Každý, kto utrpel tento nepríjemný okamih, keď im CloudFlare poskytuje službu Google ReCaptcha. Captcha môže byť často trochu zložitejšia - má za následok zlyhanie a viac pokusov. Ak máte obzvlášť smolu, mohli by ste byť požiadaní, aby ste klikli na obrázky semaforov, uličné značky alebo prechody zebra - až päťkrát - skôr, ako spoločnosť Google ReCaptcha konečne uzná, že ste človek. Je to úplne rozzúrené a obrovské straty času. A verte tomu alebo nie, môže to byť v skutočnosti zbytočne uložené ľuďom, aby pomohli vyškoliť systémy strojového vzdelávania spoločnosti Google.

reCAPTCHA

Čo je CAPTCHA?

CAPTCHA je skratkou úplného automatizovaného testu verejnej turingovej hry, ktorý má povedať, počítače a ľudia okrem seba. Systémy Captcha boli pôvodne navrhnuté v roku 1997 na zisťovanie škodlivých robotov online. Internet je plný robotov (automatizovaných systémov), ktoré sa snažia získať prístup k webovým stránkam a službám, predovšetkým zlým smerom.

Roboty pomáhajú šíriť malvér, vykonávať útoky DDoS, odosielať množstvo spamu, odcudziť poverenia ľudí, prihlásiť sa do služieb, aby uskutočňovali podvodné nákupy a vykonávať mnoho ďalších škodlivých online aktivít.

Spoločnosť reCaptcha získala spoločnosť Google v roku 2009 a stala sa najobľúbenejšou príchuťou systému captcha captcha..


CloudFlare a ReCaptcha - prečo bolesť?

CloudFlare je sieť na doručovanie obsahu (CDN), ktorá poskytuje služby pre približne 7% webových stránok po celom svete. Je to jedna z najväčších globálnych CDN a jej sieť má obrovské množstvo pripojení k internetovým výmenným bodom. Hlavnou úlohou CloudFlare je zrýchlenie načítania webových stránok.

CloudFlare však tiež vykonáva ochranu DDoS (a ďalšie služby zabezpečenia webových stránok) označovaním adries IP, o ktorých sa domnieva, že sú roboti. Keď je IP adresa označená ako potenciálny robot, ľudia používajúci túto konkrétnu IP sú nútení vyplniť ReCaptcha.

Vytiahnutie vlasov z napätia

Za určitých okolností sú spotrebitelia nútení vyplniť ReCaptcha viackrát; niekedy na niekoľko minút súčasne. Tak prečo tomu tak je? A je poškodená služba ReCaptcha spoločnosti Google?

Odpoveď na túto otázku je dosť zložitá. Stručne povedané, keď vyplníte ReCaptcha spoločnosti Google, nemusíte skákať cez obruče, aby ste pomohli zastaviť zlé roboty - pomáhate tiež školiť algoritmy strojového učenia spoločnosti Google (a šetriť Google tony peňazí tým, že sa stanete dočasným spoločnosťou Google zamestnanec).

Prečo som bol vybraný, aby som vyplnil reCaptcha?

Ak používate internet doma a nerobíte nič neobvyklé, nemali by ste vyplniť reCaptcha veľmi často. Väčšina ľudí sa zobrazí výzvu na captcha iba vtedy, keď sa niečo pokúsia kúpiť. Tým sa zabráni robotom, aby si vynútili heslá alebo aby sa dopúšťali podvodných nákupov (alebo viacnásobných nákupov). A čo viac, väčšinu času by mala byť captcha rovnako ľahká ako kliknutie na „Nie som robot“.

Ľudia, ktorí používajú verejné WiFi v hoteloch a kaviarňach, však môžu zistiť, že sa im poskytuje omnoho častejšie. Je to z dôvodu veľkého počtu ľudí, ktorí používajú internet z tohto konkrétneho miesta - niekedy to vedie k tomu, že spoločnosť CloudFlare zablokuje IP adresu kvôli problematickému správaniu..

Ak aktivity používateľov internetu spôsobia, že služba CloudFlare nahlási verejnú IP adresu WiFi, každý, kto používa tento WiFi hotspot, sa náhle ocitne v tom, že musí vyplniť veľa žiadostí o ReCaptcha. Systém je temperamentný a väčšina používateľov internetu súhlasí s tým, že CloudFlare má príliš agresívne pravidlá brány firewall (ktoré prepínajú sieť ReCaptcha)..

Na niektorých miestach nie je neobvyklé, že sa obrovské bloky IP adries stanú čiernymi listinami. Výsledok pre ľudí na týchto miestach? Pravidelne musíte dokončiť ReCaptcha. Stalo sa to napríklad pre spotrebiteľov v juhovýchodnej Ázii, ktorí sa trpko sťažovali na agresívne pravidlá Firewallu v službe CloudFlare (niekedy sa dokonca rozhodnú bojkotovať webové stránky, ktoré ich nútia vyplniť ReCaptcha v dôsledku CloudFlare)..

Prečo to CloudFlare umožňuje??

Vzhľadom na to, že úlohou CloudFlare je urýchlenie načítania stránky, zdá sa spravodlivé pýtať sa, prečo najväčšia CDN na svete umožňuje spoločnosti Google zničiť internet týmto spôsobom..

Využitie reCaptcha zo strany CloudFlare nie je nijako zvlášť podozrivé. ReCaptcha je považovaná za „vedúcu službu CAPTCHA“, pretože v súčasnosti má reCaptcha fungovať „neviditeľným“ spôsobom.

V praxi to tak nie je vždy. Keďže toľko ľudí trpí frustráciou a problémami v dôsledku programu ReCaptcha, dúfame, že CloudFlare využije svoj značný vplyv na rozruch (najmä vzhľadom na to, že generálny riaditeľ spoločnosti CloudFlare pozná generálneho riaditeľa spoločnosti Google osobne)..

To je o to naliehavejšie, ak používatelia internetu (nespravodlivo) sú nútení preskočiť extra obruče, aby pomohli spoločnosti Google vyškoliť jej automatizované systémy. CloudFlare, urobte niečo, pre dobro!

VPN so servermi v pozadí

Riešenie reCaptcha: VPN

Ľudia, ktorí sú chorí z toho, že sa stretávajú s implementáciou reCaptcha v CloudFlare, môžu na riešenie problému použiť virtuálnu súkromnú sieť (VPN). VPN umožňuje komukoľvek zakryť svoju skutočnú IP adresu, aby zastavila detekciu CloudFlare pri zisťovaní IP adresy na čiernej listine.

Ak vás zaujíma, či je IP adresa, ktorú používate, na čiernej listine, môžete ju skontrolovať pomocou:

  1. Na tejto webovej stránke nájdete svoju IP adresu

  2. Navštívte Project Honey Pot a zadajte IP adresu, aby ste zistili jeho stav.

Ak adresa IP hovorí niečo ako: „Projekt Honey Pot systém zistil správanie z adresy IP v súlade s tým, ktoré používa slovníkový útočník“, VPN by skutočne pomohla. Ďalšou možnosťou je požiadať o bielu listinu.

Používam sieť VPN, ale stále mám problémy

Jedným problémom je, že služba CloudFlare niekedy zablokuje adresy IP patriace k sieťam VPN, proxy a výstupným uzlom Tor. To znamená, že niektorí ľudia používajúci VPN sa v skutočnosti môžu stretnúť so žiadosťami o reCaptcha častejšie, skôr ako menej.

Ak nepoužívate VPN a zažívate veľa žiadostí o reCaptcha, najlepšie je urobiť predplatenie známej prémiovej služby VPN. Všetky odporúčané VPN sú známe tým, že pomáhajú vyriešiť nepríjemný problém CloudFlare reCaptcha.

Ak v súčasnosti používate sieť VPN, ale stále sa vyskytuje veľa žiadostí o reCaptcha, stojí za to sa pokúsiť o pripojenie k inému serveru. Je to preto, že je pravdepodobné, že bude ovplyvnený iba jeden server VPN. Ak problém pretrváva, kontaktujte svojho poskytovateľa VPN. Ak vám poskytovateľ VPN nemôže pomôcť, možno budete musieť prepnúť na jedného z našich odporúčaných poskytovateľov.

Otázniky

Prečo sú servery CloudFlare zakázané na serveroch VPN??

Väčšinu času bude CloudFlare zaradiť na čiernu listinu IP adresu patriacu do VPN, pretože jeden zo zákazníkov VPN použil IP adresu na spamovanie ľudí alebo na vykonanie inej činnosti na čiernej listine.

VPN majú zavedené pravidlá, ktoré od svojich účastníkov požadujú, aby nevykonávali škodlivé činnosti. Odberatelia však niekedy využívajú politiku nulových protokolov VPN tým, že vykonávajú činnosti, ktoré sú v rozpore so zmluvnými podmienkami.

Zámerne blokuje CloudFlare VPN?

Za zmienku stojí, že CloudFlare spustila svoju vlastnú službu VPN s názvom CloudFlare Access. Táto sieť VPN priamo konkuruje iným komerčným a firemným sieťam VPN. Nebolo by preto prekvapujúce, keby CloudFlare začala na čiernej listine IP adries VPN, aby povzbudila ľudí, aby sa namiesto toho prihlásili k svojej vlastnej službe..

Či už sa to už deje, nie je jasné, existujú však správy o tom, že konkrétnym používateľom VPN (napríklad predplatiteľom súkromného prístupu na internet) sa pravidelne poskytuje reCaptcha, keď je pripojená ich VPN. Iba čas ukáže, ale zatiaľ sa CloudFlare nezdá byť zvlášť motivovaný na záchranu dňa.

Obrázkové kredity: Maridav / Shutterstock.com, Funtap / Shutterstock.com, Nikolaeva / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me