İnsanlar birçok nedenden dolayı ABD IP adresi istiyorlar. Bazıları Major League Baseball (MLB), National Basketball Association (NBA) veya National Football League (NFL) gibi sporları izlemeyi sever. Diğerleri tatildeyken çevrimiçi bankalarına erişmek istiyor. Bazıları, büyük başlık kataloğunu izlemek için Netflix'in ABD sürümüne erişmek istiyor. Ne yazık ki, çoğu insan bunları yapmaya çalıştığında, erişim kısıtlı bir bildirim ile karşı karşıya kalırlar. Bunun nedeni, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin, başka bir yere erişilememesini sağlayan telif hakkı yasalarına tabi olmasıdır. Bir ABD VPN hizmeti ile bu sorunun üstesinden gelinebilir ve herkes IP adresini ABD dostu yapabilir.


Bu kılavuzda, bir ABD IP adresi alarak şu anda yalnızca ABD'de bulunan içeriği engelleyen sayısız kişiye nasıl katılabileceğinizi açıklayacağız!

ABD IP adresi almak kolaydır!

  1. Bir VPN'ye abone olun. IP adresinizi ABD adresiyle değiştirmek için ExpressVPN'i öneriyoruz, ancak en iyi ABD VPN hizmetlerimize göz atın, böylece çok sayıda seçeneğiniz vardır.
  2. VPN istemci yazılımını indirip yükleyin.
  3. Doğru sunucuya bağlanın.
  4. Erişmek istediğiniz ABD web sitesine gidin.
  5. Rahat olun ve ABD web sitelerine ve hizmetlerine tam erişimin keyfini çıkarın.

VPN'nizi seçin ve Yazılımı İndirin

Yukarıda listelenen hizmetlerden birine karar verdikten sonra, web sitelerini tıklayın ve abone olun. Aylık ödeme yaparsanız, zor kazanılan paranızdan biraz daha fazlasına mal olacaksınız. Bu nedenle, karşılayabiliyorsanız (ve bir ABD IP adresi almak için yıl boyunca kullanmayı planlıyorsanız), yıllık bir aboneliğe katılın.

VPN'iniz için ödeme yaptıktan sonra, VPN'nin istemci yazılımını indirmenize izin verilecektir. Çalıştırdığınız platform için doğru sürümü seçmeniz yeterlidir. Bu listedeki tüm VPN'ler birden fazla cihazda çalıştırmanıza izin verir. Yani, devam edin ve PC'nize ve akıllı telefonunuza veya iPad'inize yükleyin - ihtiyacınız olan her şey.

expressvpn uygulama platformları

OpenVPN'i seçtiğinizden emin olun

ProPrivacy olarak VPN ayarlarınızda OpenVPN şifreleme protokolünü seçmenizi önemle tavsiye ederiz. Bugün piyasadaki en güvenli VPN şifrelemesidir. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesinin kaldırılması teknik olarak yasalara aykırı olduğu için (telif hakkını ihlal ederek), OpenVPN gizli ve güvenli kalmanın en iyi yoludur.

VPN'lerin coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırmak için kullanılabilmesine rağmen (ve yüz binlerce insanın VPN'leri bu şekilde kullandığını) kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın! ProPrivacy.com'da, ihlal yasalarını resmen onaylayamayız. Ancak, bunu yapmak istiyorsanız, OpenVPN seçmeniz gereken şifrelemedir.

Seçtiğiniz ABD IP Sunucunuza Bağlanın

Artık VPN yazılımı cihazlarınıza yüklendiğine (ve OpenVPN'i seçtiyseniz), devam edip ABD IP sunucusuna bağlanabilirsiniz.

Lütfen VPN sunucu listesinden ABD konumlarından birini seçin. Listeden bir tane daha seçerek en iyi hızları elde edersiniz. Bu nedenle, belirli bir konuma ihtiyacınız yoksa, listenin yukarısındaki bir sunucuyu seçin. Bağlandıktan sonra VPN'niz yeşile dönecek veya akıllı telefon ekranınızda bir kilit gösterecektir. İşte buradasın! Artık bir ABD IP adresiniz var ve kısıtlı ABD web sitelerine erişebilirsiniz.

expressvpn lokasyon seçici

IP Adresinizi ABD olarak Değiştirme: Dikkat Edilmesi Gerekenler

ABD IP adresi almak için en iyi VPN hizmetlerini seçerken (sizin adınıza) bir dizi şeyi düşündük. İlk olarak, her VPN hizmeti güvenilir değildir. Piyasada 800'den fazla VPN sağlayıcısı var ve bunların birçoğu bir VPN hizmeti sunmak için korkunç bir iş çıkarıyor.

VPN'ler Arasındaki Farklar Nelerdir??

  1. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek için IP adresinizi ABD'ye taklit ederken güvenli olmanız gerekir. Ne yazık ki, tüm VPN'ler güvenli olmak için gerekli hizmeti vermemektedir (sıfır günlük VPN veya kullanım günlüğü yok politika çok önemlidir).
  2. ABD IP adresi almak için bir VPN seçerken, çeşitli sunucular seçmelisiniz. Buna ek olarak, bu ABD IP sunucuları yıldırım hızında olmalıdır (HD içerik akışı için).
  3. ABD içinde konumunuzu taklit ederken güvenliğiniz için VPN'niz askeri sınıf şifreleme protokolleri sağlamalıdır. Ayrıca, firmanın verilerinizi güvenilir ve güvenli bir şekilde ele alması gerekir.

Beğendiğiniz Herhangi Bir Yalnızca Web Sitesine Git!

Kılavuzumuzdan hangi VPN'yi seçmiş olursanız olun, yalnızca ABD'deki içeriğe erişebilirsiniz. ExpressVPN'de karar verdiyseniz, bu ABD Netflix kataloğuna erişebilmeyi içerir.

Ayrıca, VPN'nizin yalnızca ABD hizmetlerinin ve aboneliklerinin engelini kaldırmak için yararlı olmadığını unutmayın. Ayrıca dünyanın her yerinden içeriğe erişmek için mükemmel! Ayrıca, bu kılavuzdaki tüm VPN'ler deneme süreleri sunar (en az yedi gün). Sonuç olarak, tercih ettiğiniz VPN'nin ihtiyacınız olan şey için mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz..

ABD IP Adresi Almanın Diğer Yolları

Bir VPN kullanmak kesinlikle bir ABD IP adresi almanın en iyi, en özel ve en güvenli yöntemidir, ancak başka yollar da vardır. SmartDNS, Tor veya proxy sunucuların tümü kullanılabilir seçeneklerdir. Bununla birlikte, hiçbiri ABD'de bir IP adresi almak için bir VPN kullanırsanız aldığınız güvenilirlik, gönül rahatlığı veya kullanılabilirlik türünü vermeyecektir..

SmartDNS

SmartDNS, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriği yayınlayan kişiler tarafından çok yaygın olarak kullanılır. Sorun, güvenlik açısından hiçbir şey sunmaması ve telif hakkıyla korunan içeriği izlemek yasa dışı olduğundan, bu bir endişe kaynağıdır. SmartDNS kullanarak, bir VPN'de olduğu gibi şifrelenmezsiniz. Bu, İSS'nizin ve ziyaret ettiğiniz sitelerin tam olarak kim olduğunuzu bileceği anlamına gelir. İçerik oluşturucuların insanları korsanlığa gittikçe daha fazla dava açmasıyla, bu büyük bir endişe kaynağı.

dik ve kayalık tepe

Öte yandan Tor, parodi gibi şifreleme sağlayarak VPN'ye çok benzer bir iş yapan ücretsiz bir tarayıcıdır. Anonimlik sözü, insan hakları aktivistleri, ihbarcı, gazeteci ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok insan için seçim yapar. ABD'de bir çıkış düğümü seçerek, herkes ABD içeriğine erişebilir (VPN veya SmartDNS ile olduğu gibi). Sorun, hızların oldukça yavaş olmasıdır, bu da önemli miktarda arabelleğe alma, gecikme ve düşük resim kalitesinden muzdarip olacağınız anlamına gelir.

Proxy

Son olarak, ücretsiz proxy sunucuları elde ediyoruz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var ve kesinlikle iş yapıyorlar ve çok uygun fiyatlı veya ücretsiz olabilirler. Ancak, ücretsiz olanlar sınırlarla birlikte gelir ve en sevdiğiniz Game of Thrones bölümünün ortasındayken bu bağlantı sınırına ulaşılması nadir değildir. Düşük hızlar, şüpheli gizlilik politikaları ve üçüncü tarafların verilerinize erişme olasılığı ile proxy'ler tamamen kumar.

Hiçbir şey bir VPN ile karşılaştırılamaz

Günün sonunda, yurtdışında konumunuzu parodi gibi güvenli olduğunu bilmek yılda birkaç dolar bir düzen çok değildir. Buna ek olarak, casusluk yapmak isteyen hükümetler ve siber suçlular her zaman verileri yakalamak istiyor, dijital varlığınızı güvence altına almak bugünlerde inanılmaz iyi bir fikir.

Tabii ki, bunun için bizim sözümüzü almak zorunda değilsiniz. Bu kılavuzda bahsettiğimiz hizmetlerden herhangi birini örnekleyebilirsiniz. Bu kılavuzdaki VPN'lerin test edebilmeniz için para iade garantisi deneme süreleri vardır. Bir proxy de deneyebilir ve hatta Tor'u indirebilirsiniz. ExpressVPN gibi birinci sınıf bir VPN servisine kıyasla hiçbir şeyin yaklaşmayacağını biliyoruz. Sonunda ilk beş seçimlerimize bakarak buraya geri döneceğinizden eminiz!

ABD için IP Adresi: Sonuç

Bu kılavuzda, herkesin ABD IP adresini nasıl alabileceğini gösterdik. ABD IP adresi almak için ExpressVPN'i öneriyoruz çünkü size ihtiyacınız olan her şeyi veriyor. Ancak, birçok seçeneğiniz olduğundan emin olmak için dünya çapında dört başka VPN hizmeti de ekledik.

Bu VPN'ler, tüm ABD sunucularında en yüksek hızlarda bağlanmanıza olanak tanıyan olağanüstü sunucu ağlarına erişim sağlar - HD akış için idealdir.

Şifreleme askeri sınıf OpenVPN ile sağlanır. Ayrıca, rehberimizdeki tüm VPN'ler ekibimiz tarafından düzenli olarak test edilmiştir. Tüm bu VPN'lerin abonelerine gizlilik ve anonimlik sağladıkları kanıtlanmış bir sicili vardır. Bu nedenle, dahil ettiğimiz tüm VPN'ler gerçekten olağanüstü hizmetler olduğundan, karar verdiğiniz şey gerçekten size bağlıdır.

Her şeyi düşündük, böylece her şeyin mükemmel bir şekilde çalışacağını bilerek ABD IP adresini güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için kapsamlı ABD VPN servis kılavuzumuza göz atın..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me