Ultimate Bitcoin Gizlilik Kılavuzu Bu nihai rehber Bitcoin Gizliliği. Nasıl yapacağınızı öğrenin Bitcoin'leri anonim ve güvenli bir şekilde satın alın! Nasıl endişelenmeden harca, ve dahası! Tabii ki, size nasıl yapılacağını göstereceğiz anonim olarak bir VPN satın al, ancak, aynı işlem aşağıdakiler için kullanılabilir: hemen hemen her ürünü satın alın Bitcoinleri anonim olarak kabul eder. Bununla birlikte, fiziksel ürünlerin fiziksel bir adrese teslim edilmesi ve / veya şahsen toplanması gerektiğini unutmayın. Bu, 2013'te bu web sitesinde başlangıçta yayınladığım bir kılavuzun güncellenmiş bir versiyonudur. O zamandan beri birçok şey değişti. Bitcoin değeri çatıdan vurdu, Mt. gibi tanınmış ticaret siteleri Gox kapatıldı ve çok daha fazlası. Bazı yerlerde, artık ATM makinelerinden Bitcoin satın alın!

Bitcoin Nedir?

Bitcoin orijinal kripto para birimidir. Eşler arası (P2P) teknolojisi (BitTorrent ve Skype'ın yaptığı gibi) kullanarak çalışan merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir sanal para birimidir. Geleneksel para gibi, Bitcoin'i mal veya hizmetlerle (VPN aboneliği gibi) takas edebilir ve diğer para birimleriyle değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, geleneksel para birimlerinin aksine, devlet kontrollü bir banka gibi “aracı” yoktur..

Bitcoin nedir? (V2)

Bitcoin nedir? (V2) Bitcoin nedir? (V2)

Bitcoinler bunun yerine, üretimlerine tahsis edilen işlem gücü miktarına göre öngörülebilir bir oranda, ücretsiz bir bilgisayar programı kullanılarak üretilir. Bu işlem Bitcoin madenciliği olarak bilinir. Teorik olarak, herkes yapabilir. Bir Bitcoin fiziksel bir şey değildir; ortak anahtar ve özel anahtardan oluşan bir şifreleme algoritmasıdır. Bazı satıcılar Bitcoin cinsinden fiziksel notlar ve paralar satıyorlar, ancak gerçekten sattıkları şey, dengeyi doğrulamak için kullanabileceğiniz bir genel anahtarla birlikte özel bir anahtar (genellikle kırmanız gereken bir mühürle korunuyor)..


Bitcoin Madenciliği

Uygulamada, Bitcoin madenciliği büyük miktarda işlem gücü gerektirir - o kadar ki madencilik çoğu birey için pratik değildir. Bununla birlikte, maliyetlerin (ve ödüllerin) yayılmasına yardımcı olmak için bir Bitcoin madencilik havuzuna (veya benzer bir kuruluşa) katılmak mümkündür. Bitcoin madenciliğinin engelleyici maliyeti kısmen, Bitere için madencilikten çok daha düşük bir giriş noktasına sahip olan Ethereum gibi alternatif kripto paraların madenciliği için mevcut çılgınlıktan sorumludur. Bitcoin madenciliği bu makalenin odak noktası değildir, ancak konuyla ilgileniyorsanız, burada mükemmel bir makale var. Ayrıca ilginizi çekebilir Ethereum Madencilik Kılavuzumuz.

Diğer Kripto Para Birimleri

Ultimate Bitcoin Gizlilik KılavuzuBitcoin'in 2009'da piyasaya sürülmesinden bu yana, çok sayıda başka sanal kripto para birimi geliştirildi. Bunların birçoğunun Bitcoin'e göre belirgin avantajlar sağlayan özellikleri vardır (daha anonim olmak da dahil). Bununla birlikte, bu alternatiflerin hiçbiri Bitcoin'in popülerliğine yakın bir şey elde etmedi. Bu, bir şeyler satın almak istediğinizde gerçek dünyadaki kullanışlılıklarını sınırlar.

Bitcoin ve Anonimlik

Anonimlik söz konusu olduğunda Bitcoin'in iki yüzü vardır. Vurgulanması gereken ilk şey, Bitcoin'in doğal olarak anonim olmadığıdır. Bununla birlikte, bu yapılabilir (en azından yüksek derecede). Lütfen her zaman% 100 anonimlik asla garanti edilemez. Bitcoin kavramının merkezinde blok zincir var. Bu temelde Bitcoin işlemlerini kaydeden bir kamu defteri. Ödeyen X'in ödeme yapan Z'ye Y bitcoin göndermesi, tüm dünyanın görmesi için Bitcoin ağına yayınlanır. Dolayısıyla, bu bakış açısından, Bitcoin, iyi eski paradan çok daha az anonimdir. Arjantinli Certimix şirketinin CEO'su Sergio Lerner şöyle diyor:, "Gizlilik, Bitcoin protokolü tasarımı tarafından zorlanmaz. Aynı adresi diğer kullanıcılardan para almak için tekrar tekrar kullanırsanız, her biri diğerlerinin size para gönderdiğini algılar." Gerçek kimliğinizi göstermeden Bitcoin satın almak ve bir Bitcoin adresi tutmak mümkündür. Ancak bu sadece bir tür takma ad sağlar. İlgili taraflar, kullanıcıların anonimleştirilmeleri için kalıp aramak amacıyla gelişmiş veri analizi tekniklerini kullanabilir. Bu kadar geniş ölçekli ve sofistike veri analizi Google ve Facebook’un tüm iş modelidir. Ancak… Bitcoin ile kimin ne yaptığını daha fazla karıştırmak için Bitcoin karıştırma tekniklerini kullanabilirsiniz. Bitcoin'lerin sahipliğini rastgele değiştirerek, bu teknikler veri analizi yoluyla anonimleştirmeyi başarmayı çok zorlaştırır. Kimliğinizi ifşa etmeden satın alıp tutarsanız ve daha sonra uygun şekilde karıştırırsanız, Bitcoins işlemleri gerçekleştirirken yüksek düzeyde anonimlik sağlayabilir. Bitcoin'leri daha sonra bu kılavuzda karıştırmanın yollarını tartışacağım. Bitcoin ve blockchain'in nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için, Mohit Mamoria'nın blok zincirine yönelik nihai, 3500 kelimelik, sade İngilizce kılavuzu, kendi Blockchain Açıklaması kılavuzumuz gibi harika bir tanıtımdır..

Bitcoin Nakit Sert Çatal

Ultimate Bitcoin Gizlilik KılavuzuHiçbir şey kolay olmadığı için, 1 Ağustos 2017'de Bitcoin iki türev para birimine ayrıldı: Bitcoin Classic (BTC veya XBT) ve Bitcoin Cash (BCH veya BCC). Bu bölünme Bitcoin Cash sert çatal olarak bilinir ve nedenleri son derece tekniktir.

BTC Vs. BCH

Cüzdanınızda herhangi bir Bitcoin varsa ve özel anahtarlara sahipseniz, şimdi eşit sayıda Bitcoin Cash parası talep etme hakkına da sahipsiniz. Böylece, 1 Ağustos 2017'de içinde bir Bitcoin bulunan bir cüzdanınız varsa, hala bu Bitcoin'e sahipsiniz ve şimdi bir Bitcoin Cash parası (BCH) talep edebilirsiniz. Bitcoins ile yeni başlıyorsanız, Bitcoin Classic veya Bitcoin Cash'i satın almaya karar vermeniz gerekir. Akılda tutulması gereken bazı noktalar:

 • Bitcoin Classic çok daha iyi kurulmuş ve çok daha fazla satıcı bunu bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.
 • Çoğu Bitcoin cüzdanı ve birçok borsa Bitcoin Cash'i kabul etmiyor.
 • Ancak, Bitcoin Cash saniyede daha fazla işleme izin verir. Bu, daha hızlı ödemeler ve daha düşük ücretler anlamına gelir.
 • Bitcoin Cash zincirinde orijinal bloktan 1.500 blok daha çıkarıldı.
 • Bitcoin Cash için piyasa fiyatı geçtiğimiz ay boyunca çılgınca dalgalandı, ancak genel olarak istikrarlı bir büyüme gördü.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu makale sert çataldan sadece bir ay sonra yazılmıştır. Durumun nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak. Bu makalenin amacı için, normal Bitcoin (Klasik) kullanıldığını varsayacağım. Bununla birlikte, bir yatırım açısından para birimleri arasında büyük farklılıklar olsa da (yorum yapmak için nitelikli olmadığım), nasıl kullanıldıklarının ön ucunda neredeyse hiçbir fark yoktur. Aslında, aynı koda dayanmaktadırlar. Bu nedenle, yeni Bitcoin yazılımının daha fazla Bitcoin Cash sürümünün ilerlemesini bekleyebilirsiniz, çünkü yeni para birimi için ayar kodu neredeyse önemsizdir.

Anonim Bitcoin Cüzdanınız

Bitcoin ile herhangi bir şey yapmak için bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız var. Bu, Bitcoin'inizi saklayan ve Bitcoin'leri almanıza ve göndermenize (yani, şeyler için ödeme yapmanıza) izin veren bir yazılımdır. Çoğu şeyde olduğu gibi, Bitcoin'de neredeyse çok sayıda seçenek var.

Bitcoin Cüzdan Çeşitleri

Yapılacak ilk şey, mobil, web veya masaüstü cüzdan isteyip istemediğinize karar vermektir. Her türün kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Ana tipler:

 • Masaüstü cüzdan - cüzdanınız üzerinde tam kontrol sağlayan en güvenli seçenek. Ayrıca cüzdanınızı yedeklemek ve güvenliğini sağlamaktan yalnızca sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.
 • Mobil cüzdan - Çok kullanışlı, çünkü cebinizde taşıyabilir ve mağazalardaki şeyleri ödemek veya şahsen para alışverişi yapmak için kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuzu kaybederseniz, Bitcoin'inize veda edin!
 • Web cüzdanı - hemen hemen her yerden erişebileceğiniz için kesinlikle en uygun cüzdan türü. Web cüzdanları, üçüncü bir tarafça bir sunucuda tutuldukları için en az güvenli olan cüzdanlardır. Bu sizin para ile abscond değil cüzdan barındırma web sitesine güvenmek zorunda olduğu anlamına gelir. Ayrıca, sunucu veya şirket ile aniden kapanma sorunları para kaybına neden olabilir. Bu nedenle, büyük miktarda para depolamak için asla saf web cüzdanlarını kullanmamalısınız.

Bitcoins'inizi çevrimdışı saklamak için tasarlanmış donanım cüzdanları ve fiziksel cüzdanlar (temelde özel anahtarlarınızın bir çıktısı) da mevcuttur. Önerilen bir taktik, işlem yapmak için anonim bir bitcoin cüzdanında az miktarda Bitcoin tutarken, mümkün olduğunca güvenli bir şekilde (tercihen çevrimdışı) depolamaktır..

Cüzdan Seçenekleri

feragat!

Ben ve BestVPN.com, bu kılavuzda listelenen herhangi bir yazılım, web sitesi veya hizmetin güvenliği veya dürüstlüğü konusunda hiçbir sorumluluk kabul edemeyiz. Sadece popüler ve saygın seçenekleri listelemeye çalıştım, ancak bir uygulamanın içinde kötü amaçlı kod bulunup bulunmadığını veya bir web sitesinin yöneticilerinin aniden Bitcoin tasarruflarınızla kaçınmaya karar vereceğini bilmem mümkün değil. Aslında, Mt. Bir zamanlar dünyadaki tüm Bitcoin işlemlerinin% 70'inden fazlasını gerçekleştiren Gox. Bu yüzden lütfen dikkatli ol.

Cüzdan Seçimi

(Anonim olmayan) bir Bitcoin Cüzdanı seçmek önemli bir karardır ve iyice araştırmanız gerekir. Mükemmel Bitcoin cüzdanı diye bir şey yoktur - hepsinin artıları ve eksileri vardır. Başlamak için iyi bir yer, iyi bir seçenek listesi sağlayan bitcoin.org'dur. Hangi cüzdanı seçerseniz seçin, güvenli bir şekilde şifrelemek ve düzenli yedeklemeler yapmak çok iyi bir fikirdir.

Elektrum Gir

Bu rehber için cüzdanım olarak Electrum'u seçtim. Ücretsiz, merkezi olmayan ve açık kaynaklıdır. Param ve ücretlerim üzerinde tam kontrol sahibi olmamı seviyorum. Ayrıca Bitcoin'imin çalınmasını önlemeye yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sunar. Electrum için kod açık kaynak olmasına rağmen, geliştiricilerinin kodu kötü bir şeyle güncellemediğine ve kullanmam için anonim bir Bitcoin cüzdanı olarak kaldığına güvenmem gerekiyor. Alternatif olarak, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak ve aktarmak için tam düğüm doğrulaması (Bitcoin Core) kullanan Armory gibi bir cüzdan tercih etmek olacaktır. Bitcoin Core çok güvenlidir, ancak sürücümde 145GB alan gerektirir. Çok miktarda Bitcoin saklasaydım, bir Bitcoin Core Cüzdan kullanırdım. Ancak, bir VPN hizmeti satın almak için sadece az miktarda Bitcoin'e ihtiyacım olduğundan, bunun aşırıya kaçma olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin Cüzdanı

İşte benim yeni Electrum Bitcoin cüzdanım. Cömert hissediyorsanız, yukarıda gösterilen adresi kullanarak her zaman bana biraz Bitcoin gönderebilirsiniz! Electrum'un önemli bir dezavantajı, bilgileri üçüncü bir tarafa ifşa etmesidir. Ödemelerinizi ilişkilendirebilen ve IP adresinizi kaydedebilen merkezi sunucular kullanır. Ödemelerinizi birbirine bağlayan merkezi sunucudan rahatsız olursanız (yine de gerçek IP'nize kaydedilmez), her işlem gerçekleştirdiğinizde yeni bir cüzdan oluşturarak bunu hafifletebilirsiniz. Gerçek IP adresinizi merkezi bir sunucudan gizlemek için Electrum’un Tor işlevinden de yararlanabilirsiniz. (Maksimum gizlilik için tek bir .onion sunucusuna bağlanmayı seçtim.) Electrum Windows, macOS, Linux ve Android için kullanılabilir, ancak web cüzdanı olarak mevcut değildir. Play Store'daki Electrum'un Android sürümü hakkındaki yorumlar hayal kırıklığı yaratıyor, bu yüzden Windows sürümüne sadık kalacağım. Bu tamamen kişisel kullanım için olsaydı, Linux sürümünü kullanırdım. Ancak, Windows bu kılavuzu okuyanlar açısından çok daha geniş bir kitleye sahiptir. Electrum'u Windows'a kurmak ve yapılandırmak için iyi bir giriş burada. Electrum'ı kullanmaya ilişkin iyi bir başlangıç ​​kılavuzu burada bulunabilir. İnternetten herhangi bir cüzdan indirirken, dijital imzasını doğruladığınızdan emin olun.

Anonim olarak Bitcoins nasıl satın alınır

Bitcoin'i anonim olarak satın almanın birçok yolu vardır. Bunlar, bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle, bölgenizdeki kullanılabilir seçenekleri çevrimiçi aramak en iyisidir. Nasıl Satın Alınır Bitcoins hemen hemen her ülke için mükemmel bir kaynak listesi sağlar. İdeal olarak, Bitcoin'leri mümkün olduğunca anonim olarak satın almak istersiniz, böylece gerçek dünya kimliğinizle izlenemez. Genel olarak, alabileceğiniz üç ana yaklaşım vardır. Kaba anonimlik düzeninde, en düşükten en yükseğe:

1. Satın Sonra Mix

Bu, Bitcoin satın almanın en anonim yöntemi değil, ancak en uygun olanıdır. Yine de oldukça yüksek bir anonimlik derecesi sağlar. Bu yöntemi kullanarak, aslında Bitcoin'i anonim olarak satın almazsınız. Sadece CoinBase gibi otomatik bir Bitcoin borsasından satın alırsınız. Bitcoin'i daha anonim yapmak için, daha sonra bir “mikser” servisi kullanarak çamaşır yıkıyorsunuz. Bir mikser servisi temel olarak Bitcoin'i sizinle bağlantısı olmayan diğer Bitcoin'lerle değiştirerek anonimleştirir. Bu, zinciri size geri takip etmeyi çok zorlaştırır. Zor, ama imkansız değil. Bitcoin çamaşırhane hizmetleri elbette ücretsiz değildir. Hemen hemen tüm otomatik değişimler, gerçek dünya kimliğinizi kanıtlamanızı gerektirir. Bu durumda, Bitcoin satın aldığınızı belirlemek kolaydır, ancak karıştırıldıktan sonra ne olacağını değil. Bu kılavuzda daha sonra Bitcoin'i karıştırmaya bakacağım. Anonimliğini daha da artırmak için daha anonim olarak satın alınan Bitcoin'i de karıştırabilirsiniz..

2. Bir Satıcıdan Çevrimiçi Satın Alın

LocalBitcoins.com veya Freenode üzerindeki # bitcoin-otc IRC sohbet odası (otc = over-the-counter) gibi web siteleri, çevrimiçi olarak özel Bitcoin satıcılarıyla tanışmanıza olanak tanır. Bitcoin'i gerçek adınızı hiçbir yere kaydetmeden bu şekilde anonim olarak satın alabilirsiniz. Satıcı özel bir birey olduğu için, işlemin izlenmesi, her şeyin kaydedildiği büyük, merkezi bir borsa ile yapıldığından çok daha zordur. Bitcoin otc # bitcoin-otc oldukça ilgili bir geri bildirim sistemi kullanır. Bunu anlamak için zaman ayırmaya değer. Ödeme yöntemini satıcıyla birlikte dağıtmanız gerekir. IRC istemcilerinin bir listesi burada. Özel satıcılar nakit ödeme için şahsen görüşme dahil olmak üzere her türlü ödeme yöntemini kabul edebilir.

3. Bitcoin ATM Makineleri

Artık dünyada bir ATM makinesine nakit takarak Bitcoin satın alabileceğiniz birçok yer var. Bir Bitcoin ATM'yi olabildiğince anonim olarak kullanmak istiyorsanız, herhangi bir kişisel doğrulama gerektirmeyen bir tane seçtiğinizden emin olun (bu ATM operatörüne bağlıdır).

Bitcoinnect tarafından Bitcoin Satın Al 比特 通 購買 比特 幣

Bitcoinnect tarafından Bitcoin Satın Al 比特 通 購買 比特 幣 Bitcoinnect tarafından Bitcoin Satın Al 比特 通 購買 比特 幣

Çoğu Bitcoin ATM'si mağazalarda ve benzer yerlerde bulunur. Bunların çoğunda zaman damgalı CCTV güvenlik sistemleri olduğunu unutmayın. İlgili taraflar, teorik olarak, bunları anonim hale getirmek için kullanabilir.

Benim deneyimim

Bitcoin'imi satın almak için LocalBitcoins.com'u kullandım. Şahsen Bitcoin ticareti için uluslararası bir çevrimiçi pazardır. Maksimum anonimlik için, yakınlarda yaşayan birini arayabilir ve Bitcoin'leri nakit olarak anonim olarak satın almak için onlarla yüz yüze toplantı düzenleyebilirsiniz. Alternatif olarak, çevrimiçi olarak satın alabilir ve banka havalesi veya kabul edilen başka bir yöntemle ödeme yapabilirsiniz. Bunun için nakit banka depozitosu, posta ile gönderilen nakit para ve hediye kartlarıyla ödeme dahildir. Nakit, hediye kartları ve benzeri ödemelerin varsayılan olarak LocalBitcoins.com'un emanet sistemi kapsamında olmadığını lütfen unutmayın. Alıcı güven puanları bu sorunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, nakit ve hediye kartı ödemeleri, paranızı kaybetme potansiyeli açısından Bitcoin satın almanın en riskli yolları arasındadır. Bu nedenle sadece bu şekilde sadece küçük Bitcoin alımları yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Süreç

Nasıl Yapılır: LocalBitcoins.com'dan Bitcoins Satın Al

Nasıl Yapılır: LocalBitcoins.com'dan Bitcoins Satın Al Nasıl Yapılır: LocalBitcoins.com'dan Bitcoins Satın Al

 1. LocalBitcoins.com'da Hesap Açın. Doğrulama için geçerli bir e-posta adresine ihtiyacınız var, ancak bunun için tek kullanımlık bir e-posta hesabı kullanmanızı engelleyecek bir şey yok. Tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanırsanız, ileti ve bildirim almayacağınızı unutmayın. Ancak bunlara doğrudan web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

 2. Ardından, ölçütlerinize uyan bir satıcı bulmak için arama yapın.

  Yerel Bitcoinler Karşılaştırma için fiyatlar USD cinsindendir. 25 Ekim 2017'de CoinBase, bir Bitcoin'in fiyatını 5.482.36 $ 'da listeledi. Gördüğünüz gibi, bireysel LocalBitcoins.com satıcıları tarafından listelenen fiyatlar bundan daha yüksektir. Mahremiyetin bedeli bu.Yerel Bitcoinler Satıcılar için alıcıların kimliğini kanıtlamasını istemek giderek yaygınlaşmaktadır. Bunun (dolandırıcılıkla mücadele gibi) birçok mükemmel iyi nedeni olduğundan emin olsam da, bu Bitcoin'i anonim olarak satın alma fikrine karşı çıkıyor. Bu nedenle, 'SMS gerekli değil' ve 'Kimlik gerekli değil' filtreleriyle sonuçları filtreledim. Bu filtreler seçiliyken bile, birçok satıcının aslında küçük baskılarında kimlik istediğini unutmayın. Diğerleri VPN veya Tor kullanıcılarına satış yapmaz.

 3. Beklentinizin Profilini İnceleyinBitcoin Ticareti Bu satıcı en ucuz değildir, ancak% 98 geri bildirim puanına sahip 500+ işlem gerçekleştirmiştir ve kimlik kontrolü gerektirmez. Tor kullanımı önerilmez, ancak bir VPN veya Tor kullanırken satın alımlara izin verir. Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, banka havalesi yoluyla ödeme yapacağım. Kolaydır, ancak bireysel bir özel satıcıyla uğraşırken yine de oldukça fazla gizlilik sağlar. Ayrıca, daha sonra Bitcoin'i yıkamayı planlıyorum! Anonim alıcılardan çeşitli nakit ve / veya mağaza kartı ödemelerini kabul eden çok sayıda satıcı buldum. Genel olarak, bir satıcının ödeme ne kadar anonim kabul ederse, Bitcoin başına maliyetin ne kadar yüksek olduğunu ve paranızı kaybetme riskinin o kadar yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Amazon Kart Kodları ile ödeme fiyatı Bitcoin için iki kat fazla.
 4. The Bitcoin Satın Alın

  Ultimate Bitcoin Gizlilik Kılavuzu İstenen paralar, satıcı ödeme alana kadar emanet içinde (yani, geçici olarak LocalBitcoins.com tarafından) tutulur. Ödemeyi ödeme penceresi bitmeden önce yapmanız gerekir; aksi takdirde LocalBitcoins.com işlemi iptal eder. Bu emanet sistemi hem alıcıları hem de satıcıları korumak için tasarlanmıştır. Bir işlemin her iki tarafında bir sorun bildirilirse, LocalBitcoins.com her iki taraf da mutlu olana kadar Bitcoin'e tutunur. Gerekirse tahkim sağlayacaktır. Satıcı bir banka işlem numarası alacağından, banka havalesiyle ödeme çok anonim değildir. Bununla birlikte, fonları başka bir cüzdana aktararak ve daha sonra aklayarak satın almayı daha da anonimleştirmeyi planlıyorum. Satıcıya ödeme yaptıktan sonra, transfer işleminin tamamlanması ve ödemenin onaylanması için genellikle kısa bir süre beklenir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, Bitcoin emanetten serbest bırakılır ve LocalBitcoins.com cüzdanınıza yatırılır. LocalBitcoins.com, yeni bir hesap oluşturduğunuzda bunu oluşturur. Yerel Bitcoinler İşlemleri LocalBitcoins.com cüzdanınızdan kontrol edebilirsiniz. EBay gibi LocalBitcoins.com da bir itibar sistemine güveniyor. Bu nedenle, bir işlem tamamlandıktan sonra satıcıya geri bildirim bırakmanız beklenir.

 5. Bitcoin'i Özel Bir Cüzdana Taşıyın

  Bitcoin'inizi açık bir şekilde geçirmek istiyorsanız kesinlikle gerekli olmasa da, bu hem gizliliği hem de güvenliği geliştirir (özel cüzdanınızı güvenli bir yerde sakladığınızı varsayarsak). Maksimum gizlilik için, her para transferi yaptığınızda yeni bir cüzdan adresi oluşturmanız gerekir. Bu, bir rakibin farklı Bitcoin işlemlerini birbirine bağlamasını önlemeye yardımcı olur. Bitcoin Gönder

 6. Bitcoin'i cüzdanınıza (veya bu konuda başka bir yere) göndermek kolaydır. Cüzdanınızın adresini ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterlidir. Transferlerin bir Bitcoin ağı işlem ücretine tabi olduğunu unutmayın. Bitcoin Gönderme

 7. Birkaç dakika sonra, Bitcoin kişisel cüzdanınızda (cüzdan # 1) görünmelidir. Yaşasın! İlgili tarafların Bitcoin işlemlerinizi aktif olarak izleyebileceğinden endişe ediyorsanız, şimdi ikinci bir yeni cüzdan (cüzdan # 2) oluşturmalı ve paranızı buna aktarmalısınız..

Bir rakibin paraları satın aldığınız yerden cüzdan # 1'e transferleri izlemesi zor değildir. Örneğin, LocalBitcoins.com 1 numaralı cüzdanın adresini biliyor. Jetonu cüzdan # 1'den cüzdan # 2'ye göndererek, cüzdan # 2'deki fonlara ne olduğu hakkında sıfır bilgi veya sorumluluk talep edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, parayı neden başka bir kişiye transfer ettiğiniz için makul bir bahanedir. Bitcoin'inizi karıştırmayı planlıyorsanız, Tor Hidden Services karanlık ağında 2 numaralı cüzdan oluşturulmalıdır. Electrum, Tor'u desteklediği için bunun için iyidir. Başka bir iyi seçenek, Blockchain.info’nun .onion web sitesinde bir cüzdan oluşturmaktır. Tehdit modelinize ve ilk satın alma işleminizin ne kadar anonim olduğuna bağlı olarak, artık Bitcoin'inizi harcamaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak, Bitcoin'i harcamadan önce karıştırarak anonimliğinizi daha da artırabilirsiniz.

Bitcoin Karıştırma

Bitcoin'i karıştırmanın arkasındaki fikir, işlemlerin izini karıştırmaktır. Gizliliğe değer veriyorsanız bu önemlidir, çünkü Bitcoin blok zinciri tüm işlemleri kaydeden bir kamu defteri. Karıştırma işlemi, paranızı daha küçük parçalara böler ve diğer insanların Bitcoin fonlarının rastgele küçük parçalarıyla karıştırır. Sonunda tamamen yeni paralarla karşılaşıyorsunuz. Bu, sizinle satın aldığınız madeni paralar arasındaki bağlantıyı kesmeye yardımcı olur. Bitcoin'i karıştırmak, özellikle Bitcoin'inizi açık bir şekilde satın aldıysanız yararlıdır, yani birisi işlemlerinizi gerçek kimliğinize kolayca izleyebilir. Zaten Bitcoin'i özel olarak satın almak için adımlar attıysanız, karıştırma aşırı olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin ödemelerinizin anonimleştirilmesine yardımcı olacaktır. Bitcoin'i düzgün bir şekilde karıştırmanın sadece şimdi değil, aynı zamanda gelecekteki araç ve tekniklerin tarihi Bitcoin işlemlerini izleyebilmesi durumunda da korunmanıza yardımcı olacağını belirtmek gerekir..

Bitcoin Blender

Bildiğim Bitcoin karıştırmasının karmaşık sorununa ilişkin en iyi başlangıç ​​kılavuzu Bitcoin Blender tarafından yayınlandı (ancak bu hizmete özgü değil). Bitcoin karıştırmayla ilgili temel noktalar aşağıda özetlenmiştir. Bununla birlikte, Bitcoin Blender belgesini okumanızı şiddetle tavsiye ederim, çünkü bu son derece uzmanlaşmış konu hakkında bu genel kılavuzun kapsamından daha fazla ayrıntıya girer.

Bitcoin Mikserler

Bitcoin'i karıştırmak için bir Bitcoin mikser servisine (Bitcoin tumbler olarak da bilinir) ihtiyacınız var. Bitcoin'leri karıştırmanın DIY yöntemleri, LocalBitcoins.com gibi web siteleri kullanılarak mevcuttur. Bununla birlikte, bu, gerçekten lekeyi gidermediğinden ve bilgi için yasal garantilere tabi olan web sitelerine güvenmeyi gerektirebileceğinden önerilmez. DIY karıştırma sırasında CoinJoin kullanmak anonimlik geliştirmeye yardımcı olabilir, ancak Bitcoin ve blockchain analizi söz konusu olduğunda gerçekten ne yaptığınızı biliyorsanız dikkate alınmalıdır. Bitcoin karıştırıcılar, büyük miktarda temiz Bitcoin rezervi tutan merkezi hizmetlerdir. Bir servis ücreti karşılığında, Bitcoin'i temiz Bitcoin için değiştirmenize izin verir. Bitcoin mikserleri iki temel çeşide sahiptir - Tor mikserleri ve clearweb (normal internet) mikserleri.

Tor Mikserler

Tor karıştırıcılar yalnızca Tor Gizli Servislerde (karanlık ağ olarak da bilinir) bulunur ve bu nedenle maksimum anonimlik için en iyi seçenektir. Olumsuz tarafı, bu hizmetlerin operatörleri anonimdir. Bu, madeni paralarınızla kaybolmalarını engelleyecek hiçbir şey olmadığı anlamına gelir! Buna ek olarak, Tor mikserleri kimlik avı dolandırıcılığına karşı özellikle savunmasızdır (aşağıya bakınız). Bitcoin topluluğu içinde güçlü bir üne sahip olan Tor Tor mikserleri şunları içerir:

 • Bitcoin Blender (http://bitblendervrfkzr.onion)
 • Gram Sarmalı (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix)

Tor karıştırıcı kullanırken Tor Tarayıcı'da her zaman JavaScript'i devre dışı bırakmalısınız. Bitcoin Javascript

Clearweb Mikserler

Clearweb mikserleri normal internette bulunur. Çoğu yasal olarak kayıtlı şirketlerdir. Bu, işlem bilgileri için desteklenebilecekleri anlamına gelir. Bununla birlikte, bu tür birçok hizmet, hiçbir kayıt veya kişisel bilgi tutmaya söz vermez. Birçok clearweb karıştırıcısı CloudFlare kullanır. Bu, web sitelerini Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarına karşı korumak için mükemmeldir, ancak potansiyel gizlilik riskleri taşır. Bu risklerden biri genellikle Captcha'larla rekabet edebilmek için JavaScript'i etkinleştirme gereksinimidir. Clearweb mikserlerinin ana avantajı, paranızla kaçmak için çok daha az olası olmalarıdır (hiçbir şey% 100 garanti edilemez). Düzenli HTTPS sertifikalarını kullanmaları, bir kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı olma olasılığını da azaltır. Elbette, IP adresinizi mikserden gizlemek için Tor Tarayıcı veya bir VPN kullanarak clearweb mikserlerine bağlanabilirsiniz. Bu gizliliğinizi artıracaktır, ancak Tor karıştırıcı kullanarak anonim değildir. LocalBitcoins.com tarafından Bitcoin fonlarının Tor üzerinden aktarılmasının tehlikeleri hakkında yayınlanan tavsiyeler de burada geçerli.

Kimlik Avına Dikkat Edin

İnternet, Bitcoin karıştırıcı sitelerine sahte bağlantılar ile doludur. Popüler, yüksek profilli web siteleri bile sahte kimlik avı bağlantıları taşıyabilir. Çoğu clearweb karıştırıcı sitesi HTTPS kullanır. Alan adları yasal görünüyorsa ve web sitesinde geçerli bir HTTPS sertifikası varsa (URL çubuğunda kapalı bir asma kilit arayın), site neredeyse kesinlikle orijinaldir. Açıkça tanınabilir alan adlarına sahip olmayan veya HTTPS sertifikaları kullanan Tor mikser siteleri için aynı şey söylenemez. Gerçekten de, bazı kimlik avı web siteleri çok inandırıcı görünmektedir, böylece orijinal web sitesini bilen kullanıcılar bile kandırılabilir. Bildiğim kadarıyla, bu makalede verilen bağlantılar gerçek, ama onlar için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Aynı şey, gerçek olduklarında bile hizmetlerin güvenilirliği için de geçerlidir. Lütfen Bitcoin ile herhangi bir web sitesine güvenmeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Bitcoin Mikser Birleştirme Özellikleri

Bitcoin karıştırılırken bile, kararlı bir rakip, Bitcoin izini izlemek için blockchain analiz tekniklerini (prensipte trafik korelasyonuna benzer) kullanabilir. Bu tehdide karşı koymak için, karıştırıcılar genellikle aşağıdaki gizleme özelliklerinin bir kısmını veya tamamını sunar:

 • Rasgele Hizmet Ücreti - çünkü blok zincirindeki sabit bir hizmet ücreti, karıştırıcı hizmetinin kullanıldığı hakkında bir ipucu sağlayabilir.
 • Rastgele Gecikme - bu, cüzdanınıza giren ve çıkan işlemleri bir araya getirmeyi zorlaştırır.
 • Çoklu Para Çekme - Bu, işlemi gizlemek için birden fazla işlem ve çoklu cüzdan kullanarak karışık paraları almanıza izin verir.

Maksimum anonimlik için, mevcut tüm bu özelliklerden yararlanmalısınız..

Boya Analizleri

Bitcoin'i karıştırırken, eski tonlarınız ve yenileri arasındaki bağlantı “leke” dir. % 0 boya = hiç bağlantı yok. Geçmişte, Blockchain.info, lekeyi manuel olarak kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir "renk analizi" aracı sundu. Ancak bu aracı kapattı ve yazma sırasında gerçek bir alternatif yok.

Benim deneyimim

Aşağıdaki özellikleri sunan popüler Tor mikser Helix Grams'ı kullanmayı seçtim:

 • Standart servis ücreti (% 2,5)
 • Özelleştirilebilir gecikme (isteğe bağlı, 24 saate kadar)
 • Birden fazla adres çekme (isteğe bağlı)
 • İsteğe bağlı 2FA (iki faktörlü kimlik doğrulama)

Servis ücreti rastgele değil, ama bununla yaşayabilirim. Bu kılavuzun amacı için daha önemli olan, işlemlerin oldukça düşük bir minimum 0.01 BTC gerektirmesidir (olduğu gibi, bu adım için cüzdanımdaki fonları biraz doldurmalıydım). Bir hesap için kaydolabilirsiniz, ancak Helix Light (hızlı karıştırma) seçeneğini tercih ettim.

 1. Yeni karışık, lekesiz Bitcoin'in gönderileceği yeni bir Bitcoin cüzdanı oluşturun. Bu mikser cüzdanına # 3 diyelim. Daha önce oluşturduğum 2 numaralı cüzdanda saklanan fonları karıştıracağım.
 2. Grams Helix bir Tor karıştırıcıdır ve bu nedenle yalnızca Tor Hidden Services ağı üzerinden kullanılabilir. Böylece Tor Tarayıcı'yı çalıştırıyorum ve (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix).
 3. Helix Light sekmesinde, jetonların gönderilmesini istediğiniz Bitcoin Cüzdan adreslerini girin (benim durumumda mikser cüzdanı # 3). İşlemi gizlemeye yardımcı olmak için jetonların beş adrese gönderilmesini sağlayabilirsiniz.helezon
 4. Daha sonra size "kirli" bozuk paralarınızı göndermek için bir Bitcoin cüzdan adresi verilir. Bunları 2 numaralı cüzdandan gönderdim. Sarmal IşıkHelix ayrıca bu işlem için oluşturduğu alıcı cüzdanını doğrulayan bir PGP anahtarı sağlar. Herhangi bir sorun olması durumunda ve işlemin gerçekleştiğini kanıtlamanız gerektiğinde bu anahtarı kaydedin. PGP anahtar metnini bilgisayarımdaki bir metin dosyasına yapıştırdım. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra güvenli bir şekilde silinebilir.
 5. Ödemenin alındığını onaylamak için web sayfasını yenileyin (bunun için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir). Daha sonra rastgele bir gecikme (1-6 saat) ekleyerek ve / veya birden fazla cüzdana göndererek anonimlik düzeyini artırabilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisi de önerilir.

helezon İşlem tamamlandığında son onay için sayfayı yenileyin veya yer imi koyun ve yeniden ziyaret edin. Şimdi cüzdanınızda karışık Bitcoin'i görmelisiniz (benim için 3 numaralı mikser cüzdanı). Bitcoin'in cüzdanınızda olduğunu doğruladıktan sonra, anlaşmanın tüm kayıtlarını Helix sunucularından silmek için “Helix'i Kaldır” düğmesine basın. Daha sonra fonları, karışık fonları aldığınız cüzdandan başka bir cüzdana aktarın. Sadece emin olmak için. Daha sonra karışık Bitcoin'i leke için kontrol ederim, ancak şu anda bunu yapmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Ne olursa olsun, Bitcoin şimdiye kadar iyi karıştırılmalıdır..

Anonim Bir VPN Satın Almak İçin Bitcoin Kullanma

Artık oldukça anonim bir Bitcoin'e sahip olduğunuza göre, onu harcama zamanı! Bir VPN aboneliği satın almak için kullanabilirsiniz, ancak satın aldığınız her şey benzer. Bir VPN aboneliği satın alıyorsanız, ödemenin anonim olabilmesine rağmen lütfen unutmayın, VPN sağlayıcı her zaman gerçek IP adresinizi bilir. Bu yüzden asla gerçekten anonim değilsiniz. Bu kuralın tek istisnası, VPN'yi Tor üzerinden düzgün bir şekilde karıştırılmış Bitcoin gibi anonim bir ödeme yöntemiyle birlikte kullanmanızdır. Tor ağı IP'nizi VPN sağlayıcısından gizlediğinden bu, bir VPN kullanırken gerçek anonimliğe izin verebilir. Ancak AirVPN, bu özelliği desteklemek için bildiğim tek VPN hizmetidir. Bitcoin ile ödeme işleminin sağlayıcıdan sağlayıcıya oldukça değiştiğini unutmayın. Bu örnek için Mullvad kullanmayı seçtim.

 1. Yeni bir hesap için kaydolun veya mevcut bir hesapta oturum açın (daha fazla bilgi için Mullvad incelememize bakın). Hesabım sayfasında Bitcoin sekmesini seçin, ne kadar ödeme yapmak istediğinizi seçin ve “Ödeme bilgisi iste” düğmesine basın.Mullvad
 2. Mullvad tek kullanımlık bir cüzdan üretecek. Parayı verilen adrese gönderin.Mullvad
 3. Bitcoin ödemesi en az bir onay aldıktan sonra, hesabınız satın alınan süreye göre alacaklandırılır. Zevk almak!

Bitcoin Gizlilik Özeti

Bitcoin doğal olarak anonim değildir. Aslında ondan uzak. Bununla birlikte, biraz çaba sarf ederek, oldukça anonim hale getirilebilir (% 100 garantili anonimlik gibi bir şey yoktur). Deneyimlerime göre, Bitcoin satın almak ve karıştırmak ağrısız bir süreçti, ancak biraz çalışma gerektiriyor. Çabaya değer mi? Buna sadece sen karar verebilirsin. Anonim bir VPN nasıl satın alınacağı hakkında bilgi için buraya tıklayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me