Keď idete na dovolenku alebo na služobnú cestu, je každý zvyknutý prijať konkrétne bezpečnostné opatrenia týkajúce sa cestovania. Napríklad predbežné plánovanie trás, umiestňovanie malých visacích zámkov na kufre a používanie cestovných šekov na rozdiel od peňazí. Aj keď sú to úplne opodstatnené dôvody, dnes musia ľudia zvážiť celú novú skupinu digitálnych rizík, ak nechcú, aby ich cesta z domu skončila katastrofou..

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, sú siete WiFi. Detskí počítačoví zločinci so zlým úmyslom môžu ľahko získať prístup k zle nastaveným sieťam WiFi - občas kvôli zraniteľným miestam v starých komerčných smerovačoch. To je dôvod, prečo vás oficiálne letisko, hotel, reštaurácia, kaviareň a ďalšie verejné siete WiFi môžu urobiť neuveriteľne zraniteľnými.

Letisko WiFi zadarmo

Hackeri môžu sledovať vašu aktivitu, brať na vedomie navštívené webové stránky a dokonca sledovať klávesy, ktoré ste stlačili, aby ukradli heslá (pre bankové účty, PayPal a ďalšie webové stránky, na ktorých odber ste prihlásení).

Ďalším problémom je to, že počítačoví zločinci môžu vytvárať falošné alebo duplicitné siete, ktoré sa zdajú byť oficiálnymi sieťami WiFi pre oblasť, v ktorej sa nachádzate. Pri ktorejkoľvek z týchto metód môžu hackeri použiť svoju zlú sieť na špehovanie vecí, ktoré robíte - znova im umožňujú phish vaše citlivé údaje a heslá.


Našťastie existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa nestali obeťou!

Cestovné zabezpečenie 101

Ako sa vyhnúť hackerom na dovolenke

Vždy, keď je to možné, je oveľa lepšie používať pripojenie k internetu vo vašom smartfóne ako nedôveryhodná sieť. Na väčšine miest po celom svete si môžete zakúpiť mzdu za súčasného stavu sim. Použitím údajov priebežného financovania v miestnych obchodoch sa úplne vyhnete riziku návratu domov za drahé poplatky za roaming. A čo je dôležitejšie, eliminujete riziko, že budete musieť používať neoverené a nedôveryhodné siete WiFi.

Ďalšou úžasnou možnosťou, ktorú tu na ProPrivacy.com nemôžeme dostatočne odporučiť, je použitie virtuálnej súkromnej siete (našich 5 najlepších VPN na cestovanie).

Služba VPN šifruje vaše internetové pripojenie, takže všetky údaje, ktoré sa prenášajú od vás na servery poskytovateľa VPN, sú nerozlúštiteľné. Výsledkom je, že bez ohľadu na to, čo robíte, keď ste pripojení k verejnému WiFi hotspotu, vaše údaje nemožno zachytiť.

Šifrované pripojenie VPN

S sieťou VPN môžete pokračovať a používať ľubovoľnú sieť WiFi, ktorá sa vám páči. Či už ide o hotel s zraniteľným smerovačom, letiskovú WiFi alebo dokonca falošný hotspot vytvorený počítačovým zločincom - môžete ho použiť - dokonca aj na nakupovanie pomocou kreditnej karty.

Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete urobiť, a aj keď kybernetický zločinec narušil WiFi pripojenie, ktoré používate, budete v bezpečí - pretože šifrovanie VPN (odporúčame OpenVPN) zmarí vaše údaje v digitálne mumbo-jumbo.

Aj keď je pravda, že v sieti VPN sú bezplatné, mnohé z nich sú strašne nespoľahlivé. Rovnako ako v prípade všetkých dobrých vecí by sa za dôveryhodnú sieť VPN malo platiť. Malá investícia, ktorú urobíte, vás prepožičí kvalitným klientom VPN (aplikácia, ktorá vám umožní pripojiť sa k medzinárodnej sieti serverov poskytovateľa VPN)..

Výsledkom prihlásenia sa na odber svetovej siete VPN bude bezpečné pripojenie na internet a pokoj pri cestovaní, čo podľa nášho názoru tu stojí za to na ProPrivacy.com..

Digitálne zámky a Digitálne kľúče

Teraz, keď ste sa o vaše pripojenie postarali, môžete urobiť niekoľko ďalších vecí, aby ste sa uistili, že vaša dovolenka nekončí slzami. Vždy, keď vy alebo vaši rodinní príslušníci nepoužívate svoje zariadenia - notebooky, tablety alebo smartfóny - nezabudnite ich uzamknúť. Mobilné telefóny sa veľmi ľahko stratia a môžu byť ukradnuté v blesku bez toho, aby si to niekto všimol.

Ak necháte svoje zariadenia nastavené na rýchle uzamknutie, nemusí byť to, čo uprednostňujete, keď ste doma, je však veľmi rozumné, keď cestujete do zahraničia. Z tohto dôvodu nezabudnite, aby si všetci členovia vašej strany vybrali na svojich zariadeniach rýchle časy automatického uzamknutia (minútu alebo dve).

Ďalej nastavte zariadenia sofistikovanejšími bezpečnostnými funkciami, ako sú skenery odtlačkov prstov a dlhé heslá. Nezabudnite, že osemciferný kód PIN môže udržiavať údaje vášho zariadenia oveľa bezpečnejšie ako štvorciferný kód PIN, ak dôjde k jeho strate alebo krádeži. Môže sa to zdať ako problém, ale nemôžem ho dosť odporučiť v prípade, že sa zariadenie dostane do nesprávnych rúk.

Ďalšou možnosťou je zapnúť aplikáciu lokátora svojich zariadení. Telefóny s Androidom majú spravidla zabudovanú aplikáciu Správca zariadení Google. Používatelia iOS majú podobnú funkciu s názvom Nájsť môj iPhone. Tieto aplikácie sú navrhnuté tak, aby vám umožnili lokalizovať váš telefón, ak zmizne, a ak sa vám stane nešťastným, mohlo by vám to pomôcť obnoviť stratené alebo ukradnuté zariadenie..

Strata zariadenia sa môže javiť ako prelomujúca, nezabudnite však, že dovolenkové poistenie pokryje všetky straty. Ak je však zariadenie odcudzené, nechcete, aby údaje v ňom obsiahnuté boli prístupné každému, kto s tým skončí! Z tohto dôvodu vám dôrazne odporúčame používať šifrovanie na svojich zariadeniach. Úplné šifrovanie disku vám zaručí bezpečnosť vašich údajov bez ohľadu na to, kde sa skončí.

Telefóny iPhone sa dodávajú s predvoleným zapnutým šifrovaním a na zariadeniach s Androidom ich možno aktivovať v Nastaveniach (v rámci zabezpečenia). Windows a Mac sú dodávané s dostupným šifrovaním na celom disku (BitLocker a FileVault), ale pre transparentnejšiu formu zabezpečenia odporúčame program s otvoreným zdrojom, napríklad VeraCrypt..

Trochu iná myšlienka, ktorú by ste mohli zvážiť, je zálohovať sa v cloude, keď ste na cestách. Potenciálne by ste to dokázali zvládnuť počas celej dovolenky bez toho, aby ste prišli o svoje zariadenie, len aby ste nechali zmiznúť v taxíku späť k vám domov!

Zálohovací počítač typu cloud

Ako už bolo uvedené, strata fyzického zariadenia by sa z dôvodu dovolenkového poistenia nemala príliš obávať. Fotografie vašej rodinnej dovolenky sú na druhej strane bohatou pamätou, ktorú už nikdy nebude možné získať, keď budú preč. To je dôvod, prečo sa oplatí zálohovať svoje dovolenkové západky do cloudu počas samotnej cesty

Nakoniec vám zanechám odporúčanie, ktoré by vám mohlo zabrániť v návrate domov do zhrouteného domu. V súčasnosti je na sociálnych sieťach veľa priateľov. Aj keď môže byť zábava spojiť sa so stovkami ľudí na webových stránkach, ako je Facebook, je tiež pravda, že často prijímame kontakty, o ktorých to veľmi dobre nevieme. Bohužiaľ, niekedy môžu títo známi byť problémom.

Aplikácie ako Facebook a Gmail sú nastavené na používanie systému GPS vášho zariadenia a niekedy poskytnú sociálnym odkazom informácie o tom, kde sa práve nachádzate. Aj keď sa to môže zdať nepravdepodobné, je možné, že si jeden zo známych na vašich sociálnych médiách všimol, že ste mimo krajiny a rozhodnete sa okradnúť svoj domov. Z tohto dôvodu môže byť rozumné vypnúť služby GPS a určovania polohy na vašom zariadení, aby tieto aplikácie nevedeli o vašom mieste pobytu..

Nakoniec nezabudnite šíriť tieto vedomosti o bezpečnosti cestovania po celej vašej strane cestujúcich. Pokiaľ každý nebude dodržiavať tieto cestovné bezpečnostné protokoly, nebudete si istí, že zostanete v bezpečí. Zúčastnite sa teda všetkých a porozprávajte sa o bodoch, ktoré už boli spomenuté. Týmto spôsobom si môžete oddýchnuť na svojej dovolenke s vedomím, že sa o všetko postará!

Od seba a všetkých tu na ProPrivacy.com vám prajeme šťastnú dovolenku!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me