Séria Netflix vás

Strašidelný nový thriller spoločnosti Netflix Mnohí z nás sa pýtajú, aké ľahké by bolo, keby nás nový partner sledoval online..

Newyorská dráma založená v New Yorku klesla na Netflixe 26. decembra a za prvé štyri týždne údajne prekročila viac ako 40 miliónov divákov. Série hviezd Penn Badgley ako Joe Goldberg, posadnutý kníhkupec, ktorý sa ťažko zasadzuje za princeznú manio-pixie-sen-princeznú a ctižiadostivú spisovateľku Guinevere Beckovú, ktorú hrá Elizabeth Hall.

Ako teda môžeme zabezpečiť zabezpečenie našich zariadení a našich tajomstiev od našich milencov?

Tu je sedem vecí týkajúcich sa nášho digitálneho súkromia, ktoré sme sa dozvedeli zo relácie, prípadne si môžete pozrieť našu online príručku o ochrane osobných údajov, kde nájdete viac informácií o zabezpečení online..


Nie je k dispozícii vo vašej oblasti Netflix?

ak "vy" Ak nie je vo vašej oblasti k dispozícii, môžete službu Netflix odblokovať pomocou služby VPN. S Netflixom pracuje iba niekoľko služieb VPN, preto sa pred výberom VPN uistite, že ste vykonali prieskum.

Sieť VPN vám tiež umožní sledovať Netflix v škole alebo v práci. Väčšina škôl alebo pracovísk blokuje Netflix vo svojich sieťach WiFi.

Skontrolujte, či sú vaše zariadenia chránené pinom

Keď sme Joe zdvihol Beckov telefón a otvorili ho bez toho, aby sme zadali špendlík, všetci sme sa krčili.

Je to bolestne zrejmé, ale skontrolujte, či je váš telefón (a iPad atď.) Chránený kolíkom. Ak máte na svojich zariadeniach možnosť zvoliť si čas rýchleho automatického uzamknutia (maximálne jednu alebo dve minúty), len v prípade, že sa váš deň chce pokúsiť nahliadnuť počas prestávky v kúpeľni..

Ak je to možné, použite na pripnutie viac ako štyri čísla, väčšina náhodných hackerov automaticky predpokladá, že ste použili iba štyri.

Zabezpečte (alebo vypnite) svoju sociálnu sieť

Aj keď nejde o obviňujúcu fiktívnu postavu, veľká časť Joeho schopnosti cyberstalk Beck bola obmedzená na množstvo informácií, ktoré sú verejne dostupné na jej účtoch sociálnych médií..

Očividne sa spoliehame na tieto sociálne siete, aby zorganizovali náš spoločenský život a zostali v kontakte so svojimi blízkymi, takže ich vypnutie nie je vždy možné. Môžeme však zabezpečiť, aby boli čo najbezpečnejšie.

Po prvé, udržiavajte rozhovory o tom, kam idete na drink cez víkend, mimo časových harmonogramov a prísne v DM.

Po druhé, skontrolujte, či sa vaše príspevky a fotografie zdieľajú iba s priateľmi, nie s priateľmi a nikdy so širokou verejnosťou. Potom opatrne spravte zoznam svojich priateľov. Nakoniec sa ubezpečte, že svoje nastavenia zmeníte tak, aby skontrolovali čokoľvek, čo vaši priatelia uverejnia na vašej časovej osi skôr, ako sa objaví. Pomôže vám to mať kontrolu nad zdieľanými informáciami.

Silné heslá

Je to klišé, ale nikdy nepoužívajte meno svojho domáceho maznáčika alebo meno vášho celoživotného rozdrvenia ako heslo, aj keď ste literárnou dedičkou. Vždy používajte dlhé a zložité heslá s kombináciou štandardných písmen, veľkých a veľkých písmen a čísiel a vždy používajte pre každú službu odlišné heslo..

Ak máte MacBook, zvážte prechod do systémových preferencií a nastavenie požadovaného hesla na „okamžite“. To znamená, že budete musieť znova zadať svoje heslo zakaždým, keď váš Mac prejde do režimu spánku, čo je otravné áno, ale tiež je potrebné preukázať dotvarovanie.

Odhláste sa z cloudu

Väčšina z nás dnes používa cloudové úložisko pre súbory a fotografie, stále viac ich využívame na zálohovanie, ukladanie a zdieľanie našich najosobnejších údajov. Pravdepodobne zdieľame cloudový prístup na viacerých zariadeniach, napríklad zálohovanie telefónu do nášho notebooku, či už manuálne alebo automaticky.

Ak niektoré z týchto zariadení zmizne alebo k nemu pristupuje hacker, mohli by mať prístup k súborom na všetkých vašich zariadeniach pripojených k cloudu. To znamená, že stojí za to vedieť, ako sa vzdialene odhlásiť z cloudu.

V iCloud si môžete jednoducho vybrať aplikáciu Nastavenia a zobraziť všetky zariadenia, do ktorých ste aktuálne prihlásení, pomocou iCloud. Ak chcete zrušiť prístup, jednoducho kliknite na malé krížikové tlačidlo vedľa zariadenia a odstráňte ho z iCloud. Keď to urobíte, nezabudnite okamžite zmeniť heslo.

Nezabudnite, že všetky zálohy do cloudu na svojom účte WhatsApp môžete vypnúť aj prístupom k chatom, zálohovaním chatu a vypnutím automatického zálohovania.

Zdvojnásobte svoju bezpečnosť

Ak chcete mať dvojnásobnú istotu, aby ste niekomu zabránili v prístupe k online účtom, napríklad Gmail, môžete nastaviť dvojfaktorové overenie. Je to systém, ktorý vyžaduje viac ako len vaše používateľské meno a heslo. Potrebuje tiež číselný kód. Tento kód sa zvyčajne odosiela do smartfónu prostredníctvom textovej správy.

Môžete ho zapnúť pre služby a weby spoločnosti Microsoft, ako aj pre Dropbox. Môže to byť mierne nepohodlie, ale malo by to zabrániť každému, kto by mohol uhádnuť vaše heslo z vašich účtov.

Uchovávajte súkromné ​​súbory pod zámkom a kľúčom

V prípade, že sa niekto dokáže prihlásiť do svojho počítača, chcete sa ubezpečiť, že nemá prístup k vašim najosobnejším súborom. Najmä ak ste ukladali záludné cukríky svojho najlepšieho priateľa.

V systéme Windows (ale nie v systéme Windows 10) môžete šifrovať svoje súbory, aby ste ich ochránili. Pravým tlačidlom myši kliknite (alebo stlačte a podržte) na súbor alebo priečinok a vyberte vlastnosti, potom vyberte pokročilé tlačidlo a začiarknite políčko šifrovať obsah na zabezpečenie údajov. Vyberte OK, aby ste zatvorili okno rozšírených atribútov, vyberte Použiť a potom vyberte OK.

Na počítačoch Mac môžete použiť 'ukážkovú aplikáciu' na zašifrovanie súborov. Otvorte obrázok v ukážkovej aplikácii, v ponuke súboru vyberte možnosť „exportovať ako PDF“, v rozbaľovacom okne premenujte rozšírenie na „.pdf“ a kliknite na Zobraziť podrobnosti. Získate tak možnosť zašifrovať súbor a nastaviť heslo. Táto metóda by mala fungovať pre všetky obrazové súbory alebo dokumenty, ktoré je možné otvoriť v ukážkovej aplikácii.

Odstráňte svoju históriu

Prakticky všetky prehliadače vrátane prehliadačov Safari, Chrome a Firefox vám v súčasnosti umožňujú surfovať na webe pomocou režimu súkromného prehliadania, ktorý blokuje súbory cookie a zabraňuje ukladaniu vašej histórie internetu. Je dobré vždy surfovať pomocou súkromného prehliadania. Ak zabudnete používať súkromný prehľadávač, mali by ste si pravidelne pamätať na vymazanie histórie a vymazanie vyrovnávacej pamäte, najmä ak zdieľate svoje zariadenie (aj nečakane) s niekým iným.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me