Windows için bir VPN almayı düşünüyorsanız veya yakın zamanda bir abonelik satın aldıysanız, o VPN'yi nasıl kuracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İyi haber şu ki, Windows için en iyi VPN rehberimizden önerilen bir VPN satın aldıysanız, bu iş çok kolay olacaktır. Bunun nedeni, sınıfının en iyisi VPN sağlayıcılarının, kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolay olan özel olarak tasarlanmış VPN yazılımına sahip olmalarıdır.


PC için önerilen en iyi VPN listemizin hepsinde Windows için özel yazılımlar bulunur. Bu nedenle, VPN'yi kurmak abone olmak, yazılımı indirmek ve yüklemek kadar basittir. Bu, VPN'inizi kurmanın en kolay ve en iyi yöntemidir ve özel bilgi veya beceriye ihtiyacınız yoktur - sadece ekrandaki talimatları izleyin..

Daha az yerleşik bazı VPN'lerde özel VPN yazılımı olmayabilir - veya manuel kurulum yapmanız gerekebilir. Genel olarak, bu VPN'lerden uzak durmanızı öneririz (neden sadece Windows sisteminizle uyumlu bir şey elde etmiyorsunuz?)

Ancak, mümkün olduğunda yardım etmek istiyoruz, bu yüzden Windows'ta manuel olarak bir VPN yüklemek için bu kurulum kılavuzunu oluşturduk. OpenVPN şifrelemesini kullanmak isteyenler için, sonunda bunun için de bir rehber ekledik.

Windows 10'da VPN ayarlama

Windows'ta manuel olarak bir VPN ayarlamak için VPN hizmetinizden birkaç ayrıntıya ihtiyacınız olacaktır. VPN'nize abone olduktan sonra, sağlayıcınızdan aşağıdaki ayrıntıları almanız gerekir:

 1. VPN sunucusu adı veya adresi
 2. VPN protokolü. L2TP / IPsec, IKEv2 veya SSTP'yi seçmenizi öneririz PPTP güvensiz olduğu için. VPN şifrelemesi hakkında tam bir kılavuz için buraya bakın.
 3. Kullanıcı adı ve şifre (VPN sunucusuna bağlanmak için)

Windows VPN'niz belirli bir bağlantı adı kullanmanız gerektiğini belirtiyorsa, bunu VPN sağlayıcınızdan da almanız gerekir. Belirli bir ada ihtiyacınız yoksa, seçtiğiniz kullanıcı tarafından oluşturulan bir adla bağlantı kurabilirsiniz.

Son olarak, Windows için VPN'niz proxy ayarlarınızı kendiniz manuel olarak girmenizi gerektiriyorsa, lütfen devam edin ve VPN sağlayıcısından proxy için IP adresinizi ve bağlantı noktası numaranızı alın.

İkinci Adım'da VPN'nizi manuel olarak ayarlamanız gerekeceğinden bu ayrıntıları bir arada tutun.

Windows 10 için VPN'inizi Kurma

Yukarıdaki ayrıntıların listesini aldıktan sonra, Windows için VPN'inizi birkaç basit adımda manuel olarak ayarlayabilirsiniz..

 1. Başlat düğmesine tıklayın ve Başlat menünüzde Ayarlar'ı seçin. Şimdi tıklayın Ağ & Internet, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.
  Windows için VPN
 2. Sisteminizin ayarlarını görmek için soldaki VPN'yi tıklayın.
  Windows VPN
 3. Şimdi, VPN bağlantısı ekle yazan ‘+’ simgesini tıklayın.
  Windows VPN Kurulumu
 4. VPN sağlayıcı kutusunda Windows Varsayılanı'nı seçin.
 5. Bağlantı adı kutusuna VPN bağlantısına bir ad verin. VPN sağlayıcınız belirli bir ad kullanarak bağlanmanızı gerektiriyorsa, bu aşamada buna ihtiyacınız olacaktır. (Sunucu kimliğinizle ilgili bilgileri VPN sağlayıcısından alırken, belirli bir VPN bağlantı adına ihtiyacınız olup olmadığını sorun. Bu aşamada bu aşamaya sahip olursunuz - ihtiyacınız varsa.)
 6. Sunucu adı veya adres kutusuna VPN'nizin size verdiği IP adresini girin. Windows 10'da, VPN sunucunuzun URL'si veya IP adresi olmadan bir VPN bağlantısı kurmak imkansızdır.
 7. VPN türü altında, ayarladığınız protokolü seçin (Birinci Adım'da VPN'nizle iletişim kurarken bunu anlayacaksınız).
 8. VPN bağlantısı herhangi bir nedenle kurduktan sonra çalışmazsa, geri dönüp seçim yapabilirsiniz Otomatik ve Windows 10 sizin için protokolü tespit edecek.
 9. Şifrenizi girin

Her seferinde kullanıcı kimliğinizi ve şifrenizi girme zahmetine girmeden Windows VPN'nizde oturum açmayı tercih ediyorsanız, bilgilerinizi şimdi girin. Sayfayı biraz aşağı kaydırın ve yazan kutuyu işaretleyin Oturum açma bilgilerimi hatırla. Sonra tıklayın Kayıt etmek ve VPN ekle sayfa.

Windows Rehberi Hatırlama

Her şey plana göre giderse, artık VPN bağlantınızı VPN ekle buton.

Oluşturduğunuz VPN'yi seçtiğinizde, üç seçenekle karşılaşırsınız. Bunlardan biri Bağlan. VPN'ye bağlanmak için bunu tıklayın. Diğer iki seçenek Gelişmiş seçenekler ve Kaldırmak. VPN bağlantısını herhangi bir zamanda Windows 10'dan kaldırmanız gerekiyorsa, buradan yapabilirsiniz..

Windows 10'da OpenVPN Nasıl Kurulur

Windows 10'da OpenVPN şifrelemesini kullanmak için (bazı VPN'lerde) üçüncü taraf yazılımlara ihtiyacınız olabilir. Çoğu VPN'de OpenVPN özel Windows VPN yazılımı bulunur (tüm önerilen VPN'lerimiz bunu yapar). Dahası, OpenVPN şifrelemesini (piyasadaki en iyi VPN şifrelemesi) kullanmak istiyorsanız - önerilen bir Windows VPN'ye bağlı kalmanızı şiddetle öneririz.

Ancak, VPN yazılımınızda OpenVPN seçeneği yoksa, OpenVPN.net'ten açık kaynaklı OpenVPN istemcisini alabilirsiniz. Kullanımı çok kolaydır, ancak birçok gelişmiş özelliğe sahip değildir.

Açık kaynaklı OpenVPN istemcisi için kurulum işlemi:

 1. Yukarıdaki OpenVPN.net bağlantısından Windows yazılımını yükleyin.
 2. Kurulumdan sonra, OpenVPN simgesini tıklayın ve ‘Dosya konumunu aç’ı seçin.
 3. OpenVPN GUI simgesine sağ tıklayın (veya masaüstünüzdeki simgeye tıklayın) ve Özellikler'e tıklayın.
  OpenVPN
 4. Üst taraftaki Uyumluluk sekmesini tıklayın ve Tamam'ı tıklamadan önce Bu programı yönetici olarak çalıştır kutusunu işaretleyin.
  Windows'ta OpenVPN
 5. VPN sağlayıcınızdan OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirin. Bu dosyaları açmanız ve OpenVPN kurulum dizininin yapılandırma klasörüne koymanız gerekir (genellikle C: \ Program Dosyaları (x86) \ OpenVPN \ config, veya C: \ Program Dosyaları \ OpenVPN \ config). Yalnızca kullanmayı düşündüğünüz VPN sunucuları için dosyaları açmanız gerekir.
 6. OpenVPN GUI simgesine çift tıklayın. Görev çubuğunuzda küçük bir kırmızı simge göreceksiniz. Bu simgeye sağ tıklayın, istediğiniz sunucuyu seçin ve Bağlan'a tıklayın. VPN'nize bağlanmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecek.

Windows'ta VPN Özelliklerini Ayarlama

Özel bir yazılımla önerilen bir Windows VPN'ye abone olduysanız, bazı gelişmiş özelliklerini ayarlayabilirsiniz. VPN başarıyla kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken yazılımda ayarı seçmektir. Ayarlar menüsü genellikle dişli çark menüsünün bir hamburgerinde sol üst veya sağda bulunur.

Windows Rehberi Hamburger

Ayar menüsünde aşağıdaki özellikleri seçebilirsiniz:

 • Şifreleme protokolü. Her zaman OpenVPN kullanmanızı öneririz, bu yüzden lütfen bunu seçin. TCP veya UDP seçeneği sunulursa, çok fazla video akışı ve diğer veri yoğun görevler yapmak istiyorsanız UDP'yi seçin.
 • Killswitch. Bu, VPN bağlantısı kazayla düşerse, VPN'inizin ISS'nize veya ziyaret ettiğiniz web sitesine yanlışlıkla şifrelenmemiş veri sızdırmasını önler.
 • Otomatik bağlantı. Bu özellik VPN'nin bağlantısı kesilirse yeniden bağlanır. Verilerinizi güvende tutmak için killswitch ile birlikte çalışır.
 • DNS sızıntı koruması. DNS sızıntıları çevrimiçi yaptıklarınızı verebilir. En iyi VPN'ler, bu istekleri ISS'nize asla sızdırmamanızı sağlamak için DNS sızıntısı koruması sağlar.
 • Gizli mod / VPN gizleme teknolojisi. Bu, İran ve Çin gibi yerlerde güvenlik duvarlarından geçmek için kullanılır. VPN kullanımlarını tamamen gizlemek isteyen kişiler tarafından da kullanılabilir.

Genel bir kural olarak, yalnızca belirli durumlarda gerekli olan yukarıdaki ayarların tümünü (listedeki son ayarın dışında) kullanmak isteyeceksiniz..

Windows 7 için VPN Nasıl Kurulur

Hala Windows'un en son sürümüne güncellemediyseniz ve 7, 8 veya 8.1 kullanıyorsanız, en iyi seçeneğiniz daha eski bir kurulum kılavuzu için VPN sağlayıcınızın kılavuzlar sayfasına bakmaktır. İşlem, yukarıda açıklananla hemen hemen aynı olacaktır. Bu nedenle, yukarıdaki kılavuz çoğu kişinin VPN'lerini kurması için yeterli olmalıdır.

Windows VPN'nizi Test Etme

VPN'leri düzenli olarak kendi bilimsel hız testi metodolojimizle test ediyoruz. Bu, başka hiçbir VPN karşılaştırma sitesinin kullanmadığı dünyanın en gelişmiş VPN hız testi yöntemidir. Bu nedenle, bir hizmetin performansını kolayca ProPrivacy.com adresindeki bireysel incelemesine bakarak kontrol edebilirsiniz. Sağ üstteki arama işlevimizi kullanarak ilginizi çeken VPN'yi aramanız yeterlidir.

İsterseniz, burada VPN hızlarınızı kolayca test edebilirsiniz. Size en yakın test sunucusunu seçin ve internet bağlantınızı "kombine" Ölçek. İlk olarak VPN'niz açılmadan test etmeyi unutmayın. Bu, internet hızlarınızı VPN bağlı ve VPN olmadan karşılaştırmanıza olanak tanır. Önerdiğimiz VPN'ler, mükemmel Windows uyumluluğu olan hızlı VPN'lerdir.

Farklı VPN Bağlantıları Türleri

Windows sisteminiz için bir dizi VPN şifreleme protokolü bulunmaktadır. En iyi tünel protokolü OpenVPN'dir. Önerilen tüm VPN'lerimiz bunu sağlar. Ancak, bilgileriniz için tüm protokollerin bir özeti burada.

 • Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) - minimum güvenlik ve gizlilik sağlar ancak hızlıdır.
 • Katman 2 Tünel Protokolü (L2TP) / Internet Protokolü Güvenliği (IPsec) - L2TP / IPsec, orta hızlarla birlikte PPTP'den daha güçlü güvenlik sağlar.
 • Internet Anahtar Değişimi sürüm 2 (IKEv2) - bu, iOS VPN istemcileri için en yaygın kullanılan protokoldür. Güvenli ancak OpenVPN kadar güçlü değil ve Windows'ta sık kullanılmıyor. Ancak, isterseniz kullanma seçeneğiniz vardır.
 • OpenVPN - açık kaynak kodlu ve son derece güvenli bir protokol. Bu protokol, sağlayıcılar doğru şekilde uyguladığında askeri düzeyde şifreleme sağlar. Bu kılavuzdaki Windows için tüm VPN'lerde OpenVPN vardır (güvenli bir şekilde uygulanır).

VPN şifreleme ve protokollerine daha ayrıntılı bir bakış için Ultimate VPN Şifreleme Kılavuzumuza göz atın.

Mac için bir VPN arıyorsanız, Mac için en iyi VPN kılavuzumuza bir göz atın. Not: Mac için en iyi ücretsiz VPN'i arıyorsanız, ücretsiz bir VPN kullanmanızı önermediğimizi unutmayın, ancak daha fazla bilgi için ücretsiz VPN hizmetleri kılavuzumuza göz atın..

Başlık resim kredisi: Anton Watman / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me