Boli vznesené obvinenia, že politická strana v Indii mohla povoliť technickej spoločnosti z Hyderabadu nezákonne spracovať obrovské množstvo súkromných údajov občanov..


Spoločnosť IT Grids India Pvt Ltd bola poverená Telugu Dasam Party (TDP), aby vytvorila svoju aplikáciu Seva Mitra. Aplikácia je navrhnutá tak, aby umožňovala členom strany komunikovať medzi sebou a vedúcimi stranami.

Indický analytik údajov, ktorý sa volá Lokeshwar Reddy, teraz tvrdí, že odkryl dôkazy, že zamestnanci IT Grids mohli uniesť súkromné ​​údaje miliónov občanov z Andhra Pradesh. Telanganská polícia vyšetruje obvinenia podľa § 66 a 72 zákona o IT.

Reddy tvrdí, že aplikácia Seva Mitra zámerne obsahuje obrovské množstvo údajov občanov vrátane ich čísel Aadhaarskej karty, identifikačného čísla voliča, adresy, mena, náboženstva, kasty a podrobností týkajúcich sa akýchkoľvek výhod, ktoré si nárokujú v rámci vládnych systémov sociálneho zabezpečenia..

Tieto údaje sú mimoriadne citlivé a odborníci na ochranu osobných údajov súhlasia s tým, že by nemali byť súčasťou oficiálnej aplikácie strany - pretože otvára dvere potenciálnym hackerom v rukách počítačoví zločinci..

muž v putách

Viacnásobné zatknutie

Po obvineniach zo zlého spravovania údajov polícia Telangana zatkla niekoľko vedúcich zamestnancov v oblasti IT sietí. Okrem toho polícia údajne zabavila notebooky, pevné disky a ďalšie materiály počas útokov na kanceláriu IT Grids v Hyderabad.

Zdá sa, že pridať palivo do ohňa - generálny riaditeľ IT Grids, Ashok Dakavarapu - bol na úteku. V súčasnosti sa vraj skrýva po obvineniach z účasti na nezákonnom porušení údajov. Telanganská polícia práve hľadá Dakavarapu - a vedie rozhovory so svojou rodinou v snahe lokalizovať svoje miesto pobytu..

Policajný odstup

Podľa miestnych indických tlačových zdrojov sa prebiehajúce vyšetrovanie zmenilo na medzeru medzi policajnými silami a politikmi z Telangany a Ándhrapradéšu. Napätie medzi dvoma susednými policajnými silami sa začalo, keď policajti z Andhra Pradesh odcestovali v nedeľu do Hyderabadu, aby zatkli analytika údajov Reddyho..

Zatiaľ nie je jasné, či toto zatknutie nariadili úradníci z TDP. Pokus o zatknutie analytika údajov, ktorý predložil sťažnosti na TDP a IT Grid, však vyvolal diskusiu o korupcii. Predseda strany Telangana Rashtra Samithi, K Taraka Rama Rao, pokáral predsedu vlády TDP Chandrababu Naidu za účasť jeho strany na porušovaní údajov..

Logo strany Telangana Rashtra Samithi

Rao vo vyhláseniach pre tlač pripomenul ľuďom, že oznamovatelia by mali byť skôr tlieskaní, ako odsúdení. Rao počas svojich pripomienok zdôraznil, že polícia Andhra Pradesh nezákonne zneužívala Reddyho, keď sa ho pokúsili vziať do väzby, a dodala, že sa zdá, že vláda Andhra Pradesh sa niečoho bojí.

"Sťažovateľ tu mal bydlisko a jeho sťažnosť sa týkala trestného činu spáchaného miestnou spoločnosťou. Aké podnikanie má v tomto prípade polícia Andhra Pradesh?"

Policajný komisár Telengana Sajjanar v komentári k pokusu o zatknutie Reddyho dodal:

"Polícia Andhra Pradesh úmyselne zasiahla do vyšetrovania porušenia predpisov a už bola podaná žaloba proti AP Police na policajnej stanici KPHB za hrozbu sťažovateľovi.."

Žaloba?

Odvtedy bolo oznámené, že strana TDP Andhra Pradesh zvažuje právne kroky proti polícii v Telangane pri konfiškácii údajov súkromných strán počas náletov v kanceláriách IT Grids. To by znamenalo, že strana TDP si je vedomá, že IT Grid má na svojich serveroch informácie súkromnej strany.

Policajný komisár Telengana Sajjanar sľúbil, že vyšetrovanie bude pokračovať a že sa neúnavne budú snažiť odhaliť rozsah nezákonných praktík v oblasti dát spáchaných spoločnosťami IT Grid a TDP..

"Nikto nemá právo skúmať citlivé a osobné údaje, ako je Aadhaar a ďalšie informácie. Vezmeme tento problém orgánom CEC a UIDAI a požiadame orgány Amazonu, aby poskytli viac podrobností o údajoch uložených na ich webových serveroch.."

Hovorca TDP, Panchumarthi Anuradha, vydal vyhlásenie, v ktorom vyvrátil tieto tvrdenia:

"TDP získala údaje z vlastných zdrojov. Za posledné štyri mesiace denne 47 000 zvláštnych stánkov strany hlasovalo s 3,5 až 4 voličskými voličmi a zisťovalo podrobnosti, ako sú počet členov rodiny, živobytie, výhody vládnych schém a informácie o tom, strana, na ktorú sa chystajú hlasovať. Všetky tieto veci robí strana. Ak má niekto pochybnosti o údajoch, môže sa obrátiť na políciu AP alebo volebnú komisiu."

Obrázkové kredity: posteriori / Shutterstock.com, Billion Photos / Shutterstock.com

Ak vás tento príbeh vyzval, aby ste svoje súkromie online brali vážne, môžete zvážiť použitie siete VPN, keď ste online. Prezrite si stránku našej najlepšej služby VPN, kde nájdete zoznam našich najlepších výberov.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me