujúce. ““

27. februára - Deň konania!

Fight for the Futures hovorí, že už má 50 senátorov zaviazaných podporovať využívanie ratingovej agentúry na zvrátenie poriadku neutrality FCC. Za účelom prijatia uznesenia v Senáte, Potrebujeme ešte jedno hlasovanie!

Ak CRA prejde v Senáte, bude na Parlament vyvíjať obrovský politický tlak, ktorý si je dobre vedomý toho, aký nepopulárny je očividný krikľavý postoj FCC voči voličom..

Získanie ratingovej agentúry v tomto dome však nebude ľahké. Potrebná je jednoduchá väčšina (218 hlasov), ktorá si bude vyžadovať víťazstvo viac ako 20 republikánskych členov Parlamentu. Ako nám povedal Pierce Stanley z FFTF,

"Bude to vážna bitka do kopca, ale je to možné."

Najdôležitejšie je, že zatiaľ je to ďalšia bitka o ďalší deň. Prvá vec je dostať ratingovú agentúru cez Senát, čo znamená priviesť na palubu jedného alebo viacerých republikánskych senátorov. FFTF teraz žiada, aby sa 27. februára vyvíjalo úsilie o získanie posledného hlasovania.

čo môžem urobiť pre Fight Net Neutrality?

Americkí občania, ktorí chcú pomôcť získať ratingovú agentúru prostredníctvom Senátu, môžu tlačiť hovory a e-maily na Kongres v rámci spoločného úsilia s inými spoločnosťami a skupinami záujmových skupín 27. februára 2018..

Ak sa chcete zapojiť, pripojte sa k kampani Battle for the Net, ktorú organizuje FFTF. Nezabudnite - ešte jeden hlas je potrebný na to, aby sa dostal do Senátu!

Čistá neutralita - primer

Len v prípade, že v posledných mesiacoch žijete na Marse, je neutralita siete myšlienka, že poskytovatelia internetových služieb a vlády zaobchádzajú rovnako so všetkým internetovým prenosom. Znamená to „nediskriminovať alebo diferencovať poplatky používateľom, obsahom, stránkou, platformou, aplikáciou, typom pripojeného zariadenia a spôsobmi komunikácie.“

Je to základný kameň inovácie a slobodného prejavu na internete. Bez neutrality siete by internet jednoducho nebol takým úspechom. Bez neutrality siete:

Poskytovatelia internetových služieb môžu diskriminovať proti konkurenčným službám

Napríklad obmedzením (alebo dokonca blokovaním) poskytovateľov obsahu, ako sú Netflix, Facebook a Google, a zároveň zákazníkom poskytnúť neobmedzený prístup s prioritou k svojim vlastným službám.

To sa už deje. Verizon vyníma svoju službu Go90 z dátových plánov svojich zákazníkov, AT&T robí to isté pre svoje vlastné online vysielanie DirecTV Now a T-Mobile uzavrel dohody s poskytovateľmi obsahu, aby svojim zákazníkom umožnil obísť svoje obvyklé dátové limity..

Inovácia je potlačená

Netflix, Facebook a Google si pravdepodobne môžu dovoliť platiť poskytovateľom internetových služieb za poskytovanie zvýšenej šírky pásma pre svoje služby. Start-upové spoločnosti to však nedokážu. Malé a inovatívne spoločnosti tak zostanú vo vode mŕtve a zároveň sa posilní monopolné vlastníctvo, ktoré majú veľké etablované spoločnosti na internete..

Internet sa rozdelí na dve alebo viac „úrovní“

Menej zdatní zákazníci budú zacielení na špeciálne internetové balíčky „káblového štýlu“, ktoré poskytujú prístup iba k vybraným službám. Neobmedzený prístup na internet bude k dispozícii iba tým, ktorí si za to môžu dovoliť. Tým sa prehĺbi digitálna priepasť a povedie to k zvýšeniu hospodárskej a sociálnej nerovnosti.

Taktiež nič nebráni poskytovateľom internetových služieb v obmedzovaní alebo dokonca úplnej cenzúre obsahu z politických, sociálnych alebo náboženských dôvodov. Inými slovami, veľké peniaze budú môcť jazdiť drsne nad záujmami bežných ľudí.

záver

Neutrálnosť siete je nevyhnutná pre slobodný a rovnostársky internet, takže boj za neutralitu siete je bojom za dušu našej stále viac digitálnej spoločnosti..

Chceme žiť vo svete, v ktorom je prístup k naj transformatívnejším technológiám dostupným ľudstvu, pretože prinajmenšom vynález tlačiarenského stroja je uzavretou záhradou, ktorej vrátnici sú veľké korporácie venované chamtivosti a záujmom o seba.?

Ak nie, pripojte sa k boju o neutralitu siete a začnite dňom akcie FFTF 27. februára.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me